مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

آرشیو

آرشیو

*


تعداد یافته ها : 545
 • پیشنهاداتی به استاندار مازندران؛

  لزوم بازتعریف مفهوم کارآفرینی

  اختصاصی مازندمجلس: می گویند موتور محرک اقتصاد هر کشور کارآفرینی است. متاسفانه در کشور ما واژه ی کارآفرینی به درستی ترجمه نشده و ایجاد کسب و کار و شغل را کارآفرینی می نامند
 • 12 نکته درباره حوادث اخیر / از غافلگیری مسئولان تا پیشنهاد ایجاد مرکز اطلاع رسانی بازداشت شدگان

  مازندمجلس: در روزهای اخیر تعداد زیادی از شهرهای ایران شاهد تجمعات اعتراضی است که در برخی شهرها به خشونت نیز کشیده است.در این باره می توان نکات زیر را برشمرد.
 • بيم و اميد حاميان روحاني

  مازندمجلس: هيچ طيفي در ايران معاصر به اندازه اصلاح‌طلبان از بالارفتن سرعت انتقال اطلاعات منتفع نشد؛ نتيجه اين روند، شکل خاصي از حضور و ظهور مردم در حوزه عمومي بود.
 • توانمندیهای مدیریتی زنان نباید در محاق تفکرات مردسالارانه نادیده گرفته شود

  اختصاصی مازندمجلس: یادداشتی از؛ دکتر عالیه زمانی کیاسری"|عضو حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور"|
 • هیچ برای هیاهو

  اختصاصی مازندمجلس: در واکنش به درج مطلبی در سایت مازندنونه یکی از شهروندان ساروی مطلبی برای ما ارسال نمودند که عینا منتشر می‌شود.
 • در باب رییس جمهور روحانی و هفت ماه محبوبیت نزولی دولت؛

  پشیمان ها/ روانشناسی مردم ایران

  اختصاصی مازندمجلس: آیا غیر از این است ؟!٬ مردمی که با پرسه زدن در شبکه های اجتماعی گمان می برند که به اطلاعات کافی دست یافته اندو همه چیز را می دانند. توهم دانایی در شبکه های اجتماعی، خود شروع ندانستن است
 • یاداشت شهروند گلوگاهی

  عدالت در افتتاح دفتر استاندار رعایت شود/ گلستانم آرزوست

  اختصاصی مازندمجلس: یادداشت وارده؛عدم توسعه متوازن در استان مازندران بحث تازه‌ای نیست. بسیاری از معضلات فعلی نیز ریشه در همین موضوع دارد. طی سالیان اخیر و در دوران مدیریت استانداران مختلف تلاش‌های بسیار برای حل این موضوع انجام شد.
 • آقای استاندار در خانه سبز ، روی خاکستر نشسته ایم

  اختصاصی مازندمجلس: این استان علیرغم دارا بودن مواهب الهی و اقلیم چهارگانه دریا ، جنگل ، کوه و دشت و به ویژه نیروی انسانی کارآمد و متخصص هر چند پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت هایی بر پیکر سبز خود دیده است اما همچنان فقر و بیکاری ، عدم توجه به حوزه کشاورزی و صنعت در زیر برگ های سبز آن پنهان می باشد.دریک جمله باید چنین گفت که در خانه سبز روی خاکستر نشسته ایم.
 • به بهانه ی گرامیداشت روز دانشجو

  ضعف نهاد های دینی در ترویج و معرفی اسلام راستین و رحمانی

  اختصاصی مازندمجلس: اگر ما مومنان و دینمداران که همه بر یک قبله نماز می گزاریم و یک خدای واحد و احد و صمد را می پرستیم و پیروی از دین مترقی و متعالی اسلام عزیز مایه فخر و مباهات ماست و به خاتم پیامبران محمد ( ص ) که « ناموس مسلمانی و سرمایه و ثروت قدسی امت احمدی و نماد همه ارواح مکرم و پاکان دو عالم است و کثیری از مسلمانان عالم ، نام نامیرایش را هر روز در ماذنه ها به بلندی بانگ می کنند و در نمازها با درود و ستایش بر زبان می آورند» ، ایمان تمام داریم در نتیجه می توانیم در کنار هم و با تفاهم و با تکیه بر زیست مسالمت آمیزدر رساندن ایران عزیز به قله پیشرفت و توسعه گام برداریم.
 • بی مبارزه، زندگی مرگ است

  اختصاصی مازندمجلس: دانشجویان بدون شک موتور محرکه توسعه کشور، رشد و بالندگی آن هستند. هر کشوری که بخواهد در مسیر توسعه گام بردارد باید این کار را از دانشگاه شروع کرده، به نظرات و پیشنهادات و انتقادات دانشجویان گوش فرا دهد و آنها را بکار گیرد. ازجمله گروه های اجتماعی که همواره تاثیرات بسزایی در تحولات جامعه داشته است، جریانهای دانشجویی می باشند. تفکر دانشجویی همواره بر جامعه اثرگذاری مستقیم داشته و دانشجو به عنوان یک منبع اطلاعاتی و آگاه در جامعه شناخته شده و عمل می کند.
 • مازندمجلس بررسی می‌کند؛

  توسعه پایدار حرف یا عمل؟

  اختصاصی مازندمجلس: "توسعه"، کلید واژه‌ای که این روز‌ها در صحبت‌های استاندار جدید مازندران به کرّات دیده می‌شود. نه تنها خواص و کنشگران سیاسی بلکه تمامی مازندرانی ها در سالیان اخیر مطالب و وعده های متعددی در خصوص توسعه استان خوانده و شنیده‌اند. از این رو مطالبه و اقتضای زمان حال، بیش از هر مصاحبه و موضع‌گیری مشخصی اقدام و عمل می باشد.
 • سندروم روز شنبه!

  مازندمجلس: چرا برخی، از روز شنبه بیزارند!؟!
 • کارآمدسازی نظام اداری و مدیریتی در دستور کار استاندار مازندران

  مازندمجلس: از نظر مهندس اسلامی، استان مازندران برای برون‌رفت از وضع موجود به اصلاح، ترمیم و تقویت مناسبات اداری و کارآمدسازی سیستم اداری و نظام مدیریتی نیاز دارد چرا که این استان پیش‌نیازها و ظرفیت‌های بالقوه توسعه که همان منابع غنی انسانی و مواهب‌طبیعی باشد را به اندازه کافی در اختیار دارد.
 • رابطه تعاملی رسانه‌ها و استاندار مازندران/ تفکر انتقادی یا اندیشه اصلاحی

  مازندمجلس: نشست فعالان‌رسانه‌ای استان‌مازندران با محمد اسلامی استاندار با عنوان هم‌اندیشی عصر شنبه چهارم‌آذر برگزار خواهد شد و بطور طبیعی اصحاب رسانه مشتاقانه در این نشست شرکت خواهند کرد تا در دیداری نزدیک با مواضع همدیگر بیشتر آشنا شوند.
 • روزگار کشت و کار طلای سیاه در مازندران

  مازندمجلس: کلزا از گیاهان زراعی مهم در مدیترانه و برخی مناطق خاورمیانه است. که به عنوان یک گیاه دانه روغنی با ارزش در سراسر جهان کشت می شود. درصد بالای پروتئین و اسیدهای چرب غیر اشباع مانند اولئیک اسید، همچنین میزان کم اسید های چرب اشباع موجود در بذر های این گیاه ارزش غذایی و اقتصادی آن را افزایش داده است.
 • به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی؛

  پیشرفت معرفتی و علمی مستلزم انس همیشگی با کتاب

  اختصاصی مازندمجلس: کتاب یکی از ارزشمند‌ترین ابزارهای فرهنگی است که همواره در طول تاریخ تمدن بشر، عامل رشد و شکوفایی در عرصه های مختلف و به ویژه عرصه ی فرهنگی بوده است. در فرهنگ و تمدن اسلامی نیز ارزش و جایگاه خاصی برخوردار بوده و همواره به آن توجه خاصی شده است.
 • مازند مجلس بررسی می کند؛

  رنسانس رسانه‌ای در مازندران با نگاه حرفه‌ای استاندار

  اختصاصی مازندمجلس: مهندس اسلامی، استاندار جدید مازندران در اولین روز کاری با حضور در اداره کل روابط عمومی استانداری خواستار ساماندهی و رتبه‌بندی رسانه‌ها برای حضور در برنامه‌ها و جلسات استانداری شد.
 • اختصاصی مازندمجلس؛

  مدیران مازندران برای تبریک به استاندار عجله نکنند!

  اختصاصی مازندمجلس: محمد اسلامی استاندار مصصم و جدی مازندران، اگرچه در پیش از حضورش دغدغه عدم شناخت وی از استان وجود داشت اما اینک نتنها چنین دغدغه‌ای وجود ندارد بلکه با شفاف شدن مواضعش نسبت به تغییرات مدیریتی به نظر می‌رسد مازندران به پایان دوران رخوت و سستی خود رسیده و مدیران استان برای آنکه از سرعت حرکت مدیر ارشد استان عقب نمانند چاره‌ای جز دوندگی بیشتر ندارد.
 • اختصاصی مازندمجلس؛

  دیدگاه ها و رویکردها در توسعه استان مازندران

  اختصاصی مازندمجلس: امروزه شاهد گفتمان توسعه در سطوح مدیریت ارشد استان هستیم و به نقش توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کیفیت زندگی مردم و سایر عرصه ها تأکید می گردد و مباحث " توسعه پایدار" و " توسعه متوازن " پرداخته می شود که به عنوان چشم انداز برنامه ای از گستردگی و اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است.
 • معاون ستاد انتخاباتی روحانی در مازندران؛

  حماسه سازان اعتدال از اکثریت پیروز به اقلیت شکست خورده تنزل یافتند

  اختصاصی مازندمجلس: جناب آقای مهندس اسلامی استاندار محترم مازندران، ضمن خیر مقدم و عرض تبریک از بابت انتخاب شایسته جنابعالی به عنوان سکان‌دار مدیریت اول اجرایی استان، مطالبی را در قالب دلنوشته خدمت جنابعالی اعلام می‌دارم.

آخرین اخبارپربحث ترین ها