امروز یکشنبه 02 مهر 1396 ساعت 12:00:47

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9769 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 بهمن 1394 -ساعت : 09:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چهاردانگه- میان‌دورود مدعیان اصلی تصاحب کرسی‌های حوزه ساری/ خیز اصولگرایان درغیاب نامزدهای مطرح رقیب!

تحلیلی کوتاه از فضای انتخاباتی مرکز استان؛

چهاردانگه- میان‌دورود مدعیان اصلی تصاحب کرسی‌های حوزه ساری/ خیز اصولگرایان درغیاب نامزدهای مطرح رقیب!

اختصاصی مازند مجلس: برخی صاحبنظران بر این باورند که احراز نشدن یا ردصلاحیت نامزدهای مدعی توسط هیات نظارت استان، موجب بلاتکلیفی هواداران آن‌ها و کاهش شور و شوق و گرمای فضای رقابت‌ها شده است. گروهی دیگر معتقدند شرایط پیش‌آمده فعلی، نیاز بوده تا فرصتی برای سایر نامزدها فراهم شود و آن‌ها در فضایی آرام‌تر، بدون قیل و قال و هیاهوی اغلب سیاسیون بزرگ، اقبال خود را برای تصاحب کرسی مجلس بیازمایند

اختصاصی مازند مجلس: اگر بخواهیم با توجه به شرایط فعلی بررسی صلاحیت‌ها مبنی براینکه نظر نهایی شورای نگهبان، نامزدهای احراز صلاحیت شده فعلی باشد و هیچ‌یک از نامزدهای رد یا عدم احراز چون یوسف‌نژاد، دامادی، شجاعی، نقیبی، بهاری و... به جمع رقابت‌ها بازنگردند)، شرایط انتخاباتی حوزه را رصد کنیم و مورد بررسی قرار دهیم، می‌بینیم که شرایط متفاوتی را در انتخابات این حوزه شاهد خواهیم بود.

 برخی صاحبنظران بر این باورند که احراز نشدن یا ردصلاحیت نامزدهای مدعی توسط هیات نظارت استان، موجب بلاتکلیفی هواداران آن‌ها و کاهش شور و شوق و گرمای فضای رقابت‌ها شده است. گروهی دیگر معتقدند شرایط پیش‌آمده فعلی، نیاز بوده تا فرصتی برای سایر نامزدها فراهم شود و آن‌ها در فضایی آرام‌تر، بدون قیل و قال و هیاهوی اغلب سیاسیون بزرگ، اقبال خود را برای تصاحب کرسی مجلس بیازمایند.

براین اساس از میان نامزدهای احراز شده در حوزه ساری به ترتیب حروف الفبا «عباسعلی ابراهیمی، محمدعلی امیری، علی بابایی کارنامی، سیدباقر پیشنمازی، منصورعلی زارعی و عالیه زمانی» نسبت به دیگر نامزدها از شانس بیشتری برای رفتن به بهارستان برخوردارند.

ابراهیمی که سابقه مدیرکلی ارشاد مازندران را در کارنامه دارد و فعلا تنها نامزد روحانی حوزه محسوب می‌شود در صدد است با حمایت روحانیون و جذب آرای مردمی، به عنوان نماینده مردم ساری پای درمجلس بگذارد.

امیری، مدیرکل قبلی آموزش و پرورش مازندران که با عدم احراز دیگر فرهنگیان حوزه (آقامیری و یوسفی) روی حمایت این قشر حساب ویژه باز کرده مترصد است با حمایت مردم کلیجان‌رستاق و سایر بخش‌ها، خود را به خانه ملت برساند.

بابایی کارنامی مدیرکل سابق اداره تعاون مازندران که از حمایت تشکل‌های کارگری برخوردار است و این روزها افراد و گروه‌های دیگر در حال پیوستن به او هستند به عنوان مطرح‌ترین نامزد چهاردانگه‌ای سعی دارد با شعارهایی متفاوت و ایجاد موجی تازه فضای حوزه را به سمت خود پیش ببرد.

پیشنمازی هم که سابقه مدیرکلی آموزش و پرورش و معاونت امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان را در کارنامه دارد در تلاش است با حمایت مرکزنشینان شهر ساری، بازاریان سنتی و حتی فرهنگیان حوزه، بر کرسی مجلس جلوس کند.

زارعی فرماندار پیشین ساری فعلا تنها نامزد میان‌دورودی این حوزه محسوب می‌شود که در انتخابات مجلس نهم در رقابتی نزدیک با سید رمضان شجاعی از بهارستان جا مانده بود در انتخابات این دوره در نظر دارد با حمایت همشهریان خود و اصولگرایان حوزه، یکی از کرسی‌های مجلس را از آن خود کند.

عالیه زمانی، دیگر نامزد چهاردانگه‌ای که سابقه ریاست بیمارستان امام ساری را در کارنامه دارد به عنوان مطرح‌ترین بانوی این دوره از انتخابات ساری، چشم به حمایت جامعه پزشکی و بانوان این حوزه دارد.

با توجه به شرایط فعلی، بسیاری معتقدند از بین این نامزدهای ذکر شده، شانس رای‌آوری زارعی- بابایی بیشتر از بقیه است که یکی فرماندار و دیگری مدیرکل دولت قبل بوده‌اند البته بابایی که در انتخابات 92 از حامیان روحانی بوده در سمت خود باقی ماند و در بحبوحه انتخابات استعفا داد تا شاید در ردای نمایندگی به مردم خدمت کند. البته با توجه به شایعات مطرح شده مبنی بر بازگشت برخی نامزدهای عدم احرازشده‌ به رقابت‌ها، شرایطی فعلی حاکم بر فضای انتخاباتی تغییر و معادلات انتخابات پیچیده‌تر خواهد شد که در شماره‌های بعدی به آن نیز می‌پردازیم.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساری و میاندرود - حوزه ساری و میاندرود - یوسف‌نژاد - دامادی - شجاعی - نقیبی - بهاری - عباسعلی ابراهیمی - محمدعلی امیری - علی بابایی کارنامی - سیدباقر پیشنمازی - منصورعلی زارعی - عالیه زمانی -

مطالب مرتبط با : چهاردانگه- میان‌دورود مدعیان اصلی تصاحب کرسی‌های حوزه ساری/ خیز اصولگرایان درغیاب نامزدهای مطرح رقیب!
نظرات کاربران در مورد : چهاردانگه- میان‌دورود مدعیان اصلی تصاحب کرسی‌های حوزه ساری/ خیز اصولگرایان درغیاب نامزدهای مطرح رقیب!
 • خسرو. لپاسخ2سه شنبه 13 بهمن 1394

  نقیبی بر می گرده

 • سیناپاسخ5سه شنبه 13 بهمن 1394

  فقط بابایی

 • سيد سارويپاسخ5سه شنبه 13 بهمن 1394

  با احترام به همه نامزد هاي محترم راي اينجانب بعنوان يك فرهنگي

  محمد علي اميري

نظر شما در مورد : چهاردانگه- میان‌دورود مدعیان اصلی تصاحب کرسی‌های حوزه ساری/ خیز اصولگرایان درغیاب نامزدهای مطرح رقیب!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها