مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 101828 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مهر 1395 -ساعت : 09:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
عمیقا از جریان انتقال آب دریای خزر و مسئله زباله استان نگرانیم

نمایندگان مازندران در دیدار با معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست:

عمیقا از جریان انتقال آب دریای خزر و مسئله زباله استان نگرانیم

مازندمجلس: در این دیدار از معاون رییس جمهور خواستیم که معضل زباله مازندران را مسئله ایی ملی تلقی نموده وبرای مدیریت پسماند ، هیات محترم دولت و شخص رییس جمهوری ورود نمایند و اعتبارات مکفی برای بازیافت زباله اختصاص دهند و از اینکه تعهدات و مصوبات دولت درباره مدیریت پسماند استان اجرایی نمی شود انتقاد شد

مازندمجلس: شامگاه دوشنبه 12مهر اعضای مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی در ادامه سلسله ملاقات های ملی به دیدار معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست رفتند تا دغدغه های زیستی محیطی استان خود را با مقام عالی حفاظت محیط زیست کشور در میان بگذارند.

حسین نیازآذری سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران در روایت از این دیدارمهم می گوید: همکاران مجمع در کلیه حوزه های مرتبط با محیط زیست با هم اشتراک نظر دارند چرا معضل زباله مشکل ملی کلانشهر مازندران است و تلاش برای مدیریت پسماند از دغدغه های اساسی نمایندگان استان می باشد.

نیازآذری افزود: در این دیدار از معاون رییس جمهور خواستیم که معضل زباله مازندران را مسئله ایی ملی تلقی نموده وبرای مدیریت پسماند ، هیات محترم دولت و شخص رییس جمهوری ورود نمایند و اعتبارات مکفی برای بازیافت زباله اختصاص دهند و از اینکه تعهدات و مصوبات دولت درباره مدیریت پسماند استان اجرایی نمی شود انتقاد شد.

عضوهیات رییسه مجمع نمایندگان استان مخاطرات زیست محیطی جریان انتقال آب دریای مازندران به سمنان را ازدیگرموضوعات جدی این نشست برشمرد و گفت: مراتب اعتراض شدید سمن ها، نخبگان، تشکلهای زیست محیطی و شبکه های اجتماعی استان را به رییس سازمان محیط زیست منتقل نمودیم و  مخالفت جدی افکار عمومی را دراین خصوص تکرار ساختیم.

نیازآذری خاطر نشان ساخت: در این جلسه معاون رییس جمهور متعهد شد از منافع زیست محیط استان مازندران دفاع نماید و دغدغه های  فعالان محیط زیست را درقبال طرح انتقال آب دریای خزر مدنظر قرار دهد و همسو با دوستداران محیط زیست مخالف جریان انتقال آب دریای خزر باشد.

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران تبادل نظرو  سیاستگذاری برای استقرار صنایع سازگار با محیط زیست را از دیگر مباحث این نشست خبر داد و تصریح کرد: نمایندگان مازندران از سازمان محیط زیست خواستد سرمایه گذاران و کارآفرینان را اجرای طرح های توسعه همراهی نمایند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران مطرح کرد؛
«مخالفت قطعی نمایندگان مازندران با انتقال آب خزر به سمنان» تا «ادامه روند احداث نیروگاه‌های زباله‌سوز نوشهر و ساری»

 وی افزود: نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی در این نشست با انتقال آب دریای خزر به سمنان به طور کامل و قطعی مخالفت کردند و این در حالی بود که دولت در حال کار کارشناسی برای تحقق این امر را آغاز گرده بود

مازندمجلس: قاسم احمدی‌ لاشکی با اشاره به جلسه دو و نیم ساعته با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور اظهار کرد: در این جلسه سه موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان، بحث زباله مازندران و نیروگاه‌های زباله‌سوز نوشهر و ساری مطرح شد.

وی افزود: نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی در این نشست با انتقال آب دریای خزر به سمنان به طور کامل و قطعی مخالفت کردند و این در حالی بود که دولت در حال کار کارشناسی برای تحقق این امر را آغاز گرده بود.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران کرد تصریح کرد: به رئیس سازمان محیط زیست کشور اعلام کردیم انتقال آب دریای خزر بلای جان سه استان گیلان، گلستان و مازندران خواهد بود و از او خواستیم تا نظر مخالف و قطعی نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی را به رئیس جمهور منتقل کند.

وی بیان کرد: درباره معضل زباله در استان مازندران نیز مباحثی مطرح شد و این یکی از مشکلات جدی در استان است و به همین منظور مسأله پسماند مازندران در اولویت نخست دولت در سطح کشور قرار گرفت.

احمدی‌لاشکی عنوان کرد: مشکل ادامه روند احداث نیروگاه‌های زباله‌سوز نوشهر و ساری نیز در این جلسه بحث شد و در نهایت سازمان محیط زیست اعلام کرد که مشکل مجوز را حل خواهد کرد و روند احداث ادامه می‌یابد.

وی گفت: همچنین موضوع راه دسترسی مستقیم نوشهر به کجور هم از دیگر مباحثی بود که درباره آن گفت‌وگو شد و قرار شد تا محیط زیست مجدداً در این‌باره بررسی‌های خود را انجام دهد./ فارس


عمیقا از جریان انتقال آب دریای خزر و مسئله زباله استان نگرانیملینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجمع نمایندگان - مجمع نمایندگان مازند - معصومه ابتکار - محیط زیست - معضل زباله - حسین نیازآذری - احمدی لاشکی - فعالان محیط زیست -

نظر شما در مورد : عمیقا از جریان انتقال آب دریای خزر و مسئله زباله استان نگرانیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها