مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 8285 -تاریخ انتشار : سه شنبه 24 آذر 1394 -ساعت : 16:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وحدت حوزه و دانشگاه ناگسستنی است/ برخی مسئولین در ایجاد اشتغال تعلل می‌کنند

گزارش اختصاصی/ رئیس ستاد دهه غدیردر جمع اصحاب رسانه؛

وحدت حوزه و دانشگاه ناگسستنی است/ برخی مسئولین در ایجاد اشتغال تعلل می‌کنند

اختصاصی مازندمجلس:در کشور ما بیکاری فریاد می‌زند و مسئولین مربوطه در ایجاد اشتغال تعلل می‌کنند و ما تا آنجا که در توان ما هست از جوانان حمایت می‌کنیم ولی نیاز است مسئولین جدی‌تر به این موضوع نگاه کنند/ نبود اشتغال مناسب و کافی موجب کاهش انگیزه جوانان می‌شود و نیاز است مسئولین خود را در جای مردم ببینند و مردم را در جای خود، و بهتر است که از نگاه قدرت به مردم نگاه نکنند

اختصاصی مازند مجلس:نشست خبری رئیس ستاد دهه غدیر در کشور، ظهر امروز به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه و گرامیداشت شهید مفتح، با حضور اهالی رسانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام محمود نظری در بیاناتی کوتاه و مفید به نقش و اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت و در ادامه به سوالات متعدد اصحاب رسانه از جمله سوال تخصصی خبرنگار مازندمجلس در حوزه خبرگان پاسخ گفت.

لازم بذکر است حجت الاسلام محمود نظری فرزند آیت‌ا...العظمی حاج شیخ عبدا... نظری خادم‌الشریعه از جوان‌ترین نامزدهای خبرگان مازندران است که هم اکنون ریاست ستاد دهه غدیر کشور را به عهده دارد.     

نظری در این نشست درباره وجود وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: وحدت بین حوزه و دانشگاه پیوندی تاریخی دارد بنابراین عمیق و ناگسستنی است این دو  مکمل هم هستند.

وی با بیان اینکه بین عقلای قم و امنایی که دارای خردجمعی هستند در این مورد تفرقه‌ای وجود ندارد، افزود: هادیان راه و سکانداران سفینه بشری باید متفق‌القول و متحد باشند تا بتوانند کسانی را که می‌خواهند در مسیر هدایت قرار گیرند راهنما باشند

رئیس ستاد دهه غدیر با اظهار اینکه نیاز است وحدت بین حوزه و دانشگاه در جامعه بروز کند، تاکید کرد: تا خردورزی حاکم است وحدت بین دو عمیق و پایدار است ضمن اینکه باید بپذیریم نقش حوزه و دانشگاه در فضاسازی انتخابات بسیار اثرگذار است و نیاز است بسط فکری و رشد اقتصادی، فرهنگی را در دانشجویان تقویت کنیم تا دانشجویان با خرد جمعی بر سر صندوق‌های رای بیایند.

نظری، با اشاره به نقش مهم شهید حوزه و دانشگاه آیت‌ا... مفتح، بیان کرد: نام شهید مفتح، با انقلاب اسلامی و مبارزه قرین است و نیاز است راه وی ادامه یابد و حوزه علمیه نیز همواره به دنبال وحدت بین دانشگاه رفته و این تعامل یک خردجمعی بزرگی را در جامعه بوجود آورده است.

وی، با بیان اینکه جوانان با موضوع درخواست اشتغال، بیشترین مراجعین به دفتر وی را تشکیل می‌دهند گفت: در کشور ما بیکاری فریاد می‌زند و مسولین مربوطه در ایجاد اشتغال تعلل می‌کنند و ما تا آنجا که در توان ما هست از جوانان حمایت می‌کنیم ولی نیاز است مسئولان جدی‌تر به این موضوع نگاه کنند.

رئیس ستاد دهه غدیر، افزود: نبود اشتغال مناسب و کافی موجب کاهش انگیزه جوانان می‌شود و نیاز است مسئولین خود را در جای مردم ببینند و مردم را در جای خود، و بهتر است که از نگاه قدرت به مردم نگاه نکنند.      

نظری، با اشاره به فعالیت‌های مکتوب ستاد دهه غدیر ، بیان کرد: باید دهه غدیر به مانند دهه عاشورا همگانی شود چرا که حرکت عاشوراییان در اربعین سبب تزلزل در استکبار شده است.

وی، در ادامه در پاسخ به این سوال خبرنگار مازندمجلس درباره جایگاه نظارتی و مشورتی مجلس خبرگان، بیان کرد: مجلس خبرگان در حیطه نظارتی تشخیص خود اهل خبره هست که در زمان معین معلوم می‌شود ولی در جنبه‌های مشورتی بدیهی است که وقتی گزینه‌ای را به عنوان رهبر انتخاب می‌کنند به هر طریقی (علمی، عملی، شهود و اثبات) قبول دارند و این در جامعه ما واقع شده و مردم پذیرا شدند.

رئیس ستاد دهه غدیر، افزود: بعد از قیام و نهضت  اسلامی ایران مردم با بلوغ فکری خود و با هم افقی با افکاری که بیدار کننده جهان امروز است قبول دارند که محوریت نظام باید به دست شخصیتی باشد که هم دارای فقه وعلم، هم قدرت در پردازش و نگرش این هدف را داشته باشد لذا نظارت خبرگان در جای خود معین می‌شود که در این مجال قابل تحلیل نیست.

نظری، تصریح کرد: در محوریت نظام، خبرگان رهبر را تعیین کرده است و در سه دهه و دو دهه رهبری مقام معظم رهبری، این محوریت بجا و گزینه بسیار مناسبی است که عقلای مملکت، مراجع و علما و حتی اصحاب خرد و نظریه پردازان این انتخاب را قبول دارند و حتی اگر در جامعه امروز این مورد به نظرسنجی گذاشته شود همگان ولایت فقیه را قبول دارند و آن را محوریت نظام می‌دانند. 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حجت الاسلام محمود نظ - مجلس خبرگان رهبری - مجلس خبرگان رهبری در -

نظرات کاربران در مورد : وحدت حوزه و دانشگاه ناگسستنی است/ برخی مسئولین در ایجاد اشتغال تعلل می‌کنند
  • شهروند سارویپاسخ0سه شنبه 24 آذر 1394

    سلام بر حاج محمود نظری

نظر شما در مورد : وحدت حوزه و دانشگاه ناگسستنی است/ برخی مسئولین در ایجاد اشتغال تعلل می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها