مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 109091 -تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1395 -ساعت : 16:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دولت، وزرای اقتصادی را تقویت کند/  نمی توان خدمات دولت را نادیده گرفت

حسنخانی نماینده خراسان جنوبی و نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس؛

دولت، وزرای اقتصادی را تقویت کند/  نمی توان خدمات دولت را نادیده گرفت

اختصاصی مازندمجلس: نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به برخی خدمات دولت، بیان کرد: البته نمی‌توان خدمات دولت را نادیده گرفت درست است که روند آن کند است اما گشایش‌هایی در حال انجام است و اوضاع رو به جلو است منتها توقع مردم بیش از این است

اختصاصی مازندمجلس: ابراهیم حاتمی*- محمدرضا امیرحسنخانی نایب‌ریس کمسیون اصل نود مجلس درباره تغییر وزرا و ترمیم کابینه دولت، اظهار کرد: انتظار می‌رفت با روی کار آمدن مجلس دهم تغییراتی در کابینه  شاهد باشیم و این تغییرات اکنون و به این شکل رقم خورد که دولت وزرای ارشاد، ورزش و آموزش‌وپرورش را تغییر دهد.

وی، با بیان اینکه خواسته مردم ترمیم کابینه برای کارآیی بیشتر دولت بود، افزود: توقع مردم، کمک اقتصادی و رونق بازار است. نظر مردم از تغییر یا ترمیم، بیشتر روی وزاری اقتصادی بود و وزرای تغییریافته چندان اقتصادی نبودند یعنی بیشتر جنبه فرهنگی و آموزشی و... داشتند. هیچکدام وزیر کلیدی اقتصادی نیستند شاید اعتقاد دولت این باشد که آنها خوب عمل کردند و نیازی به تغییر یا ترمیم ندارند.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، تصریح کرد: خواسته مردم این است یا دولت، وزرای اقتصادی را تقویت کند تا گام‌های موثرتری بردارند و مردم امیدوارتر شود یا تدبیر دیگری اعمال کنند تا اوضاع بهبود یابد.

نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی، در ادامه با اشاره به برخی خدمات دولت، بیان کرد: البته نمی‌توان خدمات دولت را نادیده گرفت درست است که روند آن کند است اما گشایش‌هایی در حال انجام است و اوضاع رو به جلو است منتها توقع مردم بیش از این است.

وی، افزود: بعضی از وزرا کارایی کافی و پویایی لازم را ندارند و اگر فکری برای بهبود روند اندیشیده نشود دست مجلس در این زمینه باز است و همچنان‌که برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش اقدام کرد برای سایر وزرای ناکارآمد نیز می‌تواند اقدام کند. زمزمه‌هایی شنیده می‌شود و نماینده‌ها به دنبال سوال کردن از نمایندگان هستند یا انتظار کارایی بیشتری دارند.

نایب‌رئیس کمسیون اصل نود مجلس، تصریح کرد: یکی از مواردی که دولت با احتیاط در انتخاب وزرا رفتار می‌کند این است که می‌خواهد در این زمان محدود وزیرانی کارآمد را انتخاب کند تا انتظارات را برآورده کنند و اینکه آیا کسی قبول می‌کند در چنین شرایطی - در ایام منتهی به انتخابات - مسئولیت وزارتخانه‌ای را بپذیرد؟ بهرحال این موضوع اهمیت بسیار دارد که بخش اقتصادی دولت (با ترمیم یا تغییر یا کار و تلاش بیشتر، یا دادن اختیار و زمان بیشتر و....کارایی بیشتری داشته باشد تا این انتظارات جامعه برآورده شود.

امیرحسنخانی، درباره بازداشت مدیرعامل صندوق فرهنگیان کشور، گفت: ما به عنوان کمیسیون اصل 90 هنوز وارد این موضوع نشدیم ولی نمایندگان تحقیق و تفحص از این صندوق را شروع کردند و پس از طی شدن روال آن قطعا گزارشی به مردم ارائه خواهد شد منتها این مطلب خبر جدیدی نبوده و چند ماه است مطرح است و دهان به دهان می‌چرخد و اینکه آقای فانی درآخرین روز مسئول این صندوق را برکنار کرد‌ کار بسیار خوبی بوده است چون یک صندوق بزرگ نمی‌تواند بدون رئیس یا مدیرعامبل باشد و این تغییر دولت در راستای جلو بردن اهداف است.

وی، ادامه داد:احتمالا  آقای فانی این حکم را قبل از برکناری خود زده است و وزرا به اندازه کافی با قوانین آشنا هستند ممکن است خبر آن‌کمی دیراعلام شده است.

* خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری مازندمجلس


دولت، وزرای اقتصادی را تقویت کند/  نمی توان خدمات دولت را نادیده گرفتلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نائب رئیس اصل 90 - تغییر وزرا؛ ترمیم کا - بازداشت مدیرعامل صند - امیرحسنخانی - کمیسیون اصل 90 - اصل نود - نایب رئیس کمیسیون - محمدرضا امیرحسنخانی -

نظر شما در مورد : دولت، وزرای اقتصادی را تقویت کند/  نمی توان خدمات دولت را نادیده گرفت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها