مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9025 -تاریخ انتشار : شنبه 12 دی 1394 -ساعت : 17:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نرخ بیکاری شهرستان بهشهر 20 درصد است/ از طریق نهادهای مختلف پیگیر وام خوداشتغالی جوانان هستیم

فرماندار بهشهردر گفتگو با مازندمجلس؛

نرخ بیکاری شهرستان بهشهر 20 درصد است/ از طریق نهادهای مختلف پیگیر وام خوداشتغالی جوانان هستیم

اختصاصی مازند مجلس: فرماندار بهشهر، با بیان اینکه بر اساس آمار موجود، نرخ بیکاری شهرستان بهشهر بین 18 تا 20 در نوسان است، یادآور شد: طبق اعلام مرکز آمار کشور کسی که 2 ساعت در هفته کار کند شاغل محسوب می‌شود که اگر این مساله لحاظ نشود نرخ بیکاری واقعی بسیار بالاتر است ضمن اینکه از میزان فارغ‌التحصیلان بیکار این شهرستان آمار دقیقی در دست نیست

اختصاصی مازند مجلس: سید خالق سجادی در گفتگو با مازندمجلس درباره معضلات بیکاری شهرستان بهشهر، اظهار کرد: چهار عامل (مسائل بین‌المللی و تحریم‌ها، علمی نبودن عملکرد واحدهای تولیدی، سیکل اداری طولانی در سرمایه‌گذاری، و سوء مدیریت و ضعف مدیران) در بروز این معضلات دخیل هستند که سوء مدیریت از بقیه مهم‌تر است.

وی با بیان اینکه مسائل و موانع سیاسی و بین‌المللی در سال‌های اخیر را کسی نمی‌تواند کتمان کند، افزود: اینکه تعداد واحدهای تولیدی ما و نیروهای آن کاهش می‌یابد در اثر مدیریت ضعیف است حتی می‌توان گفت نصف آن مربوط به سوء مدیریت است.

فرماندار بهشهر، با اظهار اینکه واحدهای تولیدی ما علمی و حساب‌شده کار نمی‌کنند، تصریح کرد: چارچوب حرکتی و برنامه مدون این واحدها مشخص نیست بنابراین نمی‌توانند بازدهی مناسب داشته باشند.

سجادی، با اشاره به معضلات سرمایه‌گذاری در منطقه، بیان کرد: سیکل اداری سرمایه‌گذاری ما بسیار طولانی است که حتی تا 2 سال هم طول می‌کشد و این مساله موجب سرخوردگی سرمایه گذاران می‌شود ضمن اینکه با بالا رفتن تورم و قیمت در این حدود 2 سال احتمال زیان سرمایه‌گذاران بیشتر می‌شود بنابراین بسیاری از آن‌ها سعی می‌کنند برای سرمایه‌گذاری و فراهم کردن شرایط بهتر هم برای خود هم برای کارکنان و مردم ریسک نکنند چون هزینه سرمایه گذاری در استان از زمان انتخاب تا زمان اشتغال متفاوت است.

وی، اضافه کرد: مشکل بزرگ واحدهای تولیدی ما این است که پس از بهره‌برداری بجای آنکه امکانات مناسب‌تری فراهم کنند یا اقساط خود را بپردازند، دست به توسعه غیرقانونی می‌زنند در نتیجه در ادامه با مشکلات فراوان مواجه می‌شوند که نتایج آن خوشایند نیست.

فرماندار بهشهر، با بیان اینکه بر اساس آمار موجود، نرخ بیکاری شهرستان بهشهر بین 18 تا 20 در نوسان است، یادآور شد: طبق اعلام مرکز آمار کشور کسی که 2 ساعت در هفته کار کند شاغل محسوب می‌شود که اگر این مساله لحاظ نشود نرخ بیکاری واقعی بسیار بالاتر است ضمن اینکه از میزان فارغ‌التحصیلان بیکار این شهرستان آمار دقیقی در دست نیست.

سجادی، درباره اقدامات انجام شده و یا برنامه‌های رفع معضل بیکاری، گفت: پروژه بیمارستان 200 تخت‌خوابی، پروژه پالایشگاه نفت ( که می‌گویند 10 درصد پیشرفت کاری داشته)، پروژه سد گلورد (سال 95 افتتاح می‌شود)، چند پروژه تولیدی در امیرآباد و چندین واحد کوچک (پمپ‌بنزین و.... که دهه فجر افتتاح می‌شود)، از جمله مهمترین پروژه‌های در دست اقدام، برای ایجاد اشتغال در این شهرستان است.

وی، با اظهار اینکه وام‌های خود اشتغالی نیز برای این موضوع در نظر گرفته شد، افزود: از طریق نهادهای مختلف (کمیته امداد، بسیج سازندگی، بهزیستی، جهاد سازندگی) پیگیر وام خوداشتغالی جوانان هستیم.

فرماندار بهشهر، با اشاره به اینکه زمان اندکی از زمان فرمانداری وی در بهشهر می‌گذرد، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی ایام دو انتخابات مهم، از زمان ورود درگیر مسائل انتخابات شدیم و 70 تا 80  درصد انرژی ما صرف انتخابات می‌شود بنابراین برنامه ما این است پس از انتخابات تعداد واحدهای تولیدی را افزایش دهیم واحدهای از کار افتاده را احیا کنیم سرمایه‌گذارانی پیدا کنیم و در بحث گردشگری نیز ورود جدی پیدا کنیم چراغ گردشگری بهشهر خاموش است نیاز است چراغ آن را روشن کنیم.

سجادی، درباره نقش نمایندگان در حل معضلات حوزه به ویژه اشتغال، بیان کرد: ما انتظار داریم نماینده در حدود وظایف و توان خود به ما در حل مسائل کمک کند چرا که نمایندگان و مدیران استان و شهرستان، مانند دو بال یک پرنده‌اند که نیازمند تعامل و حتی مکمل یکدیگرند.

وی افزود: نمایندگان می‌توانند در سطح کلان کشور، برقراری ارتباط با وزیران و گرفتن امتیاز و بودجه و...، نقش مهمی ایفا کنند    

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سید خالق سجادی - فرماندار بهشهر - بیکاری در بهشهر - نرخ بیکاری - اشتغال جوانان -

نظر شما در مورد : نرخ بیکاری شهرستان بهشهر 20 درصد است/ از طریق نهادهای مختلف پیگیر وام خوداشتغالی جوانان هستیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها