مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 118824 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 آبان 1395 -ساعت : 13:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تنبیه و اخراج دانش‌آموز هنرستان فارابی را تکذیب می‌کنم/ پدر دانش‌آموز درخواست پرونده کرده بود

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۸ تهران در گفت و گو با مازندمجلس؛

تنبیه و اخراج دانش‌آموز هنرستان فارابی را تکذیب می‌کنم/ پدر دانش‌آموز درخواست پرونده کرده بود

اختصاصی مازندمجلس: هر اولیایی در هر زمان درخواست کند که پرونده فرزندم را ( جهت انتقال دانش‌آموز از یک مدرسه به مدرسه دیگر، از یک منطقه به منطقه دیگر، به شهرستان دیگر) لازم دارم، مدرسه موظف هست که پرونده را در اختیار ایشان بگذارد. در این مورد ایشان (پدر دانش آموز) خودش درخواست کرده و قطعا مدرسه هم این پرونده را در اختیار او می‌گذارد

مازندمجلس: پس از انعکاس مطلب تنبیه و اخراج دانش‌آموز هنرستان فارابی منطقه ۱۸ که در خبرگزاری تسنیم رسانه‌ای شد، مصاحبه‌ای را با حسین ابراهیمی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۸ تهران ، توسط خبرنگار پارلمانی مازندمجلس در تهران (ابراهیم حاتمی) انجام دادیم که مشروح آن از نظرتان می‌گذرد:

حاتمی: جناب آقای ابراهیمی از این که محبت کردید خبرنگار پارلمانی مازندمجلس را به جمع خودتان، پذیرفتید ممنونم. همانطور که مستحضرید در خبرگزاری مربوطه آمده که این دانش‌آموز به خاطر پول کتاب از طریق مدیر هنرستان تنبیه شده، دو تا سیلی خورده و از هنرستان اخراج شده است. قرار بود از طریق شما و بازرسین اداره صحت و صقم این ماجرا بررسی بشود و پدر آن دانش آموز هم مستنداتش را به شما ارائه بدهد، می‌خواستم کل ماجرا و بررسی‌هایی که انجام شده تا این لحظه را برای ما بیان بفرمایید:

ابراهیمی: ضمن تشکر از حضور شما، خدمت شما عرض کنم به محض وصول خبر توسط اولیا از طریق خبرگزاری تسنیم، بنده موضوع را شبانه پیگیری کردم و با مدیر مدرسه و همکاران‌مان در بازرسی آن منطقه موضوع پیگیری شد که هیچگونه شکایتی از آن واحد آموزشی به اداره از اول سال تحصیلی امسال به بعد در رابطه با اخذ وجه، اخراج دانش‌آموز یا تخلفات دیگری به اداره خوشبختانه ارسال و اعلام نشده بود در سایت وزارتخانه نیز ثبت نشده بود و با پیگیری‌هایی که با مدیر مدرسه کردیم صحت این موضوع را ایشان تایید نکردند، علاوه بر آن این دانش‌آموز از دانش‌آموزان تحت پوشش بود و هدف ما این بود که در بحث دانش‌آموزان نیازمند، مساعدت (هم در بحث مالی، هم در بحث آموزشی) و مراقبت‌هایی که نیاز هست از دانش‌آموزان انجام بدهیم. مثل بقیه دانش‌آموزان طبق دستور وزارتی و سیاست‌گذاری‌هایی که در آموزش و پرورش هست دیدگاه بسیار خوب مدیر کل شهر تهران، این اتفاق افتاده است و منطقه هم مثل گذشته نسبت به این دانش‌آموزان انجام وظیفه می‌کند و یک دین و توجه خاصی دارد. قطعا در بحث آموزشی‌وپرورشی و پوشش این بچه‌ها این کار اتفاق افتاده است و گواه مستنداتی که بر خود من ارائه شده، نامه ۱۷۶ در ۱/۸/۱۳۹۵ واحد آموزشی هست که این دانش‌آموز را به عنوان دانش‌آموزی که نیاز به مساعدت مالی و کمک و توجه دارد از اداره استرداد کرده که در هر جایی که می‌توانیم به این دانش‌آموز تحت پوشش قرار بدهیم و کمک کنیم.

- یعنی این نامه را مدیر آن هنرستان( فرد مورد نظر) برای شما فرستاده؟

* بله، مدیر هنرستان فارابی آقای نخعی، ایشان ارسال کرده است و درخواست کرده که در لیست و فهرستی که هست نفر هشتم این لیست این دانش‌آموز هست.

-قبل از این که این اتفاقات بیفتد؟

* بله ۱/۸ در نامه ۱۷۶ مستند هست که برای این موضوع ارسال شده و این نشان از این هست که مدرسه کاملا به نیازهای و مشکلات  این دانش‌آموز، توجه و شناخت دارد و دانش‌آموزانش را می‌شناسد که کدام را باید در این زمینه‌ها مساعدت ویژه بکند. قطعا این دانش‌آموز تحت فشار قرار نخواهد گرفت، هیچ موضوعی را که در آن بحث مالی وجود داشته باشد با این دانش‌آموز مطرح نمی‌کنند. باز گواه این هستیم که حتی پول بیمه و پول کتاب این دانش‌آموز هم توسط آموزشگاه دریافت نشود و نمی توانسته همچین اتفاقی بیفتد. رسالت ما و کار ما این است که به موضوعات آموزشی و پرورشی این دانش‌آموزان در طول سال توجه خاص کنیم. امروز صبح اولیای ایشان به من مراجعه کردند و من از ایشان خواستم که چرا به خود من مراجعه نکردید، اول به بازرسی ما مراجعه نکردید  و کاری را که باید اول می‌کردید در آخر انجام داده‌اید. ایشان خوشبختانه با توجیهی که شد کار را به خود من واگذار کرد و پرونده‌ای را که از مدرسه گرفته بود به خودم تحویل داد.

-اینجا من یک سوال برایم پیش می‌آید الان ایشان مدعی شده در خبرگزاری و جاهای دیگر که پرونده را مدیر هنرستان به زور داده و گفته که شما اخراج هستید، می‌خواستم در این رابطه هم یک توضیحاتی را به ما بدهید، مدیر هنرستان چرا این کار را کرده یا خودش تقاضا کرده که پرونده را ببرد؟

* هر اولیایی در هر زمان درخواست بکند که من پرونده بچه ام را لازم دارم جهت انتقال دانش‌آموز از یک مدرسه به مدرسه دیگر، از یک منطقه به منطقه دیگر، به شهرستان دیگر، مدرسه موظف هست که پرونده را در اختیار ایشان بگذارد. در این مورد ایشان خودش درخواست کرده و قطعا مدرسه هم این پرونده را در اختیار او می‌گذارد، خب اگر زوری بود قعطا ایشان پرونده را نمی‌گرفت و پرونده دیگر دست ایشان نبود، فعلا به درخواست و میل خود ایشان اتفاق افتاده ولی با همه این احوال همیشه توصیه ما به مدیران‌مان این بوده که این قشر زحمتکش، این مردم خوب، بچه‌هایی را که نیاز به مساعدت و کمک دارند در همه زمینه‌ها مورد توجه قرار بدهیم، الحمدولله به لطف خدا این کار توسط مدیران، مربیان ، همکاران خوب ما در حال انجام هست. یک مواقعی سوء‌تفاهم‌هایی هم اگر از طرف اولیا پیش می‌آید که انتظارما این است به مرجع خودش مراجعه کنند، توضیح داده بشود توجیه بشوند، با مسائل آشنا بشوند و خدایی نکرده سوء‌تفاهمی پیش نیاید. از رسانه‌ها هم توقع داریم وقتی موضوعی با آن‌ها مطرح می‌شود صحت آن را حتما از ما سوال کنند.

-از خبرگزاری تسنیم آیا صحت و سقم آن خبر را بعد از این که آن پدر مدعی شد از شما که رئیس منطقه ۱۸ هستید مطلع شدند یا نه بعد از این که رسانه ای شد پیگیر شدند؟

*دوستان پیگیر شدند و مطرح کردند که مستنداتی هست و مستندات آن‌ها فقط این بود که پرونده دست اولیا هست و بودن پرونده دست اولیا نمی‌تواند ملاک اخراج دانش‌آموز باشد. علی‌رغم مستنداتی که در مدرسه هست دانش‌آموز همیشه مورد توجه مدرسه بوده و هست. مساعدت‌هایی که نیاز هست که به این دانش‌آموزان و این قشر انجام بشود و انشاءالله که با توصیه‌ای که بنده به پدر ایشان کردم دانش‌آموز برگشت. چرا که دانش‌آموزان باید از این فرصت‌ها استفاده بکنند تا خللی در آموزش آن‌ها ایجاد نشود. با صحبتی که با اولیا کردیم این دانش‌آموز برگشت به مدرسه و انشاءالله ادامه تحصیل بدهد و امیدوار هستیم که جزء بهترین دانش‌آموزان و موفق‌ترین دانش‌آموزان این مرز و بوم باشد چرا که همه مسئولین نظام در تلاش هستند که وضعیت مناسب آموزشی و پرورشی برای این عزیزان انشاءالله مهیا بشود.

-آقای ابراهیمی الان شما به صراحت اعلام می‌کنید که این اتفاق (سیلی زدن این دانش آموز و اخراجش از مدرسه) کذب بوده و اتفاقی نیفتاده است؟

* تا این لحظه گزارشاتی که آمده، مستنداتی که هست شواهدی که دانش‌آموزان حاضر در مدرسه و در آن کلاس اعلام کردند، مکتوب هم اعلام کردند خوشبختانه هیچ‌گونه برخورد، فیزیکی و شدت و انعکاسی که در این خبرها داده‌اند، صحت نداشته است.

-پدر ایشان که قرار بوده مستنداتی برای شما بیاورند تا این لحظه نیاوردند؟

* نه هیچ مستندی دال بر این که این اتفاق بیفتد نبوده. شاید توجیهی که بنده به ایشان کردم فقط درخواست پرونده‌ای بوده که ایشان کرده که این نمی تواند دال بر اخراج باشد، در اختیار خانواده‌ها هست که این اتفاق بیفتد

- از این که محبت کردید در این مصاحبه شرکت کردید ممنونم


تنبیه و اخراج دانش‌آموز هنرستان فارابی را تکذیب می‌کنم/ پدر دانش‌آموز درخواست پرونده کرده بودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پدر دانش آموز درخواس - تنبیه و اخراج دانش‌آ - حسین ابراهیمی رئیس ا -

نظرات کاربران در مورد : تنبیه و اخراج دانش‌آموز هنرستان فارابی را تکذیب می‌کنم/ پدر دانش‌آموز درخواست پرونده کرده بود
 • حمیدرضااحمدابادیپاسخ0شنبه 29 آبان 1395

  با سلام. من پدر نیما احمدابادی هستم همان پسری که سیلی خورد واز مدرسه اخراج شد .من تمام اظهرات رئیس اموز وپرورش را خواندم اما چند دلایل است که به عرضتان می رسانم.
  1-این بچه در سر کلاس در جمع دانش اموزان سیلی خورده بود.
  2-وقتی که مدیر مدرسه پرونده را در دفترشان به من تحویل دادند دوربین مدر بسته بوده وخود ان دال بر حقیقت است.
  3-آیا این مدیر سلی زده است یا خیر واگر زده برای چه بوده؟
  4-وقتی که پرونده پسرم به من داده شد ،مدیر یک دست خط از من گرفت ان دست خط را رو کند وعلت را از آن دست خط جویا شوید
  5-امیدوارم این میدر اموزش پرورش با این پنهان کاری ،در نزد خداوند هم می تواند پنهانکاری کند
  6-این بچه از طرف مادری از اولادن امام حسین (ع)بوده وزدن سیلی به فرزندان امام حسین (ع)مثل پنهان کاری سیلی زدن به حضرت رقیه(ع)بود وباید تا کی شاهد این چنین سیلی خوردن فرزندان امام حسین (ع) باشیم.
  دست اخر باشد .اگر توانستند سیلی خوردن حضرت رقیه(ص)را پنهان کنند سیلی خوردن پسرم را پنهان کنند
  والسلام علیکم

نظر شما در مورد : تنبیه و اخراج دانش‌آموز هنرستان فارابی را تکذیب می‌کنم/ پدر دانش‌آموز درخواست پرونده کرده بود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها