مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 116945 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 -ساعت : 16:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایجاد منطقه آزاد در امیرآباد فرصتی برای توسعه استان است

قمی مدیرکل سیاسی انتخابات مازندران:

ایجاد منطقه آزاد در امیرآباد فرصتی برای توسعه استان است

مازندمجلس: قمی، از بهشهر به‌عنوان دروازه اقتصاد و تجارت ایران و شمال کشور نام برد و افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به دلیل دارا بودن زیرساخت‌های مناسب طبیعی و سازه‌ای مصوبه تبدیل شدن به منطقه آزاد را دریافت کرد که این فرآیند، فرصتی برای توسعه استان است

مازندمجلس: مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران گفت: تصویب منطقه آزاد امیرآباد، محصول فرآیند زیرساختی مناسب است که در طول سال‌های مختلف ایجاد شده است.

جعفر قمی، دوشنبه‌شب در جمع نخبگان جوان بهشهر در فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: بهشهر از جمله شهرستان‌های شاخص مازندران است که با دارا بودن مواهب الهی و طبیعی و همچنین فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب در بندر، راه رسیدن برای توسعه برای این شهرستان هموار شده است.

وی افزود: دارا بودن ساحل طولانی، جلگه‌های حاصلخیز، جنگل انبوه، مردم بااستعداد و تنوع محصولات از جمله امکانات مهم طبیعی و خدادادی است که در اختیار این شهرستان قرار داده شده است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران، با بیان اینکه بهشهر از نظر زیربنایی رتبه نخست مازندران را دارد و مازندران در این بخش رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: در بخش بهره‌برداری باید همچون زیرساخت‌ها با برنامه و توان مناسب وارد شویم.

این مسؤول گفت: با وجود فراهم بودن زیرساخت‌های مناسب در بخش بهره‌برداری در رتبه هفتم تا هشتم کشور قرار داریم که باید در این بخش تلاش مضاعف انجام شود.

قمی، از بهشهر به‌عنوان دروازه اقتصاد و تجارت ایران و شمال کشور نام برد و افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به دلیل دارا بودن زیرساخت‌های مناسب طبیعی و سازه‌ای مصوبه تبدیل شدن به منطقه آزاد را دریافت کرد که این فرآیند، فرصتی برای توسعه استان است.

وی با اعلام اینکه مشکلات زیست‌محیطی مهم‌ترین معضل مازندران است، بر تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد در بخش زیست‌محیطی تأکید کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه یک ششم کشور ما دارای شرایط پایدار زیست‌محیطی نیست، لذا باید همه برای حفظ محیط‌ زیست تلاش کنند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران، ایجاد کارگروه‌های مختلف با نگاه زیست‌محیطی را یکی از راه‌های توجه به امر محیط‌ زیست و نجات آن دانست و یادآور شد: باید در بخش تجارت، صنعت، فن‌آوری و دانشگاه‌ها دارای پیوست زیست‌محیطی باشیم.

این مسؤول ادامه داد: با توجه به اینکه اکنون جامعه در معرض بسیاری از آسیب‌ها قرار دارد لذا باید آسیب‌های زیست‌محیطی را در کنار آسیب‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... جدی گرفته و سازمان‌های مردم‌نهاد برای این موضوع، مطالبه‌گر وارد شوند و مسائل زیست‌محیطی اولویت نخست باشد.

قمی با اشاره به عارضه شوم تک‌فرزندی در مازندران گفت: با شرایط موجود، در آینده شاهد جامعه‌ای پیر خواهیم بود که باید تمام تلاش خود را برای استفاده از توان جوانان امروز به‌کار بندیم و فرمانداران در این بخش، شورای عالی جوانان را در فرمانداری‌ها راه‌اندازی کنند./فارس


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه آزاد امیرآباد - منطقه آزاد مازندران - منطقه آزادتجاری - صن - بندر امیرآباد - جعفر قمی - موافقت با بندرامیرآب - منطقه آزاد مازندران -

نظر شما در مورد : ایجاد منطقه آزاد در امیرآباد فرصتی برای توسعه استان است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها