مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9184 -تاریخ انتشار : شنبه 19 دی 1394 -ساعت : 14:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
احمد علی مقیمی گزینه و شانس اول اصولگرایان شرق مازندران / حذف کاندیدای مطرح از لیست رقابت درون جناحی

اختصاصی مازندمجلس از اردوگاه اصولگرایان شرق مازندران/

احمد علی مقیمی گزینه و شانس اول اصولگرایان شرق مازندران / حذف کاندیدای مطرح از لیست رقابت درون جناحی

اختصاصی مازندمجلس: با این حال و با وجود آنکه در رزومه گزینه حذف شده از جریان اصولگرایی، استانداری گلستان و معاون وزیر و مدیرکلی دیده می‌شود اما به نظر می‌رسد وی با از دست دادن پشتوانه سیاسی جریان اصولگرایی در منطقه و لیست شورای اصولگرایان که در انتخابات گذشته تحت عنوان لیست جبهه متحد اصولگرایی منتشر در این منطقه اثرگذار نیز بوده است شانس پیروزی در انتخابات را نیز از دست داده باشد و نمودار شانس رای آوری وی تغیییر جهت داده و سیر نزولی را طی کند

اختصاصی مازند مجلس: پس از ماه‌ها جلسات محفلی جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب شرق مازندران به نظر می‌رسد پازل نهایی رقابت‌های انتخاباتی و اقطاب آن مشخص شده باشد.

اصلاح‌طلبان و اصولگرایان حوزه انتخابیه شرق مازندران با داشتن چهره‌های مطرح فراوان در انتخابات ادوار مجلس، بیش از آنکه دغدغه عدم نیروی کارامد را داشته باشند دغدغه اجماع و رقابت درون جناحی را دارند.

در جریان اصولگرایی نیر اگرچه در مجلس نهم رئوس رقابت اصولگرایان «احمد علی مقیمی» و «محمد جمشیدی» بودند اما با حضور چهره‌‌های موثر اصلاح‌طلب در صحنه ‌رقابت انتخابان مجلس دهم، به نظر می‌رسد این‌بار رقابت در این حوزه انتخابیه، درون جناحی نخواهد بود و انتخابات از تک قطبی بودن خارج شده است. آگاهان سیاسی همین مسئله و خلاء وجود امام جمعه فقید شهرستان بهشهر را دو دلیل بر دشورای پیروزی «احمدعلی مقیمی» در انتخابات پیش رو می‌دانند.

اما آنچه که برای وی و اطرافیان او مایه امیدواری شده و روزنه نگاه به کرسی مجلس را امیدوارانه‌تر نموده است، حمایت شورای اصولگرایان حوزه انتخابیه، استان و کشور از وی می‌باشد قرعه حمایتی که به نظر می‌رسید به علت وجود برخی از کاندیدا مطرح اصولگرا به نام احمد علی مقیمی نیفتد اما این باز نیز همچون انتخابات مجلس نهم قرعه حمایت اصولگرایان به نام وی افتاد و در حالی که پیش بینی می‌شد با ورود یکی از مدیران با سابقه در سطح ملی به حوزه انتخابیه شرق مازندران که رویکرد اصولگرایی دارد، اصولگرایان این حوزه انتخابیه در تعیین نامزد نهایی خود به علت وجود تعدد کاندیدای همسو با دشواری‌هایی مواجه شوند اما براساس اخبار رسیده از منابع آگاه به سرویس سیاسی پایگاه خبری مازندمجلس، اصولگرایان شرق مازندران در تعیین نامزد نهایی خود مراحل نهایی را طی می‌کنند.

چرا که با حذف «علی محمد شاعری» از گزینه‌های مورد نظر جریان اصولگرایی که گرایشات نزدیک به شهردار تهران دارد و در سوابق وی نیز مسئولیت‌هایی در شهرداری تهران در زمان صدارت «محمدباقر قالیباف» دیده می‌شود اصورگرایان شرق مازندران کورس رقابت برای پیروزی درون جناحی را میان «احمدعلی مقیمی»، نماینده فعلی و «حجت الاسلام یعقوبی» می‌دانند که با ورود شورای استان، ائتلاف نهایی به نفع نماینده فعلی رقم بخورد.

با این حال و با وجود آنکه در رزومه گزینه حذف شده از جریان اصولگرایی، استانداری گلستان و معاون وزیر و مدیرکلی دیده می‌شود اما به نظر می‌رسد وی با از دست دادن پشتوانه سیاسی جریان اصولگرایی در منطقه و لیست شورای اصولگرایان که در انتخابات گذشته تحت عنوان لیست جبهه متحد اصولگرایی منتشر در این منطقه اثرگذار نیز بوده است شانس پیروزی در انتخابات را نیز از دست داده باشد و نمودار شانس رای آوری وی تغیییر جهت داده و سیر نزولی را طی کند.

تشکیل شورا اصولگرایان

چندی پیش بهرام احمدی عضو هیات اجرایی شورای هماهنگی و عضو شورای مرکزی اصولگرایان مازندران، در گفتگو با خبرنگار مازندمجلس، از آغاز بکار رسمی این شورا در بهشهر خبر داد و گفت:  «این جلسه با حضور اعضای شورای مرکزی اصولگرایان شرق مازندران برگزار شد و در آن «محمد تقی نورزاد» (فرماندار سابق بهشهر) به عنوان دبیر این شورا در شرق استان انتخاب شد»

انتخابی که به نظر می‌رسد به علت قرابت فرماندار سابق و نماینده فعلی در این حوزه انتخابیه در واقع گزینه‌نهایی اصولگرایان انتخاب شده است. اگرچه انتخاب «نورزاد» با موضع گیری دبیر حزب موتلفه شهرستان بهشهر مواجه شد اما «صالح سوادكوهی»، قائم مقام دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی مازندران و عضو شورای هماهنگی اصولگرایان استان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری مازندمجلس، بیان داشت: با حضور اكثریت احزاب و جریانات شناسنامه دار اصولگرا در شرق مازندران، جناب آقای نورزاد به عنوان دبیر شورای هماهنگی اصولگرایان شرق استان انتخاب شدند.

سوادكوهی با اشاره به اینكه این انتخاب با اكثریت آراء و در حضور نمایندگانی از شورای هماهنگی اصولگرایان استان، به شایستگی انجام شد افزود: رمز موفقیت اصولگرایان، حفظ وحدت و حركت در چارچوب مبانی نظام است.

همچنین بهرام احمدی نیز در حمایت از انتخاب «تقی نورزاد» به عنوان دبیر شورای اصولگرایان شرق مازندران اظهار داشت: این جلسه با حضور بنده بعنوان عضو شورای مرکزی و عضو هیات اجرایی و دکتر جانبازی و با نظر شورای هماهنگی اصولگرایان استان با حضور نمایندگان تشکل‌های اصولگرایی شرق، برگزار شد و در نهایت محمدتقی نورزاد با اکثریت آرا بعنوان دبیر شورای هماهنگی اصولگرایان شرق استان انتخاب شد.

وی، با بیان اینکه محمدرضا البرزی علیرغم دعوت شورا در جلسه حضور نیافت، تصریح کرد: البرزی بعنوان دبیر حزب موتلفه بهشهر، یکی از اعضای شورای هماهنگی اصولگرایان محسوب می‌شود در نتیجه یک رای دارد و نمی‌تواند از طرف کل اعضا تصمیم بگیرد.

حال که اصولگرایان تصمیم خود را برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شرق مازندران شفاف تر کرده‌اند به نظر می‌رسد «احمدعلی مقیمی» گزینه و شانس اول اصولگرایان شرق مازندران باشد و باید دید در نقطه مقابل وی چه کسی از جریان اصلاح طلبی قرار خواهد گرفت.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احمد علی مقیمی - اصولگرایان شرق مازند - رقابت درون جناحی - علی محمد شاعری -

نظرات کاربران در مورد : احمد علی مقیمی گزینه و شانس اول اصولگرایان شرق مازندران / حذف کاندیدای مطرح از لیست رقابت درون جناحی
 • علی پاسخ0سه شنبه 22 دی 1394

  خودشون میدوزن .واقعا

 • یا مهدیپاسخ1سه شنبه 22 دی 1394

  از همه اینها اصولگراتر مهندس حمید نجفی هست

 • انتخاباتپاسخ0سه شنبه 22 دی 1394

  فکر کنم مهندس حمید نجفی را آقایان یادشان رفت . یا میترسن اسمش بیارن

 • علویپاسخ0دوشنبه 28 دی 1394

  واقعا آقای مقیمی روش میشه کاندید بشه
  واقعا چکار کرد تو این 8 سال؟؟؟؟
  اوفففففففف خدایا تو رو به گلوی بریده ارباب نزار امثال اینا بشن نماینده ما

  • علی اکبر1سه شنبه 20 بهمن 1394

   پس شما بفرما مثل چه کسی تشریف بیاره،راجبه خودت چی فکر می کنی که به جای شورای نگهبان تصمیم میگیری خوشتیپ

 • حمیدپاسخ0سه شنبه 04 اسفند 1394

  تنها کاندیدای برتر دکتر علی محمد شاعری، مدیر توانمند ملی ، دلسوز قشر مستضعف و دارای کارنامه مدیریتی درخشان به امید پیروزی ایشان.

 • مسافرپاسخ0پنج شنبه 06 اسفند 1394

  فقط شاعری . مقیمی دکترای معادل جانبازی داره

نظر شما در مورد : احمد علی مقیمی گزینه و شانس اول اصولگرایان شرق مازندران / حذف کاندیدای مطرح از لیست رقابت درون جناحی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها