مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 112407 -تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 -ساعت : 08:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مگر مازندران اُستاندار هم دارد؟!/ دولت رسما به بستر انتخابات رفته است/ مسئولان ارشد استان با همهمه کردن در جابجایی‌ها خود را مشغول کردند

احمدعلی مقیمی در گفتگو با مازندمجلس؛

مگر مازندران اُستاندار هم دارد؟!/ دولت رسما به بستر انتخابات رفته است/ مسئولان ارشد استان با همهمه کردن در جابجایی‌ها خود را مشغول کردند

اختصاصی مازندمجلس: نماینده سابق مردم شرق استان،افزود: مسئولان ارشد استان در این مدت فقط با همهمه کردن در جابجایی برخی فرماندارها، بخشدارها و برخی مدیران خود را مشغول کردند که ته آن نیز چیزی عاید استان و مردم نشد. استانداری مازندران سیاسی کاری کرد در بودجه استان هم تا آنجا که ما شاهد بودیم برمبنای نرخ تورم افزایشی نداشتیم

مازندمجلس- مجید ساجدی فر: احمدعلی مقیمی را می‌توان با مواضع صریح و آشکارش شناخت. وی که پس از دو دوره حضور در مجلس شورای اسلامی، گزینه و شانس اول اصولگرایان شرق مازندران برای مجلس دهم بود در نبود نامزدهای مطرح اصلاح‌طلب، کرسی را به رقیب هم‌حزبی خود علی‌محمدشاعری واگذار کرد تا دوران جدید خدمتش را به‌عنوان مشاور حوزه ریاست صدا و سیما و عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما سپری کند. مقیمی درست در بحبوحه و گرمای انتخابات، زمانی که غالب نامزدها محافظه‌کار می‌شوند به صراحت اعلام کرد که «همچنان مخالف برجام و سیاست‌های دولت است» پس از انتخابات نیز «انتخابات حوزه بهشهر را از سوی دولت مهندسی شده» خواند و در گفتگوی امروز هم ازضعف‌ها و ناکامی‌های دولت اعتدال و نماینده دولت در استان می‌گوید و معتقد است « برنامه‌های دولت برنامه نیست بلکه چیزهای سرهم بندی شده است و...».  

اگرچه آقای مقیمی تمایل چندانی به گفت‌وگو با مازندمجلس نداشت و علت آن را  دلخوری ازعملکرد این رسانه در بحبوحه انتخابات مجلس دهم در نشر برخی اخبار از سوی خود عنوان کرد. اما وقتی اطمینان کامل دادیم که روال کار ما همواره رعایت اخلاق رسانه‌ای و امانتداری بوده و هست دلایل ما را پذیرفت و به گرمی به سوالات ما پاسخ داد که مشروح آن از نظرتان می‌گذرد:  

دولت رسما به بستر انتخابات رفته است

احمدعلی مقیمی، با اشاره به تغییرات اخیر کابینه دولت، اظهار کرد: این تغییرات فارغ از نگاه سیاسی، نشان می‌دهد که دولت رسما به بستر انتخابات رفته است و این موضوع انکار شدنی نیست، چون اظهرمن‌الشمس است.

وی، با بیان اینکه منحنی شتاب رفتار انتخاباتی دولت تا هنگام انتخابات رفته‌رفته بیشتر می‌شود، افزود: دولت، عومل و اجزایش هرجا که هستند بسترسازی برای انتخابات را آغاز کردند. اما تعویض وزرا یا مدیران ارشد حوزه اجرایی در این هنگام کاربردی ندارد.

نماینده سابق مردم شرق استان در مجلس، تصریح کرد: یک‌ شبه که نمی‌شود به ناتوانی وزرا پی ببرند بهرحال آنها یک سوابق کار 3 سال و‌نیمه دارند و اگر بنای تغییر بود  حداقل این اقدام زودتر انجام می‌شد که فرصت داشته باشند برنامه‌ای ارائه دهند و کار خدماتی ارائه دهند. اگر از نظر زمانی حساب کنیم وزیر بعدی هم روی‌کار بیاید نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد.

صندوق ذخیره فرهنگیان حیاط خلوت چند نفر شده بود

مقیمی، با بیان اینکه نیاز است به ضرورت تعویض وزرای فعلی باید فکر کرد، گفت: تغییرات آموزش‌وپرورش دیر انجام شد و می‌بایست خیلی پیش‌تر این اکنون تغییر کند به‌هرحال اتفاقاتی که اخیرا (اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان) روی داد امانت‌های مردم بودند و یک دولت خسته‌ی با میانگین سنی بالا و حرکت بسیار کُند -مخصوصا توجه به آموزش و پرورش که مطالبه همیشگی مردم بود- نتوانست انتظارات را برآورده کند. آقای روحانی که شعار دولت پاکدستان را در سال 92 مطرح می‌کرد با اینکه900 هزار معلم را عضو صندوق ذخیره فرهگیان دارد، 90 درصد تسهلات این صندوق را تنها به 30 نفر داده و بانک سرمایه نیز نزدیک به 1500 میلیارد تومان در سال 94 زیان داد و وقتی از چندین ماه قبل به دولت می‌گویند از مدیرعامل کردن افرادی که از  بنگاه‌های چپ حامیان تحصن مجلس ششم بپرهیزد که این انتصاب در آینده حتما مشکل ایجاد می‌کند، این دولت راستگویان گوش نمی‌دهد، نتیجه همان می‌شود که دیدیم. ضمن اینکه در عرض 4 سال 6 تا مدیرعامل صندوق را تعویض می‌کنند یعنی هر4 ماه یکی و این یعنی صندوق ذخیره فرهنگیان تبدیل به حیاط خلوت آن‌ها شده بود. در حالیکه برخی مطالبات و سنوات فرهنگیان ما 4، 5 سال است پرداخت نشده است.

وی، با بیان اینکه دولت با وعده‌هایی که در حین انتخابات و در نخستین مصاحبه مطبوعاتی خود بعد از پیروزی اعلام کرد که هم اقتصاد مردم را رونق می‌دهد هم سانترافیوژها بچرخند هم عزت پاسپورت‌ها، کرامت انسانی، اشتغال، تولید و ... را بسامان می‌کند، در حقیقت مطالبات و انتظارات مردم را بالا بُرد، ادامه داد: دو جمله دولت هنوز به‌خاطرم هست «پایین آمدن تورم را جیب‌های مردم نشان می‌دهد، ایجاد اشتغال را خانه‌های مردم نشان می‌دهد، نه آمار» اکنون بروند از جیب‌ها و خانه‌های مردم سوال کنند چند درصد این وعده‌ها انجام شد؟

 نماینده سابق مردم شرق مازندران در مجلس، تصریح کرد: دولت درعملی کردن شعارهایش ضعف بزرگی دارد و در یک کلام می‌توان گفت دولت با تغییر کابینه به دنبال فرار از پاسخگویی و جبران ناکامی وعده‌های مردم دارد. از طرفی دیگر این سه وزیر معرفی‌شده هر سه از وزرایی هستند که در مجلس نهم رای نیاوردند و این یک آزمون بزرگ پیش‌روی مجلس است.

وجود استانداریِ مازندران احساس نمی‌شود

مقیمی، درباره عملکرد نماینده دولت در استان، با شگفتی اظهار کرد: مگر مازندران استاندار و استانداری دارد؟! ما احساس نمی‌کنیم که مازندران، نهادی به‌نام استانداری داشته باشد.

وی، افزود: حیثیت اراضی و جغرافیایی مازندران که حراست نشد. اگر مردم نبودند تا الان حوزه‌های مختلف مازندران از شرق تا غرب واگذار می‌شد که بخشی نیز واگذار شد و با فشار نمایندگان استان در مجلس دوره نهم به ویژه بنده‌ توانستیم مصوبه دولت را نسبت به از دست دادن میانکاله به تعویق بیندازیم (اما هنوز لغو نشد). اکنون فارغ از آب دریای خزر، آب‌های شرب و سرزمینی ما از قسمت جنوب استان به استان همجوار در حال واگذاری است اگر این اتفاق رخ دهد سد گلورد ما تهدید می شود. در آن زمان ما جلوی این کار را گرفتیم در حالی که  استانداری اصلا خبر نداشت و هنوز هم بعید است خبر داشته باشد   

مقیمی، تصریح کرد: 14 روستای شرق مازندران که دارای جنگل و مراتع خوب هستتند -پس از جدایی گلستان از مازندران- قرار بود جزو مازندران باشند اما طبق تقسیمات ماده 14، هنوز به ما واگذار نشده است و کسی هم دنبالش نمی‌رود. در حالی که صلاحیت قضایی و سیاسی آن با استان ما است.

تنها نقطه مازندران برای ایجاد منطقه آزاد، امیرآباد است

نماینده اصولگرای مجلس نهم، ادامه داد: درباره منطقه‌آزاد ما تلاش کردیم که این اتفاق در استان همسایه‌ی ما که زیرساخت لازم را نداشت، اتفاق نیفتد چون در 60 کیلومتری مازندران بود، احداث آن تهدیدی برای استان محسوب می‌شد که دیگر دارای منطقه آزاد نشود.

 وی، با اشاره به سخنان آقای ترکان در جلسات علنی و غیرعلنی مبنی براینکه که آقای رئیس‌جمهور از عملکرد اکثر مناطق آزاد کشور ناراضی و معتقد است منطقه آزاد باید هم تولید و هم صادرکند، گفت: تنها نقطه مازندران که این ویژگی‌ها را دارد امیرآباد است هم کارخانجات دارد و هم تولید هم صادرات اما نمی‌دانیم چگونه شد که در آستانه سفر رئیس‌جمهور ناگهان سر از بابلسر در آورده است! در خوشبینانه‌ترین حالت –اگر چیز دیگری نگوییم- می‌توانم بگویم که در احداث منطقه آزاد صنفی عمل کردند تا این اتفاق در سفر دولت حادث نشود!

مقیمی، با بیان اینکه مازندران در حوزه‌ی آمار ناهنجاری‌های اجتماعی -مخصوصا طلاق- علیرغم دارا بودن ریشه‌‌های عمیق مذهبی، از استان‌های دیگر پیشی گرفت. از ظرفیت‌های استان (صنعت، معدن، کشاورزی، دامپروری، شیلات، دریای خزر و ...) استفاده نشد و با آنکه مسئولان استان، سیصد بار به آستاراخان و کشورهای سی‌آی‌اس سفر کردند نتوانستیم دلاری با کشورهای آسیانه میانه قرار ببندیم و حتی300 قران را وارد کشور کنیم. در حوزه صنعت، حوزه رفع مشکلات نقدینگی، صنایع کوچک و متوسط اتفاقی نیفتاد.

مسئولان ارشد استان با همهمه کردن در جابجایی‌ها خود را مشغول کردند

نماینده سابق مردم شرق مازندران در مجلس، با ارائه آماری بیان کرد: استاندارد ذخیره آب‌های فاضلاب دیگر استان‌های کشور 34 لیتر است ولی مازندران4 درصد است و این نشان می‌دهد خیلی عقب‌ هستیم. از طرفی ذخیره آب شرب در کشور 500 لیتر است و در مازندران 150 لیتر است با این حساب آیا کسی می‌تواند بگوید در مازندران استانداری وجود دارد؟

وی، افزود: مسئولان ارشد استان در این مدت فقط با همهمه کردن در جابجایی برخی  فرماندارها، بخشدارها و برخی مدیران خود را مشغول کردند که ته آن نیز چیزی عاید استان و مردم نشد. استانداری مازندران سیاسی کاری کرد در بودجه استان هم تا آنجا که ما شاهد بودیم برمبنای نرخ تورم افزایشی نداشتیم و اگر اتفاقاتی افتاد براساس تلاش نمایندگان استان و متعلق به حوزه‌های انتخابی بوده است نه تیم استانداری!

مقیمی، تصریح کرد: وعده‌‌ها محقق نشد، سرمایه‌گذاران به مطالبات حداقلی خود دست نیافتند، روز‌به‌روز بر تعداد بیکاران افزوده می‌شود. سرمایه‌گذاران که دل در گرو کشور خود بستند و تولید را سرمایه حرکتشان قرار دادند به دلیل سیاست‌های اشتباه دولت زمین خوردند. دولت در اقتصاد مقاومتی همزبانی دارد اما همدلی ندارد در بودجه سال 95 بویی از اقتصاد مقاومتی نیست. برنامه ششمی که دولت ارائه داد در واقع برنامه نیست و چیزهای سرهم بندی است. اقتصاد مقاومتی در آن معنا ندارد و در یک کلام نگاه دولت به بیرون است نه توانایی داخلی و تولید.

در انتخابات شوراها دخالتی ندارم

نماینده سابق مردم شرق مازندران در مجلس، درباره انتخابات شوراهای اسلامی شرق استان، بیان کرد: ما در حوزه انتخابات شهری و شوراها دخالتی نداریم. فکر می‌کنیم که مردم شهرستان‌ها خود بالغ شدند شمّ سیاسی‌شان بالاست، نامزدها را می شناسند امیدواریم انسان‌های پاکدامن، دلسوز و آاه را همراه با تعهد و تخصص را انتخاب کنند که مدیریت جهادی را الگوی خود قرار دهند.

وی، درباره احتمال نامزدی خود در انتخابات مجلس دوره یازدهم، با خنده گفت: اظهار نظر برای انتخابات دوره بعد فعلا زود است برای اظهارنظر کردن در این باره فرصت زیاد است.

گزارش عملکرد خود را به نماینده جدید ارائه کردم

مقیمی، درباره تعامل خود با نماینده فعلی شرق مازندران در مجلس، اظهار کرد: نماینده فعلی در اولین سخنرانی خود در خطبه‌های نماز جمعه پس از پیروزی بیان کرد که به ایشان 562 پروژه نیمه‌تمام تحویل داده شده است» و این یعنی در دورانی که ما در رکود و تحریم بودیم در حوزه شرق 562 پروژه کار شده  که همه هم بالای 50 درصد بوده است بقیه هم انشاا... با تلاش نماینده فعلی به اتمام می‌رساند. ضمن اینکه بنده در آغاز کار آقای شاعری، یک کار جدیدی انجام دادم و وضعیت 3 شهرستان را در حوزه‌ی پروژه‌های مختلف در 7 محور تحویل ایشان دادم که وقت خود را صرف مطالعه پروژه‌ها نکند و اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشد.

نماینده سابق مردم شرق مازندران در مجلس، در پایان بیان کرد: آنچه که الان برای مال مهم است این است که حواسمان باشد دشمن می‌خواهد انقلاب را مهار کند، بی‌ثباتی را در کشور رواج دهد. نباید مدیران ناکارآمد را سرکار بگماریم که نشان بدهد انقلاب اسلامی توانایی اداره کشور را ندارد. ضمن اینکه بزرگترین عاملی که می‌تواند انقلاب را تضعیف کند اختلافات است بنابراین نیاز است هرکدام از ما باید در جایگاه خود برای ایجاد وحدت و همبستگی تلاش کند.                 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مقیمی - نقد استانداری - دولت - ذخیره فرهنگیان - شورا - شرق مازندران - احمدعلی مقیمی - نماینده بهشهر -

نظرات کاربران در مورد : مگر مازندران اُستاندار هم دارد؟!/ دولت رسما به بستر انتخابات رفته است/ مسئولان ارشد استان با همهمه کردن در جابجایی‌ها خود را مشغول کردند
  • کارگرپاسخ0یکشنبه 09 آبان 1395

    جنابعالی که سلطان جابجایی و بکارگیری همفکران خود در شرق مازندران شهره هستید شما چرا؟

نظر شما در مورد : مگر مازندران اُستاندار هم دارد؟!/ دولت رسما به بستر انتخابات رفته است/ مسئولان ارشد استان با همهمه کردن در جابجایی‌ها خود را مشغول کردند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها