امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 01:58:10

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 10189 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 بهمن 1394 -ساعت : 15:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امکان تایید صلاحیت برخی از نامزدها وجود دارد

آخرین اخبار رسمی از تایید صلاحیت‌ها از زبان مدیر کل سیاسی و انتخابات مازندران/

امکان تایید صلاحیت برخی از نامزدها وجود دارد

اختصاصی مازندمجلس: مهرداد ابراهیمی مدیر کل سیاسی و انتخابات استان مازندران دقایقی پیش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار مازندمجلس، از آخرین اخبار تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس دهم خبر داد

اختصاصی مازند مجلس: مهرداد ابراهیمی مدیر کل سیاسی و انتخابات استان مازندران دقایقی پیش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار مازندمجلس، از آخرین اخبار تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس دهم خبر داد.

ابراهیمی با اشاره به فرصت قانونی شورای نگهبان برای اعلام اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده، اظهار داشت: تا آخرین ساعات امشب شورای نگهبان اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان را به وزارت کشور خواهد داد و وزارت کشور به فرمانداری‌ها ابلاغ خواهد نمود.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که چه کسانی حق اعتراض داشتند، گفت: طبق قانون در استان تنها یک نفر حق اعتراض داشت اما از آنجایی که نظارت استصوابی است، نامزدهای رد صلاحیت شده می‌توانند برای احراز صلاحیت خود به شورای نگهبان مراجعه و مستندات خود را ارائه نمایند.

وی پیرامون امکان تایید صلاحیت نامزدهای رد صلاحیت شده گفت: طبیعتا امکان تایید صلاحیت برخی از نامزدهایی که در سه مرحله قبل رد شده اند وجود دارد.

 

 ابراز رضایت برخی از نامزدها از دیدار با اعضای شورای نگهبان

گفتنی است با وجود آنکه طبق قانون، برای نامزدهایی که از سوی هیات‌های نظارت استان و شورای نگهبان رد صلاحیت شده بودند امکان اعتراض مجدد وجود نداشت اما برخی از نامزدهای رد صلاحیت شده در نامه‌ای که از طرف فرمانداری‌ها دریافت کرده بودند، طبق تبصره 2 ماده 35 آیین نامه اجرایی انتخابات حق اعتراض و امکان ارائه مستندات و حتی جلسه حضوری با اعضای شورای نگهبان برای آنها وجود داشت.

لذا برخی از نامزدهای شاخص از این فرصت قانونی استفاده کرده و اعتراض خود را در دبیرخانه شورای نگهبان ثبت نموده و رسید ثبت اعتراض دریافت کردند.

شایان ذکر است براساس برخی از نامزدهای رد صلاحیت شده مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران مازندمجلس از دیدارهای خود با اعضای شورای نگهبان اعلام رضایت نموده و نسبت به احراز صلاحیت خود ابراز امیدواری کردند.

پیش از این براساس اخبار دریافتی خبرنگاران مازندمجلس از منابع آگاه، محمدباقر نوبخت دبیر کل حزب اعتدال و توسعه از احتمال تایید صلاحیت حدود 200 نفر از نامزدهای رد صلاحیت شده در سراسر کشور خبر داد.

اخبار لحظه به لحظه از تایید صلاحیت نامزدها تا زمان اعلام رسمی از سوی فرمانداری را میتوانید در کانال تلگرامی مازندمجلس دنبال نماییدلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تایید صلاحیت - رد صلاحیت - شورای نگهبان - وزارت کشور - مهرداد ابراهیمی -

نظر شما در مورد : امکان تایید صلاحیت برخی از نامزدها وجود دارد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها