مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10040 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 بهمن 1394 -ساعت : 18:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حضور دیپلمات‌ها در حوزه‌های انتخابیه مازندران/ پای ظریف به انتخابات مجلس مازندران باز می‌شود؟

اختصاصی مازندمجلس/

حضور دیپلمات‌ها در حوزه‌های انتخابیه مازندران/ پای ظریف به انتخابات مجلس مازندران باز می‌شود؟

اختصاصی مازند مجلس: پس از اعلام نظر شورای نگهبان و رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح طلب مازندران، اصلاح طلبان استان همچون هم فکران خود در سراسر کشور استراتژی معرفی گزینه‌های لایحه‌های پایین‌تر خود را در دستور کار قرار داده و حتی با جا به جایی حوزه انتخابیه نامزدها در تلاش‌اند تا در هیچ یک از حوزه‌های انتخابیه مازندران بدون نامزد نباشند

اختصاصی مازند مجلس: پس از اعلام نظر شورای نگهبان و رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح طلب مازندران، اصلاح طلبان استان همچون هم فکران خود در سراسر کشور استراتژی معرفی گزینه‌های لایحه‌های پایین‌تر خود را در دستور کار قرار داده و حتی با جا به جایی حوزه انتخابیه نامزدها در تلاش‌اند تا در هیچ یک از حوزه‌های انتخابیه مازندران بدون نامزد نباشند.

اگرچه عبدالله حسینی به عنوان اولین دیپلماتی که نام او در رسانه‌های مازندران منتشر شد تاکنون نتوانسته است از فیلتر شورای نگهبان عبور کند تا حوزه انتخابیه آمل بدون سفیر گردد.

اما اصلاح طلبان حوزه انتخابیه بابل پس از رد صلاحیت چهره‌های شاخص، با جابه جایی یکی از کاندیدای منتسب به این حوزه انتخابیه از تهران به بابل توانسته است یکی از دو نامزد انتخاباتی خود را نهایی کند.

علی نجفی خوشرودی که فرزند بابل دانش آموخته علوم سیاسی از دانشگاه تهران و روابط بین الملل از دانشكده وزارت امور خارجه است که حوزه انتخابیه خود را از تهران به بابل منتقل کرده است.

در سوابق اجرایی وی دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، معاونت اداره كشورهای مشترك المنافع و قفقاز، ریاست اداره كشورهای مشترك المنافع و همسایگان شمال غربی،  سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان دیده می‌شود. همچنین وی به دو زبان انگلیسی و روسی تسلط دارد.

همچنین اصلاح طلبان مرکز استان نیز بعد از اعلام حمایت رسمی خود از علی اصغر یوسف نژاد، برای معرفی دومین گزینه خود، حمایت خود را به سوی دیپلمات برجسته‌ای معطوف داشته‌اند که زمزمه‌های حمایت غیر رسمی وزارت امور خارجه که پس از قضیه برجام و به توافق رسیدن ایران با کشورهای 5+1 محبوبیت بسیاری در جامعه کسی کرده است از وی نیز بسیار شنیده شده است.

کوروش جعفری متولد1350 فارغ التحصیل علوم سیاسی وحقوق بین الملل در مقطع کارشناسی ازدانشگاه وزارت امور خارجه است. وی مقطع کارشناسی ارشد را در رشته علوم سیاسی و حقوق بین الملل در دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرده است.

از سوابق جعفری می توان به  کنسول سیاسی ایران در هنگ کنگ و ماکوئو، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل، 2 دوره نماینده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس عمومی یونسکو در پاریس، ریاست هیات نمایندگی مذاکره با طرف خارجی در ترکیه و روسیه، نماینده ایران و رئیس هیات  در اجلاس توسعه و تجارت بین الملل در سازمان ملل، سابقه کار در دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاهها اشاره کرد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دیپلمات - کوروش جعفری - عبدالله حسینی - علی نجفی خوشرودی -

مطالب مرتبط با : حضور دیپلمات‌ها در حوزه‌های انتخابیه مازندران/ پای ظریف به انتخابات مجلس مازندران باز می‌شود؟
نظر شما در مورد : حضور دیپلمات‌ها در حوزه‌های انتخابیه مازندران/ پای ظریف به انتخابات مجلس مازندران باز می‌شود؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها