امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 02:02:41

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 8195 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 آذر 1394 -ساعت : 13:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چرا زمان تبلیغات مجلس خبرگان دو برابر مجلس نمایندگان است؟/ آسیب‌شناسی این تفاوت زمانی

اختصاصی مازندمجلس/

چرا زمان تبلیغات مجلس خبرگان دو برابر مجلس نمایندگان است؟/ آسیب‌شناسی این تفاوت زمانی

اختصاصی مازندمجلس: ممکن است برخی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی با قرار گرفتن در کنار نامزدهای مجلس خبرگان و شرکت در میتینگ‌ها، برنامه‌ها و اجتماعات، تبلیغات زودهنگام خود را شروع کنند و در حاشیه معرفی کاندیدای خبرگان، خود را معرفی و رای جمع کنند و در واقع قانون زمان تعیین شده برای تبلیغات را نقض کنند. در این موارد قطعا وزارت کشور نیز توان تفکیک این موضوع را نخواهد داشت

اختصاصی مازند مجلس: طبق زمان‌بندی انتخابات که از طرف وزارت کشور اعلام شده است، 22 بهمن زمان آغاز تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری خواهد بود و داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی از 29 بهمن امکان تبلیغات خواهند داشت. از طرفی 7 اسفند روز رای گیری تعیین شده و با توجه به اینکه 24 ساعت پیش از شروع انتخابات، زمان قانونی تبلیغ برای نامزدها به پایان می‌رسد، بنابراین بازه زمانی تبلیغات برای مجلس خبرگان دو هفته خواهد بود و برای مجلس نمایندگان یک هفته.

اصلی‌ترین دلیلی که برای طولانی‌تر بودن زمان تبلیغات مجلس خبرگان بیان می‌شود، استانی بودن مجلس خبرگان است چرا که حوزه جغرافیایی آن‌ها گسترده است بنابراین برای طرح برنامه‌ها و موضوعات خود زمان بیشتری را در اختیار دارند. از طرفی نامزدهای مجلس خبرگان امکان استفاده از رادیو و تلویزیون را دارند و برای حضور نامزدهای مجلس خبرگان در رسانه ملی نیاز به زمان بیشتری است.

این برنامه‌ریزی ممکن است در نگاه اول طبیعی به نظر بیاید اما آسیب‌های آن را نباید از نظر دور نگه داشت چرا که ممکن است بعضی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از هر طریقی تبلیغات خود را زودتر از زمان مقرر شده شروع کنند.

به طور مثال ممکن است برخی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی با قرار گرفتن در کنار نامزدهای مجلس خبرگان و شرکت در میتینگ‌ها، برنامه‌ها و اجتماعات، تبلیغات زودهنگام خود را شروع کنند و در حاشیه معرفی کاندیدای خبرگان، خود را معرفی و رای جمع کنند و در واقع قانون زمان تعیین شده برای تبلیغات را نقض کنند. در این موارد قطعا وزارت کشور نیز توان تفکیک این موضوع را نخواهد داشت چرا که نامزدهای مجلس شورای اسلامی به عنوان هوادار در کنار نامزدهای مجلس خبرگان حضور پیدا می‌کنند.

این موضوع از چالش‌های اساسی این تفاوت زمانی خواهد بود که به نظر می‌رسد باید ساز و کار مناسبی برای جلوگیری از این سوء استفاده ایجاد شود.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تبلیغات زودهنگام - مجلس خبرگان رهبری - مجلس شورای اسلامی -

مطالب مرتبط با : چرا زمان تبلیغات مجلس خبرگان دو برابر مجلس نمایندگان است؟/ آسیب‌شناسی این تفاوت زمانی
نظر شما در مورد : چرا زمان تبلیغات مجلس خبرگان دو برابر مجلس نمایندگان است؟/ آسیب‌شناسی این تفاوت زمانی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها