مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

مازندران / گفت و گو
کد مطلب : 235869
تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397
ساعت : 12:18
رویکرد دوگانه درباره حضور بانوان ایرانی و غیرایرانی در ورزشگاه‌ها سلطانی‌فر را به مجلس کشاند

حسینی خبر داد:

رویکرد دوگانه درباره حضور بانوان ایرانی و غیرایرانی در ورزشگاه‌ها سلطانی‌فر را به مجلس کشاند


مازندمجلس: عضو فراکسیون زنان مجلس پیگیر طرح سوال از وزیر ورزش درباره رویکرد دوگانه نسبت به حضور بانوان ایرانی و غیرایرانی در ورزشگاه‌ها است.

مازندمجلسسیده فاطمه حسینی در گفت‌وگویی درباره سئوالش از وزیر ورزش و جوانان که این هفته در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار دارد، گفت: این سئوال از وزیر ورزش و جوانان از زمان رقابت تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، کلید خورد که در این بازی زنان سوری بدون مقاومت و ممانعت عوامل اجرایى در استادیوم حاضر شده ولی از سوی دیگر اجازه ورود به بانوان ایرانى داده نشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ممانعت از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در حالی انجام می‌گیرد که هیچ قانونی برای جلوگیری از ورود زنان چه در قانون اساسی و چه در سایر قوانین کشور وجود ندارد.

وی ادامه داد: ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها علیرغم وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور و مفاد منشور حقوق شهروندی رئیس جمهور انجام می‌گیرد و در آن مسابقه بخصوص(رقابت تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی) تابعیت سوری مجوز تبعیض آمیز ورود بانوان به ورزشگاه‌ها بود که این مسئله انعکاس بسیار نامطلوبی داشت و برای نمایندگان مجلس نیز سئوال برانگیز بود که به همین دلیل با استفاده از ابزار نظارتى مورد سئوال از وزیر ورزش و جوانان قرار گرفت.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: بر همین اساس وزیر ورزش و جوانان باید پاسخگوی این رویکرد دوگانه دولت در قبال باشد تا شرایطی ایجاد شود که در چارچوب قوانین موجود رفع تبعیض‌‌ها صورت گیرد و محدودیت‌های علیه زنان از ورود زنان به ورزشگاه‌ها بین برود و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها آزاد شود.


لینک کوتاه مطلب :
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است. تمامي حقوق محفوظ و متعلق به مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران ميباشد.
X https://sport45.site/