امروز شنبه 01 مهر 1396 ساعت 21:36:54

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 98235 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 مهر 1395 -ساعت : 16:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پشت پرده‌ منتفی شدن منطقه آزاد مازندران (طنز)

پشت پرده‌ منتفی شدن منطقه آزاد مازندران (طنز)

اختصاصی مازندمجلس: طنز این هفته را به مثنوی هفتاد مَن ایجاد منطقه آزاد در مازندران که در سال‌های اخیر در نقطه‌های مختلف مطرح می‌شود و پس از چندی منتفی و دوباره مطرح می‌شود و.... اختصاص دادیم. باشد که اثرگذار و مفید باشد

مازندمجلس- مجید ساجدی فر: طنز این هفته را به مثنوی هفتاد مَن ایجاد منطقه آزاد در مازندران که در سال‌های اخیر در نقطه‌های مختلف مطرح می‌شود و پس از چندی منتفی و دوباره مطرح می‌شود و.... اختصاص دادیم. باشد که اثرگذار و مفید باشد:

منطقه آزاد و نمایندگان مجلس نهم

ماجرای منطقه آزاد در مازندران در آخرین ماه‌های فعالیت مجلس نهم و همزمان با التهابات انتخابات مجلس دهم داغ و داغ‌تر شد و هرکدام از نمایندگان مازندران سعی می‌کرد در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های خود همچون نانوک (شکارچی جوان قطب) که معمولا بلند می‌گفت: «خرسِ بزرگ مال منه» هرکدام از این بزرگواران بلند می‌گفت: «منطقه‌ی آزاد مال منه»!

هرچه دولت بینوا می‌گفت: همچنانکه نمی‌شود همه‌ی افراد جامعه دکتر باشند، نمی‌شود همه نمایندگان منطقه‌ی آزاد داشته باشند بیایید بر اساس شایستگی و زیرساخت یا به قید قرعه به یکی‌تان منطقه آزاد و به بقیه منطقه بسته، منطقه نیمه‌آزاد و یک‌چارم‌آزاد بدهیم و این قائله تمام شود، کسی زیربار نمی‌رفت و هر کدام می‌گفت: منطقه‌ی آزاد مال منه!

البته نمایندگان مازندران مثل نمایندگان دیگر استان‌ها نبودند که خدای نکرده، رویم به دیوار، با مواردی چون پرونده‌سازی، زیرآبزنی و ... طرح‌ها و پروژه‌ها را از آن خود کنند (خوشبختانه این پدیده‌های شوم در استان جایی ندارد!) فقط در هر نقطه‌ی کشور، دولتی‌ها را می‌دیدند به سمت‌شان می‌دویدند و بلند می‌گفتند: منطقه‌ی آزااااااد مال منههههه!

دولت هم که بنا بود در سفر خود به مازندران تلکلیف منطقه آزاد را روشن کند وقتی دید نمایندگان استان هر کدام می‌گویند منطقه آزاد مال منه، دولت هم خَشَمگین شد و گفت: منطقه آزاد مال منه، به هیچکدامتان هم نمیدهم. بروید حالش را ببرید!!

نمایندگان استان گفتند: این شد حرفی، اگه می‌خواین منطقه آزاد یا هرچی با ما بدید یا به همه بدید یا به هیشکی ندید(منطق ما یا همه یا هیچه)! و ضمن تشکر از دولت، بی‌خیال منطقه آزاد شدند و پیگیر این شدند که چه موارد دیگر را می‌توانند مال خود کنند!

و اینگونه ایجاد منطقه آزاد مازندران در مجلس نهم منتفی شد!

منطقه آزاد و نمایندگان مجلس دهم:

مجمع نمایندگان مازندران در نامه‌ای به‌شماره‌ی (سه‌رقم، سه‌رقم بخوانید) 206405141 در تاریخ 31 مرداد 95 برای دکترجهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نوشت: در راستای حمایت از لایحه دولت مبنی بر تصویب 7 منطقه آزاد جدید در کشور به استحضار می‌رساند ما نمایندگان مازندران توی دلمان 12 منطقه آزاد به ازای هر نماینده می‌خواهیم اما چه کنیم...! چون مازندران با شاخص‌ها و ظرفیت‌های بسیار بالا در موضوعات گردشگری، تجارت صنعت و انرژی، عملا چیزی ندارد و تاکنون از نگاه دولت محترم مغفول مانده یعنی اصلا نگاهی به ما نشده و یا اگرشده از پشت عینک ته‌استکانی بوده و چیزی دیده نشده بنابراین مردم شریف و فهیم استان در ورودی‌های شهر منتظر منطقه آزاد هستند. هیچ‌جا نمیرن همینجا هستند!  

در بخش دیگری از این نامه آمده است: در صورتی که پیشنهاد بالا مورد قبول شما نبود پیشنهاد دوم ما این است: مازندران دارای منابع غنی از رامسر تا گلوگاه هست و کمتر استانی با این ملاک (منابع غنی از رامسر تا گلوگاه) می‌باشد لذا ما نمایندگان مازندران (از رامسر تا گلوگاه) انتظار داریم همانند هرمزگان در 3 نقطه با 3 محور برای ایجاد منطقه آزاد از رامسر تا گلوگاه با محورهای زیر اقدام گردد:

الف: ایجاد منطقه آزاد با محوریت گردشگری و سلامت از رامسر تا گلوگاه!

ب: ایجاد منطقه آزاد با محوریت فناوری و تجاری از رامسر تا گلوگاه!

ج: ایجاد منطقه آزاد با محوریت انرژی از رامسر تا گلوگاه!

امید داریم شادمانی مردم شریف مازندران (از نوع تکدست) را با جواب مثبت شما شاهد باشیم.

جوابیه دولت: نمایندگان مازندران در دوره‌های مختلف، خواهشا اِنقدر ما را دیوانه نکنید! نهایتا بتوانیم یک منطقه آزاد با یک موضوع در یک شهر یا حوزه به شما بدهیم. لطف کنید پس از بررسی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرها، حوزه‌ها و بنادر استان، و مشورت با استاندارِ با برنامه درهمه‌ی زمینه‌ها-، تصمیم کبرای خود را در این باره اعلام کنید.

پاسخ نهایی نمایندگان مازندران (هر کدام جداگانه): آقای دولت، از شما چه پنهان بنده و مشاورانم (که خودم می‌باشم) هرچه فکر و بررسی کردیم، دیدیم حوزه انتخابیه بنده چندان، زیرساخت لازم برای احداث منطقه آزاد را ندارد! وانگهی مهم احداث منطقه آزاد است و برای ما فرقی نمی‌کند کدام شهر و کدام حوزه باشد فقط اگر ممکن است این شهر و حوزه در مازندران نباشد همان بهتر به استان‌های محروم دیگر واگذار شود. چون ما طاقت دیدن اینجور مسائل را نداریم! دست خودمان نیست، یک عادت قدیمی‌ست که صنعت و کشاورزی و دریا و جنگل و دشت و همه چیز ما را نابسامان کرده است! با تشکر

- اینجا بود که خوشبختانه گوشی‌ام زنگ خورد و از این خواب پریشان و طنزآلود بیدار شدم!!

............

«بچه‌ها هوشیارند، چشم و دل بیدارند

گوش جان را بگشا که سوالی دارند:

سبزیِ باغ چی‌شد آبیِ آب چی‌شد

شهرِ خورشید کجاست شبِ مهتاب چی شد؟»

راستی عمو! منطقه‌آزاد چی شد؟؟!!

چی شد...


پشت پرده‌ منتفی شدن منطقه آزاد مازندران (طنز)

پشت پرده‌ منتفی شدن منطقه آزاد مازندران (طنز)لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پشت پره - منتفی شدن منطقه آزاد - مازندران - طنز - مجید ساجدی فر -

نظر شما در مورد : پشت پرده‌ منتفی شدن منطقه آزاد مازندران (طنز)

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها