امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 09:17:50

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 115718 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1395 -ساعت : 21:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
موافقت شَدید رئیس مجمع نمایندگان مازندران با احداث منطقه آزاد امیرآباد!! (طنز تلخ)

موافقت شَدید رئیس مجمع نمایندگان مازندران با احداث منطقه آزاد امیرآباد!! (طنز تلخ)

اختصاصی مازندمجلس: هنوز جوهر نامه‌ی آقای ترکان به استانداری مازندران مبنی بر موافقت شورای عالی به احداث منطقه آزاد در بندر امیرآباد خشک نشده بود که صدای مخالفت برخی نماینده‌های مازندران شنیده شد که شدیدترین آن‌ها اظهارات منتشر شده احمدی لاشکی در خبرگزاری فارس بوده است

مازندمجلس- مجید ساجدی فر: همانطور که انتظار می‌رفت هنوز جوهر نامه‌ی آقای ترکان به استانداری مازندران مبنی بر موافقت شورای عالی به احداث منطقه آزاد در بندر امیرآباد خشک نشده بود که صدای مخالفت برخی نماینده‌های مازندران شنیده شد که شدیدترین آن‌ها اظهارات منتشر شده احمدی لاشکی در خبرگزاری فارس بوده است که در آن چنین جملاتی از زبان ایشان ادا شد:« موضوع منطقه آزاد امیرآباد تنها یک نامه‌ای از سوی ترکان زده شد، بنابراین نباید این موضوع امیرآباد بزرگ‌نمایی شود. تعداد 9 نماینده مازندران در مجلس شورای اسلامی با طرح منطقه آزاد امیرآباد مخالف هستند و در مجلس به این طرح رأی نخواهند داد. فردا دیداری خصوصی با رئیس‌جمهور دارم و قطعا درباره این موضوع در حوزه مازندران با وی صحبت می‌کنم. و...»

ما نیز طبق معمول به زبان طنز پناه آوردیم تا با هم به دردها و زخم‌های عمیق و کاری استان‌مان، و نوع اظهارات و سطح تفکرات برخی عزیزان‌مان لبخند بزنیم!:

 قاسم احمدی لاشکی، در حاشیه جلسه شورای اقتصاد مقاومتی، گفت: بنده به نوبه‌ی خودم بسیار خوشحالم که شورای عالی با احداث منطقه آزاد در مازندران موافقت کرد. این یک دستاورد بزرگ برای همه‌ی استان از شرق تا غرب است و جا دارد بنده همین‌جا به مردم شریف مازندران تبریک بگویم!

رئیس مجمع نمایندگان مازندران، افزود: دیگر نمایندگان حوزه‌های مختلف همچون بنده با این طرح کاملا موافق هستند (9 نماینده) و فقط نمایندگان ساری و بهشهر کاملا مخالفت آن بودند!! که بنده به عنوان رئیس مجمع بلافاصله توجیهشان کردم که: «این رفتار شما صحیح نیست. بهرحال امیرآباد هم از بنادر مهم استان است و منفعت آن به همه‌ی استان می‌رسد. یادمان باشد که ما نمایندگان مازندران هستیم مازندرانی که در اتحاد و همدلی زبانزدعام و خاص هست. نمایندگان ادوار گذشته‌ی استان چندین و چنادین منطقه آزاد و پالایشگاه را به استان آوردند، تمام راه‌های استان را استاندارد و چندین و چنادین بانده کردند! به‌گونه‌ای که ما اکنون قطب صنعتی، قطب اقتصادی، قطب جاده‌ای، قطب آهنربا، و دیگر قطب‌های کشور هستیم و با معضلاتی چون بیکاری، طلاق، اعتیاد و ... کاملا بیگانه! بنابراین ما باید رااااه راستین آن‌ها را ادامه دهیم». و اینگونه نمایندگان مرکز و شرق استان موافقت ضمنی خود را اعلام کردند اما توی دلشان کمی مخالف بودند که بنده توی دلشان را خواندم و باز توجیهشان کردم: «ما نباید مثل نمایندگان اصفهان! که استانی فاقد صنعت و ... هست به اینکه چه پروژه‌ای درکدام شهر یا منطقه استان اجرا شود حساسیت داشته باشیم و خدای ناکرده، خدای ناکرده زیراب هم را بزنیم! مهم ایجاد یک پروژه‌ی اشتغالزا در استان است حالا در کجای استان و کدام شهر، مهم نیست». و اینگونه آن‌ها را کاملا توجیه کردم!

نماینده مردم نوشهر، با بیان اینکه مخالفت با احداث منطقه‌آزاد در امیرآباد اصلا برایم قابل درک و قابل توجیه نیست! با فریاد گفت: مگر می‌شود نماینده‌‌ یا نمایندگانی که برآمده از رای مردم هستند با طرحی استانی مخالف باشند؟ مهم مازندران است چه نوشهر، چه فریدونکنار، چه امیرآباد! بنده مطئنم که نمایندگان کشور برای احداث منطقه آزاد در مازندران حتما رای خواهند داد و موضوع امیرآباد تنها یک نامه‌ از سوی آقای ترکان نبوده بلکه خیلی جدی است! ما هم بیکار نمی‌نشینیم و اگرچه پیشنهاد مجمع نمایندگان مازندران این بود که بحث منطقه آزاد استان درسه منطقه برابر با ظرفیتش دیده شود اما اعلام موافقت با یک نقطه نیز یک گام روبه جلو هست و ما ضمن حمایت همه‌جانبه از این طرح، در ادامه تلاش می‌کنیم موافقت دو نقطه‌ی دیگر را نیز بگیریم.

احمدی لاشکی، تاکید کرد: خاطر مردم شریف استان آسوده باشد که همه‌ی نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی با طرح منطقه آزاد امیرآباد موافق هستند و در مجلس صد درصد به این طرح رأی خواهند داد و دوستان و اطرافیان خود در مجلس را نیز دعوت به حمایت می‌کنند!! البته نیاز بود رسانه‌ها بیشتر ورود کنند و موضوع امیرآباد بیشتر از این‌ها بزرگ‌نمایی شود چون منفعتی استانی است.

وی، در پایان سُرفه‌ای کرد و گفت: بنده دیداری خصوصی با رئیس‌جمهور دارم و قطعا درباره موضوع منطقه آزاد امیرآباد با وی صحبت می‌کنم و خواهم گفت که با توجه پتانسیل‌های امیرآباد، آمار بالای بیکاری شرق استان بلافاصله با احداث این پروژه موافقت کنند! چرا که انتظار ما از دولت در مازندران بیش از این است و اگر خدای نکرده، خدای نکرده موافقت نکنند شدیدا ناراحت می‌شویم و دیگر از دولت حمایت نمی‌کنیم!!لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موافقت شدید - موافقت شَدید رئیس مج - منطقه آزاد امیرآباد - مخالفت لاشکی - طنز تلخ - مجید ساجدی فر -

مطالب مرتبط با : موافقت شَدید رئیس مجمع نمایندگان مازندران با احداث منطقه آزاد امیرآباد!! (طنز تلخ)
نظرات کاربران در مورد : موافقت شَدید رئیس مجمع نمایندگان مازندران با احداث منطقه آزاد امیرآباد!! (طنز تلخ)
  • مطلبپاسخ0سه شنبه 25 آبان 1395

    راست میگه.چرا اخر مازندران منطقه ازاد شه که نصف حریمش بیفته گلستان؟

نظر شما در مورد : موافقت شَدید رئیس مجمع نمایندگان مازندران با احداث منطقه آزاد امیرآباد!! (طنز تلخ)

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها