مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9900 -تاریخ انتشار : شنبه 17 بهمن 1394 -ساعت : 20:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گزارش کامل ماراتن تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات از زبان مدیرکل انتخابات + جزئیات

اختصاصی مازندمجلس/

گزارش کامل ماراتن تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات از زبان مدیرکل انتخابات + جزئیات

اختصاصی مازندمجلس: اعلام نتیجه تایید صلاحیت‌ها نهایی بودن آن است و برای نامزدهای رای صلاحیت شده‌ای که پیشتر در هیات نظارت استانی رد صلاحیت شده بودند امکان اعتراض وجود ندارد/ تعداد داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی 305 نفر بودند که از این تعداد 169 نفر تایید صلاحیت نهایی شدند

اختصاصی مازند مجلس: مهرداد ابراهیمی مدیر کل سیاسی و انتخابات استان مازندران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری مازندمجلس با اشاره به تکمیل شدن مرحله اعلام نظر شورای نگهبان به فرمانداری‌ها، گفت: در حال حاضر بیشترین کاندیداها متعلق به بابل و کمترین نامزد متعلق به نور است.

به گفته ابراهیمی جدول تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده به شرح زیر است:

 

مهرداد ابراهیمی تعداد داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی را 305 نفر دانست که که از این تعداد 169 نفر تایید صلاحیت نهایی شدند. اطلاعات بیشتر در جدول زیر آمده است:

 

رقابت 14 نفر برای هر کرسی

طبق گفته ابراهیمی برای هر کرسی مجلس در انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران 14 نفر رقابت می‌کنند.

ابراهیمی با اشاره به تعداد عوامل برگزار کننده انتخابات، گفت: در دو انتخابات پیش رو 48000 نفر عوامل اجرایی و 10000 نفر عوامل انتظامی حضور دارند.

3045 شعبه اخذ رای و 6900 صندوق اخذ رای

مدیر کل سیاسی و انتخابات مازندران افزود: 3045 شعبه اخذ رای و 6900 صندوق اخذ رای برای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری تدارک دیده شده است.

وی پیرامون مهلت قانونی تبلیغات برای نامزدها گفت: تبلیغات مجلس شورای اسلامی از تاریخ 29/11/94 به مدت 7 روز و مهلت تبلیغات برای مجلس خبرگان رهبری از تاریخ 22/10/94 به مدت 14 روز می‌باشد.

 

تایید صلاحیت 35 نفر از نامزدهای معترض

ابراهیمی با اشاره به آمار اعتراضی‌ها، گفت: در این مرحله 123 نفر اعتراض کرده بودند که از این تعداد 35 نفر تایید صلاحیت شدند.

وی افزود: در کل کشور 6180 نفر تایید صلاحیت نهایی شدند که یعنی 51 درصد درصد ثبت نام کنندگان تایید صلاحیت شدند.

احتمال رد صلاحیت نامزدهای تایید شده و عدم امکان اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده

اعلام نتیجه تایید صلاحیت‌ها نهایی بودن آن است و برای نامزدهای رای صلاحیت شده‌ای که پیشتر در هیات نظارت استانی رد صلاحیت شده بودند امکان اعتراض وجود ندارد. ضمن اینکه نامزدهای تایید صلاحیت شده نیز در صورت انجام تخلفات انتخاباتی و یا مفتوح شدن پرونده جدید امکان رد صلاحیت آنها وجود دارد.

وی همچنین پیرامون اعتراض نامزدهای تایید صلاحیت نشده انتخابات خبرگان رهبری نیز بیان داشت: جواب اعتراض نامزدهای خبرگان رهبری 20 بهمن ماه اعلام می‌شود.

جابه جایی حوزه انتخابیه 15 روز قبل رای گیری

مهرداد ابراهیمی در پایان پیرامون جا به جایی حوزه انتخابیه نامزدها بیان داشت: هر نامزد انتخابات می‌تواند تنها یک بار حداکثر تا 15 روز قبل از روز رای گیری اقدام به تغییر حوزه انتخابیه خود نماید.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظرات کاربران در مورد : گزارش کامل ماراتن تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات از زبان مدیرکل انتخابات + جزئیات
  • دانشجوپاسخ0شنبه 17 بهمن 1394

    فقط آقای امیری

  • علی نادری خورشیدیپاسخ0شنبه 17 بهمن 1394

    1

نظر شما در مورد : گزارش کامل ماراتن تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات از زبان مدیرکل انتخابات + جزئیات

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها