مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 8161 -تاریخ انتشار : دوشنبه 16 آذر 1394 -ساعت : 19:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پای دختر پلور به انتخابات باز شد

افشای زمین‌خواری یا بازی تبلیغاتی؟!/

پای دختر پلور به انتخابات باز شد

اختصاصی مازند مجلس: در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما برنامه‌ای به صورت زنده پخش شد که در بخش پایانی این برنامه ارتباط تلفنی با دادستان آمل برقرار شد که وی پرده از واقعیتی دردناک و ناراحت کننده و اسفناک برداشت/ یکی از پایگاه‌های خبری شهرستان آمل با تهیه گزارشی از زمین‌خواری در زمین‌های قلعه دختر پلور، از تصرف زمین توسط یک موسسه خیریه که متعلق به یکی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی آمل است خبر داد/ در همین ارتباط یکی دیگر از پایگاه‌های خبری آمل در جواب گزارش تهیه شده آن را حرکتی تبلیغاتی خواند و در راستای رقابت انتخاباتی یکی از نامزدهای مجلس دهم دانست

اختصاصی مازند مجلس: تقریبا ده روز پیش در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما برنامه‌ای به صورت زنده پخش شد که حواشی بسیاری به دنبال داشت. این برنامه که با موضوع زمین‌خواری و کوه‌خواری در شمال بود با حضور رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بر روی آنتن صدا و سیما پخش شد.

در بخش پایانی این برنامه ارتباط تلفنی با دادستان آمل برقرار شد که وی پرده از واقعیتی دردناک و ناراحت کننده و اسفناک برداشت.

 

زمین خواری 25 هکتاری!

«علی طالبی» دادستان آمل به 25 هکتار زمین تصرف شده در پلور اشاره کرد و گفت: متأسفانه این تصرف حقیقت دارد.

وی ادامه داد: 14 هکتار از این میزان از سوی بنیاد مسکن و به منظور خانه دار شدن عده‌ای، تصرف شده است و وقتی قانون رعایت شده باشد و نیت خیر باشد نمی‌توان گفت که تخلفی شکل گرفته است.

طالبی خاطرنشان کرد: این اقدام مورد حمایت شورای شهر و دهیاری پلور قرار گرفته است.

از سویی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به تناقض بین دستگاه‌های متولی اشاره کرد و گفت: تناقض احکام صادره از سوی برخی دستگاه‌ها شاید به این دلیل است که خود مدیران و مسئولان در مناطقی که مورد زمین خواری قرار گرفته اند دارای زمین و ویلا هستند.

پورمختار ادامه داد: نوعاً مواردی هم مشاهده می‌شود که به نام احداث امامزاده و با نیت تصرف زمین‌ها و منابع طبیعی حاشیه تهران زمین‌خواری صورت می‌گیرد و جالب اینکه این عمل با حمایت اوقاف انجام می‌شود و البته اوقاف هم بی‌اطلاع است و باید در این خصوص پاسخگو باشد. (خبرگزاری صدا و سیما)

 

ارتباط زمین خواری با یک نامزد انتخاباتی!

اما چند روز پس از پخش این برنامه اتفاق دیگری افتاد. یکی از پایگاه‌های خبری شهرستان آمل با تهیه گزارشی از زمین‌خواری که در زمین‌های قلعه دختر پلور اتفاق افتاده است، از تصرف زمین توسط یک موسسه خیریه که متعلق به یکی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی آمل است خبر داد:

بخشدار لاریجان در گفت‌وگو با این پایگاه خبری در خصوص زمین‌های موسسه خیریه ذریه حضرت زهرا(س) که متعلق به یکی از نامزدهای این حوزه است در منطقه پلور روستای قلعه دختر، عنوان کرد: قسمت جنوبی رودخانه را منابع طبیعی به عنوان مستثنیات ثبت کرده است و این مستثنیات حدود تقریبی هشت هزار تا هشت هزار و یک‌صد متر مربع و دارای سند رسمی است.

وی ادامه داد: اما آن زمینی که به تصرف این موسسه درآمده است بیش از ۱۹ هزار مترمربع است که از این مقدار زمین حدود هشت هزار متر دارای سند است.

بخشدار لاریجان با اعلام براینکه در سال ۹۳ از سوی کارشناسان قضایی، ۱۱هزار مترمربع این زمین به عنوان تصرف عدوانی این موسسه، اذعان داشت: در این امر شکایتی نیز اداره منابع طبیعی شهرستان آمل مبنی بر تصرف عدوانی در دادگاه بخش لاریجان مطرح کردند که بهمن ماه سال جاری زمان رسیدگی به این پرونده است. (ندای دانشجو)

 

زمین‌خواری ارتباطی با موسسه مورد نظر ندارد

در همین ارتباط یکی دیگر از پایگاه‌های خبری آمل در جواب گزارش تهیه شده با انتقاد از بخشدار لاریجان که بدون اثبات اتهامات وارده شده، نام موسسه و صاحب آن را اعلام کرده است، آن را حرکتی تبلیغاتی خواند و در راستای رقابت انتخاباتی یکی از نامزدهای مجلس دهم دانست. این پایگاه خبری نوشت:

موسسه مورد اشاره فضلی در این مصاحبه هیچ ارتباطی با زمین‌خواری بزرگ پلور وبی توجهی مسوولان از جمله خودش در انجام وظایف محوله ندارد. فضلی اقدام قانونی یک موسسه خیریه که دارای سند رسمی و اجاره نامه تایید شده و تایید کارشناس دادگستری می‌باشد را غیرقانونی جلوه داد و با ذکر نام موسسه و مدیر عاملش درحالیکه در هیچ دادگاهی محکوم نشده‌اند مورد اتهام قرار داد. (هراز نو)

 

حال با توجه به با تاید اصل زمین‌خواری از سوی دادستان آمل و تاکید وی بر حمایت شورای شهر و دهیاری پلور بر این اتفاق از یک سو و نامزدی یکی از موسسان آن موسسه مورد اتهام از سویی دیگر باید دید این زمین خواری گسترده چه تاثیری در ترکیب مدیریت شهری پلور و شطرنج انتخابات آمل خواهد گذاشت.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زمین خواری - قلعه پل دختر پلور -

نظر شما در مورد : پای دختر پلور به انتخابات باز شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها