مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9445 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 دی 1394 -ساعت : 17:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چه اشکالی دارد یک بار هم استاندار ساروی باشد؟/ نیروی‌های بسیار قوی تربیت کردم/ احتمال انتشار لیست مستقل لاریجانی

سید رمضان شجاعی کیاسری با حضور در دفتر مازندمجلس:

چه اشکالی دارد یک بار هم استاندار ساروی باشد؟/ نیروی‌های بسیار قوی تربیت کردم/ احتمال انتشار لیست مستقل لاریجانی

اختصاصی مازندمجلس: دور اولی که به مجلس رفتم بنده با آقای یوسف‌نژاد عهد بستیم که اگرچه در جهت فکری و سیاسی با هم متفاوت هستیم ولی بر سر منافع شهر حتما ید واحده باشیم و دست هم را بگیریم و هیچگونه مانعی در پیشرفت شهری نباید ایجاد شود/ چرا بعد از ده سال آقای حسین‌زادگان را مجدد به فرمانداری ساری برگرداندند؟ آقای حسین‌زادگان گزینه معاونت استانداری بود. سوال من این است چرا باید نیروهای ساروی را به خاطر اینکه منتقدان خود را ساکت کنند با یک شکلات سرگرم کنیم؟ شکلات‌دادن دست ساروی‌ها تدبیر نیست

اختصاصی مازند مجلس: سید رمضان شجاعی کیاسری نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در هفته دوم دی‌ماه میهمان پایگاه خبری مازندمجلس بود که قسمت اول این مصاحبه پیشتر منتشر شده بود (لینک) اکنون بخش دوم و انتهایی این مصاحبه منتشر می‌شود.

با یوسف‌نژاد ید واحده بودیم

سید رمضان شجاعی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر پایگاه خبری مازندمجلس پیرامون رابطه صمیمانه خود با یوسف‌نژاد، بیان کرد: دور اولی که به مجلس رفتم بنده با آقای یوسف‌نژاد (دیگر نماینده ساری) عهد بستیم که اگرچه در جهت فکری و سیاسی با هم متفاوت هستیم ولی بر سر منافع شهر حتما ید واحده باشیم و دست هم را بگیریم و هیچگونه مانعی در پیشرفت شهری نباید ایجاد شود در مسائل سیاسی هم هر کدام اظهار نظر سیاسی خود را آزادانه در رسانه‌ها و تریبون مجلس مطرح کنیم اما در امور شهر کاملا در کنار هم بودیم و در اهداف و برنامه توسعه شهر کمک کردیم.

 

با دامادی ارتباط خوبی دارم

شجاعی، با بیان اینکه در این دوره هم با آقای دامادی هم جریان و هم فکر هستیم، گفت: برخلاف آنچه که در بیرون نقل می‌کنند ما ارتباط خوبی باهم داریم شاید طرفداران ما برای هم کُری‌خوانی کنند اما ما هیچوقت در مجلس نخواستیم همدیگر را خنثی کنیم حتما به هم کمک کردیم و در بعضی از جاها مشترکا حضور پیدا کردیم، مشترکا نامه نوشتیم و مشترکا اقدام کردیم و بین ما تعامل وجود داشت.

 

احتمال انتشار لیست مستقل لاریجانی

وی، با بیان اینکه در لیست اصولگرایان وارد انتخابات نمی‌شود، اعلام کرد: احتمالا آقای لاریجانی لیست مستقلی از معتدلین اصلاح طلبان و اصولگرایان ارائه می‌دهد که بنده هم در آن لیست قرار دارم.

نماینده مردم ساری در بهارستان، درباره ارتباط خود با دولت‌ها، بیان کرد: من هم با دولت قبلی و هم با دولت فعلی تعامل دارم و در موارد بسیاری به این دولت کمک کردم البته در بسیاری از موارد نقدهایی هم داشتم چون مردم نسبت به امور سیاسی اطلاع و اشراف دارند نمی‌شود با مردم شوخی کرد و با زبان فریب و آمار و اطلاعات غلط و وعده‌های دروغین صحبت کرد مردم می‌فهمندهر چه که مردم انتخاب کنند حتما برای ما مهم است.

 

جایگاه حسین‌زادگان بالاتر از فرمانداری ساری بود

سید رمضان شجاعی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی پیرامون تغییر فرماندار ساری، اظهار کرد: با اعلام مخالفتم دو تا نکته داشتم. اول اینکه روال معمول این است وزارت کشور 6 ماه مانده به انتخابات تغییری انجام نمی‌دهد و دست نگه می‌دارد وقتی یک نفر 3 سال فرماندار است، این 3 ماه هم می‌تواند باشد خواستم بگویم با چه منطقی سازگاری دارد که سه ماه مانده به انتخابات آقای وزیر کشور چند استاندار و فرماندار عوض کند و نماینده‌ها هم عصبانی هستند این شائبه بوجود می‌آورد.

وی، افزود: نکته دوم این است که چرا بعد از ده سال آقای حسین‌زادگان را مجدد به فرمانداری ساری برگرداندند؟ آقای حسین‌زادگان گزینه معاونت استانداری بود و خود هم این را می‌دانست سوال من این است چرا باید نیروهای ساروی را به خاطر اینکه منتقدان خود را ساکت کنند با یک شکلات سرگرم کنیم؟ شکلات‌دادن دست ساروی‌ها تدبیر نیست.

نماینده مردم ساری در مجلس، تصریح کرد: ما هم خوشحال نیستیم از اینکه کسانی که تجربه و توانمندی دارند را در جایگاه واقعی خود قرار ندهند و این نگاه نشان می‌دهد که می‌خواهند ساروی‌ها را پایین نگه دارند.

شجاعی، اضافه کرد: اگر با آقای حسین‌زادگان در نگاه سیاسی تعارضی داریم ولی باور کنید دلمان می‌خواهد رشد کند و سمتی چون معاون استاندار، استاندار یا معاون وزیر شود اینکه بعد از ده سال سر جای قبلی خود باشد چه نوآوری و خلاقیتی دارد؟ همه حرف من این است حق بچه‌های ساری ضایع نشود.

 

چه اشکالی دارد یک بار هم استاندار ساروی باشد؟

وی، با طرح این سوال که چه اشکالی دارد یک بار هم استاندار ساروی باشد؟ گفت: ما تا چند سال پیش گزینه برای استانداری نداشتیم مثلا چند سال پیش، بعد از رفتن آقای کریمی، آقای رحیمی [معاون اول رئیس جمهور وقت] به من زنگ زد و گفت اگر بخواهید استاندار معرفی کنید چه کسی را معرفی می‌کنید؟ هرچه نگاه کردم که یکی از بچه‌های ساری گزینه ما باشد و شرایط استاندار شدن را داشته باشد، کسی را نیافتم یعنی نگذاشتند که داشته باشیم بنابراین تصمیم گرفتیم که از پایه، نیروسازی کنیم یکی از انتقاداتی که به من داشتند این بود که مرا سلطان عزل و نصب می‌گفتند در حالی که ما برخلاف بعضی‌ها که به اطرافیان و نیروهای خودی بها نمی‌دهند که در آینده برای آن‌ها به اصطلاح شاخ نشوند، داشتیم نیروسازی می‌کردیم.

 

نیروی‌های قوی تربیت کردم

نماینده مردم ساری در مجلس، با بیان اینکه در حد توانم سعی کردم از حقوق ساروی‌ها دفاع کنم، اظهار کرد: سابق، ما هیچوقت نیروهای ساروی در حد بالا نداشتیم ولی در این دو دوره که من نماینده بودم 30- 40 نیروی قوی در حد مدیر کل، معاون وزیر، رئیس سازمان روی کار آمدند درحال حاضرهم چه در جریان اصلاح طلب و چه اصولگرا نیروهای فراوان آماده بکار داریم.

شجاعی، با اظهار اینکه ما دنبال یک استاندار ساروی هستیم، افزود: آقای فلاح که قرار نیست تا ابدالدهر استاندار باشد سرانجام شرایط تغییر خواهد کرد نه به خاطر اینکه حس ناسیونالیستی داشته باشیم به خاطر اینکه مرکز استان هستیم چه اشکالی دارد استاندار هم ساروی باشد همیشه که نباید استاندار از یک شهر باشد در حال حاضر افراد باعرضه و کاربلد داریم که تجربه نشان داده می‌توانند این سمت‌های بالا را داشته باشند.

وی، تصریح کرد: 8 سالی که در صدا و سیمای استان بودم، 5 تا از معاونین من روسای صدا و سیمای استان‌ها شدند در همین اداره 600 نفره‌ی صدا و سیما، معاون سیاسی تحویل دادیم، شهردار و دو تا فرماندار و سه تا بخشدار و معاون مدیر کل تحویل دادیم چند تا مدیرکل ساروی به دستگاه‌هایی که تا حالا مدیر ساروی به خودشان ندیدند تحویل دادیم نه اینکه دنبال این باشیم همه کنار بروند و فقط مدیران ساروی باشند ولی نشان دادیم قابلیت‌های بسیاری در ساری وجود دارد به طول مثال شهردار جوان ما در شهر عملکردی دارد که دانشگاه صنعتی شریف از وی به خاطر ابتکار او دعوت می‌کند این نشان می‌دهد ما مدیران خلاقی داریم.

 

لازم بذکر است قسمت اول این مصاحبه پپش از این با عنوان (سید رمضان شجاعی با حضور در دفتر مازندمجلس: شهرداری ساری شهر را تبدیل به کارگاه کرده است/ با پول فروش زندان ساری شهر ساخته شد/ آدمی هستم که قدرت آوردن سرمایه گذار و لابی‌های بالادست را بلدم) در همین پایگاه خبری منتشر شده بود

 

حاشیه: زمان انجام این مصاحبه مصادف شده بود با اذان مغرب و عشا که دکتر شجاعی با عرض پوزش در مصاحبه وقفه انداخته تا به انجام فریضه الهی بپردازد. در این میان اعضای تحریریه مازندمجلس شیطنت کرده و بدون اطلاع عکسی گرفتند!


چه اشکالی دارد یک بار هم استاندار ساروی باشد؟/ نیروی‌های بسیار قوی تربیت کردم/ احتمال انتشار لیست مستقل لاریجانی

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سید رمضان شجاعی کیاس - شجاعی کیاسری - نماینده مردم ساری -

مطالب مرتبط با : چه اشکالی دارد یک بار هم استاندار ساروی باشد؟/ نیروی‌های بسیار قوی تربیت کردم/ احتمال انتشار لیست مستقل لاریجانی
نظرات کاربران در مورد : چه اشکالی دارد یک بار هم استاندار ساروی باشد؟/ نیروی‌های بسیار قوی تربیت کردم/ احتمال انتشار لیست مستقل لاریجانی
 • اپاسخ14چهار شنبه 30 دی 1394

  شجاعی کجایی

 • میرشفیعیپاسخ0جمعه 02 بهمن 1394

  نماز جلوی دوربین چه معنی داره

  • مازندمجلس4یکشنبه 04 بهمن 1394

   دوست عزیز، همانطور که در متن مصاحبه گفته شد، گرفتن عکس بدون اطلاع ایشان بوده و بدون اجازه عکس را منتشر کردیم

 • اامیرپاسخ0شنبه 24 بهمن 1394

  این چند سالی چه کاری کردی که دوباره می خوای بکنی

نظر شما در مورد : چه اشکالی دارد یک بار هم استاندار ساروی باشد؟/ نیروی‌های بسیار قوی تربیت کردم/ احتمال انتشار لیست مستقل لاریجانی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها