مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7937 -تاریخ انتشار : دوشنبه 09 آذر 1394 -ساعت : 08:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بهره‌برداری انتخاباتی؛ ورزش مشت‌زنی مازندران را «ناک‌اوت» کرد

ورزش بوکس مازندران در سراشیبی سقوط؛

بهره‌برداری انتخاباتی؛ ورزش مشت‌زنی مازندران را «ناک‌اوت» کرد

مازند مجلس: تعدادی از پیشکسوتان، مربیان و ورزشکاران این رشته از عملکرد رئیس هیات بوکس مازندران انتقاد کردند که منجر به قطع سخنان بابایی کارنامی شد./ رئیس هیات بوکس ساری: بابایی کارنامی مدیری از جنس بوکس نیست و به این رشته ورزشی آشنایی ندارد و ورزش بوکس مازندران را در سراشیبی سقوط قرار داده است. مختارپور تصریح کرد: به دلیل اینکه در انتخابات آتی مجلس از بابایی کارنامی حمایت نمی کنم، وی با فشار سعی در عزل و استعفای بنده دارد.

مازند مجلس: مراسم افتتاحیه مدرسه بوکس شهرستان ساری که قرار بود با حضور مسئولان به نحو باشکوهی برگزار شود، به جنجال کشیده شد.

شامگاه روز یکشنبه مدرسه بوکس پنج تن آل عبا شهرستان ساری با حضور رئیس هیات بوکس استان مازندران، رئیس اداره ورزش و جوانان ساری، رئیس هیات بوکس ساری و جمعی از پیشکسوتان، مربیان و ورزشکاران افتتاح شد.

علی بابایی کارنامی با بیان اینکه بوکس یکی از ورزش های اثرگذار است، گفت: اکثر قهرمانان این رشته ورزشی در مازندران بی نام و نشان هستند.

وی با بیان اینکه بیش از دو هزار ورزشکار در رده های مختلف سنی در این رشته فعالیت می کنند، گفت: با برنامه ریزی بلندمدت و کوتاه مدت باید در توسعه این رشته ورزشی اهتمام خاص داشت.

رئیس هیات بوکس مازندران افزود: بعد از 15 سال در بیست و ششم آذرماه سال جاری مسابقات قهرمانی جوانان کشور در شهرستان ساری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در رده سنی جوانان 7 ورزشکار از استان مازندران عضو تیم ملی هستند، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی باید تلاش کرد جایگاه مازندران در بوکس کشور ارتقاء یابد.

بابایی کارنامی با اشاره به اینکه انتظارات ورزشکاران این رشته تاکنون به نحو مطلوبی برآورده نشده است، تصریح کرد: با انعقاد تفاهم نامه ای با بانک مهر اقتصاد مقرر گردید مبلغ 50 تا 70 میلیون ریال به ورزشکاران این رشته تسهیلات اعطاء شود.

پس از اظهارات علی بابایی کارنامی، تعدادی از پیشکسوتان، مربیان و ورزشکاران این رشته از عملکرد رئیس هیات بوکس مازندران انتقاد کردند که منجر به قطع سخنان بابایی کارنامی شد.

استفاده از افراد ناکارآمد، بی توجهی به وضعیت ورزشکاران، عدم حمایت مالی و تجهیزاتی از بوکس ساری، برخورد سیاسی با هیات بوکس ساری، نداشتن رینگ، عدم تقویم ورزشی، عزل ساروی ها از هیات بوکس مازندران، عدم اعزام تیم به کشور قزاقستان و عدم اجرای برنامه های پیشنهادی در زمان کاندیداتوری مهمترین نکاتی بود که حاضران در جلسه آن را مطرح کردند.

بابایی کارنامی پس از ایراد سخنرانی، با بیان اینکه این مشکلات باید با جلسات هم اندیشی مرتفع گردد، محل برگزاری مراسم را ترک کرد.

ناصر امیدی یکی از پیشکسوتان این رشته ورزشی گفت: بوکس ساری در کشور می درخشد ولی متاسفانه ورزشکاران این رشته از امکانات بی بهره هستند.

وی انتقادات مطرح شده را منطقی دانست و اظهار داشت: باید با اتحاد و همدلی برای حل مشکلات تلاش کنیم.

سیدمحمدصادق عبادی، مدیر مدرسه بوکس پنج تن آل عبا نیز گفت: پیشکسوتان، مربیان و قهرمانان این رشته ورزشی در عرصه های ملی و جهانی در سال های متمادی درخشیده اند و نیاز به حمایت دارند.

وی گفت: اسماعیل مختارپور، رئیس هیات بوکس ساری یکی از دلسوزترین و مدیرترین فرد در این رشته ورزشی بوده که خود را وقف بوکس ساری کرده است.

عبادی افزود: باید در کنار ورزش حرفه ای به مسائل اخلاقی نیز توجه کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان ساری نیز در این مراسم گفت: یکی از مشکلات ورزشی در زیرساخت های اماکن تخصصی است.

حسین دلیری با بیان اینکه قهرمانان بلندآوازه ای در این رشته ورزشی در شهرستان ساری وجود دارد گفت: متاسفانه یک سالن تخصصی بوکس در شهرستان ساری وجود ندارد.

وی بیان کرد: با استعفای رئیس هیات بوکس ساری به شدت مخالفت کردم، چرا که اعتقاد دارم مختارپور یکی از خاک خورده های این رشته های ورزشی است.

دلیری گفت: با اتحاد و همدلی باید جایگاه بوکس ساری را در سطح ملی مطرح کنیم.

رئیس هیات بوکس ساری نیز در ادامه گفت: مربیان ساروی علی رغم همه شایستگی ها در اردوهای استانی جایگاهی ندارند.

اسماعیل مختارپور افزود: متاسفانه از ورزشکاران و مربیان ساروی دفاع نمی شود و به راحتی در اردوهای استانی حذف می شود.

وی گفت: بابایی کارنامی مدیری از جنس بوکس نیست و به این رشته ورزشی آشنایی ندارد و ورزش بوکس مازندران را در سراشیبی سقوط قرار داده است.

مختارپور تصریح کرد: به دلیل اینکه در انتخابات آتی مجلس از بابایی کارنامی حمایت نمی کنم، وی با فشار سعی در عزل و استعفای بنده دارد.

وی گفت: رئیس هیات بوکس مازندران با مکاتبات و رایزنی های گسترده سعی در برکناری من داشت، که استعفای خود را تقدیم رئیس اداره ورزش و جوانان ساری کردم، چرا که من عاشق بوکس هستم نه عاشق عنوان و پست مدیریتی.

مختارپور ادامه داد: بابایی کارنامی برخلاف وعده های خود عمل کرده و نتوانسته است اثرگذاری مثبتی در ورزش بوکس مازندران داشته باشد.

توضیح مازندمجلس: ناک اوت یا ضربه فنی (به انگلیسی: knockout یا KO) یک معیار پیروزی در مسابقات ورزشی مبارزه‌ای نظیر بوکس، است. ضربه فنی کامل هنگامی است که حریف توان ادامه مبارزه را نداشته باشد. به نظر می‌رسد این ورزش در مازندران با مدیریت غیرحرفه ای «ناک‌اوت» شده باشد.


منبع : بصیرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بابایی کارنامی - بوکس - مازندران -

نظرات کاربران در مورد : بهره‌برداری انتخاباتی؛ ورزش مشت‌زنی مازندران را «ناک‌اوت» کرد
 • فرهاد کنجکاوپاسخ2دوشنبه 09 آذر 1394

  سوالی که واسم پیش اومده اینه که چرا اطرافیان اقای بابایی ازش حمایت نمی کنن!

 • جمالیپاسخ3دوشنبه 09 آذر 1394

  هیات بوکس مازندران چیزی نداشت حالا این بنده خدا اومده یه خورده سر و سامون داده ناراحتین بابا انصافتون و شکر

 • تماشاچیپاسخ1دوشنبه 09 آذر 1394

  یادمه تو مسابقات هیات بوکس استان که تو ساری برگزار شد حتی رینک بوکس نداشتن و از آمل اجاره کردن استقبالم خیلی سرد بود هم تماشاگران هم بوکسورای بزرگ

 • 123پاسخ1دوشنبه 09 آذر 1394

  اتفاقا بابایی کارنامی چندین سال قهرمان بوکس کارنام وده سال قهرمان بوکس کیاسر وپنج سال قهرمان بوکس ساری ومازندران وجندین دوره قهرمان بوکس در کشور وجهان بوده اند .کم لطفی نکنید ومانع نون قرض دادن مسئولین نشوید .

 • yپاسخ1سه شنبه 10 آذر 1394

  برادر محترم چون اطرافیان بابایی ایشون رو میشناسن وبا اوکار کردن وبه یقین رسیدن که آقای بابایی بدرد نمایندگی نمیخوره مدیر کلی هم براشون زیاد بود که به لطف آقای شجاعی به مدیر کلی رسید وحالا اومی رقیبش شد نمیدونم آقای بابایی چی فکر کرده که کاندید شد به عنوان مدیر کل چه کار مثبتی انجام داد جز مسابقات کارگری !!!!!!!

نظر شما در مورد : بهره‌برداری انتخاباتی؛ ورزش مشت‌زنی مازندران را «ناک‌اوت» کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها