مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 8244 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 آذر 1394 -ساعت : 18:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نمایندگان با تقسیمات کشوری آشنا نیستند یا برنامه‌های دیگری دارند؟!/ آنتن‌هایی که تنها در زمان انتخابات به کار می‌افتند + اسناد

اختصاصی مازندمجلس از دعوا بر سر گاودشت/

نمایندگان با تقسیمات کشوری آشنا نیستند یا برنامه‌های دیگری دارند؟!/ آنتن‌هایی که تنها در زمان انتخابات به کار می‌افتند + اسناد

اختصاصی مازند مجلس: آقایان ناصری و نیازآذری واقعا نسبت به این مسئله حساس هستید باید بداند آقای یوسفیان ملا از سال‌ها پیش در پی تاسیس فرودگاه در این منطقه بود. شاهد این مدعا نامه‌ای است که از دفتر یوسفیان ملا در آبان 93 خطاب به وزیر جهاد نوشته شده و در آن از (منطقه گاودشت شهرستان آمل) نام برده شده است

اختصاصی مازند مجلس: بازدید دو نماینده دولت از مازندران باز هم محل مناقشه بین نمایندگان مازندران شد! در تمام استان‌های توسعه یافته از حضور اعضای دولت در استان استقبال می‌کنند تا به بهترین نحو از فرصت به دست آمده استفاده نمایند و با گرفتن بودجه به توسعه استان کمک کنند اما در مازندران همواره این روند معکوس است و رجال سیاسی مازندران استاد تبدیل فرصت‌ها به تهدید هستند. از سفر رئیس جمهور گرفته تا سفر معاون وزیر!

در تازه‌ترین اتفاق، در روز چهارشنبه 18 آذر، خلیل آقایی معاون پارلمانی و افشار رییس سازمان ملی امور اراضی کشور به همراه نیازآذری نماینده مردم بابل و یوسفیان ملا نماینده مردم آمل از مرکز تحقیقات کشاورزی گاودشت بابل بازدید کردند که این بازدید به جای آنکه فرصتی برای گرفتن امتیاز باشد به جنجال گسترده بر سر مالکیت گاودشت تبدیل شد.

سوای اینکه چرا یوسفیان ملا چندین سال در پی تاسیس فرودگاه در محلی که از نظر قانونی در شهرستان دیگر قرار دارد است، باید به این نکته توجه داشت حضور دولت در مازندران نه تنها موجب اتفاق مثبتی نشد، بلکه جنگ تازه‌ای در استان به راه انداخته که برای هر دو شهرستان گران تمام می‌شود.

موضوع از این قرار است که یوسفیان ملا در پی تاسیس فرودگاهی در منطقه‌ای میان آمل و بابل است و وزیر کشاورزی برای بررسی محل، معاون خود را راهی مازندران می‌کند. این بازدید که بدون هماهنگی با نمایندگان بابل به خصوص نیازآذری که عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی است تنظیم شد، موجب اعتراض نمایندگان بابل شد و ناصری و نیازآذری با هدف (حفظ تمامیت ارضی و صیانت از منافع شهرستان) وارد صحنه شدند.

هرچند که یوسفیان ملا پیش از این در اسفند 93 نیز اکبری مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی کشور را برای بازدید از ایستگاه تحقیقاتی گاودشت برای احداث فرودگاه آمل کشانده بود، اما در آن زمان نمایندگان بابل واکنشی نشان نداده بودند و اکنون که موسم انتخابات است واکنش‌های بوجود آمده است.

اگر نمایندگان مازندران واقعا دلشان برای تمامیت ارضی استان می‌سوزد، چرا زمانی که تهران ادعای مالکیت امامزاده هاشم را کرد یکپارچه و یکصدا اعتراضی نکردند و آن را مشکل تمام استان ندانستند؟ حال تصور کنید اگر انتخابات به صورت استانی برگزار می‌شد، 12 نماینده مازندران از شرق تا غرب؛ به خاطر امامزاده هاشم و یا ادعای تملک میانکاله توسط گلستان یقه می‌دریدند و زمین را به آسمان می‌دوختند تا از تمامیت ارضی استان دفاع کنند ولی حالا که تنها به رای منطقه خود نیاز دارند دفاع از امامزاده هاشم را تنها وظیفه نماینده شهرستان و استانداری می‌دانند.

قابل ذکر است در خبری که مازندنومه در اردیبهشت 94 منتشر کرد آمده است: (آخرین جلسه‌ای که در وزارت کشور با حضور مقام‌های دو استان مازندران و تهران برگزار شد، با توجه به اسناد و مدارک، وزارت کشور متقاعد شد که این منطقه [امامزاده هاشم و اراضی متصل] به استان تهران و شهرستان دماوند تعلق دارد.)

این اتفاق که یک لکه سیاه در پرونده تمام نمایندگان مجلس نهم مازندران محسوب می‌شود در حالی اتفاق افتاد که استان گلستان هم ادعای تملک بر منطقه میانکاله را کرده بود که خداراشکر آن مسئله تا حدودی ختم به خیر شد، البته نباید از نظر دور نگه داشت که گفته می‌شود یکی از دلایلی که بندر امیرآباد به عنوان منطقه آزاد صنعتی-تجاری شناخته نشد، نزدیکی به منطقه آزاد اینچه‌برون گلستان بود که اگر واقعا اینطور باشد باز هم یک لکه سیاه دیگر است! (تغییر یکباره تصمیم آقای استاندار!/ دخالت گلستانی‌ها در امور مازندران)

به همین منوال تنها زمانی که رای منطقه گاودشت اهمیت دارد نمایندگان محترم مجلس به فکر دفاع از احقاق حقوق مردم منطقه می‌افتند! حجت الاسلام ناصری در این باره به پایگاه خبری نگاه مازندران گفت: (تمامیت ارضی بابل مساله‌ای نیست که به سادگی از کنار آن بگذریم و قطعا با اظهار نظرهای غیرقانونی و غیرواقعی به شدت برخورد خواهیم کرد.)

همچنین نیازآذری دیگر نماینده بابل در اطلاعیه‌ای که منتشر کرد آورده: (قبل و پس از بازدید، جناب نیازآذری ضمن انتقاد از روش و روند ارجاع وزیر! به معاونین وزارت جهاد کشاورزی درباره هرگونه تصمیم گیری درباره روندهای حقوقی، فنی و اجرایی مرکز تحقیقاتی گاودشت که در حوزه جغرافیایی شهرستان بابل قرار دارد هشدار و تذکرات لازم را یادآور گردید.)

جناب آقای ناصری و نیازآذری نمایندگان محترم مردم بابل چنانچه واقعا نسبت به این مسئله حساس هستید باید بداند آقای یوسفیان ملا از سال‌ها پیش در پی تاسیس فرودگاه در این منطقه بود. چرا آنزمان سکوت کردید و اکنون که نزدیک به انتخابات است و احساس می‌کنید از قافله عقب مانده‌اید داد تعلق گاودشت به بابل را سر می‌دهید. شاهد این مدعا نامه‌ای است که از دفتر یوسفیان ملا در آبان 93 خطاب به وزیر جهاد نوشته شده و در آن از (منطقه گاودشت شهرستان آمل) نام برده شده است.

نمی‌شود باور کرد که نمایندگان مازندران با تقسیمات کشوری آشنا نیستند چرا که با یک جست‌وجوی ساده در درگاه ملی آمار می‌توان از آخرین تقسیمات کشوری مطلع شد (دریافت آخرین تقسیمات کشوری). طبق تقسیمات کشوری سال 93، گاودشت جزو بخش بندپی غربی شهرستان بابل است. حال چرا نماینده آمل در اقدامی بحث برانگیز از منطقه گاودشت شهرستان آمل نام برد نیاز به پیگیری بیشتر دارد.

تلاش نماینده آمل برای احداث فرودگاه در استان قابل تقدیر است همچنان که در مصاحبه با پایگاه خبری کمال نیوز اعلام کرد: (برای آنکه فرودگاه بیاوریم نباید از کسی اجازه بگیریم که این زمین چه برای آمل و چه برای بابل باشد برای کل استان مازندران است که مازندران را به عنوان کلانشهر می‌بینیم.) اما این به آن معنا نیست در هر بخش دیگری دخالت کرد. در حالی یوسفیان ملا همچنان از پیش‌زمینه‌های احداث فرودگاه در این منطقه حرف می‌زند که نیازآذری نماینده دیگر بابل در اطلاعیه‌ای که منتشر کرد قویا ساخت فرودگاه را تکذیب کرد.

هرچه است این کلاف سردرگم مطئنا بار دیگر به ضرر مردم استان مازندران تمام خواهد شد و اگر خیری هم در آن باشد با درگیری‌های بوجود آمده باعث عقب ماندن استان مازندران خواهد شد. در این نوشتار پایگاه خبری مازندمجلس قصد جانب‌داری از کسی را ندارد اما هر آنچه مشاهده می‌شود متاسفانه باعث سرافکندگی و تاسف است.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یوسفیان ملا - نیاز آذری - ناصری -

مطالب مرتبط با : نمایندگان با تقسیمات کشوری آشنا نیستند یا برنامه‌های دیگری دارند؟!/ آنتن‌هایی که تنها در زمان انتخابات به کار می‌افتند + اسناد
نظر شما در مورد : نمایندگان با تقسیمات کشوری آشنا نیستند یا برنامه‌های دیگری دارند؟!/ آنتن‌هایی که تنها در زمان انتخابات به کار می‌افتند + اسناد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها