مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9772 -تاریخ انتشار : سه شنبه 13 بهمن 1394 -ساعت : 11:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
منطقه‌آزاد گردشگری و ایجاد پارلمان منطقه‌ای مهمترین برنامه‌های بنده است

رستم زرودی فرماندار سابق رامسر؛

منطقه‌آزاد گردشگری و ایجاد پارلمان منطقه‌ای مهمترین برنامه‌های بنده است

اختصاصی مازند مجلس: مدیرکل سابق مدیریت بحران استانداری مازندران، تصریح کرد: در ادامه معاون فرماندار شهرستان تنکابن شدم و به مدت 2.5 سال در سمت معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تنکابن خدمت کردم و پس از آن نزدیک 2 سال (9 ماه دولت قبل و یکسال در دولت فعلی) فرماندار رامسر شدم و در نهایت به سمت مدیرکلی مدیریت بحران استانداری مازندران منصوب شدم وپس از یکسال فعالیت برای حضور در انتخابات مجلس از سمت خود استعفا دادم

اختصاصی مازند مجلس: رستم زرودی در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس، اظهار کرد: متولد سال 1347 در کلارآباد هستم و پس از اخذدیپلم در چالوس وارد دانشگاه علامه طباطبائی در رشته مدیریت آموزشی شدم و در ادامه به استخدام آموزش و پرورش عباس‌آباد درآمدم ضمن اینکه در سال 74 مدرک کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی را در دانشگاه ساری گرفتم و پس از آن مدیر دبیرستانهای عباس‌اباد شدم.

وی، با بیان اینکه 3 سال در کسوت ریاست آموزش و پرورش عباس‌آباد منصوب شدم، افزود: در این مدت 27 پروژه (مدرسه، سالن ورزشی، کانون فرهنگی، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی و...) را کلنگ‌زنی کردیم و بهره‌برداری رساندیم.

مدیرکل سابق مدیریت بحران استانداری مازندران، تصریح کرد: در ادامه معاون فرماندار شهرستان تنکابن شدم و به مدت 2.5 سال در سمت معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تنکابن خدمت کردم و پس از آن نزدیک 2 سال (9 ماه دولت قبل و یکسال در دولت فعلی) فرماندار رامسر شدم و در نهایت به سمت مدیرکلی مدیریت بحران استانداری مازندران منصوب شدم وپس از یکسال فعالیت برای حضور در انتخابات مجلس از سمت خود استعفا دادم.

زرودی درباره مهمترین برنامه‌های خود، بیان کرد: با توجه به اینکه مهمترین وظایف نماینده در 2 بخش قانونگذاری و نظارت است، همه تلاش ما این است که در صورت راهیابی به مجلس برای رفع دغدغه‌های حوزه تلاش کنیم به همین دلیل از دغدغه‌های مهم ما در غرب مازندران یکی بحث منطقه‌آزاد گردشگری مثل انزلی است که ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های احداث ان را از نوشهر تا رامسر داریم.

وی، اضافه کرد: با توجه به دارا بودن فرودگاه، تله کابین، آبگرم‌ها و... چون سالانه نزدیک 25 هزار گردشگر خارجی از رامسر بازدید می‌کنند و در نظر داریم رامسر را به پایتخت گردشگری و شهرک الکترونیکی تبدیل کنیم .

فرماندار سابق رامسر، با اظهار اینکه ایجاد پارلمان منطقه‌ای از دیگر موضوعات مهم است، گفت: در پی ایجاد اتاق فکری هستیم که همه ظرفیت‌های حوزه را آنالیز کند و موانع آن را از طریق مجلس پیگیری کنیم تا در اشتغال حوزه ظرفیت‌های جدید ایجاد شود.

زرودی، با اشاره به معضلات شهرک‌های صنعتی حوزه، افزود: شهرک صنعتی سلیمان‌آباد با وسعت 30 هکتار فقط 30 شرکت و ساختمان تولیدی دارد و شهرک صنعتی رامسر با 26 هکتار هنوز بلاتکلیف است و بکر مانده است که این شهرک‌ها زمانی از ظرفیت اشتغال بالایی برخوردار بودند اما امروز از بسته‌های حمایتی خوبی برخوردار نیستند و در پرداخت حامل انرژی، مالیات، معوقات بانکی و... مشکل دارند باید صنعت زنده شود تا اشتغال زنده شود.
وی، با بیان اینکه در زمان فرمانداری خود در 3 شهرستان حوزه حدود 6 هزار و 500 واحد تولیدی گل و گیاه ایجاد کردیم، گفت: اگردر هر واحد 5 نفر هم مشغول شوند یعنی اشتغال بیش از 30 هزار نفر که می‌توانیم این بخش را گسترش دهیم.

مدیرکل سابق مدیریت بحران استانداری مازندران، با اشاره به مشکلات فروش نیاز است گیاه کاران ما برای فروش وقت زیادی را صرف پیدا کردن مشتری می‌کنند، اظهار کرد: برای خروج از این وضعیت نیز تدابیری اندیشیده‌ایم که یکی از آن‌ها تکمیل فرودگاه رامسر است که مسافرتی و باربری هست و نیاز است قسمت باربری آن فعال شود تا بتوانیم محصولات کشاورزی چون کیوی، پرتقال، چای، خرمالو، گل‌و گیاه و... را صادر کنیم.

زرودی، با بیان اینکه مطالعه اولیه را برای حوزه رامسر انجام دادم، گفت: از آنجا که 3 گلوگاه در منطقه ماست ظرفیت‌های خوبی برای منطقه‌آزاد گردشگری داریم به گونه ای که میانگین جمعیت حوزه به 600 هزار نفر نیز می‌رسد که حدود 50 درصد آن مسافران هستند.

وی، در پایان بیان کرد: از نظر سیاسی نگاهی اعتدالی دارم و رایزنی‌های لازم را دراین باره پس از پایان تایید صلاحیت‌ها انجام می‌دهیم.


منطقه‌آزاد گردشگری و ایجاد پارلمان منطقه‌ای مهمترین برنامه‌های بنده است

منطقه‌آزاد گردشگری و ایجاد پارلمان منطقه‌ای مهمترین برنامه‌های بنده است

منطقه‌آزاد گردشگری و ایجاد پارلمان منطقه‌ای مهمترین برنامه‌های بنده استلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رستم زرودی - حوزه انتخابیه تنکابن - فرماندار سابق رامسر -

نظرات کاربران در مورد : منطقه‌آزاد گردشگری و ایجاد پارلمان منطقه‌ای مهمترین برنامه‌های بنده است
  • پیمانپاسخ3جمعه 23 بهمن 1394

    رای ما سید جلال نوری زاده...

  • جواد کریمیپاسخ0شنبه 01 اسفند 1394

    فقط علی شمس

  • دوست دار شماپاسخ0شنبه 01 اسفند 1394

    سلام منطقه ازاد نمی خواهیم حفظ محیط میخواهیم تا وبا نگیریم

نظر شما در مورد : منطقه‌آزاد گردشگری و ایجاد پارلمان منطقه‌ای مهمترین برنامه‌های بنده است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها