امروز یکشنبه 02 مهر 1396 ساعت 11:49:03

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 118486 -تاریخ انتشار : شنبه 22 آبان 1395 -ساعت : 20:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هم‌دلی که نیست، هم‌زبانی هم نیست؛ تنها جلسه است که می‌ماند!

ساخت‌وسازهای غیرمجاز و ریزگردها، موضوع اصلی نشست هم‌اندیشی نمایندگان قوای سه‌گانه مازندران؛

هم‌دلی که نیست، هم‌زبانی هم نیست؛ تنها جلسه است که می‌ماند!

مازندمجلس: نمایندگان دیگر استان‌ها پاشنه در اتاق وزرا و معاونان رییس جمهور را برای گرفتن امتیاز برای منطقه و استانشان درمی‌آورند آنوقت در جلسه‌ای که رئیس مجمع نمایندگان مازندران با رئیس جمهور پیدا می‌کند در مورد نارضایتی مردم غرب مازندران از اعلام منطقه آزاد در شرق مازندران صحبت می‌کند!

مازندمجلس: به گزارش کانال مازندشورا 96،  در روز گذشته نیمی از اعضای مجمع نمایندگان مازندران در مجتمع رشد تنکابن در جلسه نشست تعامل و هم‌اندیشی نمایندگان قوای سه‌گانه مازندران، با حضور استاندار مازندران، معاون سیاسی و امنیتی و مدیرکل دادگستری مازندران حضور داشتند.

این جلسه که با موضوع وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز برگزار شد، به مسائل دیگری همچون مسائل زیست محیطی مانند ریزگردها پرداخته شد. در این جلسه شش نماینده مازندران آقایان رضیان، اسماعیلی، ادیانی، نانواکناری، شریعت‌نژاد و احمدی لاشکی حضور داشتند.

قاسم احمدی لاشکی عنوان کرد: 20 استان کشور درگیر ریز گردها شده‌اند، ماهم ریز گردهای جنوب را می‌بینیم و این مسئله برای همه باید مهم باشد، اما به‌هرحال شمال کشور درگیر این مشکلات نیست و باید با دیدی جداگانه به این مسئله در استان، نگاه کرد.

قطعا نشست‌های اینچنینی به منظور تعامل و هم‌اندیشی نمایندگان قوای سه‌گانه برای پیگیری و حل مشکلات استان مؤثراست اما باید دید تا چه میزان موجب وفاق و هم‌دلی مسئولین می‌شود؟

به طور مثال آیا مشخصا در حال حاضر مشکل اصلی مردم مازندران بحث ریزگردها و ساخت و سازهای غیرمجاز است و یا ایجاد منطقه آزاد تجاری در مازندران؟

پس از اعلام نظر شورای عالی مناطق آزاد در تبدیل بندر امیرآباد به منطقه آزاد تجاری که فرصتی استثنایی برای توسعه کل استان است، اعتراض‌های نمایندگان غرب مازندران توجیهی می‌تواند داشته باشد؟

کمپینی که برای ایجاد منطقه آزاد در بندر نوشهر راه افتاده بود، اکنون به کمپین درخواست ایجاد استانی جدا تبدیل شده است. آیا این مسئله اساسی امروز استان نیست که در جلسه هم اندیشی قوای سه گانه مازندران بحث شود؟

نمایندگان دیگر استان‌ها پاشنه در اتاق وزرا و معاونان رییس جمهور را برای گرفتن امتیاز برای منطقه و استانشان درمی‌آورند آنوقت در جلسه‌ای که رئیس مجمع نمایندگان مازندران با رئیس جمهور پیدا می‌کند در مورد نارضایتی مردم غرب مازندران از اعلام منطقه آزاد در شرق مازندران صحبت می‌کند!

آیا همدلی غیر از این است که برای تعالی استان، همه مسئولان اهداف مشترک را دنبال کنند؟ چیزی که امروز با دمیدن در آتش جدایی غرب مازندران از طرف برخی از مسئولان، حتی نشانه‌ای هم از همدلی و همزبانی نمی‌بینیم.

این مطلب در کانال مازندشورا96 منتشر شده بودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نمایندگان مازندران - احمدی لاشکی - منطقه آزاد امیرآباد - سران سه قوه -

نظرات کاربران در مورد : هم‌دلی که نیست، هم‌زبانی هم نیست؛ تنها جلسه است که می‌ماند!
 • باخبرپاسخ1دوشنبه 24 آبان 1395

  خیانت به محیط زیست با احداث امیرابادی که در انتهای جریان غربی به شرقی هست قابل بخشش نیست.هر بچه ای میداند باد و باران و موج خزر از گیلان می اید و در گلستان تمام میشود.بندر امیراباد را با دومتر عمق برای حسادت با بندر صد ساله نوشهر که ۹۰۰متر عمق دارد علم کردند.و الان کشتی لایروب همه روزه کار میکند اما حریف رسوب امیراباد نیست.فقط حجم رسوبات کنده شده خلیج گرگان را پر و خشک کرد

  • رضا0سه شنبه 25 آبان 1395

   چرا ولکن این حرفهای مضحک نیستید؟ دلیل خشک شدن خلیج گرگان پایین رفتن سطح آب دریا بود و ورودی آب مناسبی هم نداره. بندر امیرآباد در ساحل دریای خزر قرار گرفته نه خلیج گرگان. فهم این مطلب سخت نیست!

   لایروبی کردن همه روزه امیرآباد و حتی هر ساله از مضخرفات دیگریست که مدام تکرا می کنید. البته حق دارید. وقتی دلیل درست و حسابی ندارید باید بهانه گیری کنید.

 • غرب محرومپاسخ1دوشنبه 24 آبان 1395

  انصاف مرده .جای بندر نوشهر با بیست میلیون جهانگرد و نزدیکترین بندر به تهران منطقه آزاد برود به انتهای شرقی استان و کنار منطقه آزاد اینچه برون؟چرا دو طرف گلستان منطقه آزاد شود؟غرب مازندران را تمسخر میکنید یا خودتان را؟اگر قبول دارید حق نوشهر را پایمال کردید مثل دانشگاه و صنعت و تلویزیون و بقیه چیزها.دست از سر غرب بردارید تا استان شود

  • رضا0سه شنبه 25 آبان 1395

   اگر دو طرف گلستان منطقه آزاد بشود بده اما اگر دو طرف گیلان بشه خوبه؟ حداقل خوبی بندر امیرآباد برای استان اینه که هیچوقت از استان جدا نخواهد شد!

   داشتن جهادنگرد و نزدیکی به فلان جا در کجای دنیا ملاک انتخاب منطقه آزاد هست؟ که اگر اینها ملاک باشه با سرمایه گذاری کردن روی منابع طبیعی و تاریخی شرق استان میشود از غرب استان بیشتر مسافر جذب کرد. اما نگاه مسئولین شرق استان همیه روی صنعت بوده که منطقه آزاد هم طبیعتا باید به بندر امیرآباد برسه.

نظر شما در مورد : هم‌دلی که نیست، هم‌زبانی هم نیست؛ تنها جلسه است که می‌ماند!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها