مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9758 -تاریخ انتشار : دوشنبه 12 بهمن 1394 -ساعت : 15:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید نامزدهای اصلاح‌طلبان مازندران به مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو

تاکید نامزدهای اصلاح‌طلبان مازندران به مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو

اختصاصی مازندمجلس:در استان مازندران نیز بسیاری از نامزدهای شاخص رد صلاحیت شده از جانب اصلاح‌طلبان، دیدگاه و مواضع خود را نسبت به رد صلاحیت‌ها به طور روشن اعلام کرده و ضمن اعلام تمکین به نظر شورای نگهبان، حق اعتراض را مطابق قانون اساسی برای خود محفوظ دانستند و از تمامی هواداران خود خواستند فارغ از دیدگاه‌های سیاسی وارد انتخابات شوند و به پای صندوق‌های رای بیایند

اختصاصی مازند مجلس: پس از حماسه خرداد 92 که منجر به تغییر استراتژیک سیاست‌های کلی نظام با تغییر دولت و به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید که از دل صندوق‌های رای و اراده مردم بطن جامعه برخاست، شور و نشاط سیاسی جامعه ایران را فرا گرفت.

پس از آن فعالین سیاسی و احزاب در انتظار انتخابات مهم و سرنوشت ساز مجالس دهمین دوره شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری بودند تا حماسه‌ای دیگر خلق کنند و گروه‌های مختلف از اصلاح‌طلب و اصولگرا از دو سال پیش تاکنون در پی برنامه‌ریزی برای این انتخابات حساس و اثرگذار بودند.

اولین تحرک جدی برای گرم شدن تنور انتخابات، شش ماه مانده به 7 اسفند آغاز شد. زمانی که بسیاری از سیاستمداران مطرح کشور، طبق ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از سِمَت خود استعفا نموده تا از لحاظ قانونی مشکلی برای حضور در انتخابات نداشته باشند.

پس از آن، زمان هفت روزه ثبت‌نام مجلس شورای اسلامی فرا رسید که ثبت نام بیش از 12 هزار نفر برای کسب 290 کرسی مجلس شورای اسلامی از امید تمامی جریان‌ها و گرایش‌ها به رسیدن به کرسی‌های سبز رنگ مجلس حکایت می‌کرد.

البته در این میان بسیاری از افرادی که ثبت نام کرده بودند صلاحیت حداقلی برای ورود به مجلس را نداشتند و با علم به این موضوع، صرفا به خاطر تفریح یا مطرح کردن نام خود به فرمانداری مراجعه و ثبت نام کردند که این مورد هم برای شورای نگهبان و هم برای جامعه هزینه بسیاری ایجاد کرد. همانطور که سخنگوی شورای نگهبان و سخنگوی هیات اجرایی عنوان کردند، باید قوانین سخت‌گیرانه تری برای ثبت نام وجود داشته باشد.

از طرفی فشار آمدن به شورای نگهبان برای بررسی پرونده‌های بسیار در زمان اندک، باعث می‌شود خدایی نکرده حق کسانی که واقعا صلاحیت ورود به مجلس دارند و از پشتوانه مردمی خوبی هم برخوردارند براثر فشار کار مغفول بماند.

اما پس از اعلام نظر هیات اجرایی استان‌ها که حاکی از عدم احراز و عدم صلاحیت بسیاری از نامزدهای ثبت نام کرده در مجلس شورای اسلامی بود، رکود و دلسردی در فضای انتخابات به خصوص در میان طیف اصلاح‌طلبان را در پی داشت.

هر چند که اصلاح‌طلبان نسبت به رد صلاحیت‌ها اعتراضات بسیاری داشتند، اما فصل مشترک صحبت‌ تمامی اصلاح‌طلبان، شرکت گسترده تمامی نیروها و آحاد جامعه برای رقم زدن حماسه‌ای دیگر در عرصه سیاست کشور بود. دعوت از تمامی هواداران و طرفداران برای شرکت در انتخابات و برآوردن منویات مقام معظم رهبری که اشاره کرده بودند هرکسی با هر گرایش و سلیقه‌ای به پای صندوق‌های رای بیایند، نشان از تعهد و التزام اعتقادی و عملی اصلاح‌طلبان به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی و اصل ولایت فقیه دارد.

در همین راستا محمدرضا عارف رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در کنگره حزب مردمسالاری با تاکید بر حضور گسترده در انتخابات، به اصلاح‌طلبان توصیه کرده بود از تمام توان خود برای حضور حداکثری در یک انتخابات پرشکوه استفاده کنند.

در استان مازندران نیز بسیاری از نامزدهای شاخص رد صلاحیت شده از جانب اصلاح‌طلبان، دیدگاه و مواضع خود را نسبت به رد صلاحیت‌ها به طور روشن اعلام کرده و ضمن اعلام تمکین به نظر شورای نگهبان، حق اعتراض را مطابق قانون اساسی برای خود محفوظ دانستند و از تمامی هواداران خود خواستند فارغ از دیدگاه‌های سیاسی وارد انتخابات شوند و به پای صندوق‌های رای بیایند.

به طور مثال علی‌اصغر یوسف‌نژاد و فرامرز نقیبی از حوزه انتخابیه ساری و میاندورود و ولی اله حسنی خورشیدی و وحید رحمانی خلیلی از حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه با انتشار بیانیه و یا مصاحبه، آحاد جامعه را جدای نگاه‌های سیاسی به شرکت در انتخابات دعوت کرده‌اند که بخش‌هایی از صحبت‌هایشان به ترتیب حروف الفبا در ادامه می آید:

 

ولی‌اله حسنی خورشیدی مدیر کل منابع انسانی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات:

من در تمام دوره‌های انتخابات پس از انقلاب اسلامی حضوری فعال داشته‌ام و همواره دیگران را به شرکت در انتخابات تشویق کرده‌ام. در تمام دوره‌های اخیر به صورت فعال وارد انتخابات شدم و به قوانین جمهوری اسلامی ایران پایبند بودم و هیچگاه صحنه را ترک نکردم. چه زمانی که در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل جان بر کف نهادم و جنگیده‌ام و چه امروز که در عرصه‌های مدیریتی خدمت می‌کنم، همواره هدفم جلب رضایت مردم و والاترین آرزو و خواسته‌ام برداشتن باری از دوش مردم بوده. بنابراین حتی اگر اتفاقی که در مجلس نهم برایم رخ داد دوباره اتفاق بیفتد، باز هم دیگران را برای خلق حماسه‌ای دیگر برای تحکیم نظام و انقلاب تشویق می‌کنم.

 

وحید رحمانی خلیلی استاد دانشگاه:

ضمن قدردانی و سپاس از تمامی حامیان عزیز و نیروهای سخت کوش و وفادار که ظرف یکسال گذشته در نهایت ادب و اخلاق به دنبال خلق حماسه‌ای دیگر در جهت مشارکت فراگیر مردم در عرصه انتخابات و تحقق منویات مقام معظم رهبری بوده‌اند، اعلام می‌دارم فارغ از نتیجه بررسی صلاحیت‌ها اینجانب و همه دوستانم در انتخابات مشارکت فعالانه خواهیم داشت.

 

فرامرز نقیبی عضو سابق شورای شهر ساری:

این جانب به بزرگان جریانات مختلف اصلاح طلب  واصول گرا توصیه مشفقانه میکنم که علاوه بر اعتماد به این پروسه و روندی که طی چند روز آینده به نتایج آن خواهیم رسید سوای تایید یا رد کاندیدای مورد نظر خود، اقدام به دریافت رزومه نیرو‌های انقلابی، متعهد وعمل گرای تایید شده بنمایند وبراین اساس حضور در انتخابات را برای خود یک اصل دانسته وخدای نکرده این پروسه نظارت نباید باعث قهرکردن بزرگواران از صندوق‌ها، نظام، مردم وسرنوشت آن‌ها بشود. بیایید با تعامل بر اساس داشته‌ها و شرایط و موقعیت و درک درست از خط قرمزهای نظام برای گام برداشتن در نقشه راه نظام تصمیم بگیریم، تصمیمی که فراتر از دغدغه‌ای خطی وجناحی تضمین کننده آینده مردم ما باشد.

 

علی اصغر یوسف‌نژاد نماینده ادوار مردم مازندران:

در هر شرایطی نیاز است مردم به صحنه بیایند و مشارکتی پرشور را رقم بزنند و بار دیگر وحدت و انسجام خود را نشان بدهند. مردم در ادوار مختلف همراهي خود با ارزش‌های نظام، انقلاب و مقام معظم رهبری را به اثبات رسانيده‌اند و دلبستگی و وفاداری خود را بارها نشان داده‌اند. من تمام سرمایه اجتماعی خودم را که از همین مردم گرفته‌ام در اختیار منافع ملی قرار می‌دهم و آحاد جامعه را به حضور حداکثری در انتخابات اسفند 94 دعوت می‌کنم.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ولی اله حسنی خورشیدی - وحید رحمانی خلیلی - فرامرز نقیبی - علی اصغر یوسف نزاد - رد صلاحیت - اصلاح طلبان مازندران - حسنی خورشیدی - مهندس خورشیدی -

نظرات کاربران در مورد : تاکید نامزدهای اصلاح‌طلبان مازندران به مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو
  • سید سارویپاسخ1سه شنبه 13 بهمن 1394

    درود بر مهندس نقیبی همشهری عزیز و دوست داشتنی ما . بنده بعنوان حامی محمد علی امیری از بیان مطالب ایشان که نشان دهنده فهم و شعور بالای ایشان میباشد تشکر و به ایشان افتخار میکنم..درود بر مرد محبوب شهر ساری

نظر شما در مورد : تاکید نامزدهای اصلاح‌طلبان مازندران به مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها