مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9596 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 بهمن 1394 -ساعت : 10:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
یادداشتی بمناسبت حماسه 6 بهمن آمل

یادداشتی بمناسبت حماسه 6 بهمن آمل

اختصاصی مازندمجلس: علت جاودانگی این حماسه ی عظیم، آن است که سه عنوان پر افتخار با عبارت «مردم فداکار»،«شهر مومن» و «اهالی شریف آمل»را از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) دریافت کرده است. در تاریخ ششم بهمن ماه سال1360، مردم انقلابی آمل با مقاومت حماسی خود، حمله ی مهاجمین را سد نموده و به شکست کشاندند

مازند مجلس: ابوالفضل بادپا از فعالین سیاسی و نماینده جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در شورای هماهنگی اصولگرایان شهرستان آمل، یادداشتی را به مناسبت حماسه 6 بهمن نگاشتند و در اختیار پایگاه خبری مازندمجلس قرار دادند که از نظرتان می‌گذرد:حماسه باشکوه مردم آمل در ششم بهمن ماه سال 1360 و درگیری با اتحادیه کمونیست‌ها در جنگل، نه تنها برگ زرینی از سلسله افتخارات مردم منطقه‌ آمل و شمال به حساب می‌آید، بلکه فخر ملت ایران اسلامی است.

در این روز تاریخی، مردم مؤمن، انقلابی و ولایت مدار شهر آمل حماسه عظیم و به یاد ماندنی در مقابله با تحرکات اتحادیه کمونیست‌های ایران آفریدند که برگ زرینی از عظمت و مقاومت مردان سرزمین علویان را رقم زد تا ششم بهمن ماه سال 1360 در تاریخ این کشور جاودانه شود. جاودانگی این حماسه به واسطه دمیده شدن روح اسلامی و انقلابی در سرتاسر آن است.

دیگر علت جاودانگی این حماسه ی عظیم، آن است که سه عنوان پر افتخار با عبارت «مردم فداکار»،«شهر مومن» و «اهالی شریف آمل»را از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) دریافت کرده است. در تاریخ ششم بهمن ماه سال1360، مردم انقلابی آمل با مقاومت حماسی خود، حمله ی مهاجمین را سد نموده و به شکست کشاندند.

آمل، تنها شهری است که با پرورش عالمان و مراجع تقلید بزرگ دینی، با افتخار آفرینی و تقدیم 40 شهید سرافراز، در حماسه اسلامی ششم بهمن ماه سال 1360، با عظمت و شایستگی ویژه ای در وصیت نامه ی سیاسی- الهی امام راحل(ره) جای گرفته و برای همیشه جاوید و زنده ماند.

این شهر اکنون به خاطر برپایی سنگرهای مردمی دفاع در برابر مهاجمین به شهر« هزار سنگر» معروف است که به فرموده مقام معظم رهبری تعبیر ظاهری هزار سنگر از شهر آمل به دلیل«سنگر بندی خیابان‌ها درحادثه ششم بهمن سال 60 است و تعبیر واقعی آن به معنای سنگر دل‌هاست که با این تعبیر به عدد هر انسان مومن و با انگبزه ای، سنگری در مقابل تهاجم دشمن وجود دارد.»

بی‌تردید دلاورمردی‌ها و رشادت‌های مردم انقلابی آمل در حادثه جنگل سال 1360 در تاریخ ماندگاراست و می‌تواند برای نسل جوان و آینده ایران اسلامی الگو شود.

اما نکته جالب در مراسم 6بهمن آمل امسال حضور نماینده مردم شریف آمل در مجلس شورای اسلامی پس از 3 دوره غیبت متوالی در  این مراسم پرشکوه ملی در سال‌های گذشته بوده است.

ونکته جالب‌تر ناظر به این مطلب می‌باشد که در مراسمی که متعلق به مردم شریف وعزیز آمل وبالطبع نماینده مردم می‌باشد امام‌جمعه محترم در پشت تریبون به ایشان خیر مقدم می‌گوید و همچنین در فرصتی هم که برای استاندار دولت اعتدال به وجود آمده بود تا پشت تریبون برود وی نیز حضور نماینده مردم آمل را در این جلسه خیر مقدم عرض می‌کند.

به‌راستی ؟!

حضور آقای یوسفیان‌ملا در این مراسم  بدلیل حضور آیت اله لاریجانی آملی رییس محترم قوه قضائیه بوده است ؟!!

یا بدلیل حضور آیت اله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در مازندران؟!

ویا بدلیل نیاز به تبلیغات انتخاباتی در انتخابات پیش رو 7 اسفند؟!

و یا شاید به خاطر خود حماسه 6 بهمن !

بی شک به هر دلیلی که آقای یوسفیان در این جلسه حضور پیدا کردند آنقدر مهم بوده که به ایشان خیر مقدم گفته شده است ؟!

واما این سوال در ذهن مردم آمل بی جواب باقی مانده هست ؟

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : 6 بهمن -

نظرات کاربران در مورد : یادداشتی بمناسبت حماسه 6 بهمن آمل
  • بادپاپاسخ0سه شنبه 06 بهمن 1394

    ابوالفضل بادپا نماینده جمعیت فدائیان اسلام در شورای هماهنگی اصولگرایان شهرستان هزارسنگر آمل-در صورت امکان اصلاح بفرمائید.

نظر شما در مورد : یادداشتی بمناسبت حماسه 6 بهمن آمل

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها