امروز دوشنبه 03 مهر 1396 ساعت 06:05:45

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 826 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394 -ساعت : 11:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هزینه‌های میلیاردی برخی نامزدها در جریان انتخابات /خطر ورود پول‌های کثیف در انتخابات مازندران

اختصاصی مازندپارلمان/

هزینه‌های میلیاردی برخی نامزدها در جریان انتخابات /خطر ورود پول‌های کثیف در انتخابات مازندران

با توجه به اینکه در روزهای گذشته خبرهایی از ورود زودهنگام برخی افراد در عرصه رقابت انتخابات به گوش رسید که با هزینه‌های میلیاردی از هم اکنون در پی کسب رای و ورود به مجلس هستند، می‌تواند شائبه ارتباط بین این هزینه‌های سرسام آور انتخاباتی در بعضی از حوزه‌های مازندران و جریان‌های خاص که در پی ایجاد فضایی مسموم هستند به وجود بیاورد که نهادهای نظارتی باید با هشیاری کامل این فعالیت‌های انتخاباتی را تحت نظر بگیرند و با مصادیق تخلف در هر شکل و بوسیله هر کسی به صورت جدی برخورد کنند....

مازند پارلمان: صحبت از پول‌های کثیف که توسط وزیر کشور بر سر زبان‌ها افتاده بود هول و ولایی در صحنه سیاست ایران بوجود آورد و بسیاری از مردم منتظر بودند با سخنان افشاگرانانه وزیر کشور در صحن علنی مجلس که از مدت‌ها پیش وعده‌اش را داده بود دست‌های پشت پرده رو شود و با عاملان آن برخورد جدی شود، اما با سخنان عجیب و دور از انتظار رحمانی فضلی در مجلس این موضوع حساس که مشخص شدن نتیجه آن مطالبه عمومی مردم بود به ظاهر پایان یافت.

رحمانی فضلی که در سخنانش از آشفتگی مالی بعضی از نمایندگان در خرج‌کردهای انتخاباتی به شدت انتقاد کرده بود، پیشتر وعده داده بود با دست پر به مجلس می‌رود اما در نهایت در سخنانی دور از انتظار تنها تاکید کرد که باید جلوی ورود پول‌های کثیف در انتخابات گرفته شود و نسبت به آن هشدار داده بود.

البته این موضوع جدیدی نیست، پیش از این مؤید صدر حسینی، نماینده خوی گفته بود: (در سال‌های گذشته به دلیل آشفتگی‌ها و بی‌نظمی‌های حاکم بر مدیریت‌های اجرایی، کانون‌های ثروتی در گوشه و کنار کشور شکل گرفته که از ناحیه رانت‌ها و فسادهای مالی متعدد منابع مالی قابل توجهی را اندوخته کرده و حالا به پشتوانه همین منابع ناپاک قصد ورود به عرصه سیاست و انتخابات را کرده‌اند.)

در سال‌های گذشته و به علت شفاف نبودن فضای سیاسی و اقتصادی و همچنین وجود تحریم‌هایی که به خاطر دور زدنشان افرادی همچون بابک زنجانی به منابع مالی عظیمی از بیت المال دست یازیده بودند و همچنین سوءمدیریت در مسائل کلان و استفاده از رانت‌های دولتی، فضای مسمومی را بوجود آورد که برخی افراد ثروت ناپاکی را برای خود بوجود آورده بودند.

در سال‌های نه چندان دور روزی نبود که خبری از اختلاس جدید و یا گم شدن پول‌های کلان و التهابات بازار ارز و قاچاق کالا به بیرون درز نکند. دولتی که شخص دوم قوه مجریه آن هم اکنون به خاطر فساد مالی در زندان به سر می‌برد کاملا مشخص است که در رده‌های پایین‌تر مدیریتی چه خبر بود و تا چه حد ثروت‌های بادآورده برای فرصت طلبان بوجود آمده بود.

بنابراین اصلا عجیب نیست که کسانی که منفعت بسیاری در این بلبشو داشته‌اند اکنون بخواهند با بخشی از آن پول‌های کثیف همچنان قدرت را در اختیار داشته باشند و با هزینه‌های سرسام آور در ستاد برخی نامزدها و تلاش در جهت به دست آوردن کرسی‌های سبز مجلس به دو هدف برسند.

1- همچنان بتوانند از رانت‌ و امتیازات دولتی استفاده کنند.

2- پشتوانه‌ای محکم داشته باشند تا خود را از تعقیب پرونده‌های فسادشان مصون بدارند.

تیم احمدی نژاد چراغ خاموش وارد مجلس می‌شوند

اما دیروز محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با اعلام هشدار به فعالیت جریان منتسب به دولت قبل حقایقی را در این مورد فاش کرد.

وی در گفت و گو با روزنامه ایران گفت: (در حوزه انتخابیه ما جریان منتسب به دولت قبل فعالیت‌های انتخاباتی خود را شروع کرده‌اند. این جریان که توسط برخی مدیران دولت قبل مدیریت می‌شود، بدون شناسنامه و با چراغ خاموش حرکت می‌کند. آنها می‌خواهند ابتدا بدون تابلو رأی مردم را بگیرند بعد پرده از گرایش سیاسی و فکری خود بردارند.)

طبق گفته‌ این نماینده مجلس این گروه با شناسایی نامزدهایی که دارای وجهه خوبی بین مردم هستند و اغلب فاقد توانمندی‌های مالی هستند، شروع به رایزنی کرده و قول تقبل همه هزینه‌ها را به آنها می‌دهند. در ابتدا بدون صحبت از گرایش سیاسی و فکری سعی در و وارد کردن آنها به مجلس دارند و سپس وقتی وارد مجلس شدند آنگاه موجودیت خود را اعلام می‌کنند.

محمدقسیم عثمانی در تشریح برنامه‌های این گروه گفت: (اینها دارند نامزدتراشی می‌کنند یعنی به جای اینکه مردم از کسی بخواهند نامزد شود، اینها با وعده و  وعید‌های خود افرادی را که دارای وجهه خوبی هستند، ترغیب به حضور در انتخابات می‌کنند. مدیران این جریان در استان به افراد وجیه که البته اغلب، فاقد توانمندی‌های مالی هستند، قول داده‌اند که همه هزینه‌های مالی را تقبل می‌کنند. ادعا می‌کنند که تأیید صلاحیت‌شان را هم می‌گیرند و رقیب‌شان را هم رد صلاحیت می‌کنند. این حرف‌ها را البته برای ایجاد روحیه و امید در بین طرفداران خود و ایجاد هراس و فشار به رقبای خود می‌زنند. اینها می‌خواهند با استفاده از وجهه نسبتاً خوب برخی افراد در استان و با هزینه‌های مالی گزافی که خودشان می‌کنند، افرادی را وارد مجلس کنند که در مرحله اول حرفی از گرایش سیاسی و فکری آنها نزنند و وقتی وارد مجلس شدند آنگاه موجودیت خود را اعلام کنند. آنچه الان خیلی مشهود است، مدیریت مرکزی این جریان در استان خیلی تلاش دارد که پشت صحنه بماند و به هیچ وجه مشخص نشود که این نامزدها، کاندیداهای جریان سیاسی دولت قبل هستند.)

نماینده بوکان در این مصاحبه به مورد دیگری نیز اشاره کرد که بسیار خطرناک و نگران کننده است و آن هزینه کردن مبالغ بسیار با عنوان کمک‌های خیریه و کمک به مساجد و نیازمندان است. وی گفت: (قرائن و شواهد و اطلاعات ما حکایت از آن دارد که دستشان برای هزینه کردن باز است. نهادهای نظارتی باید هشیار باشند که اینها به دنبال حل مشکلات مردم و انجام وظایف نمایندگی در مجلس نیستند بلکه به دنبال آن هستند تا با رأی مردم برای جریان سیاسی و فکری خود نماینده بتراشند و جای پایی پیدا کنند.)

با این تفاصیل با توجه به اینکه در روزهای گذشته خبرهایی از ورود زودهنگام برخی افراد در عرصه رقابت انتخابات به گوش رسید که با هزینه‌های میلیاردی از هم اکنون در پی کسب رای و ورود به مجلس هستند، می‌تواند شائبه ارتباط بین این هزینه‌های سرسام آور انتخاباتی در بعضی از حوزه‌های مازندران و جریان‌های خاص که در پی ایجاد فضایی مسموم هستند به وجود بیاورد که نهادهای نظارتی باید با هشیاری کامل این فعالیت‌های انتخاباتی را تحت نظر بگیرند و با مصادیق تخلف در هر شکل و بوسیله هر کسی به صورت جدی برخورد کنند.

همانطور که امروز رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران اشاره کردند؛ (با دزد دزد گفتن، دزد از دزدی دست برنمی‌دارد) و (باید به معنای واقعی کلمه جلوی فساد را بگیریم)

این جملات مانند یک حکم شرعی برای تمام مسئولین است تا با جدیت هر چه تمام‌تر با مظاهر دزدی و فساد برخورد کنند و بر اساس مصالح، گفتار خود را عوض نکند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پول های کثیف - انتخابات مازندران - انتخابات مجلس 94 - ورود پول کثیف - محمدسفری -

نظر شما در مورد : هزینه‌های میلیاردی برخی نامزدها در جریان انتخابات /خطر ورود پول‌های کثیف در انتخابات مازندران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها