مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9609 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 بهمن 1394 -ساعت : 15:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انواع نمایندگان و مدیران در مازندران (طنز)

انواع نمایندگان و مدیران در مازندران (طنز)

اختصاصی مازندمجلس: از ویژگی‌های نمایندگان و مدیران دسته دوم این است که آنها ذاتا نماینده و مدیر آفریده شدند و می‌توان گفت مدیریت و نمایندگی در خون آن‌هاست، بنابراین در هر کمیسیون و فراکسیونی، در هر پست و سازمانی، توانایی و تخصص دارند و مهم نیست چه دولتی با چه برنامه‌هایی روی‌کار باشد آن‌ها به همه کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها، برنامه‌ها و رویکردها مسلط هستند و فقط و فقط به خدمت فکر می‌کنند!

اختصاصی مازند مجلس: در حوالی ما حقایق تلخی وجود دارد که همه ما کم‌وبیش از آن آگاهیم و نقدهایی نیز به آنها داریم اما گاهی شوخی با واقعیت‌ها و انتخاب زبان طنز، علاوه بر بیان واقعیت‌ها، از تلخی آن‌ها می‌کاهد و اگرچه کمی وجدان آدم را قلقلک می‌دهد اما خنده‌ناک بودن آن (خنده‌ تلخ) نیز جالب‌انگیز است.

یکی از حقایق تلخ استان ما این است که با وجود دارا بودن منابع فراوان، نیروی انسانی جوان، شرایط اقلیمی مناسب، خاک حاصلخیز، ظرفیت‌های فراوان گردشگری از استان‌های فقیر کشور محسوب می‌شود که دست‌یابی به آن چندان آسان نیست و استفاده حداقلی از ظرفیت‌های حداکثری، توانایی و مدیریت خاص خود را می‌طلبد که شکر خدا در این مورد در استان مشکلی نداریم و این مهم میسر نشده است مگر با تلاش شبانه‌روزی مسئولان و نمایندگان استان و نهادهای زیربط در دوره‌های مختلف!

براین اساس، می‌توان نمایندگان و مسئولان استان را به 2 دسته تقسیم کرد:
نمایندگان و مدیران بابرنامه  
نمایندگان و مدیران همینجوری!

از ویژگی‌های نمایندگان و مدیران دسته اول این است که نگاهی متفاوت دارند و معمولا در هر پدیده و رویدادی چیزی را می‌بینند که دیگران نمی‌بینند، تفکراتی دارند که غالبا به ذهن دیگران نمی‌رسد. آن‌ها شرایط مختلف را درک می‌کنند و در بحران‌ها و نابسامانی‌ها به دنبال بهبود اوضاع هستند با این‌همه، علیرغم تلاش‌های فراوان و برنامه‌های مدون، تا حدودی موفق عمل می‌کنند. ضمن اینکه در مسیر خدمت، شاهد سنگ‌اندازی‌ها و چوب لای چرخ‌گذاشتن‌های دسته دوم هستند که  سر به سرشان می‌گذارند و برای آنها جوک می‌سازند و حتی در محافل ومجالس آن‌ها را با صدای بلند به اسم کوچک صدا می‌کنند!

برای همین طبق آخرین یافته‌های نماینده‌شناسان و مدیرپژوهان، گونه‌ی آن‌ها در مازندران بسیار فراوان است و اصلا در حال انقراض نیست بنابراین در این مورد، نیازی به رسیدگی مسئولان محترم نیست!

از ویژگی‌های نمایندگان و مدیران دسته دوم (همینجوری) این است که آنها ذاتا نماینده و مدیر آفریده شدند و می‌توان گفت مدیریت و نمایندگی در خون آن‌هاست، بنابراین در هر کمیسیون و فراکسیونی، در هر پست و سازمانی، توانایی و تخصص دارند و مهم نیست چه دولتی با چه برنامه‌هایی روی‌کار باشد آن‌ها به همه کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها، برنامه‌ها و رویکردها مسلط هستند و فقط و فقط به خدمت فکر می‌کنند!

براین اساس نمایندگان همینجوری، در مجلس در برخورد با مسائل، معضلات، طرح‌ها و لوایح، حتی مسائل مهم، رفتاری همینجوری دارند و تحت هر شرایطی، همینجوری‌اند آن‌ها معمولا حساسیت‌ها و دوراندیشی‌های دسته اول را برنمی‌تابند و از همینجوری نبودن آن‌ها رنج می‌برند.

 به تبع آن، مدیران این دسته نیز تحت هرشرایطی، روش‌ها و دیدگاه‌های خود را دارند آن‌ها به شستن چشم‌ها اعتقاد ندارند و هر چیزی را جوری می‌بینند که دلشان می‌خواهد بنابراین در تمام وقایع سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ... صاحب‌نظرند و از بس مدیرند اهل گنجیدن در هیچ ظرفی (زمان، مکان و سایر ظرف‌ها) نیستند!

این بزرگواران، همیشه حق بجانب‌اند و در دوران مدیریت خود - با آنکه نه برنامه‌ای دارند نه عملکردی- همه چیز روبراه هست و پیوسته شاهد رشد هستیم. آن‌ها ذاتا خلاق هستند و صرفا با بالا و پایین کردن اعداد و اعشار و ممیز، همواره آمار مطلوبی دارند و علیرغم اینکه اقتصاد و اشتغال استان ناخوش است از پیشرفت‌ها و رکوردها می‌گویند و موجبات شادی مردم را فراهم می‌کنند.

ضمن اینکه این دسته از مدیران به پیشنهادات و گاها توصیه‌های دسته اول توجهی ندارند، سعی می‌کنند زیاد با آن‌ها دمخور نشوند و حتی آنها را مجبور می‌کنند که به این‌ها بگویند: دکتر!!

برای همین طبق اولین یافته‌های نماینده‌شناسان و مدیرپژوهان، گونه‌ی آن‌ها در مازندران بسیار نادر و حتی در حال انقراض است بنابراین در این مورد، جا دارد مسئولان محترم رسیدگی کنند و تدابیر لازم اندیشیده شود.

مرتبط:

قابل توجه کاندیداها و مردم مازندران/
دوران خیلی شیرین نامزدی را قدر بدانید! (طنز)

نبرد فرودگاهی نمایندگان مازندران/
مازندران را فرودگاه بسازیم/ به ازای هر نماینده یک فرودگاه! (طنز)

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : طنز سیاسی - طنز مازندمجلس -

نظر شما در مورد : انواع نمایندگان و مدیران در مازندران (طنز)

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها