مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 8104 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 آذر 1394 -ساعت : 17:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مردم مجلسی را انتخاب می‌کنند که معیارهای آن را دولت تدبیر و امید مشخص کرد

دکتر رضوی در گفت و گوی اختصاصی با مازندمجلس؛

مردم مجلسی را انتخاب می‌کنند که معیارهای آن را دولت تدبیر و امید مشخص کرد

اختصاصی مازندمجلس: نماینده ما بجای اینکه در بخش‌هایی ورود پیدا کند که امید را به جوانان و مردم بدهد و تعامل مثبتی به اندازه کافی با مردم داشته باشد در این بخش‌ها به صورت جدی ورود پیدا نمی‌کند/ طرح مترو و.... برای جاده هراز که توسط برخی عزیزان از جمله نماینده آمل مطرح می‌شود برای مردم باورکردنی نیست و مردم انتظار دارند دست از این رویاپردازی بردارند

اختصاصی مازند مجلس: محمدحسین رضوی یکی از موسسان دانشگاه شمال و استاد دانشگاه مازندران هست. وی از اوایل پیروزی انقلاب با تشکیل و تاسیس بنیاد انقلاب اسلامی با نهضتی به رهبری امام خمینی همراه بود و در کنار آن در مسئولیت‌هایی خدمت می‌کرد به نحوی که دوران اول خدمت در وزارت آموزش و پرورش بود.

پس از آن در سال‌های 64 تا 68 در دولت جنگ و دفاع مقدس به عنوان معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تربیت‌بدنی کشور خدمت کرد و این را همواره جزو افتخارات خود می داند که علیرغم جوان بودن و تجربه اندک در خدمت، دعوت به پذیرش مسئولیت آن هم در سطح کشور و در شرایط سخت دوران جنگ است.

پس از سال 68 در دولت سازندگی از سازمان تربیت بدنی جدا شد و در سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه معاونت آموزشی و معاونت طرح و برنامه به مدت 3 سال خدمت کرد.

در دوره دوم دولت سازندگی نیز از وی دعوت شد که در سمت معاونت فنی کنفدراسیون‌های ورزشی خدمت کند بنابراین از دانشگاه تربیت‌مدرس جدا شد و به نهاد جدید رفت.

در آستانه انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی با وی همکلام شدیم تا از بیشتر با ایشان آشنا شویم:


مازندمجلس: ابتدا خود را برای مخاطبان مازندمجلس معرفی کنید و از فعالیت‌های سیاسی و سوابق اجرایی خود بگویید

رضوی: بسم الله الرحمن الرحیم، ضمن تشکر از شما روز مجلس شورای اسلامی را خدمت ملت شریف ایران تبریک عرض می کنم و امیدوارم روزبروز شاهد مجلس پویاتر و رو به پیشرفت و توسعه در کشور عزیزمان ایران باشیم.

بنده سید محمدحسین رضوی از موسسان و بنیانگذاران دانشگاه شمال و عضو هیءت علمی دانشگاه مازندران هستم اصالتی روستایی دارم و از طائفه امیری منطقه لاریجان آمل محسوب می‌شوم. بنده از اوایل پیروزی انقلاب با تشکیل و تاسیس بنیاد انقلاب اسلامی با نهضتی به رهبری امام خمینی همراه بودم و در کنار آن در مسئولیت‌هایی خدمت می‌کردم. به نحوی که دوران اول خدمت من در وزارت آموزش و پرورش بوده پس از آن در سال‌های 64 تا 68 در دولت جنگ و دفاع مقدس به عنوان معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تربیت‌بدنی کشور خدمت کردم و شاید از افتخارات بنده بود که علیرغم جوان بودن و تجربه اندک در خدمت، دعوت به مسئولیت در سطح کشور آن هم در شرایط سخت دوران جنگ شدم. بعد از سال 68 در دولت سازندگی از سازمان تربیت بدنی جدا شدم و در سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه معاونت آموزشی و معاونت طرح و برنامه به مدت 3 سال خدمت کردم که خوشبختانه آن دوران علیرغم اینکه با پیشینه تحصیلی من زیاد سازگار نبود ولی به مدد تعامل مثبت بنده با نیروی انسانی و تخصصی همان سازمان، خدماتی را موجب شدیم که به زعم بسیاری از همکاران دوران طلایی نام گرفت سال 71 برای ادامه تحصیل در دوره دکترا در کنار عزیزانی مثل دکتر جعفر توفیقی، معاون اداره مالی  دانشگاه تربیت مدرس را به عهده گرفتم . در دوره دوم دولت سازندگی از من دعوت شد که در سمت معاونت فنی کنفدراسیون‌های ورزشی خدمت کنم بنابراین از دانشگاه تربیت‌مدرس جدا شدم و به نهاد جدید رفتم ضمن اینکه در همین دوران در دانشگاه تربیت مدرس به کمک دوستان یک مرکز مدیریت بهره بری را برای آن دسته از مدیران کشور که تجربه مدیریتی داشتند، ایجاد کردیم مدیرانی که در موضع مدیریت کلان حضور نداشتند تا در یک لینک مثبت با دانشگاه‌های معروف دنیا تجارب خود را مبادله کنند. ضمن اینکه در تاسیس شرکت صنایع هوایی در بخش غیرنظامی به همراهی دکتر علی محمد نوریان از موسسین این شرکت و قائم مقام این شرکت بودم که  این شرکت در ساخت هواپیماهای سبک موفقیت‌هایی هم داشت که قبل از این تاریخ در کشور سابقه نداشت.



مازندمجلس: جایگاه مجلس را در سالهای اخیر چگونه ارزیابی می‌کنید؟
   
رضوی: عرض کنم که مجلس ما میراث مشروطیت است که توانست قانون اساسی را محور اداره کشور کند تا تصمیمات کشور، مبتنی بر آرای مردم باشد و ما امروز به داشتن مجلس افتخار کنیم که در طول تاریخ بزرگانی چون شهید مدرس و محمد مصدق در مخالفت با دیکتاتوری و مساله ملی کردن نفت خواستار ان بودند که زمینه ساز ایجاد جامعه مدنی و مبتنی بر آرای مردم شوند و در ادامه با توجه به کلام امام راحل که مجلس در راس امور و عصاره فضائل مردم است مجلسی اسلامی شکل گرفت و انتظار می‌رفت مجلس این مسیر تکاملی را طی کند گرچه ناملایمات جنگ و شرایط سیاسی حاکم بر کشور و موقعیت اقتصادی که ما امروز شاهد آن هستیم تا حدود زیادی تاثیرگذار بود اما اینگونه نشد. بهرحال بدلیل آنکه مجلس برایند تفکرات مردم است انتظار می‌رفت که همراه با آگاهی، دانش، بینش و تفکری خوب در عرصه بین‌المللی بهتر عمل می‌کردیم. بنابراین بنده معتقدم در اوایل انقلاب مجلس قوی‌تری داشتیم که در ادامه این قوت به ضعف گرایید. آنچه که شاهد آن هستیم این است که امروز دغدغه کشور ما  اقتصاد ملی است که این مساله می‌تواند تولید ناخالص ملی را افزایش دهد، بیکاری را ساماندهی کند، امید به زندگی را در جوانان افزایش دهد که مجلس در این زمینه بسیار تاثیرگذار است اگر افراد عالم، آگاه، دانشمند و با تجربه کافی مدیریتی و همسو با دولت وارد مجلس شوند می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند. در دولت پیشین با 6 درصد رشد منفی اقتصادی، 40 درصد تورم و حداکثر اشتغال ایجاد شده 14 تا 15 هزار در طول دوران 8 ساله را شاهد بودیم بنابراین اگر نگوییم شرایط بحرانی بود، خوب و مطلوب نبود.



مازندمجلس: علت حضور شما در عرصه‌های رقابت شهرستان آمل چیست؟ و از برنامه‌های خود بگویید:

رضوی: بنده با توجه به شرایط موجود جامعه و مجلس فعلی و بنا به توصیه دوستانی که شرایط موجود را نمی‌پسندند ومعتقدند که باید  اصلاحاتی در مجلس صورت بگیرد همچنین به دلیل قرابتی که با تفکر اصلاح‌ گرایانه که برگرفته از بطن انقلاب است دارم پذیرفتم که در عرصه حضور یابم تا از امکانات بالقوه شهرستان آمل از قله دماوند تا جلگه هراز و دریا و .... در جهت تولید کار و ثروت ملی اهتمام ویژه داشته باشم و قبل از اینکه دراین عرصه حضور پیدا کنم از هم اکنون به دنبال طراحی طرح‌ها و اقداماتی هستم که در زمینه‌های مختلف مثلا عرصه گردشگری برنامه‌های خوبی داشته باشیم ضمن اینکه رایزنی‌هایی را با کارگزاران دولت تدبیر و امید انجام دادیم در عرصه کشاورزی با طبیعتی که شهرستان آمل دارد، می‌شود برخی از این تنگناهای موجود را اصلاح کرد که امیدواری مردم به انقلاب و نظام را بیشتر کرد یکی از این اقدامات بحث منطقه ویژه اقتصادی را در کنار شبکه‌های فرهنگی در مازندران ایجاد کرد که طبق آمار بالغ بر 40 درصد صنعت مازندران در آمل هست و بالغ بر 60 درصد صادرات مواد صنعتی یا غذایی استان از این شهر توزیع می‌شود که اینها همه فرصت است اما تعداد جوانان بیکار ما نیز کم نیست شاید در قیاس با شهرهای دیگر ما در موقعیت مناسبی نیستیم ولی نماینده ما بجای اینکه در بخش‌هایی ورود پیدا کند که امید را به جوانان و مردم بدهد و تعامل مثبتی به اندازه کافی با مردم داشته باشد در این بخش‌ها به صورت جدی ورود پیدا نمی‌کند. بنابراین چنین مسائلی باعث شده بنده با این تجارب مدیریتی و پژوهشی و کارافرینی، از نگاه همشهریان با هماهنگی و تعامل با مردم حضور پیدا کنم و در عرصه نمایندگی مجلس اگر نگویم انقلاب خدمات ایجاد می‌کنم حداقل می‌توانم رکوردی را در تاریخ آمل بجا بگذارم.



مازندمجلس: تاثیر برادران لاریجانی در بهبود اوضاع آمل چه بوده است؟

رضوی: آنچه مهم است ریاست 2 قوه تاثیرگذار کشور برادران لاریجانی هستند گرچه بقیه اعضای خانواده لاریجانی هم از چهره‌های تاثیرگذار کشور هستند امروز  اقای علی لاریجانی به عنوان نماینده مردم قم بسبار در سرنوشت کشور تاثیرگذار بوده و در شهر آمل والد بزرگوارشان که بزرگ شده این شهر است و بخش اعظم مردم حداقل در زمان حیات ایشان، وی را مرجع تقلید خود می‌دانستند انتظار می رود توجه ویژه‌ای به این شهرستان داشته باشند و  فرزندران مرحرم آیت‌ا... میرزا هاشم لاریجانی هنوز جا دارد با تلاش بیشتری در پی پیشرفت زادگاهشان باشند که انشالله در اینده محقق شود.

 جاده هراز که یک خط ارتباطی مازندران به پایتخت کشور است بالغ بر 17 سال است که در معرض تعریض هست که تا امروز اتفاق نیفتاده و زمانی طولانی برای مناسب سازی این جاده  است و در عرف هیچ کشوری نیست که جاده‌ای 180 کیلومتری بالغ بر17  سال به طول بینجامد. یکی از امکانات دیگری که هم پیشتوانه آب مصرفی برای بخش کشاورزی است و هم  آب شرب مردم را تضمین کند سد هراز است که با اینکه 3 یا 4 سال از عمر تجهییز کارگاه یا ساخت مقدمات آن می‌گذرد امروز پیش‌بینی می‌کنند که این سد بالغ بر 400 میلیارد تومن هزینه دارد که در گزارش آماری حداقل 30 درصد در 5 سال و 70 درصد در ادامه خدمات ناشی از این سد نصیب مردم شود این سد و قله دماوند یک موقعیت عظیم گردشگری دارد که می‌تواند هم فرصت برای مردم آمل و هم نعمتی برای کل ایران باشد و مطمئنا هربخشی از این طبیعت چه در قله دماوندی که امروز بزرگترین قله مخروطی دنیاست و حداکثر گردشگری که این قله بزرگ دارد حدود 3 هزار نفر است در حالی که قله‌ای دیگری که در ژاپن هست با قابلیتی ضعیفتر بالغ بر 30 هزار نفر گردشگر دارد  در حالی که دماوند بسیار امکانات بالقوه و بالفعلی مثل آب‌های معدنی و چشمه‌های مختلف دارد که همه نعمت و سرمایه است انتظار می‌رفت حداقل با کمک این عزیزان که در نهادهای مهم کشوری هستند این اقدامات پیگیری و صورت می‌گرفت. ضمن اینکه طرح مترو و.... برای جاده هراز که توسط برخی عزیزان از جمله نماینده آمل مطرح می‌شود برای مردم باورکردنی نیست و مردم انتظار دارند دست از این رویاپردازی بردارند و با پرداختن به واقعیات نوید یک زندگی بهتر را بدهند و طبیعی است که مردم آمل اقبالی به نمایندگان موجود نداشته باشند. بنده هم می‌خواهم بدنبال ایجاد چنین مراکز فرهنگی که اثرات برجسته‌ای را در شهر آمل ایجاد کرده و پیشانی‌ای شهری با جلوه‌های جوان در دل شهر آمل هست خدمات دیگری به مردم شهرم در کسوت نمایندگی داشته باشم.و با اطمینان این را عرض می‌کنم که با فراهم کردن وضعیتی بهتر در خدمت شهروندان آملی باشم.



مازندمجلس: ترکیب آینده مجلس را چگونه پیش‌بینی  می‌کنید:

رضوی: به نظر می رسد مردم با مشاهده عملکرد مجلس نهم به دنبال تغییر و رویکرد متفاوت‌تری باشند بنابراین مجلسی با نگاه اصلاح‌ گرایانه و اعتدالی که خواهان تغییر شرایط موجود باشد دور از انتظار نیست. یعنی حداقل بر اساس شواهد موجود تمایلات مردم این است که با شاخصه‌های انتخاباتی و حتی نوع مصادیقی که نمایندگان فعلی هستند مجلس آینده فاصله بگیرد یا گذر کند و این گذار را با آرایی که مردم به دولت تدبیر دادند می‌توان درک کرد دور از دسترس نیست و مردم مجلسی را انتخاب می‌کنند که معیارها و شاخص‌های آن را دولت تدبیر و امید مشخص کرد نمایندگانی که دیدگاه اصلاح‌طلبی اعتدالی دارند انتخاب می‌شوند مجلسی که نه افراطی‌گری مجلس ششم را داشته باشد نه تندروی‌های مجلس نهم را که اینها از دیدگاه مردم دور نمی‌ماند و مردم مجلسی می‌خواهند که معدل اصلاح‌طلبی اعتدالی باشد.

مازندمجلس: با توجه به عملکرد نماینده دولت در مازندران، استقبال مردم از حامیان دولت تدبیر و امید را چگونه ارزیابی می‌کنید:

رضوی: به نظر من مردم ما خویشتن دار و صبورند و نوعا عملکرد یک مدیر اجرایی را ملاک قضاوت قرار نمی‌دهند که بخشی از آنها تحمیلی بود در شهر آمل در طول 3 سال، 3 تا فرماندار عوض شد که تحت تاثیر حمایت ناصواب نمایندگان فرصت خدمت بیشتر حامیان دولت را گرفت با این حساب من احساسم این است مردم این خطه از تفکرات علم گرایانه و معتدل و حافظ منافع  ملی حمایت می‌کنند.



مازندمجلس: نظرتان درباره پایگاه خبری مازندمجلس بفرمایید:

رضوی: مازندمجلس رسانه‌ای است که جایگاه و اعتبار خوبی در استان و حتی کشور در مدت کوتاه فعالیتش کسب کرده است و آینده خوب و مطلوبی دارد.


مردم مجلسی را انتخاب می‌کنند که معیارهای آن را دولت تدبیر و امید مشخص کرد

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دکتر رضوی - حوزه انتخابیه آمل -

نظرات کاربران در مورد : مردم مجلسی را انتخاب می‌کنند که معیارهای آن را دولت تدبیر و امید مشخص کرد
 • بانوي آمليپاسخ1شنبه 14 آذر 1394

  زنده باد دكتر رضوي كه اگر يه شير مرد تو اين كانديداها باشه شماييد.

 • نیماپاسخ1شنبه 14 آذر 1394

  چقدر خوبه که بالاخره یکی پس از سالها با همچین تفکراتی نامزد انتخابات مجلس شده.

 • احسان فاضلیپاسخ1شنبه 14 آذر 1394

  درود بر رضوی مرد محبوب و شریف امل

 • میلاد موسوی پاسخ0یکشنبه 15 آذر 1394

  بی شک تابحال آمل کاندیدایی با این رزومه مدیریتی نداشته. امیدوارم در انتخابات موفق شوند و آمل رو از این رخوت و خارج کنند.

 • rezayiپاسخ0یکشنبه 15 آذر 1394

  با سلام و عرض خسته نباشيد،دكتر رضوي عزيز استاد گرامي اميدواريم با حضور شما به عنوان نماينده شهر آمل شاهد شهرستاني به زيبايي و پويايي دانشگاه شمال باشيم ،از دوستان سايت مازندمجلس متشكرم

 • مهدی@پاسخ0سه شنبه 17 آذر 1394

  عزیزان همشهری آملی بنده کاملا با آن بخش از نظرات دکتر رضوی که نماینده فعلی را به نوعی به کم کاری محکوم کردند موافقم و به نظربنده واقعا آقای یوسفیان و اخوان لاریجانی آنچه را در توان داشتند برای آمل خرج نکردند. البته نباید فرموده حضرت آقا مبنی بر اینکه نماینده یک شهر به همان شهر تعلق ندارد و نماینده تمام ملت ایران است را مورد غفلت قرار دهیم، ولی به نظر میرسد که این آقایان کلا وظایف نمایندگی خود را فراموش کرده اند و در پی بازی های سیاسی و جناح بندی های حزبی می دوند تا دوباره بر کرسی سبز بهارستان تکیه بزنند.
  واقعا جناب یوسفیان در این مدت دوازده سال که به عنوان نماینده مردم شریف آمل در مجلس حضور داشتند چه اقداماتی را در راستای رفع بیکاری،خدمات رسانی بهتر و دیگر مواردی را که آقای رضوی بیان فرمودند را در حق مردم آمل انجام دادند؟ غیر از احداث چند پل روگذر که پروژه ملی بود و یا ساخته شدن چند کارخانه توسط بخش خصوصی که البته نیروی کار آن از شهرهای اطراف تأمین شد و جوانان و مردان جویای کار آملی برای تأمین مخارج زندگی با مشکلات بسیاری دست به گریبانند، و یا اورژانس هوایی؟ البته وعده های بسیار زیادی د خصوص سد هراز ، تعریض جاده هراز، فرودگاه و مترو مطرح کردند که البته مردم آگاه و منطقی آمل دریافتند که این وعده ها، غیرکارشناسی هستند و اصلا عملی نخواهد شد.

  در این دوره از مردم شریف آمل و خصوصا مردم صبور و با بصیرت لاریجان تقاضا مندم تا با حضوری جدی و پر شور در پای صندوق های رأی، به فکر تغییر نماینده آمل باشند و فردی را غیر از آقای یوسفیان انتخاب کنند. (مهم نیست که چه شخصی نماینده آمل شود، مهم این است که یوسفیان نشود)
  والسلام
  مهدی@

 • mپاسخ0پنج شنبه 19 آذر 1394

  در سایت قسمتی برای ثبت نام کاندیداها گذاشته اید. چرا نام و اطلاعات شخصی را منتشر کرده اید؟ به شما اعتماد کردیم که نام و شماره تلفن و کدملی را در سایتتان قرار دادیم.

  نام خود را در گوگل سرچ کردم دیدم همه اطلاعاتم آمد!!!

  اگر زودتر این اطلاعات را برندارید، از سایتتان شکایت خواهم کرد.

  لطفا زودتر بررسی و اصلاح نمایید.

  • مازندمجلس0جمعه 20 آذر 1394

   با سلام. ما هیچ اطلاعات خصوصی از کسی بر روی سایت منتشر نکردیم و حتی اطلاعات کسانی که بر روی سایت ثبت نام کردند را بر روی خروجی خود قرار ندادیم. بفرمایید دقیقا منظورتان چه مطلبی است

 • خسین سرخیلپاسخ0دوشنبه 28 دی 1394

  باصلاحیت ترین و لایق ترین کاندید آمل هم از نظر برنامه.وهم از نظر سوابق و هم از نظر توان مندیهای اجرایی

 • یا علیپاسخ0پنج شنبه 08 بهمن 1394

  برو کشکت را بساب دولت تدبیر کیلویی چند .

نظر شما در مورد : مردم مجلسی را انتخاب می‌کنند که معیارهای آن را دولت تدبیر و امید مشخص کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها