امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 21:44:43

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 113179 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1395 -ساعت : 17:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نظر نمایندگان مازندران در آستانه روز رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

اختصاصی مازندمجلس؛

نظر نمایندگان مازندران در آستانه روز رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

اختصاصی مازندمجلس: این روزها در راهروهای مجلس شورای اسلامی جنب و جوش بیش از ایام دیگر است.گعده‌های نمایندگان و حضور در فراکسیون‌ها تشدید شده و همه جا صحبت از سه فرد معرفی شده از طرف دولت جهت ترمیم کابینه است. اما در این بین برخی از نمایندگان تلاش ویژه‌ای دارند

اختصاصی مازندمجلس: این روزها در راهروهای مجلس شورای اسلامی جنب و جوش بیش از ایام دیگر است.گعده‌های نمایندگان و حضور در فراکسیون‌ها تشدید شده و همه جا صحبت از سه فرد معرفی شده از طرف دولت جهت ترمیم کابینه است. اما در این بین برخی از نمایندگان تلاش ویژه‌ای دارند. نمایندگان استان مازندران نیز در این رایزنی‌ها تاثیر مضاعف دارند و نظراتشان را چه به صورت مجازی در شبکه‌های اجتماعی و چه به صورت میدانی عملیاتی می‌کنند.

در میان به علت مازندرانی بودن یکی از وزرای پیشنهادی یعنی صالحی امیری جهت تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تلاش نمایندگان مازندران برای نشاندن یک هم استانی در راس یک وزارتخانه قوت بیشتری دارد. در راهروهای مجلس نشست و گفتگو‌های طولانی مدت بین نمایندگان مازندران با صالحی امیری مشاهده می‌شود که نشان می‌دهد دغدغه پوشاندن ردای وزارت بر یک هم استانی چه میزان اهمیت دارد. پیش از این یک بار همگرایی نمایندگان مازندران در داشتن یک کرسی هیات رئیسه مجلس جواب داد و به نظر می آید اینبار میخواهند یک هم استانی دیگر را در راس یک وزارتخانه ببینند.

حسین نیاز آذری اما بیش از دیگر نمایندگان مازندران در پی موفقیت صالحی امیری است. نماینده بابل با حضور پررنگ در این جلسات سعی‌ایی مضاعف برای همشهری‌اش صالحی امیری دارد و در گعده‌های مختلف برای وی رایزنی می‌کند‌.

محمد دامادی در صفحه اینستاگرامش از صالحی و سلطانی‌فرحمایت کرده و طبق شنیده‌ها از نزدیکانش گفته است به هر سه فرد معرفی شده رای اعتماد می دهد.

علی محمد شاعری در این بین در حوزه تخصصی فراکسیونش مشغول فعالیت است و در این رایزنی‌ها  کمتر دیده می‌شود.

علی اصغر یوسف‌نژاد که مهره اثرگذاری در مجلس دهم است نیز ظاهرا به شدت به دنبال وزارت صالحی امیری است و جلسات متعددی را با وی برگزار کرده است. البته یوسف‌نژاد از دو وزیر پیشنهادی دیگر هم حمایت کامل کرده است به خصوص در مورد دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نیز گفت که وی کارنامه خوبی در بخش اجرایی دارد و گزینه خوبی برای این وزارتخانه راهبردی است.

از طرفی فراکسیون امید حمایت کامل خود را از هر سه وزیر پیشنهادی اعلام کرده است و به نظر می‌رسد نمایندگان مازندران از جمله علی نجفی، محمد دامادی، عبدالله رضیان و صفرعلی اسماعیلی از تصمیم فراکسیون امید تبعیت کنند. در مجموع به نظر می‌رسد نظر اکثر نمایندگان مازندران نسبت به هر سه وزیر پیشنهادی مثبت باشد و شاید فردا شاهد نهایی شدن حضور یک مازندرانی در راس وزارت مهم فرهنگ و ارشاد اسلامی باشیم.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صالحی امیری - نمایندگان مازندران - وزارتخانه -

مطالب مرتبط با : نظر نمایندگان مازندران در آستانه روز رای اعتماد به وزرای پیشنهادی
نظر شما در مورد : نظر نمایندگان مازندران در آستانه روز رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها