مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 8295 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 آذر 1394 -ساعت : 11:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اختلاف نسل‌ها را باور کنیم

محمد دامادی، نماینده جوان مجلس شورای اسلامی

اختلاف نسل‌ها را باور کنیم

مازندمجلس: جوان‌گرایی خوب است، اما در دایره عقلانیت؛ چراکه انقلاب به ما ثابت کرد هروقت به جوانان بها دهیم، نتیجه خوبی خواهیم گرفت. هرمدیری که در این کشور پستی می‌گیرد، در واقع هزینه‌ای از طرف نظام و دولت برای او می‌شود تا پختگی لازم در فرد ایجاد شود، بنابراین باید به او بها داد و برایش مسیر را باز گذاشت تا به پیشرفت برسد.

مازند مجلس: بنده به‌عنوان یک جوان و کسی‌که در مجلس فعالیت می‌کنم، جوان‌گرایی را به‌صورت صد درصد قبول دارم و معتقدم باید به جوان‌ها بها داد. جوان‌گرایی چیزی است که حتی مقام‌معظم‌رهبری هم مدام بر آن تأکید دارند و معتقدند باید جوان‌هایی را پرورش دهیم که بتوان آینده کشور را به دست آنها سپرد.

وزارت صنعت و معدن سال‌ها گذشت‌و‌گذشت و دوباره به دست آقای نعمت‌زاده رسید و این یعنی ما نتوانسته‌ایم یک جوان با دانش خوب و انگیزه کافی تربیت کنیم که این وزارتخانه دوباره به نعمت‌زاده نرسد. من با ایشان مشکلی ندارم، اما معتقدم وقتی جوانی با دانش کافی، بر سرِ کاری قرار می‌گیرد، با انرژی بیشتری می‌تواند آن کار را انجام دهد. وقتی سن بالا می‌رود، انرژی که می‌توان برای کار گذاشت، کم می‌شود. اگر ما در طول سال‌های گذشته جوانی توانمند برای مناصب دولتی تربیت می‌کردیم، الان با کسانی روبه‌رو بودیم که در کنار استفاده از تجربه دیگران می‌توانستند با انرژی و انگیزه بیشتری کار کنند.

در کشورهای دیگر جوانان برای مناصب مختلف تربیت می‌شوند و تجربه کافی را هم به‌دست می‌آورند. اینکه در دولت گذشته از جوان‌ها در مناصب مختلف استفاده شد ولی نتیجه بسیار بد بود، به جوان‌بودن نیروها برنمی‌گردد، بلکه به این برمی‌گردد که سیاست‌گذاری‌ها در دولت گذشته نادرست بوده است. اگر بر روی استفاده از نیروهای انسانی، کار کارشناسی انجام می‌شد، قطعا موفقیت بهتری به‌دست‌ می‌آمد و اتفاقا به‌نظر من دولت احمدی‌نژاد چندان هم جوان‌گرا نبود؛ مسئله اینجا بود که از افرادی استفاده می‌کرد که ورزیدگی لازم را نداشتند و در واقع زبده‌بودن، چیزی است که در میان جوانان دولت قبل، کم دیده می‌شد. نمونه ساده‌اش جوان‌هایی هستند که در مجلس حضور دارند؛ اصلا حضور جوان‌ها در مجلس تنوع لازم را ایجاد می‌کند.

ما باید اختلاف نسل‌ها را باور کنیم و بپذیریم که نسل جوان است که می‌تواند مشکلات و خواسته‌های هم‌نسلانش را درک کند. بیکاری دردی است که سال‌ها جوانان ما با آن دست‌به‌گریبانند. برای من که جوان هستم و در مجلس کار می‌کنم قطعا این مشکل، اهمیت بیشتری دارد؛ نمی‌شود که یکباره من به عنوان وزیر اقتصاد انتخاب شوم، چون تخصص و تجربه کافی و لازم را ندارم! جوان‌گرایی خوب است، اما در دایره عقلانیت؛ چراکه انقلاب به ما ثابت کرد هروقت به جوانان بها دهیم، نتیجه خوبی خواهیم گرفت. هرمدیری که در این کشور پستی می‌گیرد، در واقع هزینه‌ای از طرف نظام و دولت برای او می‌شود تا پختگی لازم در فرد ایجاد شود، بنابراین باید به او بها داد و برایش مسیر را باز گذاشت تا به پیشرفت برسد.

نویسنده :
منبع : وقایع اتفاقیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمد دامادی - جوان گرایی -

نظرات کاربران در مورد : اختلاف نسل‌ها را باور کنیم
  • 123پاسخ1چهار شنبه 25 آذر 1394

    جوانگرایی نباید به حدی برسد که یک نماینده بخاطر نظرات شخصی خود با نماینده دیگر اختلاف عمیق داشته باشد ومنافع مردم یک شهر قربانی اختلافات این دونفر شود..مردم برای سهولت پیگیری امور شهر خود به شما اعتماد کردند ولی شما بجای جواب این اعتماد با بر افروختن آتش کینه تمام خواسته ها وانتظارات مردم ساری را تبدیل به خاکستر کردید .

نظر شما در مورد : اختلاف نسل‌ها را باور کنیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها