مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9823 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 بهمن 1394 -ساعت : 14:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پالایشگاه میانکاله لطمه‌ای به محیط زیست نمی زند/ برخی پروژه‌ها به دلیل عدم حمایت از سرمایه‌گذارها عملیاتی نشد

علی‌محمد شاعری در گفت و گو با مازندمجلس:

پالایشگاه میانکاله لطمه‌ای به محیط زیست نمی زند/ برخی پروژه‌ها به دلیل عدم حمایت از سرمایه‌گذارها عملیاتی نشد

اختصاصی مازندمجلس: شاعری پیرامون عواقب محیط زیستی پالایشگاه که مورد انتقاد برخی افراد است، افزود: پالایشگاه با ظرفیت متوسط و مطابق با استانداردهای روز جهانی است و اگر استانداردهایی که در مجوز پیش‌بینی کردم رعایت و اجرا شود آسیبی به محیط زیست نمی‌زند

اختصاصی مازند مجلس: علی‌محمد شاعری متولد بهشهر دارای مدرک کارشناسی دانشکده کشاورزی مازندران، کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس تهران و دکترای تخصصی علوم کشاورزی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران است و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه است و چندین کتاب و مقالات به رشته تحریر درآورده است.

شاعری کار اداری خود را از سال 58 شروع کرد. از سوابق مدیریتی وی می‌توان به استانداری گلستان، جزو بنیانگذاران جهاد سازندگی در مازندران، معاون وزیر کشاورزی، قائم‌مقام معاون رئیس‌جمهور، رئیس سازمان محیط زیست کشور، شهردار بزرگترین منطقه شهری تهران، مدیرکل امور برنامه‌ریزی و اقتصادی استانداری مازندران، مدیرکل منابع طبیعی استان گلستان، قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در ستاد چالوس، مدیرکل امور بین‌الملل در سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور عضو کمیسیون زیربنایی کشور و... اشاره کرد.

علی‌محمد شاعری در مصاحبه با خبرنگار مازندمجلس در رابطه با احداث پالایشگاه در این منطقه، گفت: مجوز پالایشگاه مطابق با استانداردهای روز دنیاست و لطمه‌ای به محیط زیست نمی زند. حتی در کشورهای اروپایی که شرایط محیط زیست آن‌ها شبیه شمال کشور ما است مطابق با این استانداردها دارند فعالیت می‌کنند.

عضو نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی ایران پیرامون عواقب محیط زیستی پالایشگاه که مورد انتقاد برخی افراد است، افزود: پالایشگاه با ظرفیت متوسط و مطابق با استانداردهای روز جهانی است و اگر استانداردهایی که در مجوز پیش‌بینی کردم رعایت و اجرا شود آسیبی به محیط زیست نمی‌زند.

وی در مورد دلیل عدم عملیاتی شدن برخی پروژه‌ها، گفت: مجوز احداث پالایشگاه در چهاردانگه هم صادر شد اما به دلیل عدم حمایت از سرمایه‌گذارها، احداث آنها عملیاتی نشده است.

معاون اسبق وزیر کشور از مهم‌ترین برنامه‌هایش را کاهش بیکاری جوانان اشاره کرد و افزود: توسعه گردشگری در شرق مازندران، کمک به مدیریت منابع آب منطقه‌ای، توسعه صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی، کمک به استقرار صنایع بالادستی در شرق، کمک به حفظ محیط زیست منطقه، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، ایجاد ساز و کار مناسب برای خروج از رکود کشور و رشد اقتصادی مناسب مطابق سن چشم‌انداز توسعه کشور از دیگر برنامه‌های مهم من پس از حضور در مجلس است.

استاندار اسبق گلستان در پایان پیرامون عملکردش توضیح داد: مهمترین عملکرد من کمک به تاسیس جهاد سازندگی در مازندران، تبدیل فرودگاه داخلی گلستان به فرودگاه بین‌المللی، احداث و تجهیز 5 بیمارستان بزرگ در گلستان، جلوگیری از واردات 50 هزار تن آزبست (ماده سرطانزا) به داخل کشور، احداث 11 ورزشگاه متوسط و بزرگ در گلستان، صدور مجوز پالایشگاه در بهشهر، صدور مجوز برای احداث کارخانه سایپاشمال کشور، مقابله با ریزگردها در سطح ملی بوده است.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمدعلی شاعری - اصولگرایان شرق مازند - پالایشگاه میانکاله -

نظرات کاربران در مورد : پالایشگاه میانکاله لطمه‌ای به محیط زیست نمی زند/ برخی پروژه‌ها به دلیل عدم حمایت از سرمایه‌گذارها عملیاتی نشد
  • حمیدپاسخ0سه شنبه 04 اسفند 1394

    تنها کاندیدای برتر دکتر علی محمد شاعری، مدیر توانمند ملی ، دلسوز قشر مستضعف و دارای کارنامه مدیریتی درخشان به امید پیروزی ایشان.

  • amirپاسخ0سه شنبه 04 اسفند 1394

    کاملا با دیدگاه توسعه ای ایشان که رافع مشکل بیکاری گسترده د ر منطقه است موافقم بهتر از ایشان هنوز نیامده.

  • زهراپاسخ0شنبه 08 اسفند 1394

    از انتخاب جناب آآقای دکتر شاعری بی نهایت خوشحالم و این موفقیت را به مردم عزبز و محترم بهشهر و حومه تبریک عرض مینمایم و امیدوارم خداوند یار و یاور جناب دکتر شاعری باشند.

نظر شما در مورد : پالایشگاه میانکاله لطمه‌ای به محیط زیست نمی زند/ برخی پروژه‌ها به دلیل عدم حمایت از سرمایه‌گذارها عملیاتی نشد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها