مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9151 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 دی 1394 -ساعت : 11:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
1816 دقیقه اظهار نظر در صحن علنی مجلس/ تعجب بخش قابل توجهی از افکار عمومی حوزه انتخابیه قائمشهر از نتیجه انتخابات دوره قبل

علی ادیانی‌راد با حضور در دفتر پایگاه خبری مازندمجلس

1816 دقیقه اظهار نظر در صحن علنی مجلس/ تعجب بخش قابل توجهی از افکار عمومی حوزه انتخابیه قائمشهر از نتیجه انتخابات دوره قبل

اختصاصی مازند مجلس: علی ادیانی راد جزء معدود چهره‌های ملی در استان است که کسوت نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه قائمشهر را در سوابق خود دارد. نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم که مسئولیت عضو و سخنگوی کمیسیون انژی را برعهده داشته است در کنار تحصیلات آکادمیک و سوابق اجرایی وی که مربوط به حوزه نفت و انرژی بوده است از وی چهره‌ای فعال در حوزه صنعت نفت ساخته است.

اختصاصی مازند مجلس: علی ادیانی راد جزء معدود چهره‌های ملی در استان است که کسوت نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه قائمشهر را در سوابق خود دارد. نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم که مسئولیت عضو و سخنگوی کمیسیون انژی را برعهده داشته است در کنار تحصیلات آکادمیک و سوابق اجرایی وی که مربوط به حوزه نفت و انرژی بوده است از وی چهره‌ های فعال در حوزه صنعت نفت ساخته است.

لذا ادیانی‌ها برای ایران امروز که دوران گذار به عصر صنعتی شدن را طی می‌کند غنیمتی ارزنده می‌باشد. مولف کتاب «آسیب شناسی انتخابات و جایگاه مجلس و مردم» که جزء پر نطق‌ترین نماینده ادوار مجلس مازندران می‌باشد یدی طولانی در حوزه تدریس و آموزش نیز دارد.

تالیفات متعدد، تدریس و آموزش، مسئولیت‌های متعدد در وزارت نفت از یک سو و سابقه نمایندگی مجلس و آگاهی و شناخت از وظایف تقنینی و نظارتی این نهاد سبب شده است وی برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار ثبت نام نماید.
بخش نخست گفت‌وگوی ما با ایشان در ادامه می‌آید

مجلس خانه ملت است و نه خانه احزاب

ادیانی‌راد ضمن حضور در دفتر مازندمجلس با بیان اینکه تقسیم بندی افراد به جناح‌ها و احزاب و تعلقات جبهه‌ای، یک واقعیت است، اظهار کرد: باید در نظر داشته باشیم که هر واقعیتی حقیقت نیست واقعیت‌ها در انطباق حقیقت‌ها باید جستجو شود.

وی، با اظهار اینکه مجلس به افراد حزبی نیاز ندارد، افزود: مجلس خانه ملت است و نه خانه احزاب. خانه ملت به انسان‌های کارآمد و افرادی که دارای ظرفیت‌های اجرایی در بحث‌های کلان و راهبردی نیازمند است.

نماینده اسبق مجلس حوزه قائم‌شهر، تصریح کرد: نیاز است همه نخبگان و فرهیختگان که دستی بر قلم و رسانه دارند بر این موضوع به صورت جدی تمرکز کنند و شاه بیت‌شان این باشه که نمایندگان مجلس باید فراتر از حزب و جناح ظرفیت داشته باشند و حزبی و جناحی محض نباشند. چون پدیده قانون‌گذاری و حسن نظارت بر اجرای امور کشور قطعا با عینک جناحی هم به ضرر آن حزب و آن شخص است و هم به ضرر حوزه و استان.

1816 دقیقه اظهار نظر در صحن علنی مجلس

نماینده اسبق مجلس حوزه قائم‌شهر، در پاسخ به این سوال که اگر عمکرد شما در مجلس هشتم در بین نمایندگان مازندران بهترین عملکرد بود چرا مردم مجددا در مجلس نهم به شما اعتماد نکردند، گفت: ما در مجلس هشتم 15 الی 20 نفر بودیم که به اذعان موافقان و مخالفان و بنا به اسناد رسمی مجلس کارنامه مشخص عملکردی و روشنی نسبت به کل نمایندگان مجلس هشتم داشتیم و هیچکدام هم در مجلس نهم رای نیاوردیم. بنده 1816 دقیقه من در صحن علنی مجلس اظهار نظر دارم. بروید ببینید دوازده نماینده محترم مازندران در مجلس نهم روی هم چند دقیقه داشتند واقعا تعجب می‌کنید چرا این اتفاق افتاد؟ یک دلیل آن این است که اگر حزب فراگیر داشته باشیم حزب ابتدا کاندیدای خود را معرفی و از او دفاع می‌کند و عملکرد وی را به اطلاع می‌رساند.

ادیانی‌راد، با بیان اینکه نمایندگان مجلس هیچ تریبونی برای انتقال عملکرد خود ندارند، تصریح کرد: امکانات مادی یک بخشدار در یک بخش به مراتب بیشتر از ظرفیت‌ها و امکانات مادی است که در اختیار نماینده مجلس قرار می‌گیرد ماشینی که مجلس در اختیار یک نماینده قرار می‌دهد از حقوق وی کسر می‌کند لذا من در دوره قبل نتوانستم عملکردم را به اطلاع شهروندان عزیز حوزه انتخابیه برسانم اما در عین حال یک رکورد هم زده شد در حوزه انتخابیه قائمشهر از مجلس اول تا مجلس هشتم همه کاندیداهایی که حضور داشتند و نماینده  بودند و مجدد کاندیدا شدند با ریزش رای رو به رو بودند اما ما برعکس آنها رویش رای داشتیم.

وی، با اظهار اینکه به دلیل بداخلاقی انتخاباتی موفق به ورود به مجلس نهم نشدم، گفت: نمی‌خواهم وارد مصادیق بداخلاقی‌های انتخاباتی شوم مردم حوزه انتخابیه ما به خوبی در جریان هستند در انتخابات دور قبل به مردم نباختم.

تعجب بخش قابل توجهی از افکار عمومی از نتیجه انتخابات دوره قبل

این فعال سیاسی، افزود: من همواره در اجتماعات مردم حضور داشتم و هیچ فاصله‌ای بین ما و مردم اتفاق نیفتاد بحث مربوط به میزان اقبال به دست مردم است فقط این نکته را بگویم که با اینکه من نماینده بودم 52 هزار رای از مردم داشتم با آنکه همه تبلیغات و تخریب‌ها علیه بنده بود ضمن اینکه به طور طبیعی کسی که نماینده است یک ریزش رای خواهد داشت اما همان ریزش طبیعی برای من اتفاق نیفتاد و در بعضی از شهرهای حوزه انتخابیه رویش داشتم لذا به نظر می‌آید مردم محبت خود را استمرار داده و ان شاالله در روز 7 اسفند آنچه خیر است اتفاق می‌افتد. البته در دور قبل هم بخش قابل توجهی از افکار عمومی پس از آنکه اعلام‌رای شد و اسم ادیانی از صندوق در نیامد تعجب کردند.

ادیانی‌راد، درباره تاثیر رسانه مازندمجلس در انتخابات این دوره، بیان کرد: این رسانه در انتخابات استان قطعا موثر است مخصوصا که مسما به دو اسم پرجاذبه است که هم نام مازندران را دارد هم از طرفی دارد به یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی مجلس شورای اسلامی کد می‌دهد انشاا... به فضل الهی هم در جهت‌دهی و هم در جهت گیری برای منافع استان مفید باشید و در راستای تنویر افکار عمومی بالخص در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان رهبری موثر باشد.


بخش دوم این گفت و گو به زودی از همین پایگاه خبری منتشر خواهد شد


1816 دقیقه اظهار نظر در صحن علنی مجلس/ تعجب بخش قابل توجهی از افکار عمومی حوزه انتخابیه قائمشهر از نتیجه انتخابات دوره قبل

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی ادیانی‌راد - قائمشهر - انتخابات - نمایندگی مجلس - مجلس دهم -

مطالب مرتبط با : 1816 دقیقه اظهار نظر در صحن علنی مجلس/ تعجب بخش قابل توجهی از افکار عمومی حوزه انتخابیه قائمشهر از نتیجه انتخابات دوره قبل
نظر شما در مورد : 1816 دقیقه اظهار نظر در صحن علنی مجلس/ تعجب بخش قابل توجهی از افکار عمومی حوزه انتخابیه قائمشهر از نتیجه انتخابات دوره قبل

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها