مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 115865 -تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 -ساعت : 10:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
در رسیدگی به مساله صندوق ذخیره فرهنگیان حساسیت داریم/ جای تاثر دارد عملکرد بد برخی موجب شرعی شدن بعضی ناهنجاری‌ها و فسادها می‌شود/ نهاد مذهبی و فرهنگی ما ضعیف عمل می‌کنند

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران در گفت‌گو با مازندمجلس؛

در رسیدگی به مساله صندوق ذخیره فرهنگیان حساسیت داریم/ جای تاثر دارد عملکرد بد برخی موجب شرعی شدن بعضی ناهنجاری‌ها و فسادها می‌شود/ نهاد مذهبی و فرهنگی ما ضعیف عمل می‌کنند

اختصاصی مازندمجلس: جلودارزاده، درباره علل افزایش تخلفات بانکی در کشور اسلامی گفت: این تخلفات چیزی نیست که در این دولت شکل گرفته باشد بلکه جریانی است که از قبل وجود داشته و حتی نهادینه و مقدس شده بود. در حال حاضر بیشتر به مقوله شفاف‌سازی‌ها پرداخته می‌شود و کوچکترین تخلفی رو می‌شود که این اقدامی خوبی برای کشور است

مازندمجلس: ابراهیم حاتمی*- سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران و نائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، درباره مسائل اخیر صندوق ذخیره فرهنگیان و سرانجام آن، اظهار کرد: مساله صندوق ذخیره فرهنگیان مثل خیلی از مسائل دیگری است که مطرح شده اما هنوز مراحل قانونی خود را طی نکرده است و حقیقت قضیه برای مردم به طور کلی روشن نیست. ما هم فعلا نمی‌توانیم راجع به این موضوع قضاوت کنیم و منتظر هستیم که مراحل رسیدگی قضایی ‌آن طی شود.

وی، با اشاره به برخی اهمال‌ها، افزود: متاسفانه در کشور ما بعضی وقت‌ها دادستان در موضوع اهدای چند سکه به تعدادی کارمند دادخواهی مثلا با  حکم اعدام می‌کند ولی در پرونده مشابهی مجرم را مثلا دویست هزار تومان جریمه می‌کند که اینگونه رفتارها در شان نظام و مردم نیست. و وجود چنین دیدگاهی یک مقداری انسان را محتاط می‌کند. اما باید بدانیم که این دنیا، دنیای قضاوت و مجازات خداوندی است و در صورت ارتکاب جرم یا گناه پیش از آنکه دستگاه‌های قضایی ما را مجازات کنند در دادگاه عدل خداوندی مکافات اعمال خود را خواهیم دید.

در رسیدگی به مساله صندوق ذخیره فرهنگیان حساسیت داریم

نائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، تصریح کرد: بهرحال ما منتظریم که مساله صندوق ذخیره فرهنگیان روشن شود. البته این بدین معنی نیست که به قضایا حساس نباشیم دقیقا این حساسیت وجود دارد. ولی الان راجع به این قضیه نمی‌توانیم صحبت کنیم اگر بازی سیاسی باشد خیلی بد است.

جلودارزاده، ادامه داد: از دیوار معلم بالا رفتن خیلی بی‌انصافی است. بنده خودم سال‌ها معلم بودم و با حقوق معلمی زندگی می‌کردم و چنین اتفاقاتی برای این قشر دردناک است یعنی هم به اعتقادات انسان توهین می‌شود و هم نادیده گرفتن خدمت همراه با عشق و علاقه انسان را رنجیده می‌کند.

وی، درباره هشدار مسئولان قضایی به وزیر آموزش‌وپرورش از چند ماه قبل درموضوع اتفاقات صندوق ذخیره فرهنگیان و نادیده گرفتن آن توسط آموزش و پرورش، گفت: بنده اطلاعی از این قضیه ندارم در این باره هم چیزی نشنیدم اما -به طور کلی- اعتقاد دارم دادستان باید از متجاوزان حقوق مردم دادستانی کند و این قضایا را روشن کند.

خوردن پول مردم از خوردن چرک و خون بدتر است

نائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، درباره رضایت از روند مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور، بیان کرد: همین که شرایطی پیش آمد مبارزه با مفاسد اقتصادی از حالت نهادینگی خارج شود و قابل پیگیری باشد گامی رو به جلو است چون در یک دوره‌ای اینگونه فسادها مقدس شده بود. در همان دوره‌ای که برخی رابین‌هود می‌شدند و حتی (بابت مسائلی چون فروختن گازوئیل در اردبیل) در مجلس هم تمجید می‌شدند. در حال حاضر لااقل این حسن وجود دارد که چنین مسائلی مطرح و رسانه‌ای می شود یا مورد تقبیح قرار می‌گیرد.

جلودارزاده، درباره علل افزایش تخلفات بانکی در کشور اسلامی گفت: این تخلفات چیزی نیست که در این دولت شکل گرفته باشد بلکه جریانی است که از قبل وجود داشته و حتی نهادینه و مقدس شده بود. در حال حاضر بیشتر به مقوله شفاف‌سازی‌ها پرداخته می‌شود و کوچکترین تخلفی رو می‌شود که این اقدامی خوبی برای کشور است. چون مسئولینی که دستشان در جیب مردم است اگر ببینند که با متخلفان برخوردی صادقانه و قانونی می‌شود درس عبرت خواهند گرفت و دست و پای خود را جمع می‌کنند. من آرزو می‌کنم که هیچگونه تخلفی روی ندهد. چون کل زندگی ما چون دکان اجاره‌ای است و خوردن پول مردم از خوردن چرک و خون بدتر است.

نهاد مذهبی و فرهنگی ما ضعیف عمل میکنند

نماینده مردم تهران، با بیان اینکه خوردن پول مردم از خوردن چرک و خون بدتر است، افزود: نهاد مذهبی و فرهنگی ما خوب عمل نمی‌کنند. مگر قبلا ما در این کشور زندگی نمی‌کردیم؟ بنده 58 سال پیش به دنیا آمدم و سال‌های کودکی و نوجوانی‌ام را در رژیم قبلی گذراندم ولی علمای ما آنقدر به حق، مردم را راهنمایی می‌کردند که با آنکه ما کودک بودیم یک 5 ریالی یا 10 ریالی در کوچه پیدا می‌کردیم تا صبح خوابمان نمی‌برد تا دوباره آن‌را سرجایش قرار دهیم یا به صاحبش برسانیم. بنابراین وقتی کودکان در دوران رژیم طاغوت آنقدر خوب آموزش می‌دیدند اکنون باید دید کدام نهادها خوب عمل نمی‌کنند. و بدتر اینکه در یک دوره‌ای برخی فسادها مهر تایید خوردند و تبدیل به ارزش شدند که برای تغییر آن وضعیت باید به ارزش‌های حقیقی الهی بپردازیم.

جای تاثر دارد عملکرد بد برخی موجب شرعی شدن بعضی ناهنجاری‌ها و فسادها می‌شود

وی، تصریح کرد: گاهی انسان متاثر می‌شود از اینکه عملکرد بد برخی موجب شرعی شدن بعضی ناهنجاری‌ها و فسادها می‌شود. اگر بخواهیم ریشه‌ی فسادها را پیدا کنیم نیاز است با این‌ موارد در جامعه برخورد شود فسادها یکی نشانه ضعف نهادهای فرهنگی- مذهبی است و یکی هم مساله عمل نکردن حقایق الهی و احکام دین خدا در جامعه است.

جلودارزاده، درباره مستقل شدن نمایندگان پردیس شمیرانات شهرری، اسلام‌شهر، گفت: بنده دقیقا معتقدم که مطابق مقررات وزارت کشور، شهرری و اسلامشهر این قابلیت را دارند که مستقل شوند و غیر آن ظلمی در حق آن‌ها محسوب می‌شود. ممکن تعدادی از نمایندگان تهران کم شود ولی تمرکز نمایندگان مستقل در این مناطق موجب رشد آن‌ها خواهد شد. البته ممکن در ادارات آن‌ها نیز مشکلاتی ایجاد شود ولی اشکالی ندارد. ببینید شهرری به‌عنوان یکی از آلوده‌ترین مناطق به لحاظ زیست-محیطی، اداره محیط زیست و سایر ادارات  شهرری چند نیرو و امکانات و بودجه دارد؟ در حال حاضر آلودگی‌های پالایشگاه و بهشت زهرا و ... را در شهرری داریم که حتی ظاهر آن به ظاهر یک منطقه باستانی ارزشمند شباهت ندارد و به آن رسیدگی نمی‌شود به‌طوری که حتی ساکنان این شهر تحمل زندگی در این شهر را ندارند ولی اگر مقداری رسیدگی شود اوضاع بهبود می‌یابد.

شرایط فعلی شهرری در شان مردم آن نیست

نماینده مردم تهران، با اظهار اینکه شهرری، هم شهری مذهبی بود، هم باستانی، هم تفریحی، بیان کرد: شرایط فعلی شهرری واقعا در شان آن نیست. اما اگر نماینده مستقل داشته باشد روی معضلات تمرکز می‌کند، طرح توسعه خوبی می‌چیند. در نتیجه اوضاع بهبود می‌یابد. اگر بخواهیم آمار بگیریم واقعا در چندماه گذشته چند نماینده تهران به شهرری رفت و‌آمد کردند. در حالی که در شهرهای دورافتاده نمایندگان آن‌ها اواخر هر هفته یا اواخر هر دو هفته به آن‌ها سر می‌زنند و حتی دیدار خانه به خانه دارند. ضمن اینکه درجه آلودگی شهرری چهار پنج برابر شهرری هست. درصد بیماری ها و مسائل دیگر آن بالا است آلودگی آب آن را که بوی شیرابه زباله و مواد نفتی می‌داد، بهبود دادیم حجم کار پایتخت موجب غفلت از مناطق اطراف است.

وی، درباره مشکلات مسکن مهر پردیس، اظهار کرد: پول‌هایی که بایت این موضوع گرفته شده در جای دیگر (ساختن دوربرگردان، تونل، جاده‌های دسترسی که برعهده‌ی دولت بوده) خرج شده و پولی برای این دولت نمانده که مسکن‌های آن‌ها را بسازد. در حال حاضر باید به این تخلف رسیدگی شود اما رسیدگی به تخلفات که برای متقاضیان خانه نمی‌شود. بنابراین باید یا از املاک شرکت شهرک‌های جدید به مقدار مورد نیاز فروخته شود و برای آن‌ها مسکن ایجاد کنند یا وامی به شرکت شهرکهای جدید دهد تا مشکل مسکن آنها را رفع کنند. بالاخره دولت چون بهره‌برداری از پول آن‌ها کار کرده و نیاز است مشکل آن‌ها را خود برطرف کند و به گونه‌ای که به متقاضیان مردم فشار نیاید.

نباید از جیب مردم خیرات کنیم

 جلودارزاده، افزود: بنده دیدارها و پیگیری‌های لازم را در این باره انجام دادم تا راهی پیدا کنیم با خود مردم هم صحبت کردیم این هفته نیز دیدارهایی در این رابطه داریم در حال بررسی و پیدا کردن راه‌حلی برای تامین منابع مالی هستیم. مردم طلب دارند باید جای امیدواری داشته باشد. چون اگر نخواهیم نام آن‌را اختلاس بنامیم، استفاده نابجا به‌نوعی دست توی جیب مردم کردن بوده است که اکثرا کارمندان و... بودند که یا برای تامین مسکن خود یا برای فرزندان خود اقدام کرده بودند.   

نماینده مردم تهران، باب یان اینکه نباید از جیب مردم خیرات کنیم، گفت: بنده هم دوست دارم را افتتاح‌هایی داشته باشم و روبان پاره کنم اما نه از جیب مردم. بنده در مورد مسکن پردیس از مردم شنیدم  که یک سری رابطه‌ی فامیلی بین مقامات مسکن و مقامات پردیس بوده و با زد و بند پول را در اختیار گرفتند. نه اینکه آن‌ها به دلخواه پول را داده باشند شاید دولت وقت یک زوری داشته که این موارد را ممکن می‌کرد.. بهر حال دولت فعلی مسئولیت دارد که تعهدات دولت قبلی را عملی ساز و امیدورایم این مشکل حل شود.

* خبرنگار پارلمانی مازندمجلس در مجلس شورای اسلامی


در رسیدگی به مساله صندوق ذخیره فرهنگیان حساسیت داریم/ جای تاثر دارد عملکرد بد برخی موجب شرعی شدن بعضی ناهنجاری‌ها و فسادها می‌شود/ نهاد مذهبی و فرهنگی ما ضعیف عمل می‌کنند

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سهیلا جلودارزاده - نائب رئیس اول کمیسیو - صندوق ذخیره فرهنگیان - پردیس -

مطالب مرتبط با : در رسیدگی به مساله صندوق ذخیره فرهنگیان حساسیت داریم/ جای تاثر دارد عملکرد بد برخی موجب شرعی شدن بعضی ناهنجاری‌ها و فسادها می‌شود/ نهاد مذهبی و فرهنگی ما ضعیف عمل می‌کنند
نظر شما در مورد : در رسیدگی به مساله صندوق ذخیره فرهنگیان حساسیت داریم/ جای تاثر دارد عملکرد بد برخی موجب شرعی شدن بعضی ناهنجاری‌ها و فسادها می‌شود/ نهاد مذهبی و فرهنگی ما ضعیف عمل می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها