مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 110460 -تاریخ انتشار : سه شنبه 04 آبان 1395 -ساعت : 12:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اگر احمدی‌نژاد کناره‌گیری نمی‌کرد معادلات انتخابات تغییر می‌کرد/ تغییرات کابینه نشانه ضعف دولت است/علاقه‌مندم آقای اسماعیلی موفق عمل کند

نماینده سابق مردم نور و محمودآباد در گفت‌وگو با مازندمجلس؛

اگر احمدی‌نژاد کناره‌گیری نمی‌کرد معادلات انتخابات تغییر می‌کرد/ تغییرات کابینه نشانه ضعف دولت است/علاقه‌مندم آقای اسماعیلی موفق عمل کند

اختصاصی مازندمجلس: فیاضی، درباره مسائل اخیر انتخابات ریاست‌جمهوری (کناره‌گیری احمدی‌نژاد و...)، اظهار کرد: بعید است آقای احمدی‌نژاد مثل آقای هاشمی در انتخابات دوره‌ی قبل، فردی را به نیابت از خود معرفی کند. با این شرایط آقای روحانی گزینه بلامنازع انتخابات ریاست‌جمهوری‌است اما اگر آقای احمدی‌نژاد در صحنه انتخابات حضور می‌یافت، رقابت داغ‌تر می شد و معادلات آن به‌شکل دیگری رقم می‌خورد

مازندمجلس: عبدالوحید فیاضی (نماینده سابق مردم نور و محمودآباد در مجلس، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران دردولت نهم و مشاور وزیر فعلی آموزش و پرورش) از جمله چهره‌های استانی است که به ندرت با اهالی رسانه مصاحبه و گفت‌وگو می‌کند اما مصاحبه‌های وی همچون نقطه‌نظرات سید رمضان شجاعی (نماینده سابق ساری)، معمولا پربازخورد و مورد توجه مخاطبان است. در گفتگوی امروز مازندمجلس، به سراغ ایشان رفتیم و نظرات وی را در رابطه با مسائلی چون تغییرات کابینه دولت، فعل و انفعالات صندوق ذخیره فرهنگیان، انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، عملکرد نماینده فعلی حوزه نور و محمودآباد و برنامه وی برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی جویا شدیم که مشروح این گفت‌گوی 10 دقیقه‌ای از نظرتان می‌گذرد:

تغییرات کابینه در ماه های پایانی نشانه ضعف دولت است

 فیاضی در ابتدا درباره فعل و انفعالات اخیر کابینه دولت، اظهار کرد: تغییرات کابینه دولت با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی دولت یازدهم در حال انجام است محل بحث و گفتگوی زیادی قرار گرفته و حق هم همین است وقتی در چنین شرایطی تغییری - آن‌هم فقط در حوزه فرهنگی و آموزشی- صورت می گیرد به‌نظر می‌رسد بیش از آنکه برای رسیدن به هدف‌های دولت در مباحث اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و در راستای اهداف اعلام شده‌ی دولت در آغاز کار باشد رنگ و بوی سیاسی دارد و برای برون‌رفت دولت از شرایط فعلی و آماده شدن برای انتخابات است.

وی، افزود: تغییر کابینه حق دولت است اما نه پس از 3.5 سال کار. این به نظر می‌رسد هیچ توجیهی نداشته باشد و حتی یک ضعف محسوب می‌شود. بنده خودم فکر نمی‌کردم آقای رئیس‌جمهور در چنین شرایطی این‌گونه دست به تغییر بزند که به نوعی زیرسوال بردن خود است.

نماینده سابق حوزه نور و محمودآباد، با اشاره به سخنان اخیر آقای رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه «برخی از عدم تغییر در کابینه و برخی از تغییرات کابینه ناراضی‌اند»، تصریح کرد: اکنون زمان تغییر کابینه نیست چون تقریبا به پایان کار دولت در این دوره نزدیک شدیم.

فیاضی، با بیان اینکه تغییرات و ترمیم در حوزه اقتصادی بیشتر احساس می‌شد، ادامه داد: طبق خبرهایی که ما داریم آقای نعمت‌زاده (وزیر صنعت) جزو 4 وزیری بود که قرار بود تغییر کند که در لحظات آخر به دلایلی نامعلوم نامش خط خورده و 3 وزیر دیگر در لیست گزینه‌های تغییر باقی ماندند.

دولت  پاسخگوی سوالاتم درباره صندوق ذخیره فرهنگیان نبود

مشاور وزیر فعلی آموزش و پرورش، درباره اتفاقات اخیر صندوق ذخیره فرهنگیان، بیان کرد: این صندوق متشکل از بافت‌های بزرگ اقتصادی است که مرکب از هولدینگ (نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع، معادن، بیمه، بانک‌ها از جمله بانک سرمایه و...) سرمایه بزرگی برای آموزش و پرورش و فرهنگیان در طول 20 سال بوده است و تاکنون چندان مفید فایده نبوده و بخش اعظم این اختلاس 8 هزار میلیاردی و ... مربوط به این دوره و بخشی نیز مربوط به دوره قبل است که  فاجعه‌ای برای آموزش و پرورش است.

وی، افزود: بنده زمانی که در مجلس بودم در این رابطه سوالات مکرری از دولت پرسیدم آن زمان پاسخی نشنیدم البته در ادامه تحقیق و تفحص از سوی مجلس شروع شده بود که عمر مجلس نهم به پایان رسیده بود و ما هم نتوانستیم بیش از این پیگیری کنیم. اکنون امیدواریم ابعاد سیاسی آن کمتر شود و چهره‌های سیاسی این موارد را اصلاح و به نفع فرهنگیان استفاده کنند.

روحانی گزینه بلامنازع انتخابات ریاست‌جمهوری‌است

فیاضی، درباره مسائل اخیر انتخابات ریاست‌جمهوری (کناره‌گیری احمدی‌نژاد و...)، اظهار کرد: بعید است آقای احمدی‌نژاد مثل آقای هاشمی در انتخابات دوره‌ی قبل فردی را به نیابت از خود معرفی کند. با این شرایط آقای روحانی گزینه بلامنازع انتخابات ریاست‌جمهوری‌است اما اگر آقای احمدی‌نژاد در صحنه انتخابات حضور می‌یافت، رقابت داغ‌تر می شد و معادلات آن به‌شکل دیگری رقم می‌خورد. چون تا حدود زیادی می‌توانست نظر افکار عمومی را به‌خود جلب کند. پس از کناره‌گیری وی هنوز قطب جدیدی در جبهه اصولگرایی تشکیل نشده است. البته قطعا اینکار صورت خواهد گرفت منتها باید بررسی‌ها عمیق‌تر و کارشناسی‌تر باشد.

جناح‌بندی و اردوکشی‌های سیاسی در انتخابات شورا اصلا معنا ندارد

نماینده سابق مردم نور و محمودآباد در بهارستان، در ادامه با بیان اینکه در انتخابات شورا از فرد یا افرادی خاص حمایت نمی‌کنم،گفت: انتخابات شورا یک انتخابات محلی است و نیاز است مردم را به این سمت هدایت کنیم کسانی را انتخاب کنند که اولا کارشناس و دلسوز مردم باشند به درد شهر و روستای خود بخورند.

وی، تصریح کرد: بنده اعتقاد دارم جناح‌بندی، جریان‌‌سازی و اردوکشی‌های سیاسی در انتخابات شورا اصلا معنا ندارد و حضور و حمایت ما ممکن است به این مسائل دامن بزند بنابراین ترحیح می‌دهم ورود پیدا نکنم و به بیان مسائل کلی و فایده‌مند برای مردم و شهر اکتفا می‌کنم.

برای انتخابات دوره بعد مجلس شورای اسلامی برنامه‌ای ندارم

فیاضی، با اعلام اینکه برای انتخابات دوره بعد مجلس شورای اسلامی برنامه‌ای ندارم، افزود: فعلا در حال استراحت هستم (با خنده). بنده برای اقای اسماعیلی آرزوی موفقیت دارم در مواردی که نیاز باشد کمک می‌کنم و علاقمندم ایشان موفق عمل کند.

نماینده سابق مردم نور و محمودآباد در بهارستان، درباره عملکرد نماینده فعلی حوزه نور و محمودآباد، بیان کرد:علاقمند نیستم فعلا از عملکرد نماینده فعلی ارزیابی داشته باشم مردم خودشان ارزیابی خواهند کرد. بنده اعتقاد دارم هرکس نماینده مردم شده خادم است و نیاز است که خدمت کند.

گفت‌وگو: مجید ساجدی‌فر


اگر احمدی‌نژاد کناره‌گیری نمی‌کرد معادلات انتخابات تغییر می‌کرد/ تغییرات کابینه نشانه ضعف دولت است/علاقه‌مندم آقای اسماعیلی موفق عمل کند

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فیاضی - شورا؛ مجلس - ریاست جمهوری -

مطالب مرتبط با : اگر احمدی‌نژاد کناره‌گیری نمی‌کرد معادلات انتخابات تغییر می‌کرد/ تغییرات کابینه نشانه ضعف دولت است/علاقه‌مندم آقای اسماعیلی موفق عمل کند
نظر شما در مورد : اگر احمدی‌نژاد کناره‌گیری نمی‌کرد معادلات انتخابات تغییر می‌کرد/ تغییرات کابینه نشانه ضعف دولت است/علاقه‌مندم آقای اسماعیلی موفق عمل کند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها