مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 8180 -تاریخ انتشار : سه شنبه 17 آذر 1394 -ساعت : 12:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جنبش دانشجویی در مازندران عقیم است/ آیندگان ما می‌ترسند وارد جنبش‌های دانشجویی شوند

دبیرکل مجمع دانشجویان مازندران در گفتگویی متفاوت با مازندمجلس مطرح کرد؛

جنبش دانشجویی در مازندران عقیم است/ آیندگان ما می‌ترسند وارد جنبش‌های دانشجویی شوند

اختصاصی مازند مجلس: می‌خواهم بر سر دانشجویان و مسئولان دانشجویی فریاد بزنم که چرا با وجود این همه دانشگاه و دانشجو در استان، جایگاه جنبش دانشجویی مشخص نیست؟/ متاسفانه دانشجویان با حضور در این شبکه‌های اجتماعی کمتر در تشکل‌های دانشجویی حاضر می‌شوند/ شکوفایی تشکل‌های دانشجویی در دوره آقای خاتمی بود/ در مورد جریان سال 88 نمی‌توان به راحتی گفت دانشجویان در آن دخیل بودند بلکه دانشجو ابزار بازی‌های سیاسی مخالفان نظام شده بود / در ایام انتخابات 92، همین مسائل جنبش دانشجویی باعث شد یکی از نامزدها با مطرح کردن بحث گازانبری و «من سرهنگ نیستم» و بحث ستاره‌دار شدن و .... افکار عمومی را به خود جلب کند

اختصاصی مازند مجلس: این بار و به مناسبت روز دانشجو، در دفتر مازندمجلس میزبان بهرام احمدی دبیرکل مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان آزاد اندیش مازندران (مدام) بودیم تا هم درباره آخرین فعالیت‌های انتخاباتی مجمع مدام صحبت کنیم و هم به مناسبت روز دانشجو از فعالیت‌ها و تشکل‌های دانشجویی در مازندران بگوییم. از آنجا که در روز دانشجو(دیروز) چند مطالب و یادداشت به همین مناسبت در پایگاه خبری مازندمجلس منتشر شد ترجیح دادیم این گفتگو را امروز منتشر کنیم. گفتنی است چون آقای احمدی از نیروهای جوان و فعال استان است و با دغدغه‌های دانشجویان و نسل جوان به خوبی آشناست راحت و صمیمی از مسائل جوانان و دغدغه‌های دانشجویان گفتیم. در این گفتگوی یک ساعته، وضعیت و عملکرد جنبش‌های دانشجویی مازندران در زمان ریاست‌جمهوری آقایان هاشمی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی و اینکه در کدام دولت‌ها شکوفایی یا افول داشتند، مورد اشاره قرار گرفت و در ادامه بحث انتخابات و اتفاقات دانشجویی سال 88 مطرح شد و با بحث کرسی‌های آزاد اندیشی و .... پایان یافت با هم این گفتگوی متفاوت و خواندنی را می‌خوانیم:مازند مجلس: در ابتدا درباره روز دانشجو و جنبش‌های دانشجویی مقدمه‌ای بفرمایید تا سوالات خود را مطرح کنیم:  

احمدی: درباره روز دانشجو غالبا مسائل تکراری و آرمانی چون استکبارستیزی و ... مطرح می‌شود که در دوران آغاز انقلاب به وقوع پیوست در حالی که اوضاع جنبش دانشجویی امروز با دوران انقلاب متفاوت است. متاسفانه تمام دوستانی که راجع به جنبش دانشجویی صحبت می‌کنند همه درباره پیشینه آن صحبت می‌کنند و درباره اینکه جنبش دانشجویی در حال حاضر در چه وضعیتی قرار دارد و افق آینده‌ آن چیست، صحبت نمی‌کنند بنده می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و مطالب نویی را مطرح کنم که امیدوارم که جهت رسیدن به خواسته‌های دوستانی که در این راه شهید شدند راهگشا باشد و جنبش دانشجویی به این نقطه برسد که با زبان و قلم خود جریان ساز باشد تا بجایگاه واقعی خود در سطح کشور برسد. من می‌خواهم بر سر دانشجویان و مسئولان دانشجویی فریاد بزنم فریاد من این است که چرا با وجود این همه دانشگاه و دانشجو در استان، جایگاه جنبش دانشجویی مشخص نیست چند تشکل دانشجویی وجود دارد که بتوان از آن سخن گفت، به آن تکیه کرد و روی آن کار کرد. اصلا داریم در مازندران؟ کدام مسئول دانشگاهی و مسئول امور دانش و فرهنگ مازندران راجع به این موضوع که مورد تایید بسیار حضرت آقا هست کار کردند نمونه بارز ادعای من بحث برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاهها است کدام دانشگاه در مازندران چنین موضوعی را عملی کرد کدام مسئول و تشکل دانشجویی وجود دارد که راجع به این موضوع صحبت کند! داد من بر سر خیلی از مسائل جنبش دانشجویی است.مازند مجلس: این مسائل را تشریح کنید.

احمدی: اول اینکه جنبش دانشجویی در مازندران به دلیل نداشتن تشکل‌های دانشگاهی عقیم است نمی‌خواهم به این موضوع بپردازم و ریشه یابی کنم که چی شد تشکل‌های دانشجویی در مازندران شکل نگیرد که جای بحث دارد. ولی آنچه که برای ما مشهود است این است که جنبش دانشجویی در مازندران یا وجود ندارد یا اگر وجود دارد تحت تاثیر جریان‌هایی هست که هدایت شده هستند یعنی ما آن انتظاراتی که از جنبش‌های دانشجویی داریم که جریان‌ساز باشند و از خواسته‌ها و حرف‌های مردم و اصول و عقاید خود بگویند متاسفانه در مازندران نداریم آنهایی هم که وجود دارند از یک فکر پخته شده و آماده استفاده می‌کنند و در واقع دچار روزمرگی شدند و می‌خواهند به نوعی این دوران را بگذرانند که چنین موضوعی کارآمد نیست.مازند مجلس: یک حالت سیاست زدگی منظورتان است؟؟

احمدی: عرض کنم که متاسفانه هرچه جلوتر می‌رویم دانشجویان از این مسائلی چون جریان سازی و ... دورتر می‌شوند که بخشی از آن ناشی از گسترش شبکه‌های اجتماعی هست زمانی که این شبکه‌ها وجود نداشت حضور دانشجو در تشکل‌های دانشجویی بیشتر بود و با برگزاری میتینگ و کارهای جمعی و اردوهای دانشجویی و جلسات وهم‌اندیشی‌ها این هیجانات تخلیه می‌شد حضور در جریانات دانشجویی موجب می‌شد بیشتر همدیگر را بشناسند بیشتر ارتباط بگیرند و این موجب پویایی و تحکیم ارتباط می‌شد ولی الان بیشتر دانشجویان این هیجانات را در شبکه‌های اجتماعی تخلیه می‌کنند و از دفاتر تشکیلات دانشجویی و جامعه فاصله گرفتند و جدا شدند ما وقتی به شبکه‌های اجتماعی رجوع می‌کنیم می‌بینیم بسیاری از مسائل از قبل برنامه‌ریزی شده است و یک موضوع در عرض یک یا چند ساعت در کل ایران و حتی جهان پخش می‌شود و به درستی یا نادرستی آن زیاد توجه نمی‌شود. متاسفانه دانشجویان با حضور در این شبکه‌های اجتماعی کمتر در تشکل‌های دانشجویی حاضر می‌شوند و این یک آسیب محسوب می‌شود و کتمان نمی‌کنم که شاید استفاده درست از این شبکه‌ها بتواند خیلی از لحاظ آرمانی و علمی کمک کند ولی اصل این است که بنده به این قائل هستم که تشکل‌ها به صورت سنتی و حضوری انجام شود چرا که حضور موجب گرمی و پویایی تشکل‌ها می‌شود.مازند مجلس: آیا آمار دقیقی از تشکل‌های دانشجویی در مازندران دارید؟ و اینکه چه تعداد نشریه منتشر می‌شود؟

  احمدی: نه متاسفانه. ما پیگیر شدیم یا اصلا وجود ندارد یا اگر وجود دارد مثل انجمن اسلامی دانشگاه آزاد قائمشهر، انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بابل، انجمن اسلامی دانشگاه مازندران، همه تشکل‌هایی قدیمی بودند که برخی به دفتر تحکیم وحدت وصل بودند برخی نیز مستقل بودند بعضی نیز مثل انجمن اسلامی دانشگاه آزاد قائمشهر انجمنی اصولگرا بودند الان اگر مراجعه کنیم نمودی از این تشکل‌ها نیست دانشجویان قدیمی که فارغ التحصیل شدند و رفتند متاسفانه این تشکل‌ها نیز رفته رفته تحلیل رفتند و این یکی از مشکلات است که وقتی دانشجو وارد دانشگاه می‌شود تا خود را پیدا کند و جذب تشکل‌های دانشجویی شود و نتیجه و ثمر دهد دوران تحصیل وی تمام می‌شود و به بلوغ و خواسته قابل انتظار نمی‌رسد و با رفتن این گروه نیز خلاهایی ایجاد می‌شود که در ادامه منجر به کاهش فعالیت این تشکل‌ها می‌شود حالا اگر اعضای این تشکل‌ها حرفی علیه مسئول دانشگاه بگویند یا برخلاف خواسته مسئول دانشگاه باشد موجب تعطیلی آن تشکل دانشجویی می‌شود.


مازند مجلس: فکر می‌کنید دوران شکوفایی تشکل‌های دانشجویی در چه دولتی بوده است؟

احمدی: فکر می‌کنم دوره ریاست‌جمهوری آقای خاتمی به جهت اینکه تشکل‌های دانشجویی وقت، پس از دوران آقای هاشمی که فضای پس از جنگ و کار و سازندگی بود نیاز بود به سمت فضای سیاسی پیش برود و در زمان آقای خاتمی فضا جامعه سیاسی‌تر شد و تشکل‌های سیاسی شکل گرفتند منظورم این نیست چون زمان ریاست‌جمهوری آقای خاتمی بود و فضای سیاسی باز شد این تشکلها بوجود آمد بلکه جامعه نیازمند توسعه سیاسی بود که فضا به این سمت پیش رفت و تشکل‌ها خیلی بروز و ظهور داشتند و پس از فارغ‌التحصیل شدن دانشجویان آن نسل، فعالیت این تشکل‌ها نیز کم شد و خوابید و الان کورسویی بیش نمانده و در مازندران خاموش شده است.مازند مجلس: جدا از حواشی دفتر تحکیم و 18 تیر و .... اگر از نظر کمی بررسی کنیم تعداد تشکل‌ها در زمان آقای خاتمی زیاد بود و در ادامه در دولت آقای احمدی‌نژاد تشکل‌ها خیلی افول داشتند، در حالت کلی وضعیت تشکل‌ها را درزمان آقای احمدی‌نژاد چگونه ارزیابی می‌کنید؟

احمدی: ببینید تشکل‌ها هدف و ارمانی دارند و در برخی موارد نیاز به این می‌شود که وقتی مطالبات دانشجویی (خواسته‌های مردم و رسیدن به حق و حقوق) تحقق می‌یابد از تکاپو و تب و تاب دانشجویان کاسته می‌شود حالا شاید در زمان آقای احمدی‌نژاد تشکل‌های دانشجویی فکر کردند که به این خواسته‌ها رسیدند بنابراین کم فروغ‌تر شدند ولی این که چون آقای احمدی‌نژاد روی کار بود افول داشتند این حرف را قبول ندارم شاید تاثیرگذار بود ولی نمی‌توان گفت صد در صد اینجوری بود شاید هم در دوره آقای احمدی‌نژاد با بحث‌های جانبی که مطرح شده بود و فضای انتخابات 88 و جوی که حاکم شد، موجب شد تشکل‌های دانشجویی خود به خود نشست کنند.مازند مجلس: یعنی دچار سرخوردگی شدند؟

احمدی: نه، من سرخوردگی را نمی‌پذیرم چون بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان خیلی خوب در حال فعالیت بودند و الان هم کار می‌کنند.مازند مجلس: آیا علت فعالیت آنها بخاطر اینکه حامی دولت آقای احمدی نژاد بودند، نبود؟    

احمدی: بالاخره دولتی بود که خواسته‌های آنها را برآورده می‌کرد و اصول آنها را جامعه عمل می‌پوشاند مثلا در این دولت هم همین است کسانی که اصول و عقایدشان با دولت یکی هست یا حداقل در شعار اینگونه است حمایت می‌کنند.مازند مجلس: نقطه مقابل آن یک سری تشکل‌هایی مثل انجمن‌های اسلامی بودند یا دفتر تحکیم وحدت  که به تعطیلی گرایید و ...

احمدی: خب این تعطیلی بر اساس جوی بوجود آمده و بر اساس عملکرد این دفتر بود آن زمانی که دفتر تحکیم وحدت حرف‌ها و دغدغه‌های خود و جنبش دانشجویی را مطرح می‌کرد کسی کاری به آنها نداشت اما زمانی که پیاده نظام یکسری تشکیلات و تفکرات شد متوقف شد - اگر می‌خواهید این موارد را بنویسید هم بحث تحکیم وحدت را بنویسید هم جامعه اسلامی را – ببینید اگر جامعه اسلامی دانشجویان حامی دولت آقای احمدی‌نژاد بود نیاز بود حامی دولتی باشد که خواسته بحق آنها را پیگیری می‌کرد ولی تا جایی که به اصول خود جنبش دانشجویی لطمه نمی‌زد و در آن حل نمی‌شدند بهر حال دولت مشکلات و معایبی نیز داشت و حتی زمانی که بحث جریان‌های انحرافی و .... مطرح شده بود تشکل دانشجویی همان موقع داد سخن گفتند که دولت به سمت انحراف نباید برود و فلان. و تا اندازه‌ای به وظایف خود عمل کرد که به نظر من این تشکل دانشجویی خوب است. ولی در استان مازندران ما انجمن اسلامی فعال و مطرحی نداشتیم فقط انجمن اسلامی نوشیروانی بابل بود که عملکرد آن حرف‌ها و خواسته‌های دانشجویان را مطرح نمی‌کرد بلکه آمدند چند روز تحصن کردند و انتخابات را زیر سوال بردند و مسائلی که رادیو بی‌بی‌سی مطرح می‌کرد را در دانشگاه بازگو می‌کردند در صورتی که 20 تا 30 نفر از بچه‌ها که شاهد این ماجرا بودند به جهت مسائل قانونی و امنیتی که وجود داشت نمی‌توانستند در داخل دانشگاه حضور پیدا کنند و گفتند چون محیط دانشگاه هست ورود ما قانونی نیست و نرفتند و این نشان می‌دهد نظام به یک پختگی رسیده که وقتی دانشجو در محیط دانشگاه تظاهرات و تحصنی می‌کند حضور پیدا نمی‌کند ما شاهد بودیم که بعضی سنگ پرتاب می‌کردند نظم عمومی را بهم می‌زدند شعارهایی برعلیه نظام و رهبری می‌دادند درحالی که جنبش دانشجویی به دنبال چنین مسائلی نبود و نیست.مازند مجلس: بله اینها بخشی از آسیب‌هایی جنبش دانشجویی بود که حادث شد. در این میان برخی معتقدند رویکرد نخبه‌کشی یا بی‌تفاوتی و بی‌اعتنایی به نخبگان در زمان آقای احمدی‌نژاد به جامعه آسیب زده  و شاهد این قضیه بورسیه چند هزار نفری دانشجویان بوده که از کشور رفتند یا تشکل‌هایی که معلق یا تعطیل شدند و مساله دانشجوهای ستاره‌دار که همان مسائل به شکل دیگری ادامه پیدا کرد نظرتان در این باره چیست؟

احمدی: ببینید اگر اصل را بر این بگذاریم که اصولی را قبول داشته باشیم و بر اساس آن شاخص و معیار عمل کنیم، نمی‌توانیم از قوانین و آرمان‌ها عدول کنیم و اگر روزی عدول کردیم نباید دم از نخبه‌کشی و ستاره‌دار شدن بزنیم همه جای دنیا نیز همین است وقتی دانشجویی یا دانشجویانی حرف دیکته شده یه سری مثل آقای مهاجرانی، آقای گنجی، آقای کدیور و...دیگر عوامل فراری انقلاب را در دانشگاه‌ها مطرح می‌کنند دیگر نباید به آنها جنبش دانشجویی گفت. اتفاقا در زمان آقای احمدی‌نژاد (قبل 88) بود که بحث کرسی آزاد دانشگاه‌ها از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد.مازند مجلس: اما اجرایی نشد و در همان زمان بود که آقای رهبر (رئیس دانشگاه تهران) مصاحبه کرد که الان برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی  مناسب نیست و به صلاح نیست و .... آیا این ضعف دولت وقت نیست که سخنان رهبر انقلاب اجرایی نشد؟

احمدی:  رئیس دانشگاه تهران نبایست چنین حرفی را می‌گفت به نظر من این ضعف تشکلات دانشجویی بود.مازند مجلس: بهرحال از سوی رهبر انقلاب یک سری بررسی‌ها و کارشناسی‌هایی صورت گرفته بود که دستور به برگزاری چنین کرسی‌هایی دادند آیا اگر فرمان رهبری اجرا می‌شد و چنین کرسی‌هایی در اختیار دانشجویان قرار می‌گرفت در کاهش حوادث سال 88 حداقل بخش دانشجویی آن تاثیرگذار نبود؟ آیا می‌توان گفت بخشی از این حوادث بخاطر برگزار نشدن کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها در دولت احمدی‌نژاد بود که اگر این فضا بوجود می‌آمد و دانشجویان حرف‌ها و مشکلات خود را در دانشگاه‌ها بیان می‌کردند شاید بسیاری از آنها به خیابان‌ها نمی‌آمدند؟

ببینید در مورد جریان سال 88  نمی‌توان به راحتی نظر داد و نمی‌توان گفت صرفا دانشجویان در آن دخیل بودند بلکه دانشجو ابزار بازی‌های سیاسی مخالفان نظام شده بود و اگر این کرسی‌ها در همان زمان برپا می‌شد چون ما جنبش‌های دانشجویی قوی نداریم نهایتش به گونه‌ای می‌شد که جریانات دیگری بوجود می‌آمد من معتقدم اگر بر اصول و ارکان نظام پایبند بودند چنین حوادثی رخ نمی‌داد و دیدیم که در 9 دی و دیگر انتخابات مردم با حضور خود از آرمان‌های نظام دفاع کردند. اینکه برخی دانشجویان بخواهند کلیت نظام و ولایت فقیه را زیر سوال ببرند و با امکانات نظام و دانشگاه، خواسته‌ها و شعارهای دشمنان را مطرح کنند و تا مساله‌ای پیش می‌آید وصل به جریان‌های دیگر بشوند و به خیابان بریزند طبیعی است که جلوی آنها گرفته شود. صحت انتخابات سال 88 را شورای نگهبان و قانون اساسی کشور تایید کردند در همه کشور‌ها حتی آمریکا اینگونه است که در بحث انتخابات و نامزدها نظارت می‌کنند و نیاز است آنها چند آیتم را بگذرانند تا بتوانند مثلا در مجلس نماینده شوند. در حالت کلی من معتقدم چون جنبش دانشجویی مستقل و قوی وجود ندارد بحث کرسی آزاد اندیشی در هر دولتی نتیجه بخش نخواهد بود.


مازند مجلس: این فرمایش شما صحیح است اما بفرمایید در مواجهه با چنین دانشجویانی چه باید کرد، محرومیت از تحصیل؟ اخراج؟ نیروی نظامی وارد عمل شود؟ یا با تشکل و گفتمانی دیگر پاسخ این تشکل یا تفکر را داد؟

احمدی: ببینید من ورود نیروی نظامی را به دانشگاه قبول ندارم و این که شما هرچه در قالب تشکل دانشجویی بگویید باز برخی هستند که بنام دفاع از نظام و آرمان‌های نظام و متشنج نشدن اوضاع، با آنها برخورد می‌کنند مثلا در ایام انتخابات 92، همین مسائل جنبش دانشجویی باعث شد که یکی از نامزدها با مطرح کردن بحث گازانبری و «من سرهنگ نیستم» و بحث ستاره‌دار شدن و .... افکار عمومی را به خود جلب کند اما باید دید آن دانشجو چه حرفی زده و چه مسائلی در قوه قضاییه مطرح شد و با بررسی این قوه با توجه به جرایم مرتکب شده حکم صادر می‌شود.مازند مجلس: اگر بخواهیم نتیجه‌گیری کنیم با توجه به آنچه گفته شد به نظر شما دوران 8 ساله آقای احمدی‌نژاد دوران شکوفایی تشکل‌های دانشجویی بود یا دوران افول؟     

احمدی: عرض کنم تشکل‌های دانشجویی در 8 سال دولت احمدی‌نژاد یا بعضا بعد از انتخابات 88 و اتفاقات اینچنینی وعدم درایت مسئولین تشکل‌های دانشجویی ضربه خورد. نمی‌توان گفت همه تقصیر افول آن از آن مسئولان دولت آقای احمدی‌نژاد بوده است شاید و قطعا بعضی تنگ‌نظری‌ها نیز در آن دخیل بود جنبش‌های دانشجویی هم پس از آن ضربه‌ای که دانشجویان به خود زدند تا بهبود یابند قدری طول می‌کشد.مازند مجلس: در حال حاضر مهمترین مطالبه دانشجویان چیست و به نظر شما چه چیز باید باشد؟   

احمدی: فکر می‌کنم که دانشجو باید ببیند خواسته‌های مردم چیست وقتی قانون اساسی ما ، امام و رهبر انقلاب می‌گویند اصل مردم‌اند دانشجو باید پیگیر خواسته‌ها و مشکلات مردم باشد حرف مردم در حال حاضر بحث مشکلات اقتصادی است دانشجو و جنبش دانشجویی باید در دغدغه‌های مردم ورود پیدا کنند مثلا در بحث مسئولانی که کم‌کاری می‌کنند در بحث علمی و دانشگاهی و ... فعالیت کنند ولی متاسفانه جریان‌های دانشجویی ما در ایام انتخابات خلق‌الساعه فعال می‌شوند و پشت سر حزب و تشکیلات خاصی قرار می‌گیرند جو را متشنج می‌کنند ستاره دار و ... می‌شوند به همین دلیل در این فضا آیندگان ما می‌ترسند وارد چنین فضایی شوند متاسفانه مشکلی که وجود دارد این است که نیروی جوان و کم تجربه از محیط دانش‌آموزی وارد دانشگاه با فضایی جدید می‌شود برخی احزاب از این معصوبیت به نفع مطامع خود سو استفاده می‌کنند ولی اگر راهکاری داشته باشیم که این تشکلات به بیراهه نروند می‌شود گفت تشکلات جریان ساز و تاثیرگذار می‌توان داشت که باز هم متاسفانه در حال حاضر در مازندران وجود ندارد.

تنظیم: مجید ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهرام احمدی - مجمع دانشجویان مازند - اصولگرایان مازندران -

مطالب مرتبط با : جنبش دانشجویی در مازندران عقیم است/ آیندگان ما می‌ترسند وارد جنبش‌های دانشجویی شوند
نظرات کاربران در مورد : جنبش دانشجویی در مازندران عقیم است/ آیندگان ما می‌ترسند وارد جنبش‌های دانشجویی شوند
 • فعال دانشجوییپاسخ2سه شنبه 17 آذر 1394

  درود آقای احمدی لایک داری کاش وارد مصادیق هم می شدین

 • میلادپاسخ0سه شنبه 17 آذر 1394

  با تشکر از آقای احمدی و این سایت واقعا مسایل خوبی را از جنبش های دانشجویی گفتید کاش مسئولان دانشگاه ها بخونند مخصوصا بحث کرسی های آزاد اندیشی و ضروزتش تو دانشگاه ها

  • نسل بر باد رفته1سه شنبه 17 آذر 1394

   کجاش خوب آقا؟ یک طرفه بود چرا از اصلاح طلبان دعوت نکردن؟ آخرش نفهمیدیم مازندمجلس کدوم وریه

 • ف. جپاسخ0سه شنبه 17 آذر 1394

  پس نقش بانوان در جنبش های دانشجویی چی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • x- x0سه شنبه 17 آذر 1394

   خانما کلا همه جا دنبال سهم خواهی هستن خخخخخخخخ خوارم بحث کلی بود اصن بحث آقا یا خانوم نبود که....

 • @@@@@پاسخ0سه شنبه 17 آذر 1394

  مصاحبه تون خیلی اصولگرایی نبود عایا ؟!!

 • دانشجوی دانشگاه مازندرانپاسخ0سه شنبه 17 آذر 1394

  گفتگوی خیلی محتاطانه ای بود می شد بهتر م باشه وقایع 88 بازم جای بحث و بررسی داره

 • دانشجوی گمنامپاسخ0سه شنبه 17 آذر 1394

  طبق قانون تخلفات دانشجویان باید در کمیته انظباطی دانشگاه بررسی شود نه اینکه با نیروی نظامی برخورد کنند بعضی حوادث دانشگاه در طول این سالا قابل هضم نیست

 • انجمن زده پاسخ0سه شنبه 17 آذر 1394

  آقای احمدی کاش قبل مصاحبه پای حرفای بچه های انجمن اسلامی دانشگاه آزاد قائمشهر و علوم پزشکی بابل می نشستید!!

 • مهردادپاسخ0سه شنبه 17 آذر 1394

  باسلام. با تشکر از اقای احمدی بخاطر توجه به بحث دانشجو و تشکل های دانشجویی. لطفا بگوئید مجمع دانشجویی شما برای جنبش دانشجویی مازندران چه کاری انجام داد؟؟؟

 • حسینپاسخ0چهار شنبه 18 آذر 1394

  عرض سلام خدمت آقا احمدی ودوستانشون در این تشکل دانشجویی . باعث خوشحالیه که هنوز کسانی هستند در مازندران که تلاش میکنند پرچم استبداد واستکبار ستیزی را بالا بگیرند به گرایش این مجمع دانشجویی کاری ندارم ولی اگر اسم تشکیلات آزاد اندیش هست انشاله در این راستا حرکت بکنه که خواسته بر حق جنبش دانشجویست ودر پایان از مسوولین سایت درخواست دارم که نحوه ارتباط گرفتن علاقمندان با این گروه را برای دوستان بفرمایید

  • مازندمجلس0چهار شنبه 18 آذر 1394

   برای دریافت اطلاعات لازم با دفتر پایگاه خبری مازندمجلس به شماره 33111894 تماس حاصل فرمایید

 • بهمن پاسخ0چهار شنبه 18 آذر 1394

  تا زمانيكه دانشجويان در اظهار نظرها آزاد نباشند و در چهارچوب هاي مشخص آنان را مقيد نماييم وضعيت بهتر از اين نمي شود.. تا زماني كه نهاد هاي سياسي و در راس آن دولت فقط به دنبال تاييد باشند كار درست نمي شود بايد صاحبان قدرت همه سليقه ها را بپذيرند و گوش شنوا داشته باشند.

نظر شما در مورد : جنبش دانشجویی در مازندران عقیم است/ آیندگان ما می‌ترسند وارد جنبش‌های دانشجویی شوند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها