مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9078 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 دی 1394 -ساعت : 18:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اصولگرایی، اصلاح‌طلبی و سرمایه‌داری سه رأس انتخابات در آمل

کاظمی دینان در گفتگو با مازندمجلس:

اصولگرایی، اصلاح‌طلبی و سرمایه‌داری سه رأس انتخابات در آمل

اختصاصی مازندمجلس: وقتی بحث مدیرکلی من پیش آمد به آقایی طاهایی (استاندار سابق) گفتم که از مرحوم ابوی یاد گرفتم که به دنبال پست نباشم و گدایی مقام نکنم بلکه همه افتخارم این است که در خدمت مردمم چون این مردم در انقلاب از همه چیز خود گذشتند/ غریبه‌ها بیشتر از ما قدر داشته‌ها را می‌دانند همیشه همینطور بوده به قولی هرکی به آمل پشت کرد، رشد کرد! ما هیچوقت قدر داشته‌های خود را ندانستیم الان هم همینطور است

اختصاصی مازند مجلس:  سید مهدی (ضیاء‌الدین) کاظمی دینان، علت حضور نیافتن خود را در انتخابات دوره نهم مجلس، فراهم نبود سازوکارها عنوان کرد و گفت: هر کسی برای کاری که می‌خواهد خیز بردارد بایستی آمادگی آن را داشته باشد. با اینکه در دوره هشتم بنا به وصیت مرحوم ابوی شرکت کردم فضا را در دوره نهم مناسب ندیدم و در اصطلاح سیاسیون، حضورم سوای از کسب تکلیف یک نوع خودزنی سیاسی محسوب می‌شد و کار ما می‌سوخت.

وی، با بیان اینکه امروز ثمره حضور نیافتن در دوره قبل را می‌بینم، افزود: یک دوره سکوت که نه تلاش کردیم توقف انتخاباتی کردیم و با تجدید قوای بیشتر خود را برای این دوره آماده کردیم.

معاون فنی- مهندسی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حضور در انتخابات، یکسری ابزارها، امکانات، هزینه‌های مالی و یارانی می‌خواهد که باید همه اینها مورد ارزیابی قرار گیرد واقعیت امر این است چون در دوره قبلی این توان را در خود ندیدیم که بستر را فراهم کنیم و زمان هم گذشته بود در انتخابات ورود پیدا نکردیم.

کاظمی، با اظهار اینکه مازندرانی‌ام، آملی‌ام و به زادگاهم عرق دارم، اذعان کرد: سالها در روستا زندگی کردم و گوشت و خونم از آمل و لاریجان است و هیچ‌وقت خود را جدای از مردم ندیدم و الان هم که در مجلس هستم با همزبان‌های خود مازندرانی صحبت می‌کنیم.

وی، اضافه کرد: وقتی بحث مدیرکلی من پیش آمد به آقایی طاهایی (استاندار سابق) گفتم که از مرحوم ابوی یاد گرفتم که به دنبال پست نباشم و گدایی مقام نکنم بلکه همه افتخارم این است که در خدمت مردمم چون این مردم در انقلاب از همه چیز خود گذشتند پای‌کار انقلاب بودند پس ما نیز باید پای‌کار مردم آمل باشیم که بزرگانی چون آیت‌ا... جوادی دارد نخبگانی که در جهان اسلام ممتازند.

 معاون فنی- مهندسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از گرفتاری‌های ماست که بزرگان آمل در حد خود شناخته نشدند، گفت: غریبه‌ها بیشتر از ما قدر داشته‌ها را می‌دانند همیشه همینطور بوده به قولی هرکی به آمل پشت کرد، رشد کرد! ما هیچوقت قدر داشته‌های خود را ندانستیم الان هم همینطور است و سال‌ها باید بگذرد تا مردم بفهمند مرحوم کاظمی‎دینان کی بود چون دیگر مثل او نخواهند دید کسی که سیاست رو با ایمانت و دیانت آمیخت و چون او کمتر کسی را می‌توان یافت که در عالم سیاست باشد و اعتقادات و دینمداری خود را حفظ کند معمولا افراد به یکطرف دین یا سیاست غش می‌کنند که حد تعادل آن خوب است.

کاظمی، با اظهار اینکه یکی از دلایل حضورم این است که خود جوان هستم، گفت: حدود 700  دانشجو دارم دغدغه‌های آنها را می‌دانم بحث معیشت، اشتغال، تحصیل و ... جوانان پتانسیل زیادی دارند ولی ابزار تبلیغی و شعارهای سیاست‌مداران شدند ولی در عمل سهم ناچیزی در جامعه دارند من جلسه‌ای را با جوانان هنرمند داشتم به وضوح دیدم که جوانان ما نسبت به جوانان دیگر کشورها از بسیاری از فضاها و امکانات محروم‌اند فضای آموزشی، فکری وعلمی ندارند که نیاز است ابتدا باید این فضاها را به جوان بدهیم بعد انتظار داشته باشیم که به دنبال اعتیاد نروند و .... و وقتی این فضا داده نشود نباید انتظارات آنچنانی از جوانان داشته باشیم.   

وی، با بیان اینکه عمده‌ترین جریان‌های سیاسی آمل، جریان‌های اصولگرایی، اصلاح‌طلبی و سرمایه‌داری هستند، افزود: بنده خود را یک اصولگرا می‌دانم و همیشه اعلام کردم از این جریانم، اصلاح‌طلبان آمل با گزینه جدی وارد صحنه نشدند تعدد کاندیدا دارند و باید دید در ادامه چه تصمیمی می‌گیرند.

معاون فنی- مهندسی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با مازندمجلس:
احداث دفتر مجمع نمایندگان مازندران در دست اقدام است

کاظمی دینان در گفت و گو با مازندمجلس:
اگر 12 نماینده مازندران تمام قد بایستند می‌توانند از واردات برنج جلوگیری کنند/ حدود 60 الی 70 درصد نمایندگان فعلی تغییر می‌کنند

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جریان های سیاسی - کاظمی دینان -

نظرات کاربران در مورد : اصولگرایی، اصلاح‌طلبی و سرمایه‌داری سه رأس انتخابات در آمل
  • احمد- گهرباران میاندرودپاسخ0سه شنبه 15 دی 1394

    درود بر مردبااخلاق مازندران مردشماره 1 مازندران جناب آقای مهندس فرامرز نقیبی رای اول ازحوزه ساری ومیاندرود

نظر شما در مورد : اصولگرایی، اصلاح‌طلبی و سرمایه‌داری سه رأس انتخابات در آمل

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها