مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

مازندران / موشن گرافیک
کد مطلب : 209857
تاریخ انتشار : جمعه 19 آبان 1396
ساعت : 18:41
تحلیلی بر دیپلماسی علمایی استاندار مازندران/ مردم به دین حاکمان خویش‌اند

مازندمجلس بررسی می کند:

تحلیلی بر دیپلماسی علمایی استاندار مازندران/ مردم به دین حاکمان خویش‌اند


اختصاصی مازندمجلس: شاید دیدار استاندار با چهره‌ها و شخصیت‌های صاحب نفوذ امری عادی باشد.اما توزیع عادلانه این دیدارها به نحوی که دیدار با دو چهره شاخص استان در یک روز نمی‌تواند تصادفی بوده باشد.

اختصاصی مازندمجلس: شاید دیدار استاندار با چهره‌ها و شخصیت‌های صاحب نفوذ امری عادی باشد.

اما توزیع عادلانه این دیدارها به نحوی که دیدار با دو چهره شاخص استان در یک روز نمی‌تواند تصادفی بوده باشد.

حضور در نمازجمعه ساری و دیدار با نماینده ولی فقیه و نیز حضور در بابل و دیدار با امام جمعه این شهرستان و پس از آن حضور در شهرستان قائمشهر همچنین دیدار با آیت الله نظری که پیشتر در بیت ایشان انجام شد و دیدار با علمای ساری که پیش از این در مسجد جامع ساری صورت گرفت، از همین منظر قابل تحلیل است.

بی‌شک این رفتار هوشمندانه می‌تواند مدیریت ارشد استان را از هر چالش و معضلی بیمه کند.

بهره‌مندی از ظرفیت ائمه جمعه، نمایندگان مازندران در مجلس خبرگان رهبری، مجمع نمایندگان مازندران، چهره‌های ملی استان که در سطوح مختلف مدیریتی کشور و تا راس دو قوه نیز حضور دارند و احزاب و فعالین سیاسی می‌تواند ظرفیت‌های استان را فارغ از گرایشات سیاسی آنان حول محور توسعه استان گرد هم آورد و به جای رقابت‌های فرسایشی و جنگ شهرها به هم افزایی و همکاری مبدل سازد.

این مهم محقق نمی‌شود جز آنکه به جای پرداختن به مسائل خرد و اختلاف افکن به مسائل کلان پرداخته و افق مطالبات مدیران از پایتخت و سطح انتظارات شهروندان از مدیران استان ارتقا یابد.

امید است با اقدامات متحد ساز استاندار، شاهد برون رفت نخبگان استان از سرخوردگی و گوشه نشینی بوده و مشارک داوطلبانه شهروندان و تشکل‌های مردم نهاد در یاری رساندن به مدیران مازندران برای توسعه همه جانبه استان محقق گردد از آنجا که حضرت امیر(ع) در نهج البلاغه فرمودند: "الناس علی دین ملوکهم" (مردم به دین حاکمان خویش اند) دسترسی به این مهم دو از ذهن نخواهد بود.


لینک کوتاه مطلب :
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است. تمامي حقوق محفوظ و متعلق به مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران ميباشد.
X https://sport45.site/