مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 97632 -تاریخ انتشار : یکشنبه 04 مهر 1395 -ساعت : 14:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بزرگ‌نیا: منافع استانی را فدای علاقه‌های شخصی خود نکنیم/ تخفیف  50 درصدی جهت اقامت در هتل‌های استان

گزارش مازندمجلس از نشست بارانیِ مدیرکل گردشگری مازندران با اهالی رسانه؛

بزرگ‌نیا: منافع استانی را فدای علاقه‌های شخصی خود نکنیم/ تخفیف 50 درصدی جهت اقامت در هتل‌های استان

مازندمجلس: مدیرکل گردشگری مازندران، برگزاری تورهای رایگان، بازدید رایگان از موزه‌های استان، تخفیف جهت اقامت در هتل‌های استان، برگزاری همایش توسعه سوادکوه، برگزاری جشنواره غذاهای بومی سنتی شمال و جنوب ایران در آمل، رونمایی از مجله گردشگری «بریم سفر» در هتل مازرون قائم‌شهر، اجرای آواها و نواهای بومی شمال و جنوب اران و ... را از مهمترین برنامه‌های این هفته اعلام کرد

مازندمجلس: با فرارسیدن روز جهانگردی و هفته گردشگری، نشست خبری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در سالن اجتماعات این سازمان در حالی در صبح یک روز بارانی برگزار شد که به نظر می‌رسید این رحمت الهی در قلب‌ها و کلام حاضرین اثرگذار بوده، همه را مهربان کرده و نشستی شاعرانه، پر از صمیمیت و بدون کوچکترین حواشی و نقدی را شاهد بودیم و حاضران مدام قربان‌صدقه‌ی هم (حتی منتقدان و مخالفان) می‌رفتند و به‌هم ابراز محبت می‌کردند. این مهربانی‌ها از سخنان عباس مهدوی (مدیر روابط عمومی سازمان) آغاز شد و با  اظهارات دلاور بزرگ‌نیا ادامه یافت و با سخنان همکار با تجربه‌‌ی ما (کوشکی) به اوج خود رسید که خوشبختانه زمان نشست پایان یافت و ماجرا ختم به‌خیر شد!

دلاور بزرگ‌نیا، با اشاره به هفته گردشگری و اهمیت بازتوانی معلولان در این حوزه، سخنان خود را با محوریت این موضوع آغاز کرد و گفت: گردشگری برای معلولان و مناسب‌سازی فضاهای لازم امری ضروری است. در این سال‌ها اقدامات خوبی توسط برخی شهرداری‌ها در این راستا اجرایی شده به‌طوری‌که در اماکن گردشگری عمومی دغدغه حضور معلولان را نداریم. اما انتظار داریم این وضعیت بهبود یابد و سرمایه‌گذاران در حوزه تاسیسات گردشگری نسبت به جانمایی فضاهای گردشگری برای این قشر اقدام مناسب‌تر و جدی‌تری انجام دهند.

وی، در ادامه از انعطاف خود و سازمان برای شنیدن نقدها و پیشنهادات گفت و گفت: از نقدهای منصفانه و سازنده استقبال کردیم و در برابر نقدهای غیرواقعی، صبوری. تاکنون به هیچ رسانه و منتقدی نگفتیم که چرا درباره ما و سازمان مطلب یا مطالب انتقادی یا خلاف واقع می‌نویسید. همین‌جا از همه منقدان و مخالفان (حتی کسانی که از بنده خوششان نمی‌آید) تقاضا دارم در نقدها و مخالفت‌های خود صلاح گردشگری استان را درنظر بگیرند نه شخص دلاور بزرگ‌نیا را. و طوری قلم‌فرسایی کنند که نقاط مثبت گردشگری استان تقویت و نقاط منفی، کمرنگ‌تر و برطرف شود.

مدیرکل گردشگری مازندران، برگزاری تورهای رایگان (به ویژه برای معلولان)، نواخته شدن زنگ گردشگری در مدرسه استثنایی مرحوم کولائیان ساری، بازدید رایگان از موزه‌های استان، تخفیف 70 درصدی (برای جانبازان و معلولان) و 50 درصدی برای سایر اقشار مردم جهت اقامت در هتل‌های استان، برگزاری همایش توسعه سوادکوه با محورریت گردشگری (هشتم مهرماه)، برگزاری جشنواره غذاهای بومی سنتی شمال و جنوب ایران در آمل، رونمایی از مجله گردشگری «بریم سفر» در هتل مازرون قائم‌شهر (هشتم مهرماه)، اجرای آواها و نواهای بومی شمال و جنوب اران و استقبال از گردشگران در مبادی ورودی استان را از مهمترین برنامه‌های این هفته اعلام کرد و گفت: در پنجم مهرماه در هتل میزبان بابلسر با حضور چهره‌های ملی از برترین‌های کشوری در حوزه تاسیسات تجلیل به‌عمل می‌آید که برترین‌های 5 رشته از 30 رشته از استان مازندران هستند.

وی با اشاره به دغدغه‌ها‌ی سازمان در راستای توسعه گردشگری استان، گریزی به روز معارفه‌ی خدمت خود در سازمان گردشگری مازندران، زد و اظهار کرد: اگر خاطرتان باشد در آن روز عرض کرده بودم که گردشگری یک صنعت فرابخشی هست و در این مدت خیلی تمایل داشتم با همکاری رسانه‌ها به شکل حقیقی به این موضوع بپردازیم تا برای همیشه از بخشی‌نگری در استان خلاص شویم ولی اینگونه نشد. اکنون انتظار داریم رسانه‌ها بیشتر به این موضوع بپردازند و در حوزه گردشگری از نهادها و سازمان‌های مختلف (16 دستگاه) حتی دولت مطالبه‌گری کنند تا در آینده بتوانیم به نتایج موردنظر برسیم.

بزرگ‌نیا، در ادامه زباله را یکی از معضلات مهم پیشِ روی گردشگران استان دانست و گفت: صرفا پرداختن به این معضل و نایدیده گرفتن فرصت‌های ایجاد شده‌ی دیگر در حوزه گردشگری، زیبا و منصفانه نیست در حالی‌که گردشگری در غرب استان منبع ارتزاق و در آمد خوبی برای مردم شده است و نیاز است تلاش کنیم در کل استان این فضا و حتی شرایطی مساعدتر ایجاد شود.  

مدیرکل گردشگری مازندران، با بیان اینکه نیاز است در حوزه توسعه و فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری به شکل ویژه‌ای تلاش و اقدام کنیم، افزود: با توجه به‌شعار امسال روز جهانگردی «گردشگری برای همه و همه برای گردشگری» ضروری‌است قشرهای مختلف جامعه را به سمت توسعه گردشگری سوق دهیم چرا که این حوزه یک حوزه‌ی بکر است و دست‌خوردگی و آلودگی جدی ندارد.بنابراین جای کار و توجه ویژه دارد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بزرگ نیا - گردشگری - مازندران - مجید ساجدی فر -

نظر شما در مورد : بزرگ‌نیا: منافع استانی را فدای علاقه‌های شخصی خود نکنیم/ تخفیف 50 درصدی جهت اقامت در هتل‌های استان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها