مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9324 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 دی 1394 -ساعت : 11:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
یاران یزید در مراسم 9 دی شرکت نکردند/ مخالف برجام بوده و هستم/ عده‌ای برای چند رأی خودشان را پیش فروش کردند

دکتر احمدعلی مقیمی در نشست با مردم:

یاران یزید در مراسم 9 دی شرکت نکردند/ مخالف برجام بوده و هستم/ عده‌ای برای چند رأی خودشان را پیش فروش کردند

اختصاصی مازندمجلس: هرکس از خاندان و نسل مقیمی در داخل کشور کوچکترین سرمایه گذاری را مشاهده کرده است از نمایندگی و کاندیداتوری فعلی مجلس استعفا می دهم/ استاندار باید بفهمد نباید در چنین شبی جلسه ای با حضور فرمانداران برگزار کند، آنوقت به عمر سعد ایراد می گیرند و کسانی را که دل در گرو شمر و یزید دارند سرزنش می کنند!

اختصاصی مازند مجلس: نشست دکتر احمدعلی مقیمی نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با موضوع گزارش عملکرد چهارساله و تحلیلی داخلی و منطقه‌ای و تجلیل از مدافعان حرم حضرت زینب کبری (س)، شب گذشته در حسینیه قتلگاه بهشهر با عنوان (تا آخر ایستاده ایم) برگزار شد.

نورزاد: آیت الله جباری همیشه مدافع آقای مقیمی بود

در این مراسم محمد تقی نورزاد رییس شورای اصولگرایان شرق مازندارن پیش از سخنان مقیمی گفت: آیت الله جباری همیشه مدافع آقای مقیمی بود، چرا که آقای مقیمی همیشه در توزیع اعتبارات عادلانه رفتار می کرد.

نورزاد که به دفاع از عملکرد دوران خدمتش بر مسند فرمانداری پرداخته بود اظهار داشت: در سال 86 که بخشدار بودم طبق آمارهای سال 85 نرخ بیکاری 18درصد بود و آن موقع بحث چیت سازی و نیروهای غیر بومی بیشتر مطرح بود.

نورزاد افزود: به شکر خدا در سال 86 نماینده خوبی گرفتیم و همه پروژه ها را ملی تعریف کردیم و90درصد کارها و طرح‌ها را در بهشهر اجرایی کردیم و در مسئله سد گلورد 90درصد اعتبارات را اخذ نمودیم.

مقیمی: مخالف برجام بوده و هستم

پس از سخنان نورزاد احمدعلی مقیمی در جایگاه قرار گرفت و با تجلیل از مقام شامخ شهداءگفت: بنده به آرمان های مردم منطقه، شهدا و انقلاب خیانت نکردم و راه ما راه تبعیت از فرامین رهبری است و امروز حضور شما در اینجا مهر تأییدی بر این عملکرد است.

وی در ادامه به وقایع قبل از انقلاب و عقب ماندگی دوران ستمشاهی اشاره کرد و گفت: ما هر گز فراموش نمی کنیم که در دوران رژیم گذشته 47هزار مستشارآمریکایی در ایران وجود داشت که بخشی از آنان در همین صفی آبد بهشهر مشغول بودند .

مقیمی با توجه به احساسات انقلابی حاضرین ادامه داد: دشمنان این ملت تئوری‌هایی مانند جنگ، استحاله از درون و جنگ نرم را برای براندازی انقلاب اسلامی مطرح کردند و حالا می خواهند با جریان نفوذ راه پیشرفت انقلاب را مسدود نمایند.

وی با توجه به مسئله برجام گفت: اجرای این طرح برای جمهوری اسلامی بیش از ۴۲ و نیم میلیارد دلار هزینه دارد و بنده از روی تعهد به آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه مخالف برجام بوده و هستم و آن را امضاء نکردم.

مقیمی رویکرد آمریکا و نظام سلطه را خصمانه توصیف کرد و گفت: دشمن همه این کارها را در جهت شکست ملت ایران انجام داد و حالا به دنبال نسخه‌ای مجدد در جهت اهداف استکباری خود می‌باشد و حالا نسخه رویکرد تعامل گرایانه که راه دیپلماسی است و ما به آن نفوذ می‌گوییم را در پیش گرفته و بهترین زمان آن را در مذاکره و پس از آن یافته‌اند.

وی با توجه به رویدادهای مهم سال 94 گفت: در مذاکرات سه تعهد وجود دارد که شامل خارج کردن راکتور، خارج کردن 14هزار سانتریفیوژ از مدار و تحویل 9700 کیلو اورانیوم غنی شده به آژانس، 42 و نیم میلیارد دلار معادل 130هزار میلیارد تومان سه برابر بودجه عمرانی کشور در محور اجرای برجام برای کشور هزینه دارد و چون تابع قانون و ولایت فقیه هستیم، طبق همین اصول برجام را امضا نکرم.

مقیمی یادآور شد: در جریان مذاکرات عده‌ای می‌گفتند حالا ما که تا اینجا آمده‌ایم پس با آمریکا رابطه برقرار کنیم و مسئله نفوذ امنیتی بود ولی اکنون در همه زمینه‌ها رسوخ کرده و دشمنان به دنبال نفوذ در خواص جامعه است تا در تصمیم گیریها و تصمیم سازیها بتواند جواب مناسب و دلخواه خود را دریافت کند و فکر نکنید که بزرگان و نشانداران ما تافته جدا بافته می‌باشند.

کسانی که غر می‌زنند خواص جامعه هستند

مقیمی به تعبیر خود از سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: امام و رهبر انقلاب به توده‌های مردم افتخار می‌کردند و می‌بینیم که بیشترین کسانی که غر می‌زنند، طلبکارند و کم کار هستند خواص جامعه می‌باشند.

وی با گلایه از مواضع فرمانداران استان به ویژه فرماندار بهشهر افزود: نفوذ این است که در شهر شما به عنوان یک مراسم شهرستانی که عده‌ای در سال 88 انقلاب را به لبه پرتگاه بوده بودند و مردم سلحشور به میدان آمدند، برای گرامیداشت این رویداد بزرگ هیچ فرماندار، بخشدار و معاونین آنها در مراسم بزرگداشت 9 دی حضور پیدا نمی‌کنند و به مراسم استاندار می‌روند.

نماینده مردم شرق مازندران این بار انگشت اتهام را به سمت استاندار نشانه گرفت و متذکر شد: استاندار باید بفهمد که نباید در چنین شبی جلسه‌ای با حضور فرمانداران برگزار کند تا از حضور آنان برای شرکت در این مراسم بزرگ جلوگیری کند، آنوقت به عمر سعد ایراد می گیرند و کسانی را که دل در گرو شمر و یزید دارند سرزنش می کنند، در حالی که قیمت آنها بالاتر بود که برای میلیاردها تومان پول آمدند، اما عده‌ای برای پست و مقامی چند روزه در مراسم 9 شرکت نکردند و می‌بینیم که همه این فرمانداران از جانبازان و ایثارگران هستند.

فرمانداران ایثارگر و جانباز ما به جای شرکت در مراسم 9 دی در جلسه استاندار شرکت می‌کنند

احمدعلی مقیمی با اشاره به وقایع سال 60 هجری یادآور شد: فراموش نکنیم که 50 سال پس از بعثت رسول اکرم(ص)، امام حسین(ع) را به شهادت رساندند و همه جشن گرفتند و هوار کشیدند و برخی نظر کردند که امام معصوم را به شهادت برسانند و برای اینکار مسجد درست کردند و حالا 36 سال از انقلاب گذشته و فرمانداران ایثارگر و جانباز ما به جای شرکت در مراسم 9 دی در جلسه استاندار شرکت می‌کنند، ..... آن جلسه را ببرند.

وی گفت: دشمن به دنبال این است که مسئولین در محاسبات خود دچار اشتباه شوند و به آرمی براندازی مرحله‌ای صورت بگیرد و اولین اقدام آنان تهی سازی هویت است و مرگ بر آمریکا اشتغال ما حل نمی‌کند، بلکه هویت حسینی و قدرت منطقه‌ای و اقتدار مارا ترسیم می‌کند و برآمده از انقلاب و دین ما است.

مقیمی درباره انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات خبرگان در حقیقت ساختار چگونگی حرکت کشور در زمان حال و آینده انقلاب را با انتخاب رهبری ترسیم می‌کند و عده‌ای در زمان امام به علت ترس از امام عنوان نمی‌کردند و حالا برخی‌ تحت عنوان شورای رهبری جرأت می‌کنند چنین مسائلی را مطرح می‌کنند، در حالی که ما اعتقاد داریم ولایت فقیه همان ولایت رسول الله و امیرالمومنین است، شورای رهبری یعنی فروپاشی کشور.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی مهم است و از همه کسانی که در عرصه انتخابات مجلس وارد شدند تشکر می‌کنیم که آبروی خود را در طبق اخلاص گذاشتند، اما یک نکته را نباید هرگز فراموش کنیم که اولا قاعده بازی را بدانیم و با تخریب، توهین، تهمت، افترا و بداخلاقی نمی‌شود رأی آورد.

در بعضی از نطق‌های کاندیداها حرف هایی می زنند که در شأن آنها نیست

مقیمی با هشدار به برخی از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در شرق مازندران گفت: برخی در فضاهای مجازی و بعضی از نطق‌های کاندیداها می‌بینیم حرف هایی می زنند که در شأن آنها نیست و اگر کسی پاسخ بخواهد آنها جوابی ندارند که بدهند و گرفتار می‌شوند چرا که این انتخابات مانند انتخابات گذشته نیست و قطعا جواب خواهیم داشت، چراکه بلایی که در مجلس نهم بر سر آوردند را فراموش نمی‌کنیم.

وی گفت: عده‌ای برای چند رأی خودشان را پیش فروش کردند و در برخی کارها دخالت و فضولی می‌کنند و مدعی هستند که سدگلورد، پالایشگاه نفت، بندامیرآباد، شهرک صنعتی و تله کابین را آنها ساخته اند که دستشان درد نکند و بالاخره در زمان مسئولیت کارهایی انجام دادند و هیچ منتی بر سر مردم ندارند. حرف من این است که سن مدعیان چنین عباراتی تقاضا نمی‌کند که این حرف‌ها را بزند و در مورد مسائلی اظهار نظر می کنند که 7 سال قبل از به دنیا آمدن آنها پروژه‌ای مانند سدگلورد شروع شده بود. کاندیداهایی گه گفته‌اند سد را درست کرده‌اند از سال 45 که طرح مطالعه و اجرای آن شروع شد تا سال 87 42 سال طول کشید که 12 تا 17درصد پیشرفت داشت و در مدت 7 سال بیش از 90 درصد کار پیشرفته داشته است. در مورد پالایشگاه هم این دوستان مدعی هستند که چرا شما آن را درست نکردید و حالا که ما حرف می‌زنیم شما کمی حیا کنید.

نماینده شرق مازندران ادامه داد: سال 80 موافقت اصولی احداث پالایشگاه گرفته شد و در سال 90مجوز دولت برای احداث پالایشگاه صادر گردید و 1 سال پس از مجوز دولت محط زیست به ما مجوز احداث پالایشگاه را داده است و در آن مصوبه ذکر شده است که قائم محیط زیست(علی محمدشاعری) 16 بند در نظر گرفته بود که هر بند آن 2 سال طول خواهد کشید و دیگر سن ما اجازه نمی دهد پالایشگاه را ببینیم و اینها را به مردم بگویید.

باید بسیاری حرف ها را مردانه به مردم بگوییم

باید به مردم بگوییم که برای احداث پالایشگاه زمین شوره زار را به ما نداند و ما مجبور شدیم 36 هکتار بهترین زمین کشاورزی را نابود کنیم و برای کارشناسان محیط زیست که باید کاری می‌کردند 2 میلیارد تومان پول مفت پرداخت شد و این حرف ها را مردانه به مردم بگوییم.

جاده بهشهر به دریا که مورد مطالبه همه مردم بهشهر است و مصوبه دولت برای بازسازی، بهسازی و ترمیم با سازه های سبک را اخذ نمودیم که با سنگ اندازیهای محیط زیست مواجه شدیم.

آنزمان که بحث انتقال آب منطقه خزر به جنوب انتقال پیدا کند که از نظر زیست محیطی بسیار فاجعه آمیز است و الان شاهد بادهای نمکی هستیم، شما که مسئولیت داشتید چرا حرفی نزدید و کاری نکردید و بنده تنها کسی بودم که به این مسئله اعتراض کردم.

برخی می‌‌گویند که مقیمی در جاهای مختلف سرمایه گذاری می‌کند و اعلام می‌کنم که هرکس از خاندان و نسل مقیمی در داخل کشور کوچکترین سرمایه گذاری را مشاهده کرده است از نمایندگی و کاندیداتوری فعلی مجلس استعفا می دهم.

با رکود که در کشور حاکم است رشد بسیاری خوبی در منطقه داشتیم

در دوره قبل همسایگان ما می گفتند که مقیمی سردار نیست و مدرک تحصیلی اش مشکل دارد و رفتند استعلام کردند که آیا جانباز هستم یا نه. شما اگر یک روز جای من بنشینید و مشکلات مردم را ببینید و بدانید که مردم با چه مشقتی کار می‌کنند و به دنبال اشتغال هستند، هرچند بنده متولی اشتغال نیستم و دولت عهده دار این مسئولیت سنگین می باشد.

مقیمی بودجه سال 91 تا 94 برای شرق استان مازندران 72 میلیارد تومان ذکر کرد که از این اعتبارات تنها 23 میلیارد تومان آن که معادل 28 درصد بودجه یادشده بود جذب شرق مازندران شد، افزود: با این وضعیت رکود که در کشور حاکم است رشد بسیاری خوبی داشتیم، اما به جای آنکه دنبال اشتغال جدید باشیم باید تلاش کنیم تا همین مقدار اشتغال از دست ما خارج نشود.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احمدعلی مقیمی -

نظرات کاربران در مورد : یاران یزید در مراسم 9 دی شرکت نکردند/ مخالف برجام بوده و هستم/ عده‌ای برای چند رأی خودشان را پیش فروش کردند
 • محمد محمودیپاسخ1جمعه 25 دی 1394

  تو کی هستی که مخالف برجامی که رهبری تایید کرده مجلس و شورای نگهبان و شورای عالی امنبت ملی و مردم تایید کردن باشی....

 • شهروند بهشهریپاسخ1یکشنبه 27 دی 1394

  بااین حساب این همه جناب دکتر خدمات داشتن پس اگه یک دوره دیگه نماینده بشوند احتمالا بهشهرمیشه شهرصنعتی مثل اراک تبریز چیت سازی احیا میشه کارخانه کمپوست ک قولشو دادن افتتاح میشه پالایشگاه ک رفت کیاسر ساری برمیگرده تله کابین اقای حایری میسازه ایشالله پس رای بیاره شما هم بگو ایشالله

 • 123پاسخ0سه شنبه 29 دی 1394

  تاریخ ثابت کرد توهین کنندگان توفیقی کسب نخواهند کرد . خدا حافظ آقای مقیمی !!!!!

 • رضا هدایتپاسخ2دوشنبه 19 بهمن 1394

  من برخلاف دوستانی که فک میکنن جناب مقیمی رای نمیاره فک میکنم با اختلاف بالایی رای میاره...همیشه نقادان و منتقدان در هر انتخاباتی برنده اند...ضد گویی و مخالف گویی یکی از پلتیک های موفق در هر انتخابات و نشاندهنده متفاوت گویی است....بحث راجبه کار ایشان نیست...توانایی هم مطرح نیست...بحث پلتیکه دوستان و اقایان اصلاح طلب در شرق مازندران توانایی گرفتن کرسی را به دلایل مختلف ندارند و توفیق با مقیمی است...من پیشنهاد میدهم برای منافع شرقاستان همه با هم باشیم و اگر هدف از انتخابات خدمت به مردم است دوستان رد صلاحیت شده با هم اعتلاف کنن و به ملت خدمت کنن نه اینکه .... به امید روزی کاندید های ما قبل انتخابات پولهای هنگفت خرج نکنن بعد رد صلاحیت شن و بفکر صاف کردن بدهی ها تازه بیوفتن!

 • حمیدپاسخ0سه شنبه 04 اسفند 1394

  تنها کاندیدای برتر دکتر علی محمد شاعری، مدیر توانمند ملی ، دلسوز قشر مستضعف و دارای کارنامه مدیریتی درخشان به امید پیروزی ایشان.

نظر شما در مورد : یاران یزید در مراسم 9 دی شرکت نکردند/ مخالف برجام بوده و هستم/ عده‌ای برای چند رأی خودشان را پیش فروش کردند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها