مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 9993 -تاریخ انتشار : سه شنبه 20 بهمن 1394 -ساعت : 16:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 انتخابات مجلس دهم سنگ محک عیار اصولگرایی/ اصولگرایان مازندران در دوراهی‌های حساس

تحلیلی بر آرایش سیاسی اصولگرایان مازندران؛

انتخابات مجلس دهم سنگ محک عیار اصولگرایی/ اصولگرایان مازندران در دوراهی‌های حساس

اختصاصی مازندمجلس: انتخابات مجلس دهم و اجماع اصولگرایان برای کسب کرسی‌های مجلس، سنگ محک بسیار مناسبی است تا عیار اصولگرایی، انقلابی و پاکدست مشخص گردد./ اینک اصولگرایان مازندران همچون اصولگرایان کشور تحت عنوان شورای اصولگرایان در روشی از پایین به بالا با تشکیل این شوراها در شهرستان‌ها و استان دست به انتخاب نامزد نهایی خود در حوزه‌های انتخابیه می‌زنند.

اختصاصی مازند مجلس:شاید برای آنان که دغدغه اسلام و انقلاب اسلامی دارند واژه‌های نسبتا گوش خراش مکتب ایرانی، محمود کبیر، به پایان رسیدن اسلام گرایی و.. که محصول جریان انحرافی زاییده شده از دولت‌های نهم و دهم می‌باشد هرگز فراموش نکنند.

اما پیوند جریان انحرافی موجود در دولت‌های نهم و دهم از آنجا برای مازندرانی‌ها با اهمیت می‌شود که چهره شاخص این جریان خود فرزند مازندران است تا جایی که برخی سند استان علویان را به نام دیار اسفندیار تیتر زده‌اند.

حال پرسشی که مطرح است این است که اصولگرایان شناسنامه دار مازندران تا چه میزان حاضرند هویت انقلابی و اسلامی خود را حفط نموده و هزینه‌های فراوان تحمیلی جریان انحرافی را نپردازند و پیشانی مازندران را از لکه‌های این جریان در هشت سال گذشته را پاک کنند.

انتخابات مجلس دهم و اجماع اصولگرایان برای کسب کرسی‌های مجلس، سنگ محک بسیار مناسبی است تا عیار اصولگرایی، انقلابی و پاکدست مشخص گردد.

اینک اصولگرایان مازندران همچون اصولگرایان کشور تحت عنوان شورای اصولگرایان در روشی از پایین به بالا با تشکیل این شوراها در شهرستان‌ها و استان دست به انتخاب نامزد نهایی خود در حوزه‌های انتخابیه می‌زنند.

اما آیا قرار است اصولِ اصولگرایی و نگاه به احسن و اصلح قربانی اجماع اصوگرایان شود و تکلیف فدای روابط و احتمال رای آوری و سایر واژه‌های انتخاباتی گردد؟ به راستی اصولگرایان مازندران در این دو راهی‌های حساس چه خواهند کرد؟

یا اینکه نامزدهای انتخابات، اینک که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده‌اند، از فیلتر‌های ظریف جریان اصولگرایی هم خواهند گذشت؟ اگر چنین است زمزمه‌های قرار گیری نامزدهای نزدیک به جریان انحرافی در لیست اصولگرایان را چگونه باید توجیه و تحمل کرد.

همین چندی پیش بود سیدهاشم حسینی دبیرجامعه اسلامی کارمندان استان مازندران با حضور در دفتر مازندمجلس ضمن اعلام ائتلاف اصولگرایان با جبهه پایداری، از نفوذ منافقین به دولت احمدی نژاد سخن گفت.

وی پیرامون رفتار سیاسی دولت مردان نهم و دهم اظهار داشت: «وی یک قهر 11 روزه داشت که این کارش خیلی بد بود، بعد قضیه وزیر اطلاعات که با این حرکات به خودش هم لطمه زد. ضمن اینکه چند تا از عناصرش که در دولتش تاثیرگذار بودند چون مشایی و رحیمی و بقایی، سابقه انقلابی چندانی نداشتند و دلشان نیز برای انقلاب نمی‌سوخت درحالی که بسیاری از افراد که قلبا انقلاب را دوست دارند و دلسوزند جایگاهی ندارند. بنده اعتقادم این است هرکس درمقابل رهبری و انقلاب بایستد هلاک می‌شود. اصولگرای واقعی کسی‌است که قلبا انقلاب و آرمان‌هایش را دوست دارد.»

امروز اصولگرایان استان باید خط کشی اصولگرایی را از انتخابات ریاست جمهوری سال 84، به سال ها قبل‌تر و فرموده‌های رهبر انقلاب برده و معیار را آنجا قرار دهند.

همچنان که یکی از اعضای شورای اصولگرایان مازندران در گفت و گو با مازندمجلس اظهار داشت: «من این را قبول ندارم که معیار اصولگرایی واقعی انتخابات سال 84 بود. متاسفانه می‌شود گفت اینها خیلی زود آمدند و عجله دارند و در واقع خطاهای اینها به انقلاب لطمه زد. چرا باید اصولگرایان دیه‌ی رحیمی را پرداخت کنند! چرا باید اصولگرایان هزینه ضعف مشایی را پرداخت کنند چرا باید اصولگرایان مشکل بقایی و حتی احمدی‌نژاد را تحمل کنند اصلا ربطی به اصولگرایی ندارد.»

در شان اصولگرایی نیست که در شناسنامه سیاسی نامردهایی مهر اصولگرایی بزنند که معتقد اند قبلا دنیا ایران را به کوروش کبیر می شناختند ولی الان به " محمود کبیر"می‌شناسند.

حال آنکه به فرموده مقام معظم رهبری این انقلاب بی نام خمینی (ره) در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اصولگرایان - مازندران - لیست انتخاباتی - مجلس دهم - جریان انحرافی - رحیم مشایی -

مطالب مرتبط با : انتخابات مجلس دهم سنگ محک عیار اصولگرایی/ اصولگرایان مازندران در دوراهی‌های حساس
نظر شما در مورد : انتخابات مجلس دهم سنگ محک عیار اصولگرایی/ اصولگرایان مازندران در دوراهی‌های حساس

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها