مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 114568 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 آبان 1395 -ساعت : 16:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
موافقت اصولی با ایجاد منطقه آزاد در مازندران/ نهايى شدن پروژه منطقه آزاد اميرآباد، مقدمه جهش توسعه اى مازندران است

دکتر یوسف نژاد خبر داد؛

موافقت اصولی با ایجاد منطقه آزاد در مازندران/ نهايى شدن پروژه منطقه آزاد اميرآباد، مقدمه جهش توسعه اى مازندران است

مازندمجلس: امیدوارم تا الان که شرایط مناسبی برای این کار فراهم شده ان‌شاءالله با اتحاد و انسجام این کار نتیجه‌ای نهایی بدهد و به گونه‌ای شود که مازندران از این مزیت نسبی خود و هم مرز بودن با کشورهای خارجی و همچنین توان تجارت خارجی استفاده مناسب را ببرد

مازندمجلس: علی اصغر یوسف نژاد،اظهار کرد: با توجه به اینکه زیرساخت‌های مناسب برای استفاده از ظرفیت‌های استان مازندان و همجواری با کشورهای آسیای میانه وجود دارد و همچنین راه مواصلاتی، هوایی، زمینی، دریایی، فرودگاه و دیگر شاخصه هایی که ایجاد منطقه آزاد را محقق می‌کند هم استاندار و هم نمایندگان مازندران پیگیر منطقه آزاد بودند که خوشبختانه با توجهی که شورای عالی مناطق آزاد داشت و بررسی‌های میدانی، با ایجاد منطقه آزاد امیرآباد موافقت اصولی شد و قرار شد فردی از جانب استاندار به عنوان مسئول پیگیری مشخص شود که با بررسی‌های مناسب و مستند کردن ظرفیت ها، توانمندی ها، شاخصه ها و محدوده منطقه آزاد موضوع در هیات دولت و نهایتا مجلس به تصویب برسد.

این عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: این امر زمینه خوبی برای رشد و توسعه استان مازندران و بهره گیری از شرایط جغرافیایی، ظرفیت ها و توانمندی های استان است که ان‌شاءالله محقق شود و در طی طریق اداری برای تصویب در هیات دولت و ان‌شاءالله مجلس باعث خوشحالی و ایجاد تحرک اقتصادی برای بخش‌های مختلف مردم در مازندران شود. اگر این اتفاق بیفتد می‌تواند زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال، صادرات، افزایش درآمدهای عمومی مردم، تحول اقتصادی و کاهش بیکاری و همچنین سرمایه گذاری خارجی شود.

وی یادآور شد: امیدوارم تا الان که شرایط مناسبی برای این کار فراهم شده ان‌شاءالله با اتحاد و انسجام این کار نتیجه‌ای نهایی بدهد و به گونه‌ای شود که مازندران از این مزیت نسبی خود و هم مرز بودن با کشورهای خارجی و همچنین توان تجارت خارجی استفاده مناسب را ببرد. این کار نه تنها مورد تقاضای مسئولین و نمایندگان بلکه مورد درخواست آحاد مردم استان است و یکی از انتظارات مردم از دولت آقای روحانی بوده که امیدواریم نتیجه خیری برای مردم استان داشته باشد.

نهايى شدن پروژه منطقه آزاد اميرآباد،مقدمه جهش توسعه اى مازندران است

یوسف نژاد همچنین عصر روز چهارشنبه در جمع مازندرانى هاى مقيم پايتخت عنوان کرد: تلاش هاى انجام گرفته ى مجمع نمايندگان استان و استاندارى مازندران و نهادهاى صنفى و فعالان صنعتى و بازرگانى استان ،مقدمه ى اجراى طرح تحول آفرين منطقه آزاد اقتصادى اميرآباد را فراهم آورد.
يوسف نژاد افزود:بديهى است در جهت نهايى شدن اجراى طرح كه نيازمند موافقت و طى مسير دولت محترم و مجلس شوراى اسلامى است ،وفاق و همدلى در استان و مذاكرات در سطح ملى دو عنصر متوازن و ضرورى به شمار مي روند.
اين عضو هيأت رئيسه مجلس شوراى اسلامى گفت:مى بايست تلاش گردد تا از فرصت منطقه آزاد به عنوان عاملى در جهت ايجاد جهش توسعه اى در استان بهره گيرى گردد.
يوسف نژاد در پايان عنوان كرد:انتظار ما اين است تا فعالان صنعتى ،بازرگانى و اقتصادى نسبت به ارائه ديدگاه هاى سازنده و تعامل با اجراى طرح،بيش از پيش متوليان امور را يارى نمايند و هدف اصلى منطقه آزاد را براى مردم و مخاطبان در منطقه تبيين و توصيف نمايند.


منبع : ایسنا مازندران/ و کانال خبری رسمی دکتر یوسف نژاد


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یوسف نژاد - منطقه آزاد - امیراباد - منطقه آزاد امیرآباد -

مطالب مرتبط با : موافقت اصولی با ایجاد منطقه آزاد در مازندران/ نهايى شدن پروژه منطقه آزاد اميرآباد، مقدمه جهش توسعه اى مازندران است
نظرات کاربران در مورد : موافقت اصولی با ایجاد منطقه آزاد در مازندران/ نهايى شدن پروژه منطقه آزاد اميرآباد، مقدمه جهش توسعه اى مازندران است
  • پرویزپاسخ0پنج شنبه 20 آبان 1395

    انشالااا موافقت بشه

نظر شما در مورد : موافقت اصولی با ایجاد منطقه آزاد در مازندران/ نهايى شدن پروژه منطقه آزاد اميرآباد، مقدمه جهش توسعه اى مازندران است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها