مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9086 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 دی 1394 -ساعت : 23:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در نشست خبری شرق مازندران:

دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

اختصاصی مازند مجلس: سید محمد صادق خرازی که از سوی جمعی از اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید شرق مازندران برای سخنرانی در همایش نقش مشارکت مردمی در توسعه پایدار دعوت شده بود در نشست خبری نقش انتخابات در توسعه پایدار که با حضور خبرنگاران ملی و استانی برگزار شده بود شرکت کرد.

اختصاصی مازند مجلس: سید محمد صادق خرازی که از سوی جمعی از اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید شرق مازندران برای سخنرانی در همایش نقش مشارکت مردمی در توسعه پایدار دعوت شده بود در نشست خبری نقش انتخابات در توسعه پایدار که با حضور خبرنگاران ملی و استانی برگزار شده بود شرکت کرد.

خرازی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه خود از خانواده رسانه بودم، اظهار کرد: در جامعه‌ای که سخن از توسعه، پیشرفت، عدالت، آزادی و تجلی رای مردم است، پی به نقش اساسی رسانه و اصحاب رسانه می‌بریم.

وی، با اظهار اینکه محال است در جامعه ایرانی، آرمان مردم محقق شود و در آن رسانه‌ها نقش نداشته باشند، افزود: رسانه‌ها چشم بیدار و تیزبین ملت‌ها هستند به همین دلیل در بسیاری از کشورها مورد وحدت و محبت قرار نمی‌گیرند البته در ایران شامل رشد و بالندگی هستیم.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، با بیان اینکه ایران اکنون در مهمترین دوره سیاسی خود قرار دارد، تصریح کرد: در اطراف و اکناف کشور ما دولت‌ها و قدرت‌های مختلفی پدید می‌آیند و فرو می‌روند و مهمترین علت نزول و سقوط آنها نداشتن پشتوانه مردمی است.

خرازی با اشاره به نقش مهم مردم و تاثیرگزار مردم در کشور بیان کرد: اگر می‌خواهیم به نقش مردم جدی‌تر پرداخته شود و فقط در نزدیکی انتخابات مهم تلقی نشود باید به احزاب و تشکل‌ها روی بیاوریم محال است بدون احزاب، توسعه سیاسی تحقق پیدا کند.

اکثریت مجلس آینده را عقلا تشکیل می‌دهند

وی، درباره ترکیب احتمالی مجلس آینده، گفت: در انتخابات مجلس، یک جریان پیروز نخواهد بود بلکه انتخابات شاید به صورت فراکسیونی، موفقیت احزاب را بدنبال خواهد داشت ضمن اینکه انتخابات در تهران و شهرهای بزرگ با شهرهای کوچک متفاوت است به نظر بنده مجلس آینده مجلسی خواهد بود که اکثریت آن را عقلای جامعه تشکیل می‌دهند.

بانوان می‌توانند حتی 70 درصد مجلس را تشکیل دهند

این فعال سیاسی درباره برخی اظهارنظرات پیرامون سهم بانوان در مجلس، اظهار کرد: زنان بخش عمده جامعه ما هستند و نیاز به خودباوری و تلاش دارند تا بتوانند نقش گسترده‌تری در جامعه داشته باشند و اینکه بخواهیم سهمی مثلا 30 درصدی در مجلس برای بانوان قائل شویم با دموکراسی سازگاری ندارد چرا که در دموکراسی نمی‌توان تبعیض و درصد و سهم قائل شد به همین دلیل به صورت جدی از سهمیه دادن به بانوان یا مواردی چون سازمان زنان و .... مخالف هستم.

خرازی، افزود: اینکه بانوان می‌توانند حتی 70 درصد مجلس را تشکیل دهند و از این بابت مشکلی نیست اما محدود کردن آنها به سهمیه 30 درصدی را نمی‌پسندم یا چرا نباید وزیر زن نداشته باشیم امروز 59 درصد دانشجویان ما را بانوان تشکیل می‌دهند و در دیگر عرصه‌ها نیز حضور چشمگیری دارند پس با خودباوری و تلاش بیشتر می‌توانند این اثر بخشی را حتی در مجلس بیشتر کنند.

فعالیت حزب ندا در 121 شهر

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، درباره حزب ندا، بیان کرد: این حزبی نوپا است و باورمان نمی‌شود که اینگونه یکدفعه همه‌گیر شود و در سیاست داخلی ایران جا بیفتد حتی دیپلمات‌های بسیاری تماس می‌گیرند و درباره چیستی، چرایی و معجزه گسترش این حزب می‌پرسند ما در 121 شهر این حزب در حال فعالیت هستیم در شهرهای مختلف مازندران نیز در حال فعالیت هستیم و شکر خدا توانستیم با اعتمادبخشی نظر عمده جوانان را جلب کنیم.

وی، درباره آخرین گفتگوهای این حزب با دیگر احزاب اصلاح‌طلب، گفت: در حال حاضر با دوستان اصلاح‌طلب در حال گفتگو و چالش هستیم بنده بعنوان یکی از اعضای صاحب نفوذ حزب ایرانیان بیان می‌کنم هرجا که نیاز باشد حاضریم برای قوام یافتن حرکت اصلاحی مردم مماشات کنیم تصور ما این است که و در بسیاری شعب کشور با دوستان اصلاح‌طلب همکاری می‌کنیم شاید در برخی شعب مستقل عمل کنیم.

از غفلت نخبگان و خواب خبرگان، پدیده احمدی‌نژاد به وجود آمد

خرازی، در ادامه با بیان اینکه ما نیازمند قدرت در تمام موضوعات هستیم، گفت: مردم ایران به دنبال واقعیت دیگری هستند از غفلت نخبگان و خواب خبرگان، پدیده احمدی‌نژاد به وجود آمد که با سیاست‌های خاص وی خسارات زیادی به کشور و مردم وارد شد.

نماینده سابق ایران در سازمان ملل، با اظهار اینکه دموکراسی حق اکثریت نیست، بیان کرد: دموکراسی پیروزی اکثریت است ولی نیاز است حق اقلیت‌ها نیز به رسمیت شناخته شود که اگر چنین نشود به آغاز استبداد سیاسی منجر می‌شود.

دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

وی، درباره وجود پول‌های کثیف در رقابت‌های‌ انتخاباتی، گفت: دستگاه قضایی بجای اینکه بیاید جلوی آزادی بیان و فعالیت سیاسی در مسیر قانونی را بگیرد جلوی پول‌های کثیف را بگیرد و تنها راهی که وجود دارد این است که عدالت به معنای واقعی اجرا شود.

خرازی با بیان اینکه قیاس دولت قبل و دولت فعلی قیاس مع‌الفارق است، تصریح کرد: تفاوت دولت قبل و فعلی در این است که دولت روحانی خدمتگذار و زحمتکش است اگرچه انتقاداتی نیز داریم انتقاد پذیری دولت روحانی کمی پایین است اما قیاس این دولت با دولت قبل قیاس مع‌الفارق و ناجوانمردانه است دولتی که وقتی روی کار آمد با جهانی از بحران‌ها روبرو شد در دولت قبل هر روز صحبت از یک قطعنامه جدید علیه ایران بود اما در دولت فعلی صحبت از شرایط و موقعیت جدید است ضمن اینکه این دولت باید از نیروی جوان کارامد بیشتر استفاده کند نسبت به آزادی زندانیان جدی‌تر برخورد کند نسبت به حقوق جامعه مدنی بیشتر تلاش کند.

گزارش از: مجید ساجدی فر

عکس از: محمدرضا معیری


دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیردلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سید محمد صادق خرازی - نشست خبری - بهشهر - وحید رحمانی - نقش انتخابات در توسع -

مطالب مرتبط با : دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد
نظرات کاربران در مورد : دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد
 • درود بر حاج وحیدپاسخ5چهار شنبه 16 دی 1394

  می شود با تو دل به دریا زد
  دکتر وحید رحمانی خلیلی
  * عضو هئیت علمی دانشگاه
  کاندید محبوب نسل جوان دکتر وحید قهرمان

 • درود بر دکتر پاسخ5چهار شنبه 16 دی 1394

  این همایش که از سوی جمعی از اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید تدارک دیده شده بود پس از آنکه عوامل شهرستانی و استانی مانع برگزاری همایش شده بودند، مقیمی معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور راسا وارد مسئله شد و با پیگیری‌های انجام شده موافقت خود را به مسئولین استانی ابلاغ کرد و در حاحی که اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید باری دیگر در ساعت منتهی به زمان برگزاری همایش برای برگزاری آن آماده می شدند اما مسئولین شهرستانی به تماس تلفنی برگزارکنندگان پاسخی ندادند تا مردمی که قصد شرکت در همایش را داشتند در حیاط دفتر ارتباط مردمی دکتر وحید رحمانی به حمایت از ایشان و سید محمد صادق خرازی تجمع کردند و ایشان پس از برگزای نشست خبری مشترک با وحید رحمانی خلیلی دقایقی برای مردم سخن گفتند.
  دکتر وحید حلال مشکلات بیکاری جوانان

 • .پاسخ3چهار شنبه 16 دی 1394

  فقط حاج حمید

 • عپاسخ4چهار شنبه 16 دی 1394

  درود بر دكتر وحيد رحماني كه زبان گوياي مردم و نسل جوان است. خداوند يار و ياور بندگان صالح و مصلحي چون ايشان است.من به شخص قول می دهم مشکلات بیکاری را حل می کند .
  بیایید کارنامه ی این خاندان را بررسی کنننیم.
  قسم به خون شهید رای ما دکتر وحید

 • Aپاسخ6چهار شنبه 16 دی 1394

  بسم الله الرّحمن الرّحيم
  قرآن كريم در سوره شوري مي فرمايد: « وَ الَّذِينَ إِذا اَصابَهُمُ الْبَغْيُ هُمْ يَنْتَصِرُونَ»
  «و كساني كه هرگاه ستمي بر آنها رسد، «تسليم ظلم نمي شوند» و ياري مي طلبند.»
  ‎تفكر حذف رقيبان باعث مشكلاتي در اينده خواهد شد. بار ديگر شاهد بد اخلاقي سياسي و زير پا گذاشتن انسانيت توسط رقيبان بوديم. با انگيزه هاي سياسي مانع از برگزاري همايش بزرگ اصلاح طلبان و حاميان دولت تدبير و اميد ، با موضوع نقش مشاركت مردمي در توسعه پايدار با حضور دكتر سيد محمد صادق خرازي ، مشاور ارشد رييس دولت اصلاحات و رييس شوراي حزب نداي ايرانيان ، شدند. حال سوال اين جاست كه دليل اصلي اين كار چه بود ؟
  شما مي دانيد انها كه سعي در بر هم زدن همايش قبلي داشتند ، در انجام خواسته ي شومشان ناكام ماندند.
  حال بايد ديد كه دوباره رقيبانشان را چه گونه تخريب خواهند كرد !
  مگر ما به دنبال انتخابات سالم نيستيم ؟همايش تنها متعلق به يك گروه و جريان خاص سياسي نيست بلكه تمام احزاب و گروه ها بايد قادر به تبليغات سالم باشند. دكتر وحيد رحماني خليلي با توجه به داشتن مجوز برگزاري همايش كه توسط فرمانداري صادر شده بود اما متاسفانه تفسير به راي شد و از برگزاري همايش جلوگيري گرديد.
  به اميد پيروزي دكتر وحيد
  زنده باد مازندران

 • ..پاسخ4چهار شنبه 16 دی 1394

  كتر سيد صادق خرازی: اگر فکر میکنیم باید به نفع برادرمان کنار برویم, این کار را بکنیم و
  در بهشهر از دکتر وحید رحمانی خلیلی که از خانواده بزرگ و توانمندی هستند حمایت میکنیم.
  دكتر وحید رحمانی خلیلی: ما به دنبال همدلی و همزبانی هستیم. بنابراین سعی میکنیم با برگزاری همایش و جلسات خانگی, اصل مشارکت مردم محقق شود.
  دکتر خرازی: معتقدم جوانان باید وارد صحنه بشوند بنابراین در انتخابات ثبت نام نکردم که فضا برای جوانان و جوانگرایی گشوده شود.
  درود بر دكتر خرازي و دكتر رحماني

نظر شما در مورد : دستگاه قضا به جای آنکه جلو آزادی بیان را بگیرد جلو پول‌های کثیف را بگیرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها