امروز یکشنبه 02 مهر 1396 ساعت 12:00:31

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 102590 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1395 -ساعت : 13:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسئولان دانشگاه مازندران پاسخگوی رفتار خود باشند/ وابستگی به مسئولان بزرگترین آفت انجمن‌های اسلامی است

منتجب‌نیا در نخستین همایش مجمع عمومی انجمن ایران اسلامی دانشگاه مازندران؛

مسئولان دانشگاه مازندران پاسخگوی رفتار خود باشند/ وابستگی به مسئولان بزرگترین آفت انجمن‌های اسلامی است

گزارش مازندمجلس: مشاور رئیس جمهور دولت اصلاحات، با بیان اینکه وابستگی به مسئولان بزرگترین آفات برای انجمن‌های اسلامی است،عنوان کرد: یکی از اقدامات دولت قبلی انحلال انجمن های اسلامی مستقل و تشکیل انجمن‌هایی نوکرساز و نوکرپرور مغایر با هدف اصلی و فلسفه وجودی تشکل مردمی بود

مازندمجلس: نخستین همایش مجمع عمومی انجمن ایران اسلامی دانشگاه مازندران در حالی با حضور حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا برگزار شد که این مراسم با حاشیه‌هایی (جلوگیری از ورود دانشجویانی که مورد تایید اعضای شورای مرکزی انجمن بودند و تنها به دلیل نبودن شماره دانشجویی آن‌ها در لیست مجمع عمومی انجمن، قادر به حضور در مراسم نشدند. همچنین جلوگیری از خوش‌آمدگویی یکی از اساتید مورد وثوق انجمن) همراه بود.

به گزارش مازندمجلس، رسول منتجب‌نیا با تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: ماه محرم باید ماه سازندگی و تکامل همه ملت ما باشد.

اقدام امروز مسوولان دانشگاه مازندران غیرعادی بود

وی، با بیان اینکه حواشی و نوع برخورد با دانشجویان در این جلسه نشان‌گر خیلی از مسائل است، گفت: البته نیازی به تبیین و تشریح نیست کافی‌است تصاویر تجمع شما و تصاویر دانشجویانی که بیرون هستند در رسانه‌ها با عنوان «بدون شرح» منتشر شود تا خواننده و بیننده خیلی از مسائل را درک کند.

مشاور رئیس جمهور دولت اصلاحات، با بیان اینکه قبل از انقلاب با این حوادث بسیار مواجه بوده‌ایم، افزود: اقدام امروز هم نوعی از مدیریت‌ها و برخوردها است. من تعجب می‌کنم از برخی مسوولان، نمی‌دانم منطق آن‌ها چیست. کار امروز مسوولان دانشگاه مازندران غیرطبیعی و غیرعادی بود که جلوی تجمع را گرفتند و گفتند فقط آن‌هایی که کارت دارند می‌توانند وارد شوند. در حالی که در سیستان و بلوچستان که با مشکلات امنیتی مواجه است بزرگترین تجمع را داشتند و مقامات امنیتی استان از من تشکر کردند و خواستند که دوباره در این استان حضور یابم.

مسئولان دانشگاه مازندران پاسخگوی رفتار خود باشند

منتجب‌نیا، با بیان اینکه مسوولان دانشگاه مازندران باید پاسخگوی برخورد خود باشند، بر لزوم تشکلات دانشجویی تاکید کرد و گفت: نخستین مساله ضرورت تجمع و تشکل در جامعه است و ضرورت دارد در جامعه تشکل و تجمعات قانونی داشته باشیم ادله فراوانی وجود دارد بر اینکه جامعه حتی جامعه دینی و اسلامی اگر در آن تشکل قانون‌مند نباشد دچار پراکندگی و حرج و مرج می شود حتی اگر سالم‌ترین حکومت و دولت باشد.

قائم‌مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی، با طرح این سوال که آیا تشکل ها و انجمن‌ها مربوط به جامعه غیردینی است، افزود: برخی می‌گویند جامعه دینی، حکومت دینی و ولایتی با حزب و تشکیلات منافات دارد و همه باید تابع ولایت باشند در حالی که اینچنین نیست و ضرورت ایجاد تشکل تنها مربوط به جامعه غیردینی نیست بلکه هر جامعه‌ای که دینی است و تابلوی دین را دارد بیشتر نیاز به تشکل‌ها و انجمن‌ها (جهت پرهیز از انحراف، خودمحوری و امثال آن) دارد.

وی افزود: کشور ولایت‌مدار و کشوری که حکومت دینی دارد باید بیشتر تحت کنترل و نظارت باشد، که بخشی از آن مربوط به قوه قضاییه و سازمان بازرسی، بخشی مربوط به قوه مقننه و نمایندگان مجلس و بخش زیادی از آن مربوط به مردم است.

دانشجو نیاز به آگاهی سیاسی دارد

مشاور رئیس جمهور دولت اصلاحات، با بیان اینکه در بسیاری از آیات قرآنی به تجمع و تشکل فراوان تاکید شده است: گفت: رهبر کبیر انقلاب نیز بر تشکل و تجمع بسیار تاکید کردند تا جایی‌که قبل از پیروزی انقلاب و در زمان تبعید، امام در پاریس و نجف سخنرانی‌های زیادی در بین تشکل‌ها و انجمن‌های اسلامی داشتند و زمانی که انقلاب به پیروزی رسید فصل جدیدی در این زمینه گشوده شد.

منتجب‌نیا، با بیان اینکه در اصل 26 قانون اساسی به تشکل‌های غیردولتی اشاره شده است، گفت: در بین تمام تشکل‌ها، تشکل انجمن اسلامی(انجمن هایی با ماهیت انجمن‌های اسلامی سابق) ریشه‌دارترین و حساس‌ترین تشکل است و رسالت بزرگی بر دوش دارد. اگر دانشجوی فارغ‌التحصیل، آگاهی سیاسی نداشته باشد و به‌روز نباشد اطلاعاتش نمی‌تواند برای جامعه مفید باشد.

وی، نداشتن محور و مدار، هدف، جهت و برنامه، خودبینی و خودمحوری، تندروی و افراطی‌گری، و خروج از اعتدال، پرهیز از مرزشکنی و دخالت در امور دیگران و احساسی عمل کردن را از مهم ترین عوامل آفات تشکل‌ها دانست.

وابستگی به مسئولان بزرگترین آفت انجمن‌های اسلامی است

مشاور رئیس جمهور دولت اصلاحات، با بیان اینکه وابستگی به مسئولان بزرگترین آفات برای انجمن‌های اسلامی است،عنوان کرد: یکی از اقدامات دولت قبلی انحلال انجمن های اسلامی مستقل و تشکیل انجمن‌هایی نوکرساز و نوکرپرور مغایر با هدف اصلی و فلسفه وجودی تشکل مردمی بود.

منتجب‌نیا، با بیان اینکه دولت گذشته بسیار خلاف کار و با انحرافات زیادی مواجه بود: ضربه‌ای که در این هشت سال به نظام وارد شد بعد از گذشت ده‌ها سال و استفاده از افرادی روشنفکرتر از روحانی هم نمی‌شود جبران کرد.


مسئولان دانشگاه مازندران پاسخگوی رفتار خود باشند/ وابستگی به مسئولان بزرگترین آفت انجمن‌های اسلامی استلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منتجب نیا؛ دانشگاه م - نخستین همایش انجمن ا -

نظر شما در مورد : مسئولان دانشگاه مازندران پاسخگوی رفتار خود باشند/ وابستگی به مسئولان بزرگترین آفت انجمن‌های اسلامی است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها