مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 112955 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1395 -ساعت : 11:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
«ربیع فلاح» استاندار ضعیفی است/موتور دانشگاه در مازندران خاموش است

احمد سرخپر رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل:

«ربیع فلاح» استاندار ضعیفی است/موتور دانشگاه در مازندران خاموش است

مازندمجلس: همه مدیرانی که شایسته بودند به بدنه اجرایی راه پیدا نکردند. در مورد آقای فلاح قبلا هم گفته ام و حالا هم به این مناسبت می گویم که وی تلاش می کند و دوندگی دارد و از شخصیت مناسبی برخوردار است اما هنوز نمی داند مدیریت یک استان با مدیریت جهادکشاورزی و راه فرق می کند و مدیریتی کاملا سیاسی است

مازندمجلس: سه سال از استانداری دکتر ربیع فلاح و بیش از سه سال از ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی گذشته و حالا رجال سیاسی و فرهنگی در کنار کارشناسان اقتصادی و اجتماعی در آتانه انتخابات بعدی ریاست جمهوری نظر خود را در باره عملکرد مردان تدبیر و امید رسانه ای می کنند.

«احمد سرخپر» رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل و عضو شورای اصلاح طلبان استان در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار «عبارت» از عملکرد استاندار همشهری اش راضی نیست و می گوید «ربیع فلاح جلودار» نتوانسته است خواسته ها را برآورده کند و استاندار ضعیف و دورازانتظاری بوده است.

سرخپر از جمله رجال سیاسی باسابقه اصلاحات در مازندران است که به واسطه پایمردی بر تفکراتش شناخته می شود و عموما سعی می کند حقیقتد را بر مصلحت ترجیح دهد.

در ادامه گفتگوی ما با این شخصیت شناخته شده و ذی نفوذ اصلاحات در مازندران را از نظر می گذرانید:

به گزارش عبارت، احمد سرخپر با اشاره به موفقیت روحانی در حوزه بین المللی، برجام را دستاوردی تاریخی خواند اما گفت: این موفقیت باعث شد روحانی از حوزه داخلی غفلت کند و راه را برای تمامیت خواهان باز بگذارد که اتفاق خوبی نبود.

رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل تصریح کرد: متاسفانه مدیران خوب اصلاح طلب پشت درمانده و مدیران ضعیف و بعضا متضاد با شعارهای دولت به صحنه راه یافتند و شعار دوری از تندروها این مفهوم را ایجاد کرد که فضای حمایتی از مدیران از دست برود.

وی افزود: در نتیجه این سیاست، مدیران ضعیف ، مخصوصا در استان ها، از جمله مازندران، به کار گرفته شدند .

سرخپر گفت: با همین نگاه در استان وضعیت به گونه ای شد که همه مدیرانی که شایسته بودند به بدنه اجرایی راه پیدا نکردند. در مورد آقای فلاح قبلا هم گفته ام و حالا هم به این مناسبت می گویم که وی تلاش می کند و دوندگی دارد و از شخصیت مناسبی برخوردار است اما هنوز نمی داند مدیریت یک استان با مدیریت جهادکشاورزی و راه فرق می کند و مدیریتی کاملا سیاسی است.

این چهره شاخص اصلاح طلبی مازندران ادامه داد: مدیریت ارشد استان باید در دو بخش تولید و شادابی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گام بر می داشت که آقای فلاح در حوزه شادابی سیاسی بسیار منفعلانه عمل کرد و در حوزه توسعه تولید و اقتصاد هم اتفاق خاصی نیافتاد.

رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل گفت: اگرچه استانداری در بسیاری از مواقع مانع کار ما نشد،اما منفعلانه عمل کرد . اینکه مثلا مشکلات را رصد کنند و از نیروها دعوت به مشورت و همکاری کنند از وظایف اصلی استانداری است. امروز نه تنها این اتفاق نیافتاده بلکه هیچ تلاشی از طرف دولت در استان برای جذب آرای مردم و جلب نظر نخبگان نمی بینیم و بنده اصلا از این سویه استاندار راضی نیستم.

سرخپر افزود: متاسفانه رئیس جمهور نیز از استان ها غفلت کردند. در حوزه های مختلف شاهد انفعال دولت در استان بوده ایم. مثلا در حوزه انتقال آب خزر انگار نه انگار اتفاقی افتاده و استاندار آخرین نفری است که اظهارنظر می کند.

رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل تصریح کرد: اگر رئیس جمهور رای شمالی ها را می خواهد باید در برنامه های زیست محیطی و سیاسی اش در این حوزه تغییرات بیشتری داشته باشد. همچنین حوزه سیاست باید شاداب تر شود.

سرخپر در پایان با بیان اینکه دانشگاه ها فعلا فعال نیستند و این مایه تاسف است گفت: اگر بخواهیم فضای سیاسی کشور روبه جلو حرکت کند موتورش در دانشگاه ها است که این موتور در مازندران کاملا خاموش است . دانشگاه ها جنب و جوش و پرسشگری را در صدر کار خود قرار می دهند و فضای منتقدانه را در کشور پرورش می دهند . اما تحقیقات نشان می دهد انگیزه دانشجویان در مازندران بسیار کم شده و این بی تعهدی روی آنها نیز اثر گذاشته است.


منبع : عبارت


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احمد سرخپر - استاندار مازندران - ربیع فلاح - شعق استانداری - مدیر اصلاح طلب - جهاد کشاورزی - انفعال دولت - حمایت از دولت -

مطالب مرتبط با : «ربیع فلاح» استاندار ضعیفی است/موتور دانشگاه در مازندران خاموش است
نظر شما در مورد : «ربیع فلاح» استاندار ضعیفی است/موتور دانشگاه در مازندران خاموش است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها