مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9125 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 دی 1394 -ساعت : 18:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فرامرز نقیبی؛ تلفیق تجربه و تلاش/ آیا نقیبی به درد نمایندگی مجلس می‌خورد؟

پرونده شماره دو

فرامرز نقیبی؛ تلفیق تجربه و تلاش/ آیا نقیبی به درد نمایندگی مجلس می‌خورد؟

اختصاصی مازند مجلس: متاسفانه بر اثر تصمیمات نادرستی که در گذشته اتخاذ شده بود شهر ساری را در چهار سمت قفل کردند. تنها مسیر مهم و قابل رشد شهر ساری مسیر شمالی و راه ارتباطی ساری به دریا بود که با کمال تاسف و شگفتی آن مسیر را هم با تاسیس بخش‌هایی در این راه ارتباطی مسدود کردند در صورتی که شهرداری در تلاش بود تا با تعریف یک برنامه عملی مسیر اتوبان ساری به دریا را به زمین‌های شهرداری ساری در ساحل دریا متصل نماید و ساری را تبدیل به یک شهر ساحلی و شهر مرزی کند

مازند مجلس: : همانطور که وعده داده بودیم  در بازبینی "پرونده" نامزدهای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مازندران برای شروع به سراغ حوزه انتخابیه ساری و میاندرود می‌رویم تا پرونده یکی از مطرح ترین چهره‌های انتخابات مرکز استان را برای شما باز کنیم.

 "فرامرز نقیبی" عضو سابق شورای شهر ساری و نفر اول انتخابات شورا در آخرین دوره آن بوده است. فرامرز نقیبی علمداردهی که متولد سال هزار و سیصد و چهل و نُه در روستای چاچکام چهاردانگه شهرستان ساری است در سال 1359 برای ادامه تحصیل از روستای محل سکونتش به شهر نقل مکان کرد. نقیبی دوره ابتدایی را در مدرسه صادقی و دوره راهنمایی را در مدرسه شهید چمران درس خواند. او دبیرستان را هم در رشته راه و ساختمان در دبیرستان خیری مقدم ساری تحصیل کرد. در سال 1369 در رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد گرگان پذیرفته شد و تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد. این عضو سابق شورای شهر در سال 1375 کارش را در رشته راهسازی در یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد تعاون سپاه شروع کرد. او از سال 1378 و به طور مستقل و با تاسیس شرکت پیمانکاری کارش را آغاز نمود. بنا بر گفته خودش در سال 1385 به طور اتفاقی وارد جریانات سیاسی و مدیریت شهری شد. وی معتقد است که این روزها فضای مدیریت شهری یک فضای سیاست زده است که باید هر چه زودتر بهبود یابد. از مهمترین سوابق اجرایی این کاندیدای مجلس دهم، ریاست شورای شهر، شهرستان و استان است.

او در طی استانداری علی اکبر طاهایی در مازندران به عنوان مشاور استاندار به مدت دوسال فعالیت داشته است. فرامرز نقیبی در این مدت از تحصیلات هم غافل نماند و در دو رشته مدیریت شهری و مدیریت اجرایی در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران تا مقطع کارشناسی ارشد درس خواند.

یکی از نظرات جالب نقیبی در مورد انتخابات مجلس اینست که وی معتقد است باید به شدت از شعارگرایی پرهیز کرد. مردم به شدت از شنیدن شعارهای تکراری خسته شده اند و دنبال پیاده سازی اتفاقات عملی و واقعی هستند. نقیبی در یکی از جلسات جمله معروفی بر زبان آورد که بازتاب مناسبی در سطح جامعه داشت: " عملا ما چیزی از خدمت ندیدیم پس تلاش میکنیم تا از کلمه "خدمت" استفاده ابزاری نکنیم. برای همین ما معتقدیم که چون این شعار خدمت برای مردم دلزدگی ایجاد کرده است می‌گوییم که اول برادریمان را ثابت می‌کنیم و بعد منتظر می‌شویم تا مردم خودشان قضاوت کنند و بگویند که ما خدمت کردیم یا نه."

نقیبی از جمله معدود کسانی است که با صداقت کامل اهدافش را بیان کرده است و معتقد است برای خدمت اول باید با خودت و با مردم رو راست باشی. :" انسانها در طول زندگی خود میل به توسعه و پیشرفت دارند و تلاش خواهند کرد مواضع قدرت جدیدی را برای خود تعریف کنند. از اینرو جهت رسیدن به اهداف نیازمند دستیابی به حدنصابی از قدرت هستند." این میل به کسب قدرت برای قرار دادن آن در مسیر توسعه و پیشرفت ساری و میاندرود نکته حکیمانه‌ای است که شاید خیلی‌ها توجه مناسبی به آن نمی‌کنند. برای همین بدون رودربایستی فریاد میزند: " بنده احساس میکنم که اگر قرار است اتفاقی در شهرستان های ساری و میاندرود بیافتد باید یک وحدتی بین همه ارکان مدیریت شهرستان با محوریت نماینده محترم ولی فقیه ایجاد شود و همه دور یک میز به نام میز وحدت بنشینیم و ریشه اختلافات را بخشکانیم. الان شاهد هستیم که اگر یک مدیر غیر ساروی در شهر انتخاب شود کسی موضع نمی‌گیرد اما به محض انتخاب مدیران ساروی اولین نفر از خود همین شهرستان هستند که موضع مخالف می‌گیرند.

متاسفانه فضایی وجود دارد که به جای دستگیری از هم‌، پای همدیگر را میگیریم که این بزرگترین آفت فعلی مدیریت شهرستان ما است." هرچند برخی از مدعیان شاید به مذاقشان خوش نیاید ولی دلسوزی برای شهرستان هایی که قرار است وکالتشان را بر عهده بگیرد از مهمترین مشخصه‌های نقیبی هستند. اما بزرگترین هوشمندی که نقیبی در معرفی خود به افکار عمومی نشان داد ایجاد سه حلقه زیستی مهم در مدیریت و نمایندگی افکار عمومی است. نقیبی معتقد است که هویت این مناطق سه گانه به هر شکل ممکن باید حفظ شود. اول شهرستان ساری به عنوان مرکز ثقل جغرافیایی و تاریخی استان، دوم شهرستان میاندرود به عنوان یک شهرستان تازه تاسیس که نیاز به توجه ویژه دارد تا به جایگاه اصلی خود برسد و سوم "شهر" ساری به عنوان مرکز مازندران و پرجمعیت‌ترین هویت شهری در استان که نیاز به بازسازی وجهه و کسب اعتبار مضاعف برای آن به شدت احساس می‌شود.

با بازخوانی نظرات این عضو سابق شورای شهر و احساس مسئولانه ای که در قبال این سه منطقه ذکر شده دارد می‌بینیم که نقیبی درایت لازم برای هدایت منابع به سمت درست را از خود نشان می‌دهد:"ما باید در سه نقطه متمرکز شویم. ابتدا شهر ساری به عنوان مرکز استان مازندران و پیشانی استان و در نظر گرفتن قابلیت‌های مهمی چون ظرفیت تاریخی و دینی شهر و دوم شهرستان ساری که شامل تمام مناطق جغرافیایی ساری می‌شود و سوم هم شهرستان میاندرود.

در مورد شهر ساری ذکر این نکته حائز اهمیت است که باید با تلاش و برنامه ریزی دقیق و ایجاد یک تیم قوی از همه مدیران و مسئولان دلسوز در راستای تبدیل شهر ساری به یک کلانشهر واقعی گام برداشت. متاسفانه بر اثر تصمیمات نادرستی که در گذشته اتخاذ شده بود شهر ساری را در چهار سمت قفل کردند. در جنوب که با وجود جنگل سکوتپه و در شرق هم با تاسیس میاندرود و در غرب که با فاصله اندک تا قائم شهر محدود می‌شود . تنها مسیر مهم و قابل رشد شهر ساری مسیر شمالی و راه ارتباطی ساری به دریا بود که با کمال تاسف و شگفتی آن مسیر را هم با تاسیس بخش‌هایی در این راه ارتباطی مسدود کردند و این را باید بگویم که مردم در جریان باشند که شهر ساری تا دانشگاه روزبهان یعنی اندکی پس از ششصد دستگاه تمام می‌شود در صورتی که شهرداری در تلاش بود تا با تعریف یک برنامه عملی مسیر اتوبان ساری به دریا را به زمین‌های شهرداری ساری در ساحل دریا متصل نماید و ساری را تبدیل به یک شهر ساحلی و شهر مرزی کند که این امری بسیار مهم است برای آینده شهر ساری و این خواسته مهم و بحق اکثریت جوانان شهر هم هست و آینده شهرهم به این وابسته است و ما امیدواریم همه مسئولان استانی و شهرستانی مخصوصا استاندار محترم، معاون سیاسی، معاون عمرانی و فرماندار شهرستان برای این کار ضروری و حیاتی متحد شوند و به شهرداری ساری در اجرای این طرح مهم یاری برسانند." اکنون پاسخ به پرسش تیتر را بر عهده خوانندگان "پرونده" می‌گذاریم تا با توجه به آشنا شدن با اهداف و برنامه‌های فرامرز نقیبی خودشان قضاوت کنند که: " آیا نقیبی به درد مجلس می خورد؟ "


در شماره های بعدی "پرونده" دیگر کاندیداهای مجلس دهم را برای مخاطبان عزیزمان باز خواهیم کرد.
با مازند مجلس "پرونده" کاندیداهای انتخابات مجلس مازندران در دست شماست... با "پرونده"همراه باشید...

"پرونده شماره یک"
مجمع نمایندگان استان مازندران؛ چه کرد؟ چه باید می کرد؟ چه می‌تواند بکند؟

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرامرز نقیبی - نماینده مجلس - نامزدهای ساری - نامزدهای حوزه ساری - نقیبی -

مطالب مرتبط با : فرامرز نقیبی؛ تلفیق تجربه و تلاش/ آیا نقیبی به درد نمایندگی مجلس می‌خورد؟
نظرات کاربران در مورد : فرامرز نقیبی؛ تلفیق تجربه و تلاش/ آیا نقیبی به درد نمایندگی مجلس می‌خورد؟
 • مهدیپاسخ1چهار شنبه 16 دی 1394

  آقای مهندس فرامرز نقیبی یکی ازشاخص ترین کسانی هستند که ازهرجهت شایستگی ورود به مجلس رادارند وشخصیتی هستند توانمند وکاردان ومتخصص ودربین مردم ازمحبوبیت خاصی برخورداربوده وهمه مردم مهندس نقیبی رادوست دارند وباورود به مجلس آینده درخشانی درانتظار ساری ومیاندرود میباشد.براساس آخرین خبرها وپیش بینی ها مهندس نقیبی رای اول میارند .

 • سارویپاسخ3چهار شنبه 16 دی 1394

  درودبرمهندس نقیبی

 • mohammadپاسخ2پنج شنبه 17 دی 1394

  مهندس نقیبی بسیار خوشرفتار و پیگیر هستند انشالله موفق خواهند شد

 • وحیدپاسخ2پنج شنبه 17 دی 1394

  آقای نقیبی فردباسوادی هستند وتخصصش همین است.

 • رضا از شهرستان میاندرودپاسخ2پنج شنبه 17 دی 1394

  نقیبی مردعمل است نه شعار

 • حامیان آقای مهندس نقیبیپاسخ2جمعه 18 دی 1394

  ازمازندمجلس بابت این مطالب بسیارخوب درخصوص مهندس نقیبی کمال تشکروقدردانی راداریم واززحمات همگی شماعزیزان بی نهایت ممنونیم.ازخدای منان برای همگی شمابزرگواران آرزوی سلامتی راخواستاریم.

 • راهبندیپاسخ2جمعه 18 دی 1394

  خداباشماست آقای نقیبی .پیروزی ازآن شماست

 • قهرمانپاسخ2جمعه 18 دی 1394

  مازند مجلس دستت درد نکنه داداش.. پرونده مردم رو خوب زیر بغلشون میزاری... عجب اسمی... پرونده!

 • محمدپاسخ3جمعه 18 دی 1394

  مهندس نقیبی از افتخارات مازندران هستند. انشاالله با همت و حمایت مردم ساری و میاندرود ایشان نفر اول خواهند بود.

نظر شما در مورد : فرامرز نقیبی؛ تلفیق تجربه و تلاش/ آیا نقیبی به درد نمایندگی مجلس می‌خورد؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها