مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10058 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 بهمن 1394 -ساعت : 16:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
22 بهمن یادآور شکوهمندی اقتدار ملت ایران

22 بهمن یادآور شکوهمندی اقتدار ملت ایران

اختصاصی مازند مجلس: اینک در آغاز سی و هشتمین سالروز انقلاب بزرگ ملتمان باید از خودمان سئوال کنیم که در مقابل خون شهدایمان برای تحقق آرمانها و ارزشهای آنان چه کردیم تا با گامهای استوار و پرصلابتمان میخواهیم در راهپیمایی 22 بهمن به نمایش بگذاریم به تصویر بکشیم و آنرا در جلوی دیدگانمان مجسم سازیم که؛ شهدای انقلاب از ما سئوال کنند بعد از ما چه کردید؟ چه جوابی داریم؟!

اختصاصی مازند مجلس: فرا رسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران را بر نظام استبدادی و حامیان خارجی آنها تبریک و تهنیت می گویم.

آن روزی که ملت ایران به رهبری امام خمینی بپا خواست تا رژیم پهلوی و به تبع آن نظام سلطنتی را واژگون سازد هیچ کسی فکر نمیکرد که با آن سرعت این اتفاق بیافتد اما دیدیم که چگونه ملت بزرگ ایران؛ جهانیان را مبهوت انقلاب خویش ساخت. ما امروز در شرایطی بیاد آنروز می نشینیم و جشن می گیریم و راهپیمایی میکنیم که؛ صدها هزار خون شهید برای تحقق آرمانها و ارزشهایش ریخته شد و بسیاری از فرزندان این ملت مجروح، مصدوم و معلول شده اند. اگر جشن گرفتن و راهپیمایی کردن صرفا" جنبهی سمبولیک و به نمایش گذاشتن حضور فیزیکی باشد و یا تفریحی از تفریحات ما در روز مشخص اما بصورت دستجمعی باشد که قطعا" چنین نیست. ملت ما بدنبال تحقق آرمانها و ارزشهای انقلابی است که دریهمن سال 1357 به پیروزی رسیده است و برای تداوم آن فداکاری کرده است. ارزشها و آرمانهایی که امام خمینی آنرا تبیین کرده و مقام معظم رهبری آنرا تداوم می بخشد. ارزشهایی چون: امنیت برای همه، استقلال، آزادی، دینی کردن حکومت، آبادانی و عمران کشور، حذف وابستگی به بیگانگان، از بین بردن شکاف های عظیم اجتماعی و اقتصادی، توزیع عادلانه ثروت و قدرت، عدالت در قضاوت، سیاست، فرهنگ، اقتصاد، آموزش، ارزشمندی و حرمت گذاری به انسان، پذیرش مسئولیت و پاسخگو بودن حکومت و مدیران عالیرتبه، مجلسی کارآمد و پاسخگو با حضور نمایندگانی که وکیل المله باشند نه وکیل الدوله، تدوین قوانین عادلانه و حاکم بخشی آن بر همه مناسبات و افراد، مبارزه مداوم با فقر و تبعیض در سطوح مختلف، مبارزه با انحصار طلبی و اقتدارگرایی، حذف مالکیت حکومت در اقتصاد و واگذاری نقش حاکمیتی به دولت،  حذف توارث در انتصاب افراد در قدرت و چنگ اندازی بر ثروت، اصلاح نظام اداری به منظور قانونمند سازی آن و حذف باند بازی، فامیل بازی، ارتشاء و فساد اداری با هدف کارآمد ساختن آن، حذف سلطه بیگانگان از مملکت اعم از شرقی و غربی، و ... . البته باید اذعان نمود که دولتمردان ما در این 37 سال تلاش های زیادی انجام دادند تا آنها را محقق سازند و در این فرآیند حکومت و ملت ما با انواع توطئه ها و دسیسه ها از جمله؛ جنگ داخلی و خارجی، تحریم ها مواجه بودند. ولی نباید اینها بهانه ای بشود که سهل انگاریها و کوتاهی ها،  بی توجهی ها و گاه سوء تدبیر ومدیریت  برخی از دولتها و مدیران عالیرتبه نادیده گرفته شود و در مقابل؛ خیانت های برخی ها نسبت به ملت، ارزشهای انقلاب و خون پاک و مقدس شهداء سکوت اختیار شده و یا دست به توجیه زد و براحتی از کنار آن گذشت.

اینک در آغاز سی و هشتمین سالروز انقلاب بزرگ ملتمان باید از خودمان سئوال کنیم که در مقابل خون شهدایمان برای تحقق آرمانها و ارزشهای آنان چه کردیم تا با گامهای استوار و پرصلابتمان میخواهیم در راهپیمایی 22 بهمن به نمایش بگذاریم به تصویر بکشیم و آنرا در جلوی دیدگانمان مجسم سازیم که؛  شهدای انقلاب از ما سئوال کنند بعد از ما چه کردید؟ چه جوابی داریم؟! البته بیشتر باید مسئولین، مدیران، نمایندگان مردم در شوراها و مجلس شورای اسلامی  پاسخ دهند.  اینک برخی از سئوالات:

1- آیا مانند ما حاضرید مال و جانتان را بدهید تا امنیت این کشور و آحاد ملت ایران حفظ بشود؟ و امنیت همگانی مورد توجه قرار گیرد؟

2- برای حفظ استقلال کشور تا چه اندازه حاضرید حدود و ثغور آنرا بگونه ای تعریف و تحدید کنید تا منافع فردی، باندی و گروهی شما بخطر نیافتد؟

3- آزادی مهمترین مطالبه و خواسته مصلحین و آزادیخواهان خصوصا" پیامبران، چگونه تعریف و تبلیغ میشود و قوانین برای مرزهای آن چه خطی را ترسیم میکنند؟ و این خطوط تا چه اندازه با آرمانها و ارزشهای شهداء و ملت ما سازواری دارد؟

4- پس از 37 سال تا چه اندازه توانستید قوانین، مناسبات اداری، کارکردهای حکومتی و روشهای اجرایی را برمبنای احکام و قوانین دینی استوار سازید تا الگوی عملی و عینی برای یک حکومت اسلامی باشد؟ کوتاهی ها و نقصان های شما کجاست؟ و از کجا نشأت میگیرد؟

5- ثروت و قدرت تا چه اندازه عادلانه توزیع میشود؟ مشکلات و دشواریهای شما کدامند؟ و چگونه میشود عدالت را که به تعبیر امام خمینی و مقام معظم رهبری مهمترین خصیصهی حکومت اسلامی است در جامعه متجلی ساخت؟

6- تا چه اندازه توانستید شکاف های اجتماعی و اقتصادی را کاهش دهید؟ معیارهای شما کدامند؟ آمارها چه میگویند و چه پیامی برای ما دارند؟

7- با توجه به ارزش والای انسان در نگاه وحیانی و حرمت نهادن انسان در قرآن؛ تا چه اندازه قوانین واجرای آن در مناسبات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی مورد مداقه قرار گرفته و زمینه های ظهور و تربیت انسان متعالی و با فرهنگ فراهم شده است؟  

8- تا چه اندازه توانستید تبعیض و نابرابری اجتماعی، اقتصادی و اداری را کاهش داده تا زمینه های استضعاف و استکبار اجتماعی را ازبین برده تا ارتقاء و تعالی انسانی در جامعه اسلامی محقق شود؟

و 9- و10- و 11-و 12- و 13- و 14- و 15- و ......... .

براستی اینجانب در مقابل سئوالات مذکور شرمنده و سرافکنده هستم.  چون میتوانستیم خیلی بهتر و مطمئنتر از اینها عمل کنیم که؛ نکردیم  یا نخواستیم و یا نتوانستیم. از خدای بزرگ میخواهم که ما را ببخشاید و شرمنده شهدایمان نکند. آمین

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظر شما در مورد : 22 بهمن یادآور شکوهمندی اقتدار ملت ایران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها