مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9030 -تاریخ انتشار : شنبه 12 دی 1394 -ساعت : 21:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح شکست خورده‌ای به نام مجمع نمایندگان استان مازندران/ چرا برخی‌ها سایه هم را با تیر می‌زنند؟

بررسی عملکرد نمایندگان فعلی استان : (بخش نخست)

طرح شکست خورده‌ای به نام مجمع نمایندگان استان مازندران/ چرا برخی‌ها سایه هم را با تیر می‌زنند؟

اختصاصی مازندمجلس: فلسفه وجودی مجمع نمایندگان استان هم در واقع برای رایزنی و ایجاد فهم مشترک بین اعضا در راستای تامین منافع مردم در کل مازندران بوده است نکته‌ای که اگر به درستی درک و اجرا می‌شد می‌توانست به بسیاری از مطالبات اهالی مازندران پاسخ مثبت دهد. آنچه را که از زمان تاسیس این نهاد مهم در استان شاهد بودیم نمی‌توان دستاورد تلقی کرد./ یکی از بزرگترین ضعف‌های این تشکل را می‌توان ضعف تصمیم‌گیری نام برد چرا که این نمایندگان نتوانستند آنگونه که اعتبار خود و استان را تبلیغ می‌کردند دور یک میز بنشینند و راجع به چالش‌های مهم مازندران "تصمیم" مناسب بگیرند.

اختصاصی مازند مجلس: یکی از مهمترین راه‌هایی که از ابتدای آفرینش بشر تا به امروز برای رسیدن به اهداف مد نظر بوده است و همواره هم بیشترین  و بهترین نتایج را به دنبال داشت، فهمِ ضرورت همبستگی و اتحاد بین مجموعه ای از عوامل است که در یک چارچوب و مجموعه مشخص فعالیت دارند. استان مازندران و به تبع آن نمایندگان آن در مجلس شورای اسلامی که علی القاعده می‌بایست در حکم "یَد واحده" برای رسیدن به وضعیت مطلوب و محقق کردن برنامه‌های شهرستان و استان عمل کنند آنگونه که شایسته مردم قدرشناس و مظلوم مازندران بود نتوانستند به درستی انجام وظیفه نمایند و متاسفانه در این مسیر با موفقیت چندانی مواجه نشده‌اند.

انتظار این بود افرادی که به عنوان نماینده مردم و برآیند خواست‌ها و نیازهای اقشار مختلف در مجلس حاضر می‌شوند حداقل بتوانند با تعریف یک افق مشترک به بخش هر چند کوچکی از انبوه مطالبات مردم پاسخ بدهند و با از خودگذشتگی و ایثار، مصالح استان را بر خواسته‌های فردی و بخشی ارجح بدانند. فلسفه وجودی مجمع نمایندگان استان هم در واقع برای رایزنی و ایجاد فهم مشترک بین اعضا در راستای تامین منافع مردم در کل مازندران بوده است نکته‌ای که اگر به درستی درک و اجرا می‌شد می‌توانست به بسیاری از مطالبات اهالی مازندران پاسخ مثبت دهد. آنچه را که از زمان تاسیس این نهاد مهم در استان شاهد بودیم نمی‌توان دستاورد تلقی کرد.

عدم بهره‌مندی از ظرفیت بالای این مجمع مشورتی و اجرایی باعث شده است تا مردم اولا نسبت به فرمایشی بودن چنین تشکیلاتی نظر داشته باشند، دوماً قدرت تاثیرگذاری آن را در حد بسیار نامطلوب و نمایشی لحاظ کنند. در صورتی که اگر از توان و ظرفیت این تشکیلات حتی به مقدار 50 درصد هم استفاده می‌شد بی‌شک شاهد دگرگون شدن شرایط اقتصادی، سیاسی و عمرانی استان بودیم. معلوم نیست که چرا این عزیزانی که در حال حاضر و دوره‌های گذشته به عنوان نماینده در این نهاد عضویت دارند میل به پیروزی از طریق بهره‌مندی موثر از ظرفیت‌های مجمع نمایندگان را ندارند و چه عواملی در دلسردی این دوستان در مواجهه با استفاده مطلوب از قدرت مجمع، نقش اساسی ایفا می‌کنند؟

با توجه به تعامل نامناسب و ضعف روابط عمومی مجمع نمایندگان، اصحاب رسانه به درستی قادر به آنالیز و پردازش اخبار و اطلاعات پیرامون تصمیم گیری‌ها و جلسات نمایندگان در قالب مجمع نیستند.

یکی از بزرگترین ضعف‌های این تشکل را می‌توان ضعف تصمیم‌گیری نام برد چرا که این نمایندگان نتوانستند آنگونه که اعتبار خود و استان را تبلیغ می‌کردند دور یک میز بنشینند و راجع به چالش‌های مهم مازندران "تصمیم" مناسب بگیرند. اگر کار نمایندگی را به گونه‌ای مدیریت تقنین فرض کنیم در دل مفهوم مدیریت، مدیریت تصمیم به عنوان مهمترین آیتم در مجموعه وظایف و مسئولیت‌های این دوستان باید در نظر گرفته شود و کسانی که از تصمیم گیری و اجماع بر سر آن عاجز باشند قطعا مدیران مناسبی برای ادامه مدیریت بر نهاد مهم نمایندگی مجلس نیستند. عدم بهره‌مندی در استفاده مناسب از تکنیک های تصمیم‌گیری مانند تکنیک پژوهش عملیاتی و درگیر شدن در موارد بسیار جزئی و غیر ضروری باعث ضعف نمایندگان و به دنبال آن ضعف مجموعه نمایندگی استان شده است.
در ادامه این بحث به نمونه های تئوری و عملی این ضعف‌ها اشاره خواهد شد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجمع نمایندگان مازند - 12 نماینده مازندران؛ - مجلس - نمایندگان مجلس -

مطالب مرتبط با : طرح شکست خورده‌ای به نام مجمع نمایندگان استان مازندران/ چرا برخی‌ها سایه هم را با تیر می‌زنند؟
نظرات کاربران در مورد : طرح شکست خورده‌ای به نام مجمع نمایندگان استان مازندران/ چرا برخی‌ها سایه هم را با تیر می‌زنند؟
 • فیرروز بخشیپاسخ0یکشنبه 13 دی 1394

  بودجه شهرداری .... برای کاندیدا خاص

  عزیزان انتخابات مجلس دهم در ساری دارد نزدیک می شودوکاندیداسخت مشغول فعالیت هستند اماافرادی هستند برای جمع کردن رای از پول بیت المال دارند استفاده می کنند از طریق سازمان ......... ماسه وبتن واسفالت وغیره در روستا در اختیار شورا ودهیارها قرار می دهند من نمی گویم روستاها از این امکانات استفاده نکنند ولی بیت المال برای مقاصد شخصی استفاده نشود این امکانات برای مر کز استان شهر ساری است نه در شالیزار ها استفاده شود و یا یرای مساجد و حسینیه وجاده ها در روستا استفاده شود این اقایان تا الان چیکار می کردند موقع انتخابات تکاپو افتادند شاید این یک قانون بود ما نمی دانستیم که بودجه شهر داری باید در روستا ها هزینه شود ان هم نزدیک به انتخابات مجلس

  اقا شهر دار ما شما را دوست داریم چون ماهم رزمنده دوران دفاع مقدس هستیم وهم عقیده باشما ولی در کنار شما اقایانی هستند که بدون هیچ حساب دارند اموال شهرداری را به تاراج می گذارند اقا شهردار اعتماد نکن به دور برت را هما نطور که اقای احمدی نژاد این کار را کرد همه مردم می دانند شما شهردار گرانقدر پاک پاک هستید وهمه مردم شما را قبول دارند ولی یکمی مواظب دور برت باش چه اتفاقی دارد می افتد می ترسم ان روزی که مردم بگویند شهردار فعالیت اش کم شد اره این اتفاق می افتد وقتی که بودجه در را درست هزینه نشود وبرای تبلیغات اقایان هزینه شود

  فیروز بخشی

 • 123پاسخ0یکشنبه 13 دی 1394

  متاسفانه نمایندگان فعلی مجلس برخلاف مفاد مجمع خودساخته بجای فکر کردن به منافع استان جنگ شهرها را به راه انداخته وفقط پیگیر منافع دوستان وهمشهریان خود میباشند . تعجب میکنم از نمایندگانی که بجای رعایت قانون ومصالح مردم بفکر مطامع جناحی هستند .

 • محمد دودانگه ایپاسخ0یکشنبه 13 دی 1394

  من که اصلا تعجب نکردم چون توی این همه مدت که مجلس هم میرفت همش دنبال عکس سلفی گرفتن بود انگار مجلس کار اینکاراست به هرحال به نمایندگی از مردم .... اینو میگم اقا د.... برو تدریستو بکن دیگه رای بهت نمیدیم.راستی کاروخونه پیچ رو یادته، پیچاش داره زنگ میزنه از بس وعده دادی

 • محمد دودانگه ایپاسخ0یکشنبه 13 دی 1394

  اقای محمد ....توی این همه مدت که مجلس هم میرفت همش دنبال عکس سلفی گرفتن بود انگار مجلس کار اینکاراست به هرحال به نمایندگی از مردم دودانگه اینو میگم اقا دامادی برو تدریستو بکن دیگه رای بهت نمیدیم.راستی کاروخونه پیچ رو یادته، پیچاش داره زنگ میزنه از بس وعده دادی

  • ساروی0یکشنبه 13 دی 1394

   احسنت احسنت محمد دامادی دیگه رای نمیاره
   دامادی بای بای

 • مازندران زیباپاسخ0یکشنبه 13 دی 1394

  مازند مجلس سایت تخصصی مجلس..واقعا تبریک دارد... با شما خیلی حال میکنم..

نظر شما در مورد : طرح شکست خورده‌ای به نام مجمع نمایندگان استان مازندران/ چرا برخی‌ها سایه هم را با تیر می‌زنند؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها