مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 8419 -تاریخ انتشار : شنبه 28 آذر 1394 -ساعت : 09:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 4 نامزد برای ثبت‌نام خبرگان مراجعه کردند/ امنیت سخنرانان مجوزدار را فراهم می‌کنیم

فرماندار ساری در حاشیه نمایشگاه کتاب:

4 نامزد برای ثبت‌نام خبرگان مراجعه کردند/ امنیت سخنرانان مجوزدار را فراهم می‌کنیم

اختصاصی مازندمجلس: احزاب قانونی و دارای مجوز می‌توانند با دعوت از سخنرانان یا با جلساتی که در قالب تشکل‌های سیاسی برگزار می‌کنند تنور انتخابات را داغ کنند و تلاش کنند که مشارکت مردم گسترده‌تر شود/ وقتی مجوز سخنرانی برای هر شخصیتی در مراسم‌های مختلف انتخاباتی هر شهرستان صادر کردیم این وظیفه ما و شورای تامین است که اسباب لازم را برای ایجاد سخنرانی سالم فراهم کنیم و در کشور نیز قوانین کافی برای برخورد با اقدامات خودسرانه وجود دارد.

اختصاصی مازند مجلس: عصر دیروز مجالی پیش آمد تا در نمایشگاه بین‌المللی ساری حضور یابیم از بهبود فضای نمایشگاه کتاب، حضور ناشران برتر، استقبال مردم، امکانات گرمایشی مناسب که بگذریم حضور مسئولان و مقامات استانی به رونق آن افزود که بازدید فرماندار ساری از این نمایشگاه نمونه‌ای از آن بود مجید حسین‌زادگان که این ایام، روزهای پرمشغله‌ای را می‌گذراند در حاشیه بازدید، دعوت اهالی رسانه را به گرمی پذیرفت و با حضور در جمع خبرنگاران از حال و هوای نمایشگاه کتاب و در ادامه از فضای انتخاباتی شهرستان و آخرین اقدامات فرمانداری ساری گفت. مشروح گفتگوی ما با آقای فرماندار یا بقول ساروی‌ها «حاج‌مجید» حسین‌زادگان از نظرتان می‌گذرد:

 

4 نامزد برای ثبت‌نام خبرگان مراجعه کردند

حسین‌زادگان، درباره اقدامات انتخاباتی فرمانداری ساری اظهار کرد: پس از شروع دستور انتخابات، هیات‌های اجرایی در سراسر استان شکل گرفت که این شکل‌گیری پس از معرفی 30 نفر از معتمدین هر بخش به هیات‌های نظارت بوده است یعنی هم در حوزه اصلی که فرمانداری ساری بود و هم حوزه‌های فرعی استان، هیات‌های نظارت نسبت به تعیین معتمدین اقدام کردند و هیات‌های اجرایی شکل گرفته است.

وی با اظهار اینکه ثبت‌نام نامزدهای خبرگان از (پنج‌شنبه بیست و ششم آذر) آغاز شد و تا 7 روز ادامه دارد، افزود: روزانه اسامی و مشخصات نامزدها به وزارت کشور اعلام می‌شود که تاکنون یک نفر (صادق پیشنمازی) ثبت‌نام قطعی کرده و 3 نفر از نامزدها نیز علیرغم مراجعه به فرمانداری به علت کامل نبودن مدارک یا اطلاعات به صورت پیش‌ثبت‌نام، نام‌نویسی کردند.

فرماندار ساری، تصریح کرد: در حالت کلی تاکنون 4 نفر، به فرمانداری ساری برای ثبت‌نام خبرگان مراجعه کردند.

 

ثبت‌نام مجلس امروز آغاز می‌شود

حسین‌زادگان، با بیان اینکه ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر استان و ساری از بیست و هشتم (امروز) آغاز می‌شود، گفت: پس از اتمام ثبت‌نام قانونی نامزدها البته با تایید استعلام مراجع چهارگانه بررسی‌های هیات اجرایی آغاز می‌شود.

وی، اضافه کرد: هیات‌های اجرایی مراکز حوزه انتخابیه هیچ نقشی در تایید صلاحیت نامزدهای خبرگان ندارند و تایید صلاحیت توسط شورای نگهبان صورت می‌گیرد.

 

هدف اصلی ما، مشارکت گسترده مردم و برگزاری انتخابات سالم و قانون‌مند است

فرماندار ساری، درباره نحوه فعالیت‌های احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی، بیان کرد: اولویت اول و هدف اصلی ما در انتخابات، حضور حداکثری و مشارکت گسترده مردم و برگزاری انتخابات سالم و قانون‌مند است طبیعتا هرکار قانونی توسط هر نهادی که این مشارکت را در چارچوب قانون و توام با آرامش انجام دهد مورد استقبال ما است.

حسین‌زادگان، با بیان اینکه احزاب سیاسی بعنوان رکن اصلی و موثر در انتخابات و افزایش مشارکت مردم هستند، افزود: طبیعتا احزاب قانونی و دارای مجوز می‌توانند با دعوت از سخنرانان یا با جلساتی که در قالب تشکل‌های سیاسی برگزار می‌کنند تنور انتخابات را داغ کنند و تلاش کنند که مشارکت مردم گسترده‌تر شود.

 

فضای پسا تحریم می‌تواند فضای خوبی برای انتخابات باشد

وی، به شرایط حساس و خاص ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: به نظر من در انتخابات پیش‌رو از شرایط سیاسی داخلی، الحمدا... ثبات و آرامش خوبی داریم اما بخاطر حساسیت‌های بین‌المللی که در منطقه داریم (مثل وضعیت ناآرام در سوریه و عراق، حضور داعش و مواردی شبیه این) از اهمیت خاصی برخوردار است ضمن اینکه فضای پسا تحریم طبیعتا می‌تواند فضای خوبی برای انتخابات باشد.

حسین‌زادگان، با بیان اینکه در کشور و استان دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان را برای اولین بار به صورت همزمان برگزار می‌کنیم، یادآور شد: معمولا در ایام انتخابات شور و نشاط سیاسی سراسر کشور را فرا می‌گیرد و تشکل‌های سیاسی، رسانه‌ها و نخبگان جامعه برای بهتر شدن این فضا کمک می‌کنند.

 

پیش‌بینی 612 شعبه اخذ رای/ برای همه نامزدها از هر جریان سیاسی احترام قائل هستیم

فرماندار ساری، با اظهار اینکه فرایند انتخابات در ایران اسلامی بدست معتمدین و منتخبین مردم برگزار می‌شود، افزود: هنوز آمار دقیقی از تعداد واجدین شرایط و شعب اخذ رای وجود ندارد اما پیش‌بینی می‌شود در ساری 612 شعبه اخذ رای داشته باشیم و حدود 7 هزار نفر نیز به عنوان عوامل و برگزارکننده انتخابات ایفای نقش کنند.

وی، در ادامه با بیان اینکه برای همه نامزدها از هر جریان سیاسی احترام قائل هستیم، خطاب به نامزدها و حامیان آنها، بیان کرد: نخست نامزدها و حامیان آنها را به قانون و قانون‌مداری، و سپس به آرامش و حفظ حرمت و اخلاق سیاسی در انتخابات دعوت می‌کنیم و به نظر من انتخابات با دو منشور مهمی که از امام راحل و رهبر انقلاب در نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد (میزان رای ملت است و رای مردم حق‌الناس است) می‌تواند چارچوب و مبنای خوبی برای نامزدها و مردم باشد که ان‌شاء‌ا... این انتخابات مثل همه انتخابات‌های دیگر، پرشور و توام با آرامش باشد.

 

از سخنرانان مجوزدار حمایت می‌کنیم

حسین‌زادگان، با اشاره به لغو مراسم برخی سخنرانان مجوزدار توسط نیروهای خودسر در برخی مناطق کشور، اظهار کرد: وقتی مجوز سخنرانی برای هر شخصیتی در مراسم‌های مختلف انتخاباتی هر شهرستان صادر کردیم این وظیفه ما و شورای تامین است که اسباب لازم را برای ایجاد سخنرانی سالم فراهم کنیم و در کشور نیز قوانین کافی برای برخورد با اقدامات خودسرانه وجود دارد.

فرماندار ساری، با اظهار اینکه اقدامات خودسرانه و خارج از چارچوب مورد پذیرش هیچ جریان سیاسی نیست، افزود: ما باید این بستر را فراهم کنیم که همه چهره‌های سیاسی که اعتقاد به نظام و چارچوب قوانین آن دارند (پس از گرفتن مجوزهای لازم از مراجع مربوطه) بتوانند با خاطری آسوده دیدگاه‌های خود را به مردم عرضه کنند و نیاز است همه کمک کنیم که این فضا در جامعه نهادینه شود.

وی، در پایان با ابیان اینکه از سخنرانان مجوزدار حمایت می‌کنیم، تاکید کرد: اگر همه به قانون و قانون‌مداری پایبند باشیم هیچگونه تنش و اختلافی پیش نمی‌آید.

گزارش: مجید ساجدی فر


 4 نامزد برای ثبت‌نام خبرگان مراجعه کردند/ امنیت سخنرانان مجوزدار را فراهم می‌کنیم

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجید حسین زادگان - فرماندار ساری - فرمانداری ساری - مجلس خبرگان مازندران - مجلس شورای اسلامی ما -

نظرات کاربران در مورد : 4 نامزد برای ثبت‌نام خبرگان مراجعه کردند/ امنیت سخنرانان مجوزدار را فراهم می‌کنیم
  • امینپاسخ0شنبه 28 آذر 1394

    انصافا نمایشگاه خوبی برگزار شد

  • 123پاسخ0جمعه 04 دی 1394

    ضمن تشکر از زحمات بیدریغ جناب فرماندار محبوب ساری . انصافا اجازه ندهید حتی یک نفر از محبوبیت بی بدیل شما برای تصاحب رای مردم ساری سوء استفاده کند .ارزش جنابعالی خیلی بیشتر از این افراد است .موفق وسربلند باشید

نظر شما در مورد : 4 نامزد برای ثبت‌نام خبرگان مراجعه کردند/ امنیت سخنرانان مجوزدار را فراهم می‌کنیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها