مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 125129 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آذر 1395 -ساعت : 23:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مدیران بحران برف زیارت‌تان قبول!!(طنز)

بی‌خیالی در حد لالیگا؛

مدیران بحران برف زیارت‌تان قبول!!(طنز)

اختصاصی مازندمجلس: در نهایت مسئولان بحران با اصرار فراوان و به شرط سفر با اتوبوس پذیرفتند. مردم گفتند نه اتوبوس خطر دارد و احتمال واژگونی می‌رود! + با قطار می‌رویم. - نه قطار خطر دارد و احتمال دارد به قطاری دیگر یا نیسانی چیزی برخورد کند! + با هواپیما می‌رویم. – اصلا حرفش را نزنید! + پس چگونه برویم؟ - با خودرَو شخصی

مازندمجلس- مجید ساجدی فر: برف که می‌بارد خیالمان راحت است که هرجا خرابی و بحران به بار آورد در مازندران از این خبرها نیست! حتی اگر سرما خودش را بکُشد نه گاز استان کم‌فشار می‌شود و نه برق استان قطع. نه باغات و واحدهای تولیدی استان پشیزی آسیب می‌بینند و نه مردم نگرانی و دلهره‌ای دارند! چون می‌دانند مسئولانی که مرد روزهای سخت، کارهای سخت، بحران‌های سخت و کلا مرد چیزهای سخت هستند مثل کوه پشت آن‌ها ایستاده‌اند و نمی‌گذارند آب، نوشابه، دلستر و حتی رانی در دل آن‌ها تکان بخورد! به‌گونه‌ای که مردم سال‌هاست از مسئولان می‌خواهند یکبار هم که شده برای چند ساعتی گاز و برق را در روزهای برفی و سرد، کم‌فشار یا قطع کنند تا آن‌ها وجود سرما و برف، قطعی و کم‌فشاری را لمس و تجربه کنند و انقدر نازپرورده و کاغذی بار نیایند که فردا زیرسرشان بلند شود! اما مگر مسئولان مربوطه زیربار می‌روند؟ هرگُز! هرگُز!

در نهایت وقتی مردم دیدند مسئولان عزیز، دست از تلاش و کوشش شبانه‌روزی برنمی‌دارند و خورد و خوراک و تفریح را برخود حرام کردند و حتی درآمدها و حقوق اندک خود را به حساب مردم واریز می‌کنند تا در رفاه مطلق باشند، با خود بسیار اندیشیدند و گفتند اگر مسئولان عزیز ما با این مقدار بی‌رحمی کار کنند و تا این اندازه به خود فشار بیاورند، به‌زودی از شدت لاغری و ضعف، از دست می‌روند و نهایتا دود آن به چشم مردم خواهد رفت! این بود که تصمیم کبرای خود را گرفتند و به نزد وی‌ها شتافتند و گفتند: مسیولانا، حالا که سال‌هاست از برف و بحران و سایر معضلات خبری نیست، هر طور شده در نخستین تعطیلات به سفری سیاحتی-زیارتی بروید. در نهایت مسئولان بحران با اصرار فراوان و به شرط سفر با اتوبوس پذیرفتند. مردم گفتند نه اتوبوس خطر دارد و احتمال واژگونی می‌رود! + با قطار می‌رویم. - نه قطار خطر دارد و احتمال دارد به قطاری دیگر یا نیسانی چیزی برخورد کند! + با هواپیما می‌رویم. – اصلا حرفش را نزنید! + پس چگونه برویم؟ - با خودرَو شخصی. و اینگونه مردم مسئولان را راهی سفر کردند!  

   

اما در نقاط دیگر گیتی، در اقلیم‌های خارجیِ مشابه مازندران به‌ویژه در سال‌های اخیر، مردم شاهد ایجاد بحران و تعطیلی چند روزه هستند و مدام به عاملین آن (سرما و برف) لعنت می‌فرستند چون آن‌ها بر اساس شواهد انکارناپذیری که در اختیار دارند و با استناد به اظهارات مدیران برق، گاز، جهادکشاورزی و استاندار خود که بارها از بارش برف و سرمای غافلگیرانه و بی‌سابقه (در حد یکی دو درجه!) گلایه کردند، معتقدند که این برف کینه‌توز، این برف عُقده‌ای، برای تخریب وجهه مسئولان آن‌ها برنامه دارد آن‌هم نه برنامه‌ی معمولی و کوتاه‌مدت، بلکه برنامه غیرمعمولی و درازمدت! تا اینگونه اقدامات شبانه‌روزی وی‌ها را کم‌اثر جلوه دهد. (خباثت برف را ملاحظه فرمودید؟)

اگرچه اکثر مردم اقلیم‌های خارجیِ مشابه مازندران، بر این توطئه واقف هستند و با گفتن شعارهایی چون «ننگ بر برف، لعنت بر سرما، ننگت باد ای برفی که بد بودی بدتر کردی، برفی با این بی‌رحمی زودتر آب شود بهتر» این اقدام و نیت شوم برف را محکوم می‌کنند، باز برخی نا‌آگاه و فریب‌خورده هستند که مدیران و مسئولان مربوطه را به دلیل انجام ندادن اقدامات پیشگیرانه‌ی بروز بحران مقصر می‌دانند! بی‌انصافی هم حد و اندازه‌ای دارد آن بینوایان دیگر چکاری بود که انجام نداده باشند! آیا آن‌همه اقدامات شبانه‌روزی (هر روز چند ثانیه)، آن‌ها را کافی نیست؟ آن مسئولان دلسوز چقدر بگویند «بحران برف رفع شود» پس چرا مردم اقدامی نمی‌کنند و (بلانسبت) مثل غاز فقط نگاه می‌کنند تا برف خودش آب شود؟ نکند انتظار دارند مدیران ایجاد بحران... ببخشید (اشتباه لفظی بود) مدیران حل بحران دست‌بکار شوند یا اقدامات زیربنایی و پیشگیرانه انجام دهند! (عجب مردمان پرتوقعی هستند مردمان اقلیم‌های خارجیِ مشابه مازندران! والا). بگذریم...

و اما در پایان پیام مدیران حل بحران مازندران:

«چه افسوسی می‌خوریم به حال مردم بی‌درد و مسئولان دردمند اقلیم‌های خارجیِ مشابه مازندران که ‌هم‌اکنون چندین و چنادین کیلومتر دور از ما در گوشه‌ی‌ این جهان غمگین بیدارند. چه رنجی می‌برند از برف، از سرما، و از این بحران خودساخته که مثل خوره گرما را می‌خورَد و قندیل می‌بندد!».لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بحران برف - بی خیالی مسئولان - مازندران - طنز - سفر سایحتی زیارتی - مجید ساجدی فر -

نظر شما در مورد : مدیران بحران برف زیارت‌تان قبول!!(طنز)

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها