مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران - مازندران

آرشیو

آرشیو

*


تعداد یافته ها : 179
 • آلزایمرِ احزاب!

  اختصاصی مازندمجلس: آلزایمر تنها مخصوص افراد مسن نیست. حتما شنیده‌ایم داستان پیرمرد‌هایی که روزی از خانه بیرون زده اما مسیر بازگشت را فراموش کرده و گم شده‌اند. ماجرای این روز‌های احزاب سیاسی استان نیز به همین منوال است.
 • عبور البرز تفکری استراتژیک برای ساختن مازندران جدید/ مگاپروژه‌ی عبور از البرز عزم فرهنگی می‌خواهد

  مازندمجلس: خبر مذاکرات استاندار مازندران با رییس شورای اسلامی شهر تهران برای اتصال متروی تهران به مازندران با عنوان طرح عبور از البرز وفق فرهنگ غالب محیطی واکنش‌های منفی مختلفی در افکار عمومی داشته است! عده ای این طرح را بلند پروازانه و گروهی غیر اولویت دار معرفی کرده اند و جمعی نیز گفتند: اجرای این طرح اصلا شدنی نیست!
 • وضعيت ويژه در بازار ارز

  مازندمجلس: با دستگيري و برخورد با افرادي كه به نظر مي‌رسد بازار ارز را در كشور داغ نگه مي‌دارند، مشكلات اين بازار در بلندمدت برطرف نمي‌شود، بلكه تنها براي كوتاه‌مدت التهاب اندكي فروكش مي‌كند. مشكل در بازار ارز تنها اين نيست كه قيمت ارز مرتبا بالا مي‌رود، مشكل مهم اين است كه مردم باور دارند كه دولت توان مديريت بازار را ندارد و پيامد ناشي از تداوم چنين باوري در بلندمدت فضاي نامناسبي را بر اقتصاد حاكم مي‌كند
 • یادداشت عضو هیئت علمی رشته جنگلداری خطاب به رئیس جمهور

  منابع طبیعی کشور در مرز انحطاط است

  اختصاصی مازندمجلس: آقای دکتر روحانی! اثر بخشی شما در منابع طبیعی از طریق انتخاب مدیران شماست. لطفا در انتخاب مدیرانتان به حرف کارشناسان توجه کنید و سیاسی‌کاری و روابط را در این یک حوزه را کنار بگذارید!
 • لازمه گفت وگوی ملی، آزادی بیان و پس از بیان است/ وقایع اخیر سرعت گفت وگو را تسریع کرده است

  مازندمجلس: مسأله گفت‌ و‌گو در فضای سیاسی کشور و آنچه به نام «گفت‌ و‌گوی ملی» از سوی برخی مقام‌ها و کنشگران طی سال‌های اخیر مطرح شده، مورد اقبال جناح های سیاسی قرار گرفته است.
 • نوشتاری مجدد بر اهمیت نهادسازی

  چرا تشکیل بنیاد غیردولتی توسعه برای استان مازندران ضروری است؟

  مازندمجلس: یکی از خبرگزاری‌های مازندران به نقل از استاندار و مسؤولان استان‌کرمان گزارش داد در جریان سفر ۱۲ بهمن رئیس جمهور به کرمان 15 هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، این در حالی است که مسؤولان استان‌مازندران، میزان افتتاح پروژه‌های دهه‌فجر را ۸۸۰ میلیارد تومان اعلام کردند؛ یعنی ۱۶برابر اختلاف!
 • تعلیق شعار «عبور از روحانی»/دستاورد اعتراضات اخير، برای جناح راست چه بود؟

  مازندمجلس: از نظر سعید حجاریان دستاورد اعتراضات اخير، تعليق شعار «عبور از روحاني» نزد جناح راست بود. چرا كه آنها به‌صورت غريزي نتيجه گرفتند، بديلي در مقابل روحاني ندارند و بايد به هر روش او را حفظ كنند چون دريافتند با معادله‌اي‌ چند مجهولي مواجهند. جناح راست شاهد بود كه در برخورد با اين اعتراضات چهار عمل اصلي به كار گرفته شد؛ بعضي را جمع (بازداشت)، بعضي را ضرب (كتك)، بعضي را تفريق (تفرقه انداختن) و بعضي ديگر را تقسيم (تفكيك معترضان به معيشتي‌هاي بر حق و سياسي‌هاي ناحق) كردند اما بنياد اعتراضات همچنان پابرجا ماند.
 • فرصت طلایی برای تولید و اشتغال روستایی

  اختصاصی مازندمجلس: تولید و اشتغال روستایی در کشورمان نیازمند تعامل فرابخشی و هدف گذاری درست با توجه به استعدادهای موجود را می طلبد و تعیین مفهوم توسعه روستایی بر مبنای تولید محوری باید در دستور کار و هدایت وام ها قرار گیرد.
 • پیشنهاداتی به استاندار مازندران؛

  لزوم بازتعریف مفهوم کارآفرینی

  اختصاصی مازندمجلس: می گویند موتور محرک اقتصاد هر کشور کارآفرینی است. متاسفانه در کشور ما واژه ی کارآفرینی به درستی ترجمه نشده و ایجاد کسب و کار و شغل را کارآفرینی می نامند
 • توانمندیهای مدیریتی زنان نباید در محاق تفکرات مردسالارانه نادیده گرفته شود

  اختصاصی مازندمجلس: یادداشتی از؛ دکتر عالیه زمانی کیاسری"|عضو حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور"|
 • هیچ برای هیاهو

  اختصاصی مازندمجلس: در واکنش به درج مطلبی در سایت مازندنونه یکی از شهروندان ساروی مطلبی برای ما ارسال نمودند که عینا منتشر می‌شود.
 • در باب رییس جمهور روحانی و هفت ماه محبوبیت نزولی دولت؛

  پشیمان ها/ روانشناسی مردم ایران

  اختصاصی مازندمجلس: آیا غیر از این است ؟!٬ مردمی که با پرسه زدن در شبکه های اجتماعی گمان می برند که به اطلاعات کافی دست یافته اندو همه چیز را می دانند. توهم دانایی در شبکه های اجتماعی، خود شروع ندانستن است
 • یاداشت شهروند گلوگاهی

  عدالت در افتتاح دفتر استاندار رعایت شود/ گلستانم آرزوست

  اختصاصی مازندمجلس: یادداشت وارده؛عدم توسعه متوازن در استان مازندران بحث تازه‌ای نیست. بسیاری از معضلات فعلی نیز ریشه در همین موضوع دارد. طی سالیان اخیر و در دوران مدیریت استانداران مختلف تلاش‌های بسیار برای حل این موضوع انجام شد.
 • آقای استاندار در خانه سبز ، روی خاکستر نشسته ایم

  اختصاصی مازندمجلس: این استان علیرغم دارا بودن مواهب الهی و اقلیم چهارگانه دریا ، جنگل ، کوه و دشت و به ویژه نیروی انسانی کارآمد و متخصص هر چند پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت هایی بر پیکر سبز خود دیده است اما همچنان فقر و بیکاری ، عدم توجه به حوزه کشاورزی و صنعت در زیر برگ های سبز آن پنهان می باشد.دریک جمله باید چنین گفت که در خانه سبز روی خاکستر نشسته ایم.
 • به بهانه ی گرامیداشت روز دانشجو

  ضعف نهاد های دینی در ترویج و معرفی اسلام راستین و رحمانی

  اختصاصی مازندمجلس: اگر ما مومنان و دینمداران که همه بر یک قبله نماز می گزاریم و یک خدای واحد و احد و صمد را می پرستیم و پیروی از دین مترقی و متعالی اسلام عزیز مایه فخر و مباهات ماست و به خاتم پیامبران محمد ( ص ) که « ناموس مسلمانی و سرمایه و ثروت قدسی امت احمدی و نماد همه ارواح مکرم و پاکان دو عالم است و کثیری از مسلمانان عالم ، نام نامیرایش را هر روز در ماذنه ها به بلندی بانگ می کنند و در نمازها با درود و ستایش بر زبان می آورند» ، ایمان تمام داریم در نتیجه می توانیم در کنار هم و با تفاهم و با تکیه بر زیست مسالمت آمیزدر رساندن ایران عزیز به قله پیشرفت و توسعه گام برداریم.
 • بی مبارزه، زندگی مرگ است

  اختصاصی مازندمجلس: دانشجویان بدون شک موتور محرکه توسعه کشور، رشد و بالندگی آن هستند. هر کشوری که بخواهد در مسیر توسعه گام بردارد باید این کار را از دانشگاه شروع کرده، به نظرات و پیشنهادات و انتقادات دانشجویان گوش فرا دهد و آنها را بکار گیرد. ازجمله گروه های اجتماعی که همواره تاثیرات بسزایی در تحولات جامعه داشته است، جریانهای دانشجویی می باشند. تفکر دانشجویی همواره بر جامعه اثرگذاری مستقیم داشته و دانشجو به عنوان یک منبع اطلاعاتی و آگاه در جامعه شناخته شده و عمل می کند.
 • مازندمجلس بررسی می‌کند؛

  توسعه پایدار حرف یا عمل؟

  اختصاصی مازندمجلس: "توسعه"، کلید واژه‌ای که این روز‌ها در صحبت‌های استاندار جدید مازندران به کرّات دیده می‌شود. نه تنها خواص و کنشگران سیاسی بلکه تمامی مازندرانی ها در سالیان اخیر مطالب و وعده های متعددی در خصوص توسعه استان خوانده و شنیده‌اند. از این رو مطالبه و اقتضای زمان حال، بیش از هر مصاحبه و موضع‌گیری مشخصی اقدام و عمل می باشد.
 • سندروم روز شنبه!

  مازندمجلس: چرا برخی، از روز شنبه بیزارند!؟!
 • کارآمدسازی نظام اداری و مدیریتی در دستور کار استاندار مازندران

  مازندمجلس: از نظر مهندس اسلامی، استان مازندران برای برون‌رفت از وضع موجود به اصلاح، ترمیم و تقویت مناسبات اداری و کارآمدسازی سیستم اداری و نظام مدیریتی نیاز دارد چرا که این استان پیش‌نیازها و ظرفیت‌های بالقوه توسعه که همان منابع غنی انسانی و مواهب‌طبیعی باشد را به اندازه کافی در اختیار دارد.
 • رابطه تعاملی رسانه‌ها و استاندار مازندران/ تفکر انتقادی یا اندیشه اصلاحی

  مازندمجلس: نشست فعالان‌رسانه‌ای استان‌مازندران با محمد اسلامی استاندار با عنوان هم‌اندیشی عصر شنبه چهارم‌آذر برگزار خواهد شد و بطور طبیعی اصحاب رسانه مشتاقانه در این نشست شرکت خواهند کرد تا در دیداری نزدیک با مواضع همدیگر بیشتر آشنا شوند.

آخرین اخبارپربحث ترین ها